11.07.2015 Views

prospekT - Antikvity Art Aukce

PODZIMNÍ AUKCE105. aukce starožitností, obrazů a uměníOstrava - Neděle 9. 10. 2011 od 11.00 hod.105th Ostrava Auction of Antiques and <strong>Art</strong>Sunday 9th October 2011 at 11 amOstrava, Českobratrská 19výběr z aukce / preview130. Špillar Karel „Symbolika úrody - personifikace podzimu“,olej na plátně, 66 x 140, 400 000 Kč100. Breughel (Brueghel) Pieter - Otáhal Karel„Slepý vede slepé“, olej na plátně, 90 x 154, 595 000 Kč73. Zavistovskij Michail Petrovič „Život u přívozuna Volze (?)“, olej na plátně, 65 x 105, 75 000 Kč181. Krejbich Daniel,„U moře III“, olej-akryl,100 x 100, 18 000 Kč35. Munzar Josef,kombinovaná technika128,5 x 68,5, 65 000 Kč70. Kalvoda Alois, „Letní krajina s chalupou nabřehu říčky“, olej na kartonu, 60 x 100 , 219 000 Kč140. Larsen Oscar „Figurální scéna v krajině“,kombinovaná technika, 71 x 100, 99 000 Kč141. Larsen Oscar „Vesnická zábava“,kombinovaná technika, 70 x 9099 000 Kč40. Bigot Trophime „Petr zapíráKrista“, kulturní památka ČR,olej na plátně, 105 x 125, 340 000 Kč20. Chittussi Antonín „Krajina s rybníkem a racky“, olejna plátně, 29 x 55, 335 000 Kč122. Ronek Jaroslav, „Dvě parní lokomotivy“,olej na lepence, 35,5 x 48,5,6 500 Kč65. Tkaczyk Bedřich Augustin, „Zimní podvečer v Beskydech“,olej na sololitu, 62 x 122, 28 500 Kč71. Nesignováno, „Romantická horskákrajina s figurální stafáží“, olej na plátně,72 x 100, 25 000 Kč89. Bakla Emanuel, „Na Karlově mostě v zimě“olej na lepence, 75 x 106, 13 000 Kč95. Wünsche Vilém, „Horníci v rubání“olej na plátně, 55 x 72, 35 000 Kč134. Procházka Josef, „Žňová krajina s rybníkem“,olej na plátně, 20 x 26, 9 000 Kč136. Procházka Josef , “Zimní krajina se stromy“,olej na plátně, 25 x 34, 15 000 Kč149. Mareček Bohumil, „Dívčí akt v luxusníminteriéru“, olej na plátně, 61 x 75,5,45 000 Kč150. Kozák Václav, „Vltava Praha - Náplavka“,olej na plátně, 47 x 70, 34 000 Kč200. Kopf Maxim, „Vrby kolem potokav otevřené krajině“, olej na lepence,33,5 x 41, 38 000 Kč25. Neznámý autor „Lovecká scéna v krajině“, gobelín, rozměrs rámem 191 x 210, 35 000 KčCelkem je v nabídce 230 položek, z toho 170 tvoříobrazy všech technik, kresby a grafiky a 60jsou sběratelské a umělecké předměty a šperky.Prohlídka: čtvrtek 15-17 hod., pátek 10-17 hod., sobota 9-12 hod., neděle od 9 hod.Viewing: Thursday 3pm-5pm, Friday 10am-5pm, Saturday 9am-noon, Sunday from 9amIn total there are 230 lots included in the auctionof which 170 are paintings, drawings andprints and 60 are art objects, collectables andjewellery.www.aukcnidum.cz

