SHESIM LETRA - Gazeta Express

gazetaexpress.com

SHESIM LETRA - Gazeta Express

14 MARKETING E mërkurë, 11 janar 2012

PROGRAMI I PËRZGJEDHUR

DITOR I DIGITALB PËR 11 JANAR 2012

ZGJIDH FATIN TËND

ORA 23:00

Regjia: Timur Bekmambetov

Aktorët: James McAvoy, Morgan Freeman,

Angelina Jolie, etj.

Një nëpunës i thjeshtë i zhgënjyer nga jeta

mëson se babai i tij ka qenë një vrasës elitar

i cili punonte për një organizatë të fshehtë që

merrte në dorë fatet e botës. Pas vrasjes së tij,

organizata do të caktojë atë si të zgjedhur për

misionet vrasëse dhe do ta vërë në kërkim të

vrasësit të babait.

HANA MONTANA – SEZ. IV

ORA 18:30

Rikthehet në ekranin e Junior, Hana

Montana, me një sezon të ri plot aventura.

Në skenë ajo është një superstar, por në

shtëpi, bën një jetë si gjithë moshatarët e

saj. Ylli i madh i muzikës ka një identitet

të fshehtë që s’e di askush! Mos humbisni

aventurat e adoleshentes Hana dhe shumë

Këngë të reja, të papërsëritëshme…

AKSION DRAMË/FANTASHKENCË

MUZIKË HORROR

NJERIU FENOMEN

ORA 23:00

Regjia: Jon Turteltaub

Aktorët: John Travolta, Kyra Sedgwick, Forest

Whitaker, Robert Duvall, etj.

George Malley, një njeri i zakonshëm

shndërrohet në një gjeni të vërtetë nga një

ngjarje e jashtëzakonshme. Por me fuqinë e

fi tuar, të gjithë fi llojnë të dyshojnë, madje edhe

miqtë e tij më të vjetër duke e lënë të kuptojë

se eksperienca e mrekullueshme ka ndryshuar

jo vetëm atë, por këdo që e rrethon…

NË KAMPIN E VAJZAVE

ORA 23:00

Regjia: Will Gluck

Aktorët: Eric Christian Olsen, Nicholas

D’Agosto, Sarah Roemer, etj…

Dy miq, sportistë dhe shumë popullorë në

shkollë, vendosin që 2 javë në verë të mos

i kalojnë duke u stërvitur, por t’i bashkohen

kampit të nxitëseve të tifozëve për të

qëndruar sa më pranë bukurosheve. Plani

duket se po shkon më së miri, derisa njëri

prej tyre bie në dashuri me kryetaren e

nxitëseve…

E gjithë bota në shtëpi!

* Pakon Premium 1 vjeçare tani mund ta bleni

me këste mujore për 12 muaj me 0% interes.

THIS IS IT

ORA 21:00

Një vështrim ekskluziv dhe intim në universin

krijues të ‘Mbretit të Popit’ Michael Jackson

gjatë provave përgatitore për turin e tij të

fundit, 50 koncertet që duhej të kishte mbajtur

në Arenën O2 të Londrës, pak kohë pas

ndarjes së tij tragjike nga jeta në qershor të

vitit 2009.

SERIAL KOMEDI

MISTER/FANTASHKENCË

“FRINGE”

ORA 21:45

Krijues: J.J. Abrams, Alex Kurtzman,

Roberto Orci

Aktorët: Anna Torv, Joshua Jackson,

John Noble, etj…

Skuadra e pazakontë e Fringe, rikthehet

me një sezon të ri të mbushur plot mister,

aventurë dhe hetime të jashtëzakonshme

që i kalojnë kufi jtë e kësaj bote. Njerëzimi

po përballet me një armik të ri nga një

botë tjetër, identike me Tokën. Beteja për

mbijetesë tashmë ka fi lluar dhe fati ynë

është në duart e skuadrës Fringe...

E TJETËRSUAR

ORA 23:00

Regjia: Luis Berdejo

Aktorët: Kevin Costner, Ivana Baquero,

Samantha Mathis, etj…

Pas divorcit me gruan, John James bashkë

me dy fëmijët trasferohet në një shtet

tjetër për të fi lluar një jetë të re. Por sa më

shumë kalojnë ditët, aq më shumë gjera të

cuditshme ndodhin pranë shtëpisë së tij dhe

vajza adoleshente tjetërsohet në dicka të

pashpjegueshme…

E mërkurë, 11 janar

MAN CITY - LIVERPOOL 20:45 SS1 SS1HD

ROMA - FIORENTINA 20:45 SS2 SS2HD

LYON-LILLE 20:50 SS3 SS3HD

More magazines by this user
Similar magazines