08.12.2012 Views

KATALOG - Antikvity Art Aukce

KATALOG - Antikvity Art Aukce

KATALOG - Antikvity Art Aukce

<strong>KATALOG</strong> 80. AUKCE – BRNO – 25. 11. 2012<br />

spolu s Uprkou nejlepší český malíř života na Slovácku, jeden z velmi drahých malířů 1. republiky (Toman, Tomandodatky<br />

57, Vollmer 2/169, Thieme-Becker 12/518, Benezit 4/540, Nová encyklopedie českého výtvarného umění)<br />

177 neurčeno<br />

"Koně s povozem na návsi" ......................................................................................................................................... 12 000 Kč<br />

olej na kartonu, signováno, nepřečteno, datováno 1916, dle majitele se jedná o polského malíře, 50 x 65,5 (57 x 73)<br />

178 Král Jaroslav (1883-1942)<br />

"V čekárně" ........................................................................................................................................................................... 6 500 Kč<br />

lavírovaná kresba tuší, signováno, datováno 1930, 40 x 31 (57 x 42)<br />

Král Jaroslav studia na UMPRUM v Praze u Preislera, Suchardy a na AVU u Hynaise, skvělý moderní, mimořádně<br />

ceněný český malíř první poloviny 20. století, jeden z čelních představitelů české kubistické školy, řada monografií, široké<br />

zastoupení v Národní galerii Praha (Toman, Nová encyklopedie českých výtvarných umělců)<br />

179 Mašek A.<br />

"Pohled na Tuřany od Brna" ........................................................................................................................................ 2 800 Kč<br />

olej na kartonu, signováno, datováno 1912, vzadu uvedeno jméno autora a název obrazu, 40,5 x 50 (50,5 x 60)<br />

180 Chaun František (1921 - 1981)<br />

"Věže chrámu" .................................................................................................................................................................. 19 000 Kč<br />

olej na plátně, signováno, datováno 1951, kvalitní rám, 50 x 66 (65 x 80)<br />

Chaun František kreslíř, malíř, hudební skladatel, hudebník, herec, spisovatel, magistr farmacie, recesista, kreslířské<br />

nadání projevil již v mládí, později byla jeho malířská tvorba jednoznačně ovlivněna přátelstvím se světově proslulým<br />

a vysoce hodnoceným malířem a sochařem JEANEM DUBUFFETEM (1901-1985), otcem tzv. ART BRUT - syrového<br />

umění. Emotivní pohled do umělcova života zpracoval ve filmu Otec, matka a já jeho syn, režisér Igor Chaun. Více viz na<br />

dokumentované výstavě František Chaun uspořádané naší společností v roce 2011<br />

_ 27 _<br />

NEOBRAZOVÁ ČÁST položky 181-200<br />

181 Souprava toaletní ....................................................................................................................................................... 5 500 Kč<br />

sklo čiré, přejímané temně rubínovým, zdobeno abstraktním geometrickým motivem, ARTDEKO<br />

v sestavě: větší flakon se zátkou výška 16cm,<br />

menší flakon se zátkou výška 12cm,<br />

dóza výška 5,5cm, průměr 7cm,<br />

velká oválná miska délka 21,5cm,<br />

malá oválná miska délka 10,5cm<br />

Pochází z výjimečné sbírky středoevropského skla a porcelánu<br />

182 Sada sklenic ................................................................................................................................................................... 1 500 Kč<br />

sklo čiré, zdobené jemným síťovaným brusem a pískováním ve tvaru rokají, počátek minulého století, v nabídce 6 kusů<br />

výška 12cm<br />

183 Váza šestiboká s mytologickou scénou ............................................................................................................. 1 200 Kč<br />

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, zdobeno zlatými rostlinnými ornamenty, plochami zelené a vínové barvy, barevný tisk<br />

mytologického výjevu je umístěn v centrálním medailonu, značeno zeleně tištěnou značkou VICTORIA Czechoslovakia,<br />

porcelánka VICTORIA A.G. z let 1883 - 1945 ve Staré Roli, dále značeno červeně tištěným úlem, výška 32cm<br />

184 Karafa se zátkou ........................................................................................................................................................ 1 600 Kč<br />

sklo přejímané, mléčné a modré, zdobeno zlacením, barevnou ruční malbou květů a probrusy v bílé vrstvě do vrstvy modré, přelom<br />

19. až 20. století, výška 22cm<br />

185 Pohár na nízké patce ................................................................................................................................................ 1 400 Kč<br />

sklo přejímané, mléčné a modré, zdobeno zlacením, barevnou ruční malbou květů a probrusy v bílé vrstvě do vrstvy modré,<br />

dvacáté století, výška 15cm<br />

186 Svícen .............................................................................................................................................................................. 1 000 Kč<br />

sklo přejímané, mléčné a zelené, zdobeno zlacením, barevnou ruční malbou květů a probrusy v bílé vrstvě do zelené, dvacáté století,<br />

výška 21cm<br />

OBSAH