Nr 23 (2008), polska, 194 kB (format PDF) - ContiTech

files.moto24.biz

Nr 23 (2008), polska, 194 kB (format PDF) - ContiTech

Nr 23 • 05/2008Szanowni Czytelnicy technicalnews!Oto najnowsze wydanie (nr 23) ze zwięzłymi, praktycznymi wskazówkami dlaPaństwa warsztatów. W załączniku przesyłamy odwróconą listę, aktualne zmianyw programie oraz cały dokument jako pdf.Zespół ContiTech życzy Państwu ciekawej lektury.Z wyrazami szacunkuAktualny biuletyn na temat pasków napędowychNowy dział serwisowy w InterneciePrzykładowe porównanie cen zestawów: Zakres wyposażenia może się różnićZestawy do Audi i VW: TecDoc i producenci informują o możliwości stosowaniaRozszerzony program: 35 nowych zestawówNowy dział serwisowy w Internecie„Technical Info“ - tak nazywa się nowy punkt menu na naszej stronieinternetowej. Można tam znaleźć wiele informacji technicznychprzeznaczonych dla warsztatów. Głównym tematem jest znana seriawskazówek montażowych, które mogą być pomocne nawet dladoświadczonych monterów przy montażu pasków, np. w Fordzie Fiesta 16VGolfie IV 1,9 TDI.Technicy Kai-Uwe Suppé i Frank Wißbröcker z Serwisu Technicznego będąw przyszłości stale powiększać ten dział w celu ograniczenia ryzykapopełnienia błędów podczas montażu. Tematyka regularnieaktualizowanych informacji technicznych obejmuje jednak również innewskazówki dla warsztatów. Dostęp w Internecie na stroniewww.contitech.de/kfz-ersatz po kliknięciu na Antriebsriemen.Prenumeratorzy Technical News będą otrzymywać również Technical Infoe-mailem.top


Przykładowe porównanie cen zestawów: Zakres wyposażenia może się różnićPrzy porównywaniu cen zestawów istnieje niebezpieczeństwoporównywania „jabłek z gruszkami”. Często bowiem zapomina się, żekompletne pakiety mogą składać się z innych elementów. Zawartośćzestawów może - mimo takich samych numerów referencyjnych - znacznieróżnić się w zależności od oferenta. Oto jeden przykład: Zestaw paskazębatego CT1090K2 ContiTech zawiera jeden pasek oraz jedną rolkęnapinającą i jedną rolkę zwrotną, jeden amortyzator oraz jedną nakrętkę. Ujednego z konkurentów w pakiecie brakuje amortyzatora i nakrętki, dziękiczemu zestaw może być oferowany po znacznie niższej cenie. Zestawinnego konkurenta zawiera wprawdzie amortyzator, ale brakuje nakrętki.Zestawy firmy ContiTech są optymalnie dostosowane do potrzeb warsztatu.Oprócz rolki napinającej i zwrotnej otrzymujecie również niezbędnądrobnicę, np. śruby i sprężynki. Nie trzeba jeździć do punktów sprzedażyczęści OES - można więc zaoszczędzić na czasie i kosztach. Zasadyporównywania cen zestawów: Należy zawsze porównywać zawartośćzestawów. Różnice cen mogą wynikać z różnego wyposażenia.Informacje o składnikach zestawów firmy ContiTech można znaleźć waktualnej liście przyporządkowania, systemie informacyjnym TecDoc iinternetowym katalogu. Więcej informacji na stronie: www.contitech.de/kfzersatz(Antriebsriemen)topZestawy do Audi i VW: TecDoc i producenci informują o możliwości stosowaniaFirmy Audi i VW oferują potrzebne zestawy do przezbrajania do silnika 1,8-litrowego w modelach A4, A6 i VW Passat, które odpowiadają zestawomContiTech CT 919K(1-5). Zestawy zawierają oprócz paska zębatego pojednej rolce napinającej oraz - jako opcja - rolki zwrotne i amortyzatory.Wg firmy Volkswagen AG własne rozgraniczenie numerów podwozia możesię różnić. W konkretnych przypadkach może być potrzebny inny zestaw,niż podano w katalogu VAG, a tym samym też w TecDoc. Ponieważ wprzeszłości były liczne pytania dotyczące tej problematyki, teraz w TecDoczwrócona będzie na nią szczególna uwaga celem uczulenia na nią klientów.W razie wątpliwości monterzy są proszeni o zwracanie się bezpośrednioprzez infolinię ContiTech (0511/ 938-5178). Oprócz tego ukaże się równieżartykuł w „Technical Info“, który zajmuje się głębiej tą problematyką.topRozszerzony program: 35 nowych zestawówOferta zestawów firmy ContiTech nadal się powiększa. Teraz warsztatymają do dyspozycji jedenaście nowych zestawów pasków klinowychżeberkowych z amortyzatorami skrętnymi (TSD). Dzięki temu modele marekOpel/Vauxhall, Fiat, Alfa Romeo, Lancia i Renault są jeszcze lepiejwyposażone w kompletne pakiety. W sumie firma ContiTech oferujewarsztatom 41 różnych zestawów TSD.


Oferta zestawów pomp wodnych wzrosła o 24 - do 63 wariantów. Do tychkompletnych pakietów montażowych, które od niedawna są też dostępne zpompą wodną, zaliczają się na przykład cieszące się dużym popytemzestawy CT1031WP1 i CT 1061WP1 do marek Peugeot i Citroën orazCT1130WP1 do marki Renault. Informacje na temat rozszerzonegoprogramu zestawów można znaleźć na aktualnej liście przyporządkowania,w systemie informacyjnym TecDoc oraz w internetowym katalogu.topWszystkie wiadomości poprzedniego wydania znajdą Państwo w InternecieAby odwołać zamówienie TechnicalNews, prosimy kliknąć tutaj.

More magazines by this user
Similar magazines