08.12.2012 Views

KATALOG - Antikvity Art Aukce

KATALOG - Antikvity Art Aukce

KATALOG - Antikvity Art Aukce

<strong>KATALOG</strong> 80. AUKCE – BRNO – 25. 11. 2012<br />

294 Plastika "Najády zvedají loďku s bohyní a Amorem" ............................................................................. 6 500 Kč<br />

těžký porcelán ručně malovaný a zlacený, sestává ze dvou částí- z podstavce znázorňujícího moře a z figurální části, každá část<br />

značena modrou značkou pod polevou, Německo, kolem roku 1820, restaurováno, nádherný sběratelský i muzeální kus, skvělá<br />

nabídka, výška 33cm, šířka 22cm, hloubka 17cm<br />

295 Vázy párové,<br />

s postavou dívky s květinovým košem na jedné, s postavou mladíka s ptačí klecí na druhé ............ 4 900 Kč<br />

porcelán bíle glazovaný, zvonkovitého tvaru, na nízké patce, se zvlněným okrajem, zdobeno zlacením, plastiky jsou ručně barevně<br />

malované, značeno vtlačeně S&S a číslem 111, malovaným číslem 53, biedermeier, polovina 19. století, zlacení je značně setřené,<br />

výška 22cm<br />

296 Vázička ............................................................................................................................................................................... 450 Kč<br />

porcelán bíle glazovaný, zdobeno geometrickým barevným motivem v barvách oranžové, žluté, fialové a světle hnědé, značeno<br />

tištěnou značkou K&A, KRAUTHEIM SELB BAVARIA GERMANY, sedmdesátá léta minulého století, výška 15,5cm<br />

297 Konvice ............................................................................................................................................................................... 950 Kč<br />

porcelán bíle glazovaný, zdobeno jemnou zlatou linkou, značeno tištěnou značkou ROSENTHAL Germany, padesátá léta minulého<br />

století, výška 24cm<br />

298 Mléčenka ............................................................................................................................................................................ 550 Kč<br />

porcelán bíle glazovaný, zdobeno při spodním okraji černými linkami přerušovanými zlatými čtverečky, značeno tištěnou značkou<br />

ROSENTHAL STUDIO LINIE Germany B, druhá polovina minulého století, výška 10,5cm<br />

299 Plastika "Busta chlapce v klobouku s ptáčkem na rameni" ................................................................... 3 900 Kč<br />

mosaz patinovaná na bronz na kamenném podstavci, kolem poloviny minulého století, výška 44cm<br />

300 Plastika "Hlava koně" ........................................................................................................................................... 16 000 Kč<br />

sklo jantarové barvy, Itálie, zespodu papírový štítek s popisem Di Maio, Venezia, Murano 1983, výška 33cm<br />

ERRATA<br />

Ve vytištěné verzi katalogu je u položky 158 popis:<br />

<br />

Pan Vladislav Urban nám sdělil, že se jedná o jeho návrh, který byl součástí jeho diplomové práce<br />

na VŠUP Praha, studium v letech 1956-1962.<br />

Děkujeme panu Urbanovi.<br />

Chtěli bychom se tímto omluvit Vám i autorovi nabízeného díla za původně mylnou informaci.<br />

_ 40 _<br />

OBSAH