08.12.2012 Views

KATALOG - Antikvity Art Aukce

KATALOG - Antikvity Art Aukce

KATALOG - Antikvity Art Aukce

<strong>KATALOG</strong> 80. AUKCE – BRNO – 25. 11. 2012<br />

200 Plastika "Skotský dudák" .................................................................................................................................... 29 000 Kč<br />

porcelán ručně malovaný, značeno ROYAL DUX, první polovina 20. století, mistrovská práce, výborný stav, unikátní sběratelský,<br />

galerijní i muzeální kus, SKVĚLÉ, výška 40 cm<br />

Limitovaná série na export, doposud jsme nezaznamenali výskyt na našem trhu<br />

_ 29 _<br />

OBRAZOVÁ ČÁST položky 201-220<br />

201 Lolek Stanislav (1873-1936)<br />

"Krajina kolem potoka" ..................................................................................................................................................... 300 Kč<br />

akvatinta, signováno v desce, tužkou uvedeno jméno autora a datace 1907, list opatřen razítkem grafické sbírky Dr. J. Chyllka,<br />

volný list, 19 x 19<br />

Lolek Stanislav malíř a grafik v Praze a Uherském Hradišti, významný představitel mařákovy školy, známý malíř lesních<br />

a mysliveckých námětů, původně vystudovaný lesník, od roku 1895 studia na pražské akademii u Mařáka a Ottenfelda,<br />

později na mnichovské akademii u profesora Neumana a Heinemana, se Slavíčkem projížděl Francii a maloval krajiny,<br />

řádný člen ČAVU, široké zastoupení v Národní galerii Praha, řada výstav, i v New Yorku (Toman)<br />

202 Lolek Stanislav (1873-1936)<br />

"Liščí rodina" ....................................................................................................................................................................... 1 000 Kč<br />

lept, signováno v desce i tužkou, číslováno 77, počátek minulého století, volný list, 22 x 22<br />

203 Lolek Stanislav (1873-1936)<br />

"Sedící zajíc" ......................................................................................................................................................................... 1 000 Kč<br />

akvatinta a lept, signováno v desce i tužkou, číslováno 77, počátek minulého století, volný list, 21,5 x 22<br />

204 Lolek Stanislav (1873-1936)<br />

"Srnky v zimě" ..................................................................................................................................................................... 1 000 Kč<br />

akvatinta, signováno v desce i tužkou, číslováno 77, počátek minulého století, volný list, 22 x 22<br />

205 Ross H.<br />

"Středomořská krajina" .................................................................................................................................................. 4 500 Kč<br />

mistrovský olej na plátně, signováno, nedatováno, bohatě zdobený rám zlaté barvy, 60 x 80 (73,5 x 93,5)<br />

206 Bayer (?)<br />

"Alpská krajina s kamenným mostem a statkem" ............................................................................................... 9 500 Kč<br />

mistrovský olej na plátně, signováno, nedatováno, reprezentativní práce, 60 x 80 (71 x 91)<br />

207 Zrzavý Jan (1890-1977)<br />

"Loďka na břehu" ........................................................................................................................................................... 25 000 Kč<br />

mistrovský pastel, signováno, nedatováno, mimořádně luxusní adjustace, zaskleno, ve výřezu 11 x 15 (47 x 50)<br />

Zrzavý Jan světově proslulý malíř, kreslíř, grafik, národní umělec, narozen ve Vadíně-Okrouhlici, jeden z nejlepších<br />

českých malířů všech dob vůbec, je o něm vydána řada monografií, je zastoupen ve světových galeriích, na zámku v Telči<br />

je otevřena stálá expozice věnovaná tomuto umělci, v Lexiconu dlouhý výčet výstav<br />

(Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)<br />

208 Kolář Radomír (1924-1993)<br />

"Jockey na koni" ................................................................................................................................................................. 4 500 Kč<br />

mistrovská kresba tuší a akvarelem, signováno, nedatováno, kvalitní adjustace, zaskleno, ve výřezu 25 x 30 (46,5 x 50,5)<br />

Kolář Radomír malíř, grafik, narozen v Rakovníku, studoval v malířské speciálce profesora M. Holého na AVU v Praze,<br />

věnuje se malbě, kresbě, grafice a ilustraci, navrhoval poštovní známky, maluje s oblibou koně a zvířata<br />

(Toman, Slovník Chagall)<br />

209 Panuška Jaroslav (1872-1958)<br />

"Duch lesní skály" ........................................................................................................................................................... 29 000 Kč<br />

velká mistrovská galerijní kombinovaná technika - uhel a sytý akvarel, signováno vpravo dole písmenem P, kolem roku 1900, toto<br />

mistrovské dílo spadá do období tajuplných pohádkových (či strašidelných) motivů., Nádherná práce do sbírky, řada sběratelů<br />

považuje právě toto období Panušky za nejlepší. Mimořádná nabídka. Pro srovnání uvádíme Panuškovu práci se signaturou P<br />

z knihy Jaroslava Panušky "Letní noc" vydanou J. Kočím v Praze roku 1905<br />

45 x 71 (62 x 88)<br />

OBSAH