auCtion 763 - Bruun Rasmussen

bruun.rasmussen.dk

auCtion 763 - Bruun Rasmussen

2198

2198

Carl Holsøe, f. Århus 1863, d. Asserbo 1935

Interiør med syende pige ved vinduet.

Sign. C. Holsöe. Olie på lærred. 77 x 75.

Udstillet: Museumsforeningens udstilling, "Malerkunst

i Hjem fra Hobro og Opland", oktober 1944.

Samt yderligere én udstillingsetiket.

DKK 100.000-125.000 / € 13.000-17.000

160 BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION 763

More magazines by this user
Similar magazines