auCtion 763 - Bruun Rasmussen

bruun.rasmussen.dk

auCtion 763 - Bruun Rasmussen

2266

2267

2268

2266

Pauline Thomsen

f. Roskilde 1858, d. Ry 1931

Landstedet Bisholm, to kvinder

promenerer i haven, i

forgrunden lille dam. Olie

på lærred. 42 x 53.

DKK 25.000-30.000

€ 3.400-4.000

2267

N. P. Mols

f. Grumstrup 1859, d. København 1921

Græssende køer på en mark

med en stor gård i baggrunden.

Sign. N. P. M. 18. Olie

på lærred. 42 x 61.

DKK 15.000 / € 2.000

2268

Ubekendt maler, ca. 1900

Robåde i Königsee. Sign.

Holm. Olie på lærred.

53 x 80. DKK 8.000-10.000

€ 1.100-1.300

188 BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION 763

More magazines by this user
Similar magazines