12.07.2015 Views

AUKČNÍ KATALOG AUCTION CATALOGUE - Valentinum

Starozitnictvi_1-16_25-44 25.10.2005 16:06 Stránka 3030VII. MALBA(PAINTINGS)208KolmannZlatá uliãka v Praze(The Golden Lane in Prague)olej na dfievû, 13x16 cm, rámováno, signovánovpravo dole, znaleck˘ posudek, pÛvodní odhad20 000 Kã, vzadu ‰títek Kolm-Kolmann 1903,vyvolávací cena: 5000 CZK (170 EUR)odhad: 8000 aÏ 10 000 CZK209KolmannHavelsk˘ trh v Praze(The Havelsk˘ Market in Prague)olej na dfievû, 13x16 cm, rámováno, signovánovpravo dole, znaleck˘ posudek, pÛvodní odhad20 000 Kã, vzadu ‰títek Kolm-Kolmann 1903,vyvolávací cena: 5000 CZK (172 EUR)odhad: 8000 aÏ 10 000 CZK210 Svolinsk˘, Karel (1896-Kytice ve váze(A bunch of flowers in a vase)tempera na papífie, 61x48 cm, rámováno pod sklem,signováno vpravo dole, datováno 1938, autorabsolvent praÏské AVU a její pozdûj‰í rektor,v˘znamn˘ grafik a malífi, mnoho zahraniãníchocenûní napfi. Grand Prix v PafiíÏi v roce 1925,1937, ilustroval napfi. MáchÛv Máj,vyvolávací cena: 18 000 CZK (621 EUR)odhad: 28 000 aÏ 35 000 CZK211 Kasprzak, ·tûpán (1889-Vlci v zimû(Wolves in winter)olej na plátnû, 39x64 cm, rámováno v umûleckémrámu pod sklem, signováno vlevo dole, autorpolského pÛvodu, absolvent praÏské AVUuprofesora ·vabinského, malífi figuralista, ãastomaluje i zvífiata,vyvolávací cena: 9000 CZK (310 EUR)odhad: 12 000 aÏ 15 000 CZK213 Matou‰ek, Franti‰ek (1907-Ml˘n na potoce(A mill on a stream)olej na kartonu, 30x40 cm, rámováno, signovánovpravo dole, datováno 1939,vyvolávací cena: 4000 CZK (138 EUR)odhad: 5500 aÏ 7000 CZK213214 Bloman, Antonín (1876-Polní cesta(A field road)olej na plátnû, 40x50 cm, rámováno, signovánovlevo dole, datováno 1944, autor byl ÏákemUllmanna a Kalvody,vyvolávací cena: 6000 CZK (207 EUR)odhad: 10 000 aÏ 12 000 CZK215 Budsk˘, Rudolf (1887-Záti‰í s vínem a ovocem(A still life with grapes and fruits)olej na kartonu, 23x31 cm, rámováno, signovánovpravo dole, autor maloval pfiedev‰ím portrétya miniatury,vyvolávací cena: 4000 CZK (138 EUR)odhad: 6500 aÏ 8000 CZK216 Peukert, M.Rodina s pouÈov˘mi balonky(A family with fair baloons)olej na plátnû, 77x92 cm, rámováno, signovánovpravo dole, datováno 1939, nûmeck˘ autor,vyvolávací cena: 30 000 CZK (1034 EUR)odhad: 35 000 aÏ 43 000 CZK217 Anonym·est miniatur dûtí a selky(Six miniatures of children and a farmer’s wife)akvarely na papífie, dûti rozmûr 3x2 cm, selka7x6,5 cm, rámováno pod sklem, paspartováno, selkasignována vlevo nahofie, signatura V. H. signaturouVojtûcha Hynaise, velmi kvalitní malba,vyvolávací cena: 12 000 CZK (414 EUR)odhad: 20 000 aÏ 25 000 CZK218 Neubauer, KarelModlící se dívky v krojích(A praying girls in national costums)olej na plátnû, 50x66 cm, rámováno signováno vlevodole, malba ve stylu JoÏky Úprky,vyvolávací cena: 10 000 CZK (345 EUR)odhad: 11 000 aÏ 14 000 CZK215212 VanãuraKoupání u fiíãky(Swiming in a small river)olej na kartonu, 37x51 cm, rámováno pod sklem,signováno vpravo dole,vyvolávací cena: 6000 CZK (207 EUR)odhad: 7000 aÏ 8500 CZK212218