Views
6 months ago

Ajakiri Vegan 2018 #1

Ajakirja Vegan uues numbris vestleme Marke Starndbergi ja vegan aktivisti Kadri Aavikuga. Tuhnime natuke minevikus ja uurime, milline on olnud MTÜ Loomus teekond algusest kuni ühinenud organisatsioonini. Reisime koos väikese veganiga Lapimaale. Valentini päevale mõeldes vaatame, milline on selle tarbimispüha mõju keskkonnale ja palju, palju muud. Muidugi ei puudu ajakirjast välja rebitavad retseptid, jumestus-, filmi- ja raamatusoovitused.

Koostis 900 ml soja-

Koostis 900 ml soja- või muud neutraalse maitsega taimset piima 4 sl + ½ tl lahustuvat viljakohvi 3 sl suhkrut 6 sl maisitärklist Kaunistamiseks vahukoort, pohlamoosi, riivitud šokolaadi vm meelepärast Valmistamine Jaga taimne piim nõudesse nii, et kolmes nõus oleks 250 milliliitrit igas ühes ning kolmes 50 milliliitrit. Võid ka kihid ühe kaupa valmistada, siis ei pea hiljem nii palju nõusid pesema. Pane esimene 250 ml piima keema. Lisa 3 spl viljakohvi ning 1 spl suhkrut. Seni, kuni piim keema tõuseb, sega väiksemas nõus kokku 50 ml piima 2 kuhjaga täis supilusika tärklisega. Kui piim on keema tõusnud, vala tärklisesegu piimaga kokku, samal ajal segades. Keeda pidevalt segades, kuni piim on muutunud paksuks. Jaga segu magustoidu kaussidesse. Korda sama protseduuri, kuid teisel kihil pane kohvi 1 spl ning kolmandal pool teelusika täit. Kui oled kõik kolm kihti magustoidu kaussidesse ära jaotanud, lase segul jahtuda, kuni see on toasoe. Seejärel tõsta kausid külmkappi vähemalt tunniks. Serveeri näiteks vahukoore ja pohlamoosiga.

Retsept Kesk-Ameerikast LIHTNE KREEKA PÄHKLI KOOK See kook on lihtsalt nii hea, et pole sõnu. Kui ajakirja toimetuses retsepti looma hakkasime, ei osanud keegi arvata, et esimese katsega tuleb välja midagi nii hõrku. Pehme sisu ja krõmpsuv Kreeka pähkel on ideaalne kooslus ning kerge valge šokolaadi mekk ainult ilmestab maitset.