08.12.2012 Views

KATALOG - Antikvity Art Aukce

KATALOG - Antikvity Art Aukce

KATALOG - Antikvity Art Aukce

<strong>KATALOG</strong> 80. AUKCE – BRNO – 25. 11. 2012<br />

Panuška Jaroslav malíř, kreslíř, ilustrátor, narozen v Hořovicích, pražská akademie u Pirnera, v letech 1891-1896 žák<br />

krajinářské školy J. Mařáka, člen SVU Mánes, řada výstav a zastoupení v galeriích<br />

(Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)<br />

210 Lhoták Kamil (1912-1990)<br />

"Letadlo, stan a balon" .................................................................................................................................................... 6 000 Kč<br />

kresba tužkou, signováno, datováno 1972, kvalitní adjustace, zaskleno, ve výřezu 24 x 18 (49 x 39)<br />

Lhoták Kamil vynikající a význačný český malíř, grafik a ilustrátor 20. století, autodidakt, člen Skupiny 42, Umělecké<br />

besedy, SČUG Hollar, řada výstav samostatných i kolektivních, zastoupen ve sbírkách GHM Praha, GVU Ostrava, GVU<br />

Cheb, SGVU Litoměřice, Krajské galerie Hradec Králové, GU Karlovy Vary, GVU Olomouc, NG Praha, MG Brno,<br />

Středočeské galerie Praha, VČG Pardubice, galerie Hluboká nad Vltavou, Liberec, Louny, Roudnice nad Labem<br />

(Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, Nová encyklopedie českého výtvarného umění)<br />

211 Rabas Václav (1885-1954)<br />

"Krajina s vysokým nebem" ....................................................................................................................................... 12 000 Kč<br />

olej na malířské lepence se strukturou plátna, signováno, datováno 1929, 24,5 x 33,5 (29,5 x 39)<br />

Rabas Václav význačný český malíř 20. století, grafik, sochař, rodák z Krušovic u Rakovníka, studia na akademii v Praze<br />

u Roubalíka, Bukovace, Schwaigera a Švabinského, člen a dlouholetý předseda Umělecké besedy, spoluzakladatel SČUG<br />

Hollar, zastoupen v galeriích, včetně Národní galerie, řada domácích i zahraničních výstav, řada monografií, již v roce<br />

1945 vyhlášen národním umělcem, jeden z největších českých grafiků a malířů vůbec (Toman, dlouhý výčet výstav<br />

v Lexiconu of the CVA, Slovník Chagall)<br />

212 Kubin Alfred (1877-1959)<br />

"Matka a třináct dětí" ...................................................................................................................................................... 5 500 Kč<br />

mistrovská lavírovaná kresba tuší, signováno, nedatováno, zaskleno, ve výřezu 19 x 25 (28 x 35)<br />

Kubin Alfred rakouský malíř, grafik, kreslíř, ilustrátor, spisovatel, narozen v Litoměřicích, žák akademie v Mnichově<br />

u profesora Gise, řada výstav, vynikající představitel německého symbolismu (Toman, Slovník Chagall)<br />

213 Mirková Dana<br />

"Abstrakce" ........................................................................................................................................................................... 2 900 Kč<br />

kombinovaná technika - olej a asambláž na plátně, signum nenalezeno, nedatováno, zajímavá ukázka moderního umění<br />

32 x 102,5 (39,5 x 110,5)<br />

214 neurčeno<br />

"V horách" ............................................................................................................................................................................. 2 600 Kč<br />

kombinovaná technika - lavírovaná kresba tuší a uhlem, signováno, datováno 1981, 56,5 x 37,5 (60 x 41)<br />

215 neurčeno<br />

"Don Quijote" ....................................................................................................................................................................... 1 300 Kč<br />

sítotisk, signováno tužkou pod rámem, nepřečteno, druhá polovina minulého století, 39 x 53,5 (42 x 56,5)<br />

216 nesignováno<br />

"Žena v kroji" ....................................................................................................................................................................... 1 900 Kč<br />

asambláž, pravděpodobně se jedná o kostýmní divadelní návrh, druhá polovina minulého století, 39,5 x 19,5 (59,5 x 33)<br />

217 nesignováno<br />

"Muž ve vojenské uniformě" ......................................................................................................................................... 1 900 Kč<br />

218 Ladvenica Ján (1898-1947)<br />

"Město s krytým mostem přes řeku" ...................................................................................................................... 23 500 Kč<br />

tempera a koláž na kartonu, nesignováno, pravděpodobně se jedná o divadelní scénický návrh, kolem poloviny minulého století<br />

50 x 70,5 (62,5 x 83)<br />

Ladvenica Ján malíř, grafik, scénický výtvarník, narodil se i zemřel v Bratislavě, žák umělecko průmyslové školy<br />

v Budapešti, šéf výpravy Slovenského Národního divadla (Toman)<br />

219 Ladvenica Ján (1898-1947)<br />

" 'Chovanština' - tanečnica" .......................................................................................................................................... 3 900 Kč<br />

kombinovaná technika - kresba tuší, tempera a barevné tužky, signováno, datováno 1939, 68 x 46<br />

_ 30 _<br />

OBSAH