1. Kantor Jaroslav, „Poloaktvousatého muže“, olej na plátně,60,5 x 45, 4 900 Kč2. Tomek Antonín,„Zátiší se slunečnicemive váze“, olej na sololitu,90 x 30, 2 800 Kč7. Drahovzal Jaroslav, „Tři koně ve stáji“,olej na plátně, 58 x 76,5, 4 800 Kč8. Aime Tino „Noel 74“, olejna plátně, 61 x 50, 9 800 Kč9. Kašpar Adolf,“Potrestání uličníka“,kvaš, ve výřezu 28 x 17,9 500 Kč10. Mervart Augustin „Tání z ČeskomoravskéVysočiny“, olej na lepence, 50 x 60, 39 000 Kč19. Blažek Jan „Krajina u Slavkova“, olej naplátně, 30 x 70, 1 900 Kč11. Toman Karel, „Štramberk - MoravskýBetlém“, akvarel, ve výřezu43 x 57, 3 500 Kč12. Otipka Jindřich, „Zátiší slahví vína, rybou a jablkem“, olejna lepence, 61,5 x 74, 3 500 Kč27. Držkovic Valentin, “Letní krajinase stromy“, olej na lepence, 24 x 33,5 500 Kč30. Smetana Jan „Torzo staréhostromu“, olej na plátně70 x 96, 89 000 Kč38. Šmajstrla J., „Štramberk- Trúba“. olej na kartonu,44,5 x 34, 1 600 Kč61. Krčil Josef, „Dřevěnýdům na skále v květech“, olejna plátně, 51 x 38, 3 500 Kč72. Svoboda Josef, „Plachetnice namoři“, olej na lepence, 70 x 80,39 000 Kč76. Žižka Edmund, „Pasáci se stádemovcí v Tatrách“, olej-tempera, 63,5 x 88,3 400 Kč77. Veverka F., „Štramberk v květech“, olej na desce,45 x 100, 3 400 Kč80. Hartinger Ilja, „Podzim ve Velkých Karlovicích“,kvaš, 36 x 84, 1 900 Kč82. Žižka Edmund, „Dívka s náhrdelníkemna kvetoucí lesní mýtině“, kombinovanátechnika, 48 x 65, 3 800 Kč83. Sedláček Vojtěch „Kopání brambor“,kombinovaná technika, ve výřezu28,5 x 44, 3 600 Kč85. Fennagen J. (?), „Život naa u mořského pobřeží“, olej naplátně, 59 x 76, 39 000 Kč90. Janoušek František, „Zrozeníhada“, olej na plátně, 43,5 x 72, 375 000 Kč121. Drha Josef, „Dřevěnice s kvetoucí třešní podLysou horou„ olej na plátně, 47,5 x 69,5, 2 900 Kč123. Vácha Pavel, „Pražský motiv“,olej na sololitu, 50 x 59,5, 1 500 Kč91. Sabev Miroslav, „Modročervenýdívčí akt“, olej na lepence,100 x 70,5, 9 000 Kč98. Holas Ota, „Kytice rudýchmáků a kopretin“, olej na kartonu,70 x 50, 4 800 Kč99. Fierla Gustav, “Cestavysokým lesem“, olej na lepence,100 x 70, 2 800 Kč124. Bártek, „Racci a moře“, olejna plátně, 48,5 x 68,5, 900 Kč125. Baran Otakar, „Podtatranská vesnička“,akvarel, 31 x 56,5, 1 200 Kč126. Baran Edgar, „Cesta pod Beskydami“, kvaš, 31 x 56,5,1 200 Kč128. Procházka Bohuš Jan, „Z ČeskomoravskéVysočiny - Horská krajina“, olej-tempera,47 x 60,5, 600 Kč127. Schneiderka Ludvík, „Dřevěnice na Valašsku“, olej na lepence,31 x 69, 5 900 Kč217. Macoun Gustav „Česká krajinas vysokým nebem“, olej nalepence, 38,5 x 45,5, 16 000 Kč218. Neurčeno „Kvetoucí krajinas rybníkem v popředí“, olej na plátně,ve výřezu 32 x 38, 800 Kč131. Liška, „Hlava mladéženy“, olej na lepence,28,5 x 23,5, 1 200 Kč132. Sucharda (?) “Chalupa v kopcovitékrajině“, kombinovaná technika,25,5 x 36, 2 800 Kčwww.aukcnidum.cz

133. Procházka Josef, „Krajina s vodou předbouří“, olej na plátně, 20 x 34, 9 000 Kč135. Procházka Josef, „Zima na potoceu vesnice“, olej na kartonu, 50 x 67,22 000 Kč137. Procházka Josef, „Zimní krajina sestromy a tůňkou“, olej na desce, 25 x 34,13 500 Kč138. Votruba František,„Cikánka ze zlatýmináušnicemi“, olej nakartonu, 30 x 24, 8 000 Kč139. Nemastil Zdeněk,„Česká krajina u Volyně“,olej na lepence, 35 x 42, 19 000 Kč142. Sedloň Otakar,„Portrét Nataši Golové“,kombinovaná technika,41 x 31, 2 500 Kč143. Šimák Lev, „Slovenský krojovaný tanec“,kombinovaná technika, ve výřezu38 x 57, 4 500 Kč144. Procházka Josef, „Na Slunečním pobřeží“, olejna plátně, 40 x 70, 15 000 Kč147. Neznámýautor, kombinovanátechnika, 26x 12,5, 600 Kč151. Colliovy Honiek (Roniek ?), „Přístavv Bretani“, olej na plátně, 50 x 65, 33 000 Kč152. Kohout Alois, též LeCock, „Korčula - Přístav“,obraz, olej na lepence56 x 38,5, 12 000 Kč153. Kossak Wojciech Adalbert.