12.07.2015 Views

AUKCE 87 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 87 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 87 - Aukční síň Vltavín

347. Alfons Mucha (1860-1939) Plakáty ............................... 500 Kč10x ofset + 2x na přebalu, 80. léta, 59,5 x 42 cm, soubor 10 volnýchreprodukcí, velkoformátové kvalitní barevné reprodukce Muchovýchplakátů a panó vytištěné na pevném křídovém papíře, foto Dalibor Kusák,průvodní slovo PhDr. Milan Krejčí (text česky, rusky, německy, anglickya francouzsky), grafická úprava Miroslav Krob, soubor obsahuje: 1a)Gismonda, 1b) Samaritánka, 2) Job, 3) Zvěrokruh, 4a) Ranní probuzení,4b) Nádhera dne, 5) Pero, 6) Ovoce, 7) Léto, 8) Rubín, 9) Topas, 10)Pěvecké sdružení učitelů moravských + 2 barevné reprodukce na obálce:Květina, Petrklíč, stav velmi dobrý, kompletní, mírně pokrčený přebal,významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století –období secese, v rakousku známé jako „Jugendstil“, proslul zejménaplakáty pro herečku Sáru Bernhardtovou v Paříži, autorem monumentální„Slovanské epopeje“, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 20)348. Různí autoři PF 1986 ........................................ 1 500 Kčkalendář, kalendář se 14-ti graf. listy různých autorů (Olga Vychodilová,Herbert Kisza, Lenka Vilhemová...), editor Vilém Stránský, vydánonákladem a vlastním tiskem zúčastněných autorů v roce 1985, celkovýpočet výtisků 120, z toho 100 číslových a 20 autorský tisků, tento má č. 76,všechny signované, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 60)349. Jan Zrzavý (1890-1977) Reprodukce obrazů ........... 500 Kč10x ofset + 2x na přebalu, 59,5 x 42 cm, soubor 10 volných reprodukcí,velkoformátové kvalitní barevné reprodukce Zrzavého obrazů vytištěné napevném křídovém papíře, foto Karel Neubert, uspořádání a text Jiří Kotalík(text česky, rusky, německy, anglicky a francouzsky), grafická úprava JiříFiger, soubor obsahuje: 1) Údolí smutku, 2) Veselé poutnice, 3)Melancholie, 4) Meditace, 5) Melancholie II, 6) Kostel v Camaretu, 7) SanMarco v noci, 8) Spící lodi, 9) Krucemburk, 10) Haldy + 2 barevnéreprodukce na obálce: Kleopatra, Přítelkyně, tisk Severografia ČervenýKostelec, kompletní, stav velmi dobrý, žák Františka Ženíška ml. nasoukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člensdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánesa SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 20)350. František Ženíšek (1849-1916)List pamětní vydaný ve prospěch Českého divadla národního .. 100 Kčkniha, r. 1880, člen Umělecké besedy, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 4)351. Meisterwerke der Holzschneiderkunst .................................. 80 Kččasopis, přelom 19. a 20. století, 42,5 x 30 cm, vydal J. J. Weber v Lipsku,poškozený přebal, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 3)352. Ludvík Bradáč (1885-1947)Knihomol. Měsíčník bibliofilický a sběratelský, č. 7-8 ................. 70 Kččasopis, ročník VI., č.7-8 , bez grafické přílohy, brož. volné listy, 137-160str., vydal Ludvík Bradáč, Kr. Vinohrady 1926, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 3)353. Ludvík Bradáč (1885-1947)Knihomol. Měsíčník bibliofilický a sběratelský, č. 9-10 ................ 70 Kččasopis, ročník VI., č.9-10 , bez grafické přílohy, brož. volné listy, 173-204str., vydal Ludvík Bradáč, Kr. Vinohrady 1926, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 3)354. Ludvík Bradáč (1885-1947)Knihomol. Měsíčník bibliografický a sběratelský, č. 2-3 .............. 70 Kččasopis, ročník VI., č.2-3 , bez grafické přílohy, brož. volné listy, 25-56 str.,vydal Ludvík Bradáč, Kr. Vinohrady 1925, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 3)355. Ludvík Bradáč (1885-1947)Knihomol. Měsíčník bibliografický a sběratelský, č. 1 ................. 