Hotel_Gazetesi_EYLUL_8_sayi

hotelgazetesi

ŞİMDİ ÇALIŞMA ZAMANI
Yaz sezonu bitti, Sonbahara merhaba dedik. Turizm açısından oldukça hareketli bir sezonu geride bıraktık. Sezona ilişkin veriler beklenenden iyi. Artık 2016 yılındaki krizin k’sini bile telaffuz etmiyoruz. Bu dönemde silkinerek kendini çek etme fırsatı bulan sektör, yapılan hatalardan gerekli dersi çıkarmış görünüyor.

Şimdi 2017’nin son çeyreğinde oldukça yoğun bir çalışma dönemi bizi bekliyor. Sektörün dinamikleri hareket halinde, fuarlar, workshop’lar, çalıştaylar birbiri ardına sıralanıyor.

İlk aklımıza gelenler, 1-3 Kasım’daki Türk turizminin yol haritasının çıkarılacağı Turizm Çalıştay’ı, ardından 17 Kasım’daki Uzakrota Summit, Aralık ayındaki İzmir Fuarı, Ocak ayında EMİTT Turizm Fuarı.. Aralardaki B2B, Çalıştay ve Workshop’ları saymıyorum bile.. Kısacası turizmin gelişmesi için her şey mevcut.. Tek eksiğimiz T A N I T I M

Burada da görev bize düşüyor. Bunun bilincinde olduğumuz için biz de gereken önlemleri alıp hazırlandık. Büyük küçük, önemli önemsiz demeden, turizmin yararına olan her organizasyonda oradayız.

Ayrıca sektöre ilişkin kurumların tanıtımı için her türlü donanıma ve kadroya sahip Nirvana Tanıtım, alternatif tanıtım hizmetleri için hazır bekliyor. Tek yapmanız gereken bir telefon ya da mail ile iletişim kurmak.

Hotel Gazetesi’nin bu sayısında yine son dönemlerde olduğu gibi güzel haberlerimiz var. Örneğin World Travel Awards’ta 11 Otelimiz Avrupa’nın birçok otelini geride bırakarak ödül aldı.

İnsan Kaynakları sayfamızda, sektördeki yapılanmaya ilişkin haberleri, atamaları, yükselmeleri görebilirsiniz.

Turizmcilerin İhsan Ağabeyi İhsan Türkus’tan, turizmin geleceğini kurtaracak TUROYD AKADEMİ projesinin ayrıntıları, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır’ın 2017 yılında ilişkin değerlendirmesi ve 2018 yılına ilişkin beklentileri, 27 Ekim’de Belgrad’da yapılacak Uzakrota Balkan Travel Summit’e ilişkin söyleşi, TravelShop Türkey’in 40 ülkeden kültür, dinlenme, golf, din, sağlık, kongre ve mice turları düzenleyen tur operatörlerini İstanbul’da toplayarak düzenlediği B2B Worshop’u, KKTC’de personelin devralarak iflastan kurtardığı ve kara geçirdiği DOME Hotel’in hikayesi gazetemizin içinde ayrıntılarıyla okuyabileceğiniz konulardan sadece bazıları.

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı

Timur BAYINDIR

TÜROB 2018’den umutlu

Türkiye Otelciler Federasyonu

Yönetim Kurulu Başkanı

Osman AYIK

TURİZM TEMASLARI

Sayfa 4 Sayfa 4

Farklı bakış...

www.hotelgazetesi.com

Batan oteli

personeli kurtardı

TURİZM - OTELCİLİK - TATİL - ETKİNLİK - KÜLTÜR - SANAT Sayı: 7 Yıl: 1 / Eylül 2017

UNWTO’DA HÜSRAN

PATRONSUZ

OTEL...

İhsan TÜRKUS

Sayfa 6

Sevda YILGAZ Sayfa

Ah İstanbul!

16

BALKANLAR’A

TURİZM KÖPRÜSÜ

Sayfa 13

Türkiye, kurucu üyeleri arasında bulunduğu

Dünya Turizm Örgütü’nün aday olduğu

İcra Kurulu Üyeliği seçimlerinde yeterli oyu alamadı

Prof. Dr Muharrem TUNA

3. TURİZM

ŞÛRASINA DAİR

Sayfa 7

geziyorum

Cem

POLATOĞLU

PERU

Sayfa 14 Sayfa 19

geziyorum

Dilek YETKİN

Bodrum

SEVİYORSAK Bİ SEBEBİ VAR;

İğneada

Sizleri Bekliyor

Sayfa 8

KURUMSAL ABONELİK SİSTEMİ

Gazetenizi her sabah 06:00-07:30

arasında otelinize biz teslim edelim.

Detaylı bilgi için: okuriletisim@hurriyet.com.tr

0549 794 55 07 yada 0850 224 0 222


Laleli

Old City

Otelciler Platformu

Konaklamada Kalite


A+

More magazines by this user
Similar magazines