11.07.2015 Views

AUKCE 70 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 70 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 70 - Aukční síň Vltavín

134. Václav Hollar (1607-1677) Pohled na Prahu ............... 50 000 Kčmědirytina, 1636, 27,8 x 112 cm, rám, uprostřed 2x slepený, lehcezažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na rámu drobné oděrky (€ 1 852)135. Miloslav Holý (1897-1974) Pohled na vesnici ................... 900 Kčtuš, akvarel, papír, 1935, 30,4 x 47,7 cm, sign. PD MHolý 35, přiokrajích lehce poškozený papír, na papíře skvrny, žák J. Preislera,V. Bukovace a J. Obrovského, zakladatel seskupení Ho-Ho-Ko-Kos K. Holanem, člen Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar(€ 33)136. Tomáš Hřivnáč (1959) Jinam II. ........................ 12 000 Kčsuchá jehla, 2001, 134 x 72 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 01, č. 6/20,studoval na SUPŠ v Praze (€ 444)137. Tomáš Hřivnáč (1959) Než odejdu ..................... 12 000 Kčsuchá jehla, 1996, 189 x 59 cm, sign. PD Tomáš 96, č. 7/9, studovalna SUPŠ v Praze (€ 444)138. František Hudeček (1909-1990) Noční chodec ....... 4 500 Kčběloba, černý papír, 1945, 11,8 x 8,8 cm, sign. PD Fr. Hudeček 24.II.45,rám, vzadu razítko: Vystaveno v Galerii Vltavín Praha 2004,publikováno v knize Evy Petrové: František Hudeček Kresby, vydalonakladatelství Vltavín, Praha, 2004, na rámu drobné oděrky, žák prof.Kysely, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radara Index (€ 167)• 139. František Hudeček (1909-1990) Noční chodec ....... 4 500 Kčběloba, černý papír, 1945, 11,9 x 8,9 cm, PD monogr. H, rám,oboustranná kresba, vzadu razítko: Vystaveno v Galerii Vltavín Praha2004, publikováno v knize Evy Petrové: František Hudeček Kresby,vydalo nakladatelství Vltavín, Praha, 2004, na rámu drobné oděrky, žákprof. Kysely, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar,Radar a Index (€ 167)140. František Hudeček (1909-1990) Žena ..................... 4 500 Kčběloba, černý papír, 1945, 11,8 x 8,8 cm, LD datováno 24.II.45, rám,vzadu razítko: Vystaveno v Galerii Vltavín Praha 2004, publikovánov knize Evy Petrové: František Hudeček Kresby, vydalo nakladatelstvíVltavín Praha, 2004, na rámu drobné oděrky, žák prof. Kysely, členUmělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index(€ 167)142. František Hudeček (1909-1990) Domy na pláni ..... 6 000 Kčtuš, papír, 12,5 x 18,4 cm, vzadu označeno Hudeček, provenience:z pozůstalosti malíře Františka Grosse, soukromá sbírka Praha, přiokrajích pokrčený papír, žák prof. Kysely, člen Umělecké besedy,Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index (€ 222)143. František Hudeček (1909-1990) Krajina ................ 7 000 Kčtužka, papír, 1935, 23,9 x 31,8 cm, sign. PD Fr. Hudeček 35,provenience: z pozůstalosti malíře Františka Grosse, soukromá sbírkaPraha, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na papíře skvrny,žák prof. Kysely, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUGHollar, Radar a Index (€ 259)•• 141. František Hudeček (1909-1990) Napětí .................. 5 500 Kčtuš, papír, 1965, 10,5 x 15 cm, PD monogr. FH 65, rám, publikovánov knize Evy Petrové: František Hudeček Kresby, vydalo nakladatelstvíVltavín Praha, 2004, na rámu drobné oděrky, žák prof. Kysely, člen •Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index(€ 204)• 144. František Hudeček (1909-1990)Odpolední hodiny ..................................................... 9 000 Kčuhel, akvarel, papír, 1932, 31,6 x 22,4 cm, sign. PD F. Hudeček 3. XII. •32, provenience: z pozůstalosti malíře Františka Grosse, soukromásbírka Praha, lehce zažloutlý, pokrčený papír, žák prof. Kysely, členUmělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index(€ 333)145. František Hudeček (1909-1990)Surrealistická postava ........................................... 