<strong>KATALOG</strong> 80. AUKCE – BRNO – 25. 11. 2012<br />
294 Plastika "Najády zvedají loďku s bohyní a Amorem" ............................................................................. 6 500 Kč<br />
těžký porcelán ručně malovaný a zlacený, sestává ze dvou částí- z podstavce znázorňujícího moře a z figurální části, každá část<br />
značena modrou značkou pod polevou, Německo, kolem roku 1820, restaurováno, nádherný sběratelský i muzeální kus, skvělá<br />
nabídka, výška 33cm, šířka 22cm, hloubka 17cm<br />
295 Vázy párové,<br />
s postavou dívky s květinovým košem na jedné, s postavou mladíka s ptačí klecí na druhé ............ 4 900 Kč<br />
porcelán bíle glazovaný, zvonkovitého tvaru, na nízké patce, se zvlněným okrajem, zdobeno zlacením, plastiky jsou ručně barevně<br />
malované, značeno vtlačeně S&S a číslem 111, malovaným číslem 53, biedermeier, polovina 19. století, zlacení je značně setřené,<br />
výška 22cm<br />
296 Vázička ............................................................................................................................................................................... 450 Kč<br />
porcelán bíle glazovaný, zdobeno geometrickým barevným motivem v barvách oranžové, žluté, fialové a světle hnědé, značeno<br />
tištěnou značkou K&A, KRAUTHEIM SELB BAVARIA GERMANY, sedmdesátá léta minulého století, výška 15,5cm<br />
297 Konvice ............................................................................................................................................................................... 950 Kč<br />
porcelán bíle glazovaný, zdobeno jemnou zlatou linkou, značeno tištěnou značkou ROSENTHAL Germany, padesátá léta minulého<br />
století, výška 24cm<br />
298 Mléčenka ............................................................................................................................................................................ 550 Kč<br />
porcelán bíle glazovaný, zdobeno při spodním okraji černými linkami přerušovanými zlatými čtverečky, značeno tištěnou značkou<br />
ROSENTHAL STUDIO LINIE Germany B, druhá polovina minulého století, výška 10,5cm<br />
299 Plastika "Busta chlapce v klobouku s ptáčkem na rameni" ................................................................... 3 900 Kč<br />
mosaz patinovaná na bronz na kamenném podstavci, kolem poloviny minulého století, výška 44cm<br />
300 Plastika "Hlava koně" ........................................................................................................................................... 16 000 Kč<br />
sklo jantarové barvy, Itálie, zespodu papírový štítek s popisem Di Maio, Venezia, Murano 1983, výška 33cm<br />
ERRATA<br />
Ve vytištěné verzi katalogu je u položky 158 popis:<br />
<br />
Pan Vladislav Urban nám sdělil, že se jedná o jeho návrh, který byl součástí jeho diplomové práce<br />
na VŠUP Praha, studium v letech 1956-1962.<br />
Děkujeme panu Urbanovi.<br />
Chtěli bychom se tímto omluvit Vám i autorovi nabízeného díla za původně mylnou informaci.<br />
_ 40 _<br />
OBSAH