auCtion 763 - Bruun Rasmussen
auCtion 763 - Bruun Rasmussen
auCtion 763 - Bruun Rasmussen
2269 CD<br />
Peder Mønsted, f. Grenå 1859, d. Fredensborg 1941<br />
Sensommerlandskab med skovsø.<br />
Sign. P. Mønsted 1886. Olie på lærred. 45 x 80.<br />
DKK 50.000-75.000 / € 6.700-10.000<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>763</strong><br />
2269<br />
2270<br />
2270<br />
Axel Schovelin, f. København 1827, d. Frederiksberg 1893<br />
Hjorte i en lysning i skoven.<br />
Sign. Axel Schovelin. Olie på lærred. 60 x 95.<br />
DKK 25.000-30.000 / € 3.400-4.000<br />
189