03.04.2014 Views

Lesformulier 8: Groen en milieu klas 3 (pdf) - Stichting Platforms VMBO

Lesformulier 8: Groen en milieu klas 3 (pdf) - Stichting Platforms VMBO

Lesformulier 8: Groen en milieu klas 3 (pdf) - Stichting Platforms VMBO

SHOW MORE
SHOW LESS

Create successful ePaper yourself

Turn your PDF publications into a flip-book with our unique Google optimized e-Paper software.

<strong>Lesformulier</strong><br />

Naam:<br />

Datum: 16 januari 2009<br />

Klas/Groep:<br />

31 GVS<br />

Aantal leerling<strong>en</strong>: 12 leerling<strong>en</strong><br />

Duur les:<br />

4x45 minut<strong>en</strong><br />

Vak:<br />

<strong>Gro<strong>en</strong></strong>voorzi<strong>en</strong>ing<br />

Lesopdracht:<br />

Thema:<br />

Milieu <strong>en</strong> maatschappelijk verantwoord ondernem<strong>en</strong>. 6 Thema’s<br />

Water Wind Zon<br />

Klimaatsverandering Cradle to Cradle Duurzaamheid<br />

Leerdoel<strong>en</strong>:<br />

Wat kan leerling aan eind van de les<br />

• De leerling is aan het einde van de les bewust dat hij/zij zuinig om moet gaan<br />

met de natuur.<br />

• De leerling heeft sam<strong>en</strong>gewerkt.<br />

• De leerling kan e<strong>en</strong> pres<strong>en</strong>tatie mak<strong>en</strong> in Notebook (gebruik smartboard)<br />

• De leerling kan tijd<strong>en</strong>s de pres<strong>en</strong>tatie de input van de <strong>klas</strong> mete<strong>en</strong> verwerk<strong>en</strong><br />

in Notebook.<br />

• De leerling<strong>en</strong> kunn<strong>en</strong> minimaal e<strong>en</strong> pres<strong>en</strong>tatie gev<strong>en</strong> van 10 minut<strong>en</strong>.<br />

• De leerling<strong>en</strong> wet<strong>en</strong> aan het einde van de les dat ze bronn<strong>en</strong> moet<strong>en</strong><br />

weergev<strong>en</strong> van gebruikte websites.<br />

Beginsituatie algeme<strong>en</strong>:<br />

Wat weet de leerling, voork<strong>en</strong>nis activer<strong>en</strong>.<br />

Wat kan de leerling.<br />

• De leerling weet aan het begin van de les hoe hij/zij afval moet scheid<strong>en</strong>.<br />

• De leerling weet hoe hij met de computer om kan gaan.<br />

• De leerling weet hoe hij zijn pres<strong>en</strong>tatie moet del<strong>en</strong> op livelink. (mede<br />

<strong>klas</strong>g<strong>en</strong>ot<strong>en</strong> moet<strong>en</strong> de pres<strong>en</strong>taties vind<strong>en</strong> voor gebruik van de toets).<br />

Tijdsfasering:<br />

Tijd- wat te do<strong>en</strong><br />

• 9.15 – 9.45 Inleiding met e<strong>en</strong> filmpje van het klokhuis.<br />

(Klimaatsverandering) + korte instructie hoe ze moet<strong>en</strong><br />

werk<strong>en</strong> in smartboard.<br />

• 9.45 – 10.45 De leerling<strong>en</strong> mak<strong>en</strong> groepjes van twee person<strong>en</strong>. En<br />

gaan informatie zoek<strong>en</strong> over de zes thema’s<br />

• 10.45 – 11.00 Pauze<br />

• 11.00 – 11.30 Mak<strong>en</strong> van de pres<strong>en</strong>tatie in Notebook<br />

• 11.30 – 12.30 Pres<strong>en</strong>taties


Leerinhoud<strong>en</strong>:<br />

Sam<strong>en</strong>vatting<br />

De leerling<strong>en</strong> gaan in groepjes van twee aan de slag. Zij gaan informatie zoek<strong>en</strong><br />

over het klimaat of over duurzaamheid. De gevond<strong>en</strong> bronn<strong>en</strong> kom<strong>en</strong> terug in hun<br />

pres<strong>en</strong>tatie. De leerling<strong>en</strong> mak<strong>en</strong> in notebook het software programma voor het<br />

smartboard. Met als doel e<strong>en</strong> interactieve pres<strong>en</strong>tatie. Wanneer de medeleerling<strong>en</strong><br />

input hebb<strong>en</strong>, moet dit in de pres<strong>en</strong>tatie verwerkt word<strong>en</strong>.<br />

Leeractiviteit<strong>en</strong>:<br />

Wat hebb<strong>en</strong> de leerling<strong>en</strong> gedaan.<br />

• De leerling heeft informatie gezocht<br />

• De leerling heeft naar de mede leerling geluisterd<br />

• De leerling heeft zijn inbr<strong>en</strong>g gehad tijd<strong>en</strong>s de discussie<br />

• De leerling heeft e<strong>en</strong> pres<strong>en</strong>tatie gegev<strong>en</strong>.<br />

• De leerling heeft e<strong>en</strong> actieve houding.<br />

Didactische werkvorm<strong>en</strong>:<br />

• De leerling maakt e<strong>en</strong> pres<strong>en</strong>tatie in Notebook<br />

• De leerling zoekt informatie op het internet<br />

• De leerling zoek informatie op in boek<strong>en</strong><br />

• De leerling geeft e<strong>en</strong> pres<strong>en</strong>tatie.<br />

• De leerling<strong>en</strong> discussiër<strong>en</strong> over het onderwerp.<br />

Leermiddel<strong>en</strong>:<br />

http://player.omroep.nl/?aflID=9784958<br />

http://player.omroep.nl/?aflID=9213208<br />

Smartboard<br />

Internet<br />

Boek<strong>en</strong><br />

Leerling<strong>en</strong>. (Vaak wet<strong>en</strong> mede <strong>klas</strong>g<strong>en</strong>ot<strong>en</strong> best wel iets af van het onderwerp. Door<br />

met elkaar in discussie te gaan of met elkaar te prat<strong>en</strong> over het onderwerp help<strong>en</strong> ze<br />

elkaar op weg)

Hooray! Your file is uploaded and ready to be published.

Saved successfully!

Ooh no, something went wrong!