9 czerwca 2012 101 aukcja antykwaryczna - Rara Avis
SZTUKA, RZEMIOSŁO, KOLEKCJONERSTWO<br />
12<br />
A.Karpiński, W.Kossak, W.Weiss, J.Rapacki, M.Ruzamski, S.Czajkowski, W.Jarocki, E.Okuń,<br />
B.Kuźmiński, M.Kotarbiński. 70.–<br />
35. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Salon 1931. Przewodnik 69.<br />
Warszawa, XII 1931. 8, s. 48, [3], tabl. 8. brosz.<br />
Grzbiet podklejony, okł. otarte, poza tym stan dobry. Na tabl. reprod. m.in.: W.Kossak, Z.Stankiewiczówna,<br />
S.Domaradzki, M.Karasińska, E.Wysocka, M.Nehring, W.Żurawski. 70.–<br />
36. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnik 90. Warszawa, I<br />
1934. 8, s. 32, [2], tabl. 1. brosz.<br />
Stan dobry. Na tabl. reprod. M.Bloombergh. Zaw. m.in. wykaz prac na wystawie pośmiertnej<br />
Wincentego Drabika i wystawie zbiorowej Marji Bloombergh. 60.–<br />
37. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnik 96. Warszawa, X<br />
1934. 8, s. 20, [2]. brosz.<br />
Stan dobry. Zaw. m.in. wykaz prac na wystawie zbiorowej prac Józefa Chmielińskiego, Grupy<br />
Czterech (Erwina Czerwenka, Ludwika Leszko, Jerzego Śliwki, Tadeusza Waśkowskiego), Jerzego<br />
Rupniewskiego, Jana Skotnickiego. 60.–<br />
38. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnik <strong>101</strong>. Warszawa, III<br />
1935. 8, s. 24, [2]. brosz.<br />
Stan dobry. Na tabl. reprod. M.Bloombergh. Zaw. m.in. wykaz prac na wystawie z powodu 20-tej<br />
rocznicy śmierci Alfreda Wierusz-Kowalskiego. 60.–<br />
39. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnik 107. Wystawa jubileuszowa<br />
dzieł Antoniego Madeyskiego. Warszawa, XI 1935. 8, s. 25, [1], tabl. 5.<br />
brosz.<br />
Stan dobry. Zaw. m.in. kolekcje prac: A.Chamiec, A.Grabarza, E.J.Kaniewskiego, J.Marylskiego,<br />
S.Popowskiego, F.Sługockiego, M.Trzebińskiego, R.Zerycha. 60.–<br />
40. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Salon 1936. Przewodnik 118.<br />
Warszawa, XII 1936. 8, s. 37, [5], tabl. 17. brosz.<br />
Stan dobry. Na tabl. reprod. m.in.: P.Steller, S.Żurawski, A.Terlecki, W.Weiss, S.Batowski, M.Kulesza,<br />
A.Bunsch, S.Czajkowski, B.Jamontt, E.Kokoszko. 70.–<br />
41. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Salon 1937. Przewodnik 128.<br />
Warszawa, XII 1937. 8, s. 49, [3], tabl. 18. brosz.<br />
Grzbiet oklejony papierem, okł. lekko zaplamione, poza tym stan dobry. Na tabl. reprod. m.in.:<br />
W.Kossak, S.Norblin, S.Czajkowski, W.Weiss, A.Styka, S.Filipkiewicz, K.Sichulski, W.Hofman,<br />
W.Fabijański, S.Kuglin, J.Kotowski, K.Laszczka. 70.–<br />
42. KOPERA Feliks — Dzieje malarstwa w Polsce. T.1-3 [w 2 wol.]. Warszawa-Kraków<br />
[1925-1929?]. Trzaska, Evert i Michalski, Druk. Narod. 4, s. VII, [1], 250, [2], tabl. 24;<br />
[4], 345, tabl. 52; XII, 572, tabl. 103. opr. oryg. pł. złoc., futerały.<br />
Futerały uszkodzone, grzbiety lekko otarte, stan bardzo dobry. Na grzbietach złoc. kompozycje<br />
z paletą malarską i orłami. Oprawa Introligatorni Artystycznej (sygn. na tylnej okł.). Płótno w<br />
kolorze niebieskozielonym. T.1: Średniowieczne malarstwo w Polsce, t.2: Malarstwo w Polsce od<br />
XVI do XVIII w., t.3: Malarstwo w Polsce XIX i XX w. Jedna z najlepszych prac dotyczących<br />
historii malarstwa w Polsce. 2.000.–<br />
43. KOSSAK Wojciech — Wspomnienia. Z 92 illustr. w tekście oraz 8 kolorowemi na<br />
osobnych kartach. Kraków 1913. Nakł. G.Gebethnera i Spółki. 8, s. [14], 348, tabl. 11.<br />
opr. wsp. pł. z oryg. okł. i grzbietem naklejonymi na opr.