14 000 Kčtuš, papír, 1931, 21 x 16,9 cm, sign. PD Fr. Hudeček 31, provenience:z pozůstalosti malíře Františka Grosse, soukromá sbírka Praha, přiokrajích lehce pokrčený papír, žák prof. Kysely, člen Umělecké besedy,Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index (€ 519)• 146. František Hudeček (1909-1990) Město ................. 18 000 Kčlavírovaná kresba tuší, 1944, 30,4 x 43,3 cm, sign. LD Fr. Hudeček 44,provenience: z pozůstalosti malíře Františka Grosse, soukromá sbírkaPraha, vzadu razítko Umělecké besedy v Praze, nalepen autorský štíteka štítek s popisem: Vystaveno na výstavě Umělecké besedy v Alšově síni od31. III. do 23. IV. 1944, číslo kat. 86 a nalepen štítek, žák prof. Kysely,člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index(€ 667)147. Miloslav Chlupáč (1920) Ruka s jablkem ............... 1 500 Kčpero, papír, 37 x 13,5 cm, sign. PD Chlupáč M., žák prof. K. Štipla,J. Wagnera, člen Umělecké besedy, člen skupiny Máj, Nové skupiny(€ 56)148. Josef Istler (1919-2000) Rozhovor ........................ 1 900 Kčlept, akvatinta, 1995, 19,8 x 13,8 cm, sign. PD Istler 95, rám, žákněmeckého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgiea Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollara Společnosti K. Teiga (€ <strong>70</strong>)149. Josef Istler (1919-2000) Proměny II. ..................... 3 900 Kčsuchá jehla, 1945, 8,9 x 12,2 cm, sign. DU Istler 45, rám, na rámudrobné oděrky, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupinyCobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUGHollar a Společnosti K. Teiga (€ 144)150. Josef Istler (1919-2000) Franc Kafka .................... 4 900 Kčkombinovaná technika, papír, 1992, 47,4 x 33,5 cm, sign. PDIstler 92 rám č. 157/200, žák německého malíře Waltera Höfnera, členskupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA,SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga (€ 181)151. Josef Istler (1919-2000) Rty ................................... 5 500 Kčpastel, papír, 1995, 60 x 42,7 cm, sign. DU Istler 95, rám, lehce zvlněný,při okrajích pokrčený papír, na rámu drobné oděrky, žák německéhomalíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člensurrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga(€ 204)152. Josef Istler (1919-2000) Kompozice IV ................. 7 500 Kčlitografie, 1962, 40,7 x 32,8 cm, sign. PD Istler 62, rám, č. 11/11, narámu oděrky, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupinyCobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUGHollar a Společnosti K. Teiga (€ 278)• 153. Josef Istler (1919-2000) Kompozice VI. ................ 7 500 Kčlitografie, 1948, 47,6 x 37,8 cm, sign. DU Istler 48, rám, lehce zvlněný,při okrajích lehce poškozený papír, na rámu oděrky, žák německéhomalíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člensurrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga(€ 278)7154. Ota Janeček (1919-1996) Akt ................................... 4 800 Kčlitografie, 1973, 33,8 x 50 cm, sign. PD Ota Janeček 1973, č. 49/100, přiokrajích lehce pokrčený papír, na papíře malé skvrny, žák prof.O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, od roku 1945člen SČUG Hollar (€ 178)155. Ota Janeček (1919-1996) Akt ................................... 4 900 Kčlinoryt, 25,6 x 38,7 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, lehce zvlněný papír,na rámu oděrky, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, členSVU Mánes, od roku 1945 člen SČUG Hollar (€ 181)