70 Kččasopis, ročník VI., č.1 , bez grafické přílohy, brož. volné listy, 5-20 str.,vydal Ludvík Bradáč, Kr. Vinohrady 1925, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 3)356. Ludvík Bradáč (1885-1947)Knihomol. Měsíčník bibliografický a sběratelský, č. 4 ................. 70 Kččasopis, ročník VI., č.4 , bez grafické přílohy, brož., nerozřezáno, volnélisty, 69-92 str., vydal Ludvík Bradáč, Kr. Vinohrady 1925, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 3)357. Ludvík Bradáč (1885-1947)Knihomol. Měsíčník bibliografický a sběratelský, č. 5 ................. 70 Kččasopis, ročník VI., č.5 , bez grafické přílohy, brož. volné listy, 93-108 str.,vydal Ludvík Bradáč, Kr. Vinohrady, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 3)358. Ludvík Bradáč (1885-1947)Knihomol. Měsíčník bibliografický a sběratelský, č. 6 ................. 70 Kččasopis, ročník VI., č.6 , bez grafické přílohy, brož. volné listy,113-130 str.,vydal Ludvík Bradáč, Kr. Vinohrady 1926, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 3)359. Kolektiv autorůGebrauchsgrafik November 1940 ................................................ 400 Kččasopis, měsíčník pro užitou grafiku, vydává Frenzel und Engelbrecher,Berlín listopad 1940, dobové reklamy, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 16)360. Kolektiv autorůGebrauchsgrafik September 1940 ............................................... 250 Kččasopis, měsíčník pro užitou grafiku, vydává Frenzel und Engelbrecher,Berlín září 1940, dobové reklamy, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 10)361. A. LhotaSborník pro exlibris a jinou užitkovou grafiku I ....................... 120 Kččasopis, brož. 32 str., vydává Čs. spolek sběratelů a přátel Ex libris v Praze1923, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 5)362. A. LhotaSborník pro ex libris a jinou užitkovou grafiku I. ........................ 80 Kččasopis, roč. I. brož., nerozřezáno, 39 str., vydává Čs. spolek sběratelůa přátel Ex libris v Praze 1924, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 3)363. Různí autoři Český svět r. 1910 - 1911 ................ 800 Kččasopis, obrázkový týdeník, ročník VII., 1. pololetí: září 1910 - březen1911, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 32)364. Různí autoři Volné směry ročník X. ................... 500 Kččasopis, redakce M. Jiránek, J. Preisler, F. X. Šalda, řada ilustrací M.Švabinský, J. Úprka, T. F. Šimon, J. Kotěra, nákladem SVU Mánes, Praha1905, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 20)365. Josef Sudek (1896-1976) Panorama 6 .......................... 80 Kččasopis, obálka J. Sudek, 12. roč. č. 6, vydává Družstevní práce v Praze ,studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes,zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 3)366. Maxmilian Švabinský (1<strong>87</strong>3-1962)Umění - sborník pro českou výtvarnou práci, říjen 1918 ............ 700 Kččasopis, ve frontispisu dřevoryt M. Švabinského Žně, původní dřevorytzmenšený - Návrat z lovu, původní dřevoryt Vlastní podobizna, návrhdřevorytu - Návrat z lovu, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla naAkademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolkuumělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, členSociété Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze (€ 28)6. Dopisy, podpisy, varia367. Doleans Dopis J. Zrzavému ......................... 250 Kčdopis, 1939, 10. 1. 1939, francouzsky, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 10)368. Zdeňka Dolenská Dopis J. Zrzavému ......................... 300 Kčdopis, o chalupě v Kameničkách a nemoci jeho otce, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 12)369. K. Ermer Dopis J. Zrzavému ......................... 150 Kčdopis, 1924, Nürnburg, 13. 8. 1924, v němčině, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 6)17