nr. 186 - Fjordhesten Danmark

fjordhest.dk

nr. 186 - Fjordhesten Danmark

SÆTTILBUD

Skjorte med broderi og slips

kr. 299,-

DÆKKEN

Sort, med broderi på begge sider.

Med bringelukning. Str. 135

kr. 399,-

Brunt sadelunderlag

17” med gylden pipe

kr. 249,-

Bestilling via

FJORDBUTIKKEN

www.fjordhest.dk

eller ring på

tlf. 70 22 70 26

Fjordhesten Danmark - foreningen for avl og sport

Formand: Birgit Mortensen

Norddalen 9, Skt. Klemens, 5260 Odense S

Tlf.: 6615 3908 eller 2163 2903.

E-mail: birgit@fjordhest.dk/ taasinge@mail.dk

Næstformand og kasserer: Jes Boesen

Glibingvej 10, Brigsted, 8700 Horsens

Tlf.: 7565 9955

E-mail: jes@fjordhest.dk/ fjordheste@glibinggaard.dk

Avls-sekretær: Vivian Skøtt

Hamborggårdvej 3, 6622 Bække

Tlf.: 7538 9017 (bedst efter kl. 19.30)

E-mail: vivian@fjordhest.dk/ hamborggaard@mail.dk

Sports-sekretær: Annette Ruhoff

Tingvej 78, Tostrup, 9632 Møldrup

Tlf.nr. 86 69 12 93 eller 26 35 12 93

E-mail: annette@fjordhest.dk/ ruhoff@os.dk

Øvrige bestyrelsesmedlemmer:

Susanne Fønsskov, Nr. Vedby Kirkevej 21, 4840 Nr. Alslev

Tlf.: 5443 4056 eller 2032 4056 (bedst kl. 18-19)

E-mail: susanne@fjordhest.dk/ sej@dk2net.dk

Leif Grimbühler, Ny Hagestedvej 59 A, 4532 Gislinge

Tlf.: 5946 0510 eller 2270 9650

E-mail: leif@fjordhest.dk/ grimbuhler@mail.tele.dk

Flemming Hjorthøj, Højgårdsvej 42, 4683 Rønnede

Tlf.: 5672 5390, E-mail: Flemming@fjordhest.dk/ hjorthoej@ofir.dk

Janne Melvej, Møllevej 9, 6920 Videbæk

Tlf.: 7526 1049 eller 2234 8588

E-mail: janne@fjordhest.dk/ j.melvej@mail.dk

Mogens Olsen, Håstrupvej 30, Jordløse, 5683 Hårby

Tlf.: 6268 1857 eller 2165 2709

E-mail: mogens@fjordhest.dk/ vaenget@yahoo.dk

2

Cap

kr. 50,-

Vest

Taslan vest, så hestehår m.m. ikke

hænger fast! Med fleecefor.

kr. 299,-

Hjemmeside: www.fjordhest.dk

Korrespondance: Avl: Vivian Skøtt. Sport: Annette Ruhoff.

Administration og udland: Birgit Mortensen

Kontingent 01.01. 2007-31.12. 2007:

Personligt medlemskab: ....................................... kr. 500,-

Familiemedlemskab: ............................................. kr. 600,-

Juniormedlemskab (under 18 år): .......................... kr. 350,-

Seniormedlemskab (over 65 år): ........................... kr. 350,-

Udlandsmedlem (Europa): kr. 300,-.

Udlandsmedlem (uden for Europa): kr. 350,-

Indmeldelse: Benyt indmeldelsesblanket på hjemmesiden eller send

et brev med din indmeldelse til:

Fjordhesten Danmark, Norddalen 9, 5260 Odense S.

Landscentret, Heste, Udkærsvej 15, 8200 Århus N.

Tlf. 8740 5000, Fax 8740 5010

Fjordhesten: Medlemsblad for Fjordhesten Danmark.

Eftertryk kræver skriftlig tilladelse fra bestyrelsen. Artikler, fotos m.v.

skal være redaktøren i hænde 1 måned før udgivelsesdato.

Fjordhesten udkommer 4 gange i 2007: 1/3, 15/5, 1/8 og 1/11.

Redaktør: Lisbeth Pedersen, Landevejen 201, Ødum, 8370 Hadsten.

Tlf. 8698 9456 . E-mail: lisbeth@fjordhest.dk

Bladudvalg: Jes Boesen, fjordheste@glibinggaard.dk

Lisbeth Pedersen, landevejen@mail.tele.dk

Helle Sievertsen, hellesiev@post.tele.dk

Jørgen Skov, stald.fjordklit@email.dk

Annoncepriser: 1/8 side kr. 425,00 1/4 side kr. 650,00

1/2 side kr. 925,00 1/1 side kr. 1.590,00

Alle priser er excl. moms og gælder for sort/hvid.

Tilbud på farveannoncer gives ved henvendelse til Jørgen Skov.

More magazines by this user
Similar magazines