nr. 179 - Fjordhesten Danmark

fjordhest.dk

nr. 179 - Fjordhesten Danmark

Fjordhesten.Danmark,.-.foreningen.for.avl.og.sport

Formand:.

Birgit Mortensen

Norddalen.9,.Skt..Klemens

5260.Odense.S

Tlf.:.6615.3908.eller.2163.2903.

E-mail:.. birgit@fjordhest.dk.

. taasinge@mail.dk.

Næstformand.og.kasserer:.

Jes Boesen

Glibingvej.10,.Brigsted

8700.Horsens

Tlf.:.7565.9955.

E-mail:.. jes@fjordhest.dk.

. fjordheste@glibinggaard.dk.

Sekretær:.

Vivian Skøtt

Hamborggårdvej.3

6622.Bække.

Tlf.:.7538.9017.-.bedst.eft..kl..19.30.-

E-mail:.. vivian@fjordhest.dk

. hamborggaard@mail.dk..

Øvrige.bestyrelsesmedlemmer: .

Eva Brokholm

Vejstruprød.Landevej.5

6093.Sjølund

Tlf.:.7557.5792.eller.2216.3573

E-mail:.. eva@fjordhest.dk

. eva.brokholm@mail.dk

Susanne Fønsskov

Nr..Vedby.Kirkevej.21

4840.Nr..Alslev

Tlf.:.5443.4056.eller.2032.4056

(bedst kl. 18-19)

E-mail:.. susanne@fjordhest.dk

. sej@dk2net.dk

Hele Familiens Hest

Foto: Helle Sievertsen

Leif Grimbühler

Ny.Hagestedvej.59.A

4532.Gislinge

Tlf.:.5946.0510.eller.2270.9650

E-mail:.. leif@fjordhest.dk

. grimbuhler@mail.tele.dk.

Flemming Hjorthøj

Højgårdsvej.42.

4683.Rønnede.

Tlf.:.5672.5390.

E-mail:.. flemming@fjordhest.dk

. hjorthoej@ofir.dk.

Janne Melvej

Bahlvej.41

6855.Outrup

Tlf.:.7526.1049

E-mail:.. janne@fjordhest.dk.

. j.melvej@mail.dk

Mogens Olsen

Håstrupvej.30,.Jordløse

5683.Hårby.

Tlf.:.6268.1857.eller.2165.2709.

E-mail:.. mogens@fjordhest.dk

. vaenget@yahoo.dk.

Hjemmeside

www.fjordhest.dk

Korrespondance

Indland:.Vivian.Skøtt

Udland:.Birgit.Mortensen

Se.i.øvrigt."Nyt.fra.bestyrelsen".nr..178,.

side.31,.hvoraf.det.fremgår.i.hvilke.udvalg.de.forskellige.bestyrelsesmedlemmer.

primært.vil.lægge.deres.arbejde.

Kontingent:

Personligt.medlemskab

01.01.2005-31.12.2005:. kr..475,-.

01.09.2005-31.12.2005:. kr..175,-

Familiemedlemskab

01.01.2005-31.12.2005:. kr..575,-.

01.09.2005-31.12.2005:. kr..225,-

Juniormedlemskab (under 18 år)

01.01.2005-31.12.2005:. kr..325,-.

01.09.2005-31.12.2005:. kr..150,-

Seniormedlemskab.(over 65 år)

01.01.2005-31.12.2005:. kr..325,-.

01.09.2005-31.12.2005:. kr..150,-

Udlandsmedlem.(Europa)

01.01.2005-31.12.2005.. kr..300,-.

01.09.2005-31.12.2005:. kr..150,-

Udlandsmedlem.(uden for Europa)

01.01.2005-31.12.2005. kr..350,-.

01.09.2005-31.12.2005:. kr..175,-

Landscentret, Heste

Udkærsvej.15,.8200.Århus.N.

Tlf..8740.5000,.Fax.8740.5010

Fjordhesten

Medlemsblad.for.Fjordhesten.Danmark..

Eftertryk. kræver. skriftlig. tilladelse. fra.

bestyrelsen.

Artikler,.fotos.m.v..skal.være.redaktøren.

i.hænde.1.måned.før.udgivelsesdato.

Fjordhesten.udkommer..

1/3,.1/5,.1/7,.1/9.og.1/11.2005.

Ansvarshavende redaktør

Lisbeth.Pedersen,.

Landevejen.201,.Ødum,..

8370.Hadsten

Tlf..8698.9456.

E-mail:.lisbeth@fjordhest.dk

Bladudvalg:

Birgit Mortensen.

taasinge@mail.dk

Lisbeth Pedersen.

landevejen@mail.tele.dk.

Helle Sievertsen.

hellesiev@post.tele.dk

Jørgen Skov.

stald.fjordklit@e-mail.dk

More magazines by this user
Similar magazines