12.07.2015 Views

AUKČNÍ KATALOG AUCTION CATALOGUE - Valentinum

867 ·a‰ek s harmonikou(Clown with accordion)Nûmecko, Durynsko, Swarzburger, 1. polovina20. století, bíl˘ glazovan˘ porcelán, modelérG. Oppel, v˘‰ka 26 cm, po‰kozen˘ prst,vyvolávací cena: 6000 CZK (188 EUR)odhad: 8000 aÏ 10 000 CZK6768Keramické hodiny(Ceramic clock)stfiední Evropa, 1. tfietina 20. století, keramika,zdobeno motivem dívek ve vídeÀském stylu,v˘‰ka 27 cm,vyvolávací cena: 2700 CZK (84 EUR)odhad: 3500 aÏ 4500 CZK71 DÏbán habánská fajáns(Jug Haban’s faience)Slovensko, Stupava, Jan Ferdi‰ Kostka, poãátek20. století, malováno vyobrazením postavysv. Václava na koni, signováno pod uchem, v˘‰ka25 cm, mimofiádná velikost na dÏbán tohoto typu,vyvolávací cena: 9500 CZK (297 EUR)odhad: 14 000 aÏ 17 000 CZK72 Holãiãka v krátk˘ch kalhotách(Girl in short trousers)Rakousko, VídeÀ, Goldschieder, 20. aÏ 30. léta20. století, keramika, glazováno, malováno, modelérPerigat, v˘‰ka 22 cm,vyvolávací cena: 5000 CZK (156 EUR)odhad: 6500 aÏ 8000 CZK73 Amazonka na koni(Amazon on horse)Nûmecko, Bavorsko, Rosenthal, 1. polovina20. století, bíl˘ glazovan˘ porcelán, modelérAnt. Grath, v˘‰ka 24 cm,vyvolávací cena: 7500 CZK (234 EUR)odhad: 10 000 aÏ 12 000 CZK75 Dáma na pohovce s chrtem(Lady on bed with greyhound)Nûmecko, Bavorsko, Goebel (Hümmel),20. aÏ 30. léta 20. století, styl art deco, porcelán,malováno, modelér Lund,vyvolávací cena: 6000 CZK (188 EUR)odhad: 7000 aÏ 8000 CZK76Váziãka v dráÏìanském stylu(Small vase in Dresden style)Nûmecko, Sasko, Potchappel, konec 19. století,porcelán, malováno galantním v˘jevem a kvûtinov˘mdekorem, v˘‰ka 13 cm,vyvolávací cena: 2000 CZK (63 EUR)odhad: 2700 aÏ 3200 CZK77Váziãka Rosenthal(Small vase Rosenthal)Nûmecko, Rosenthal, 1. polovina 20. století,porcelán, zdobeno kvûtinov˘m dekorem a plastick˘mvegetativním dekorem na patce, v˘‰ka 9,5 cm,vyvolávací cena: 1000 CZK (31 EUR)odhad: 1400 aÏ 1800 CZK78 Mísa v dráÏìanském stylu na podstavci(Bowl in Dresden style on stand)Nûmecko, Sasko, Potchappel, 2. polovina 19. století,porcelán, malováno, mísa zdobena prolamováníma plastick˘mi kvûty, noha zdobena postavamiandílkÛ, po‰kozeno,vyvolávací cena: 12 800 CZK (400 EUR)odhad: 16 000 aÏ 19 000 CZK69 Pierot a Kolombínaâechy, Bechynû, 20. aÏ 30. léta 20. století, styl artdeco, keramika, malováno, v˘‰ka 36 cm,vyvolávací cena: 3900 CZK (122 EUR)odhad: 5500 aÏ 6500 CZK7374 Hráãi karet(Card players)Nûmecko, Volkstedt-Rudolstadt, po roce 1908,porcelán, malováno, souso‰í ãtyfi hráãÛ sedícíchna Ïidlích u stolu, dráÏìansk˘ styl, v˘‰ka 16 cm,délka 27 cm, mimofiádn˘ námût i kvalita,vyvolávací cena: 18 000 CZK (563 EUR)odhad: 23 000 aÏ 28 000 CZK786970 Keramická busta rokokové dámy(Ceramic bust of rococo lady)âechy, Dubí u Teplic (Eichwald), B.Bloch, 2. polovina19. století, keramika, malovaná, glazovaná, v˘‰ka50 cm, dílo mimofiádné velikosti a kvality,vyvolávací cena: 19 000 CZK (594 EUR)odhad: 25 000 aÏ 30 000 CZK9575