„Na ulici v Krakově“, olej nadesce, 48,5 x 37, 29 000 Kč154. Riegel Jaroslav, „Mostar - zátiší s loďkamia maringotkou“, olej na plátně, 40 x 49,5,25 000 Kč155. Brirsky F., „Rozhovor před domem v horskékrajině“, olej na plátně, 39 x 48, 37 000 Kč156. Vaic Josef, „Staroměstskénáměstí“, olej na desce, 91 x 72,5 500 Kč157. Knotek O. „Kvetoucí Šumava“, olej na plátně,72 x 100, 25 000 Kč158. Dědina Jan, „Slavnostu krále“, obraz, kombinovanátechnika, 46 x 35,5,29 000 Kč159. Kohout Alois, též Le Cock„Palermo - dvorek“, olej na desce38,5 x 40, 25 000 Kč 160. Pelc Antonín, „Černý hráčna saxofon“, litografie, ve výřezu57 x 41, 4 500 Kč183. Pařízek Jan, „Klavíristka“ ,olej na plátně, 95,5 x 95,5, 5 500 Kč185. Anderle Jiří, „Danielle (?)“, lept, 63,5 x 78,5,5 500 Kč186. Monogramista AT, „Vlk v pasti“, olej nadřevě, 31,5 x 38, 12 900 Kč187. Seifert J., „Noční Taškent“olej na překližce, 38,5 x 30,9 900 Kč188. Souček Karel „DonQuijote“, olej na plátně,60,5 x 50, 12 000 Kč189. Švabinský Max,“Splynutí duší“, heliogravura,53 x 37, 1 700 Kč190. Tůma Karel, „Zimníkrajina s figurální stafáží“, olejna plátně, 50 x 39, 19 000 Kč195. Nesignováno, „Vůz tažený koněmpodzimním lesem“, kombinovaná technika,50 x 63,5, 9 500 Kč201. Provazník Jan, “Dva dívčíakty a kytice růží“, olej na překližce,70 x 65, 19 000 Kč202. Malchárek Emil, „Vysokohorské pleso“olej na sololitu, 70 x 100,5, 2 000 Kč203. Neurčeno, „Baletky“,olej na plátně, 96,5 x 68,5,19 000 Kčwww.aukcnidum.cz

41. Korbel s cínovýmvíčkem, majolika,výška 48cm, vzácnýobjem 3l, 2 900 Kč42. Žardiniéra a dvě párové vázy, majolika,výška váz 26,5cm, žardiniéra 12,5 x 30, 3 400 Kč45. Talíř oválný velký talíř, porcelán,MÍŠEŇ, 34 x 42, 13 000 Kč47. Souprava čajová - kávová,stříbro, ryzost stříbra 800, celkováhmotnost 869,00g, 25 000 Kč48. Garnitura, kolier a náušnice,stříbro, český granát-Granát Turnov,ryzost stříbra 900, hmotnost28,66g btto, 4 900 Kč51. Souprava čajová - cestovní čtyřosobní souprava,porcelán, 14 000 Kč53. Náušnice a přívěs na spirálovitémřetízku, zlato, grandleryzost zlata 585, hmotnost 12,07gbtto, 9 600 Kč54. Prsten, náušnice a přívěs, zlato, briliant,safír, ryzost zlata 585, hmotnost 10,45gbtto, brilianty celkem cca 0,20 ct, 9 000 Kč55. Prsten, zlato, briliantryzost zlata 585, hmotnost 2,97gbtto, briliant 0,13 ct, 5 900 Kč56. Plastika „Dívkase džbány a palmou“,cín, v. 39cm,9 800 Kč57. Nástolec figurální,kov, výška 42cm, průměrplata 35cm, 13 000 Kč59. Axmann Josef,„Dívčí akt v pohybu“, bronz, průměr8cm, 1 000 Kč60. Axmann Josef,Plastika „Dívčí akt“, bronz,mramor, v. 29cm, 3 000 Kč101. Koberec - předložka, 138 x 92, 3 500 Kč102. Květenská Zdena- Květenský Vlastimil,keramika, v. 58cm, 9 900 Kč107. Plastika, porcelánPIRKENHAMMERv. 