Esbjergevangeliet - Hjørring

skt.hjoerring.dk

Esbjergevangeliet - Hjørring

Skoler, kirker og kontaktpersoner

Herunder oversigt over skolerne i Hjørring Provsti samt den kirke og sognepræst, den pågældende skole er knyttet til:

Astrup Skole, www.astrup-skole.dk Astrup Kirke, www.astrupkirke.dk

Skolestien 2, 9800 Hjørring, tlf. 98 96 50 55 Sognepræst Iben Aldal, ia@km.dk

Ugiltvej 529, 9870 Sindal, tlf. 98 93 30 27

Bagterpskolen, www.bagterpskolen.dk Bistrup Kirken, www.bistrupkirken.dk

Fuglsigvej 1, 9800 Hjørring, tlf. 98 96 50 55 Sognepræst Kaj Anker Jensen, kaj@km.dk

Ringvejen 5A, 9800 Hjørring, tlf. 98 92 97 19

Bindslev Skole, www.bindslevskole.dk Bindslev Kirke, www.bindslevsogn.dk

Skolegade 2, 9881 Hjørring, tlf. 72 33 42 90 Sognepræst Flemming Høgh, fho@km.dk

Vangenvej 11, 9881 Bindslev, tlf. 98 93 85 50

Bjergby-Mygdal Skole, bjergby-mygdalskole.skoleintra.dk Bjergby og Mygdal Kirker

Asdalvej 14, 9800 Hjørring, tlf. 98 97 12 99 Sognepræst Nels H. Jacobsen, nhj@km.dk

Kirkevænget 6, 9800 Hjørring, tlf. 98 97 10 22

Hirtshals Kommuneskole, www.hirtshalsskole.dk Hirtshals Kirke, www.hirtshals-sogn.dk

Ved Skolen 2, 9850 Hirtshals, tlf. 72 33 42 00 Sognepræst Bjarne Hougaard, bhou@km.dk

Kirkevænget 1, 9850 Hirtshals, tlf. 98 94 10 80

Hjørring Friskole, www.hj-friskole.dk Sct. Catharinæ Kirke, www.catharinae.dk

Elsagervej 15, 9800 Hjørring, tlf. 98 90 33 09 Sognepræst Knud Erik Nielsen, knen@km.dk

Trollhättanvej 3, 9800 Hjørring, tlf. 98 92 16 30

Hjørring Private Realskole, www.njr.dk Sct. Catharinæ Kirke, www.catharinae.dk

Vendiavej 9, 9800 Hjørring, tlf. 96 23 12 00 Sognepræst Aase Knak, aak@km.dk

Svanelundsvej 40, 9800 Hjørring, tlf. 98 91 14 20

Holmegårdsskolen, www.holmegaardskolen.dk Sct. Catharinæ Kirke, www.catharinae.dk

Norgesvej 6, 9800 Hjørring, tlf. 98 92 17 55 Sognepræst Lars-Erich Stephansen, les@km.dk

St. Kirkestræde 15, 9800 Hjørring, tlf. 98 92 11 90

Horne-Asdal Skole, www.horne-asdal-skole.dk Horne Kirke

Stendyssevej 80, 9850 Hirtshals, tlf. 72 33 42 50 Sognepræst Kim Nielsen Legarth, knl@km.dk

Tornbyvej 14, Horne, 9850 Hirtshals, tlf. 98 94 91 44

Højene Skole, www.hoejeneskole.skoleintra.dk Sct. Olai Kirke

Vellingshøjvej 368, 9800 Hjørring, tlf. 96 23 16 16 Sognepræst Ingeborg Asschenfeldt, olai.sogn@pc.dk

tlf. 98 90 92 66

Hørmested Skole, www.hoermested-skole.dk Hørmested Kirke, www.lendumkirke.dk

Tislumvej 4, Hørmested, 9870 Sindal, tlf. 98 93 57 23 Sognepræst Lone Kirkelund, lek@km.dk

Skærumvej 42, Lendum, 9870 Sindal, tlf. 98 47 33 39

Lendum Skole, www.lendum-skole.dk Lendum Kirke, www.lendumkirke.dk

Enghavevej 2, Lendum, 9870 Sindal, tlf. 98 47 32 94 Sognepræst Lone Kirkelund, lek@km.dk

Skærumvej 42, Lendum, 9870 Sindal, tlf. 98 47 33 39

Lundergårdskolen, www.lundergaardskolen.skoleintra.dk Sct. Hans Kirke, www.scthanssogn.folkekirken.dk

Nordens Allé 15, 9800 Hjørring, tlf. 98 92 67 11 Sognepræst Hanne Nøhr Krüger, hnk@km.dk

Kirkegårdsvej 20, 9800 Hjørring, tlf. 98 92 06 29

1

More magazines by this user
Similar magazines