Views
5 months ago

Länsi-Pohjoinen | AU 03-2018

Autouutiset Länsi-Pohjoinen | AU 03-2018

Länsi-Pohjoinen | AU

www.fixus.fi Englantilaisten autojen asiantuntija Päiväläisentie 1-6 • 00390 Helsinki • www.autorep.fi puhelimella. DIGITAL OOTPRINT www.digitalfootprint.fi PÄÄKAUPUNKISEUDUN Länsi-pohjoinen – 25. vuosikerta – MaaliskUU 2018 SUomen suurin autolehti – jakeluLevikki yhteensä 200.000 kpl AUTOT / VARAOSAT / TARVIKKEET / HUOLTO- JA KORJAAMOPALVELUT / AUTOILU JA VAPAA-AIKA ContiPremiumContact 5 ”Continentalissa on ryhmän tasapainoisimmat ajo-ominaisuudet. ContiPremiumContact 5 pysähtyy parhaiten sekä kuivalla että märällä asfaltilla. Vierinvastus on kiitettävän matala.” TUULILASI 3/2017 ContiPremium- Contact 5 alleasennettuna: 195/65R15 390 € 205/55R16 455 € 205/60R16 550 € 225/45R17 575 € Matador Made by Continental alleasennettuna: 195/65R15 330 € 205/55R16 345 € 205/60R16 430 € 225/45R17 390 € RENGASMARKET RAHOITUS OSTA RENKAAT 1.3. – 15.5.2018 Rengasmarket-rahoituksella, saat laskun vasta elokuussa! HELSINKI Rengasmarket Herttoniemi Laivalahdenkatu 8A, p. 09 3299 0341 helsinki@rengasmaailma.fi www.rengasmarketherttoniemi.fi AD-Autokorjaamo Heikinlaakso Korvasienentie 6, p. 0400 600 660 tarjous@rengaskeskus.com www.rengasmarketheikinlaakso.fi Rengasmarket EvaCar Herttoniemi Sahaajankatu 39, p. 010 439 6043 herttoniemi@evacar.fi www.rengasmarket-evacarherttoniemi.fi Rengasmarket EvaCar Etelä-Haaga Vihdintie 21, p. 010 322 6044 etela-haaga@evacar.fi www.rengasmarket-evacaretelahaaga.fi Rengasmarket Konala (Rengasmaailma) Ristipellontie 21, p. 09 3299 0342 konala@rengasmaailma.fi www.rengasmarketkonala.fi AD-Autokorjaamo Pitäjänmäki Takkatie 7B (alapiha), p. 040 547 0140 tarjous@rengaskeskus.com www.rengaskeskus.com Rengasmarket Malminkartano (Rengasnet) Malminkartanonkuja 1-3, p. 0207 490820 konala@rengasnet.fi www.rengasnet.fi Image Delta -vanteet 15” 299 € 16” 349 € 17” 449 € Rengasmarket Vuosaari (Rengasnet) Rahtarinkatu 1, p. 0207 490 828 vuosaari@rengasnet.fi www.rengasnet.fi ESPOO Rengasmarket Espoonlahti Sillankorva 15, p. 09 3299 0337 espoonlahti@rengasmaailma.fi www.rengasmarketespoonlahti.fi Rengasmarket EvaCar Olarinluoma Olarinluoma 19, p. 010 439 6040 olari@evacar.fi www.rengasmarket-evacarolarinluoma.fi Rengasmarket Suomenoja (Tekno-Rengas) Suomalaistentie 5, p. 09 884 5789 myynti@tekno-rengas.fi www.tekno-rengas.fi Rengasmarket Kauppakeskus Liila Martinsillantie 10, p. 09 3299 0343 espoo@rengasmaailma.fi www.rengasmarketkauppakeskusliila.fi Rengasmarket Juvanmalmi Juvan Teollisuuskatu 25 p. 09 3299 0344 outlet@rengasmaailma.fi www.rengasmarketjuvanmalmi.fi Rengasmarket Olarinluoma Olarinluoma 11, p. 09 3299 0338 olarinluoma@rengasmaailma.fi www.rengasmarketolarinluoma.fi RENGASRIKKOTURVA 24H / 09 374 77 550 VANTAA Rengasmarket EvaCar Rajatorppa Torpantie 4, p. 010 322 6045 rajatorppa@evacar.fi www.rengasmarket-evacar-rajatorppa.fi Rengasmarket Koivuhaka Tikkurilantie 98, p. 09 3299 0346 vantaa@rengasmaailma.fi www.rengasmarketkoivuhaka.fi NURMIJÄRVI Rengasmarket Klaukkala Kuonomäentie 116, p. 010 323 86 00 myynti@tyrefix.fi www.rengasmarketklaukkala.fi TUUSULA Rengasmarket Jokela (Overpaint) Työkkyrintie 1, p. 040 9128 272 info@overpaint.fi, www.overpaint.fi Rengasmarket Tuusula Haarakaari 45, p. 09 3299 0339 tuusula@rengasmaailma.fi www.rengasmarkettuusula.fi KIRKKONUMMI Rengasmarket Kirkkonummi Kehänreuna 2, p. 09 297 7078 rengaspiste@jippii.fi www.rengasmarketkirkkonummi.fi Tässä numerossa Koeajossa Katsastusmies Koeajaa: Kia Stonic Sivut 6-7 Rengaspalvelut Tikkurilan Rengas panostaa palveluun Sivu 2 Auton huolto Edullinen ja monipuolinen autokorjaamo Sivu 12 Menovinkki Koko perheen pääsiäistapahtuma Sivu 15 Tekniikka Autojen ilmoitetut kulutuslukemat realistisemmiksi Sivu 17 Lue netissä: autoUUTISET.COM