23,5cm, 1 800 Kč109. Solnička a pepřenka, sklovýška 25cm, šířka 13,5cm, 400 Kč114. Cukřenka s víkem, stříbro,ryzost stříbra 800, hmotnost157,40g, v. 13cm, š. 13cm,h. 10cm, 4 800 Kč115. Fojtík Josef - AnýžFranta, plastika, bronz,celk. v. 31cm, 22 500 Kč117. Podstavec podpetrolejovou lampu,v. 28cm, základna 15 x 15,2 800 Kč118. Terina s víkem, cín, výška20cm, šířka 39cm, hloubka 27cm,4 800 Kč120. Krystynová Eva, plastika„Hráč na bombardon“, keramikavýška 14,5cm, 1 000 Kč179. Náramek článkový, stříbro, ryzost stříbra 900,hmotnost 18,30g, 500 Kč173. Řetízek s přívěsem,zlato, briliant, délka 47cm,29 000 Kč105. aukce v Ostravě– neděle 9. 10. 2011 od 11.00 hod.HOTEL BRIONI, Stodolní ulice, Ostrava105th Ostrava auction– Sunday 9th October 2011 at 11 amHOTEL BRIONI, Stodolní street, Ostrava174. Náušnice dámskézlato, kamej, ryzost zlata 18K, hmotnost3,64g btto, 2 600Kč175. Náušnice dámskézlato, akvamarín, ryzost zlata14K, hmotnost 2,53g btto,1 400 Kč180. Náušnicezlato, tyrkys, ryzost zlata 14K,hmotnost 0,97g btto700 Kčprohlídka aukčních položekv prodejně AAA, Českobratrská 19, Ostrava:čtvrtek 6.10. 15 – 17 hod.pátek 7.10. 10 – 17 hod.sobota 8.10. 9 – 12 hod.prohlídka aukčních položekv místě konání aukce – HOTEL BRIONI:neděle 9.10. 9 – 11 hod.informace ve všech prodejnách společnosti:- OSTRAVA – Českobratrská 19,tel. 596 127 199- BRNO – Jílová 2,tel. 543 213 482, fax 543 330 362- PRAHA – Vinohradská 38,tel. 224 322 418, 224 323 218info@aukcnidum.czmobil: 602 555 363, 602 755 594Dražení po telefonu je možné u položek s vyvolávací cenounad 5.000 Kč v rámci ČR (z ostatních zemí nad 9.000 Kč),limity bez omezení.viewing of Auction lots at AAA´s showroomat Českobratrská 19, Ostrava:Thursday 6.10. 3pm – 5pmFriday 7.10. 10am – 5pmSaturday 8.10. 9am - noonviewing of auction lots at Hotel Brioni:Sunday 9.10. 9am – 11aminformation at all AAA´s showrooms:- OSTRAVA – Českobratrská 19,tel. +420 596 127 199- BRNO – Jílová 2,tel. +420 543 213 482, fax +420 543 330 362- PRAHA – Vinohradská 38,tel. +420 224 322 418, +420 224 323 218info@aukcnidum.czmobil: +420 602 555 363, +420 602 755 594The text is in Czech only but we would be more than happyto provide translation of indiviual lots. Telephone biddingfrom outside the Czech Republic is available for lots withcalling price in excess of CZK 9 000, within Czech Republicin excess of CZK 5 000. There is no limit on reserves.176. Náramek - kruh, stříbro, ryzoststříbra 900, hmotnost 21,50g, 650 Kč170. Hůlka - špacírka, délka 87cm, 2 900 Kč177. Špička na cigarety, stříbro, ryzoststříbra 900, hmotnost 20,10g btto, 400 KčÚplný katalog publikován na/Full catalogue published at: www.aukcnidum.czwww.aukcnidum.cz | Na této webové adrese jsou všechny položky a podrobné popisy