28.04.2016 Views

Veilingmeester-01-2016

IN DE VEILING<br />

Een wit geglazuurd porseleinen<br />

staande olifant<br />

DESIRÉE DOLRON (1963)<br />

Staand op een rechthoekig basement.<br />

1911, ontwerp J.C. Altorf, uitvoering<br />

C. Lanooy. H 22 cm.<br />

Richtprijs: 2.000 – 3.000 euro<br />

'Xteriors Brigitte 20<strong>01</strong>'<br />

in dorso get., gedateerd 2002, getiteld en genummerd<br />

C-print, oplage 4/8, 85x65 cm<br />

Uit de serie Xteriors, 20<strong>01</strong>-2005.<br />

Richtprijs: 20.000 – 25.000 euro<br />

Een gouden citrien<br />

broche, René Boivin<br />

Een Yixing theepot met metalen monturen<br />

Gebombeerd bloemvormig model met<br />

lusoor en s-vormige tuit, deksel knop en<br />

greep verbonden met ketting.<br />

18e eeuw. H 8 cm.<br />

Richtprijs: 1.500 – 2.000 euro<br />

Circa 1940.<br />

Ontworpen als een krullend<br />

ornament, bezet met een rij<br />

van in grootte oplopende gecalibreerde citrienen, twee gegraveerde<br />

cabochon citrienen aan de zijkant.<br />

Hierbij een certificaat van Francois Cailles, gedateerd 25 februari 2<strong>01</strong>4,<br />

welke de broche toeschrijft aan René Boivin naar een ontwerp van Juliette<br />

Moutard in 1940.<br />

Bruto 13 gram.Richtprijs: 8.000 – 10.000 euro<br />

AUKE SONNEGA<br />

(1910-1963)<br />

'Zielsverhuizing bij crematie'<br />

linksonder get. en gedateerd<br />

Bali '57, en in dorso get. en<br />

'Ubud, Bali 10 oct. 1957'<br />

olieverf op doek, 53,5x42 cm<br />

Richtprijs: 10.000 – 15.000<br />

euro<br />

Een zilveren grote<br />

theepot op komfoor<br />

Een rechthoekig model<br />

met decor van geschuinde<br />

gaudrons. Met decor<br />

van tulp boven aflopende<br />

bolletjes in relief op de poten van het komfoor.<br />

Het deksel bekroond door een leeuw. Mt. Daniel van<br />

Outvorst, Amsterdam. Jl. 1836. Z. 925.<br />

Richtprijs: 1.200 – 1.400 euro<br />

editie 1 - 2<strong>01</strong>6 7