Veilingmeester-01-2016
IN DE VEILING<br />
Een wit geglazuurd porseleinen<br />
staande olifant<br />
DESIRÉE DOLRON (1963)<br />
Staand op een rechthoekig basement.<br />
1911, ontwerp J.C. Altorf, uitvoering<br />
C. Lanooy. H 22 cm.<br />
Richtprijs: 2.000 – 3.000 euro<br />
'Xteriors Brigitte 20<strong>01</strong>'<br />
in dorso get., gedateerd 2002, getiteld en genummerd<br />
C-print, oplage 4/8, 85x65 cm<br />
Uit de serie Xteriors, 20<strong>01</strong>-2005.<br />
Richtprijs: 20.000 – 25.000 euro<br />
Een gouden citrien<br />
broche, René Boivin<br />
Een Yixing theepot met metalen monturen<br />
Gebombeerd bloemvormig model met<br />
lusoor en s-vormige tuit, deksel knop en<br />
greep verbonden met ketting.<br />
18e eeuw. H 8 cm.<br />
Richtprijs: 1.500 – 2.000 euro<br />
Circa 1940.<br />
Ontworpen als een krullend<br />
ornament, bezet met een rij<br />
van in grootte oplopende gecalibreerde citrienen, twee gegraveerde<br />
cabochon citrienen aan de zijkant.<br />
Hierbij een certificaat van Francois Cailles, gedateerd 25 februari 2<strong>01</strong>4,<br />
welke de broche toeschrijft aan René Boivin naar een ontwerp van Juliette<br />
Moutard in 1940.<br />
Bruto 13 gram.Richtprijs: 8.000 – 10.000 euro<br />
AUKE SONNEGA<br />
(1910-1963)<br />
'Zielsverhuizing bij crematie'<br />
linksonder get. en gedateerd<br />
Bali '57, en in dorso get. en<br />
'Ubud, Bali 10 oct. 1957'<br />
olieverf op doek, 53,5x42 cm<br />
Richtprijs: 10.000 – 15.000<br />
euro<br />
Een zilveren grote<br />
theepot op komfoor<br />
Een rechthoekig model<br />
met decor van geschuinde<br />
gaudrons. Met decor<br />
van tulp boven aflopende<br />
bolletjes in relief op de poten van het komfoor.<br />
Het deksel bekroond door een leeuw. Mt. Daniel van<br />
Outvorst, Amsterdam. Jl. 1836. Z. 925.<br />
Richtprijs: 1.200 – 1.400 euro<br />
editie 1 - 2<strong>01</strong>6 7