12.07.2015 Views

AUKČNÍ KATALOG AUCTION CATALOGUE - Valentinum

14DRUHÉ KOLO (SECOND SESSION)VI. GRAFIKA A KRESBA(PRINTS AND DRAWINGS)152Liebscher, Adolf (1857-1919),Houslistka(Girl with violin)litografie na papífie, 15x15 cm, rámováno v paspartûpod sklem, znaãeno vpravo dole na desce, autor bylv˘znamn˘ malífi figuralista a ilustrátor 2. poloviny19. století,vyvolávací cena: 1400 CZK (44 EUR)odhad: 2000 aÏ 2500 CZK153 Anderle, Jifií (1936-Stárnutí(Growing old)lept, kresba barevn˘mi tuÏkami, 33x34 cm (deska),29x15 cm (kresba), rámováno pod sklem, dolevûnování z roku 1995 s podpisem,vyvolávací cena: 10 000 CZK (313 EUR)odhad: 15 000 aÏ 18 000 CZK154Anderle, Jifií (1936-Smutek(Sadness)lept, kresba barevn˘mi tuÏkami, 22x33 cm (deska),rámováno pod sklem, dole vûnování z roku 1997s podpisem, vzorek s kresbou 1/1,vyvolávací cena: 5000 CZK (156 EUR)odhad: 7000 aÏ 8000 CZK155Bouda, Cyril, (1901-Mapa Prostûjova(Map of Prostûjov)mûdirytina, 26x34 cm, rámováno v paspartûpod sklem, signováno vpravo dole,vyvolávací cena: 2200 CZK (69 EUR)odhad: 3000 aÏ 3500 CZK156Drda, Josef, Jan, Alois (1782-1833)Portrét muÏe podle Raphaela(Portrait of man after Raphael)mûdirytina, 16x22 cm, rámováno v paspartûpod sklem, znaãeno vpravo dole na desce,vyvolávací cena: 1000 CZK (31 EUR)odhad: 1500 aÏ 1800 CZK157AnonymPohled z hory Karmel v Palestinû(View from mountain Carmel in Palestina)ocelorytina, 16x11 cm, rámováno v paspartûpod sklem, Nûmecko, 2. polovina 19. století,vyvolávací cena: 350 CZK (11 EUR)odhad: 500 aÏ 600 CZK161158AnonymHistorická mapa Malé Asie(Historical map of Asia Minor)kolorovaná mûdirytina, 40x28,5 cm, rámovánopod sklem, paspartováno, 1. polovina 19. století,vyvolávací cena: 1400 CZK (44 EUR)odhad: 1800 aÏ 2200 CZK159Drda, Josef, Jan, Alois (1782-1833)¤ím‰tí legionáfii(Roman legiones)mûdirytina, 23x19 cm, rámováno v paspartûpod sklem, znaãeno vlevo dole na desce,vyvolávací cena: 1000 CZK (31 EUR)odhad: 1500 aÏ 1800 CZK160Müller, Ervín (Erwin), (1893-Mythologick˘ v˘jev(Picture from mythology)autor - sudetsk˘ Nûmec narozen˘ v Liberci, odsunut˘v roce 1947, dfievoryt 22x28 cm, rámovánopod sklem, signováno vpravo dole, znaãeno vpravodole na desce, datováno 1924,vyvolávací cena: 1500 CZK (47 EUR)odhad: 2000 aÏ 2500 CZK161 Müller, Ervín (Erwin), (1893-Tfii ãarodûjnice(Three witches)autor - sudetsk˘ Nûmec narozen˘ v Liberci, odsunut˘v roce 1947, dfievoryt 18x15,5 cm, rámovánopod sklem, signováno vpravo dole, datováno 1924,vyvolávací cena: 1500 CZK (47 EUR)odhad: 2000 aÏ 2500 CZK153