29.03.2015 Views

9 czerwca 2012 101 aukcja antykwaryczna - Rara Avis

SZTUKA, RZEMIOSŁO, KOLEKCJONERSTWO<br />

12<br />

A.Karpiński, W.Kossak, W.Weiss, J.Rapacki, M.Ruzamski, S.Czajkowski, W.Jarocki, E.Okuń,<br />

B.Kuźmiński, M.Kotarbiński. 70.–<br />

35. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Salon 1931. Przewodnik 69.<br />

Warszawa, XII 1931. 8, s. 48, [3], tabl. 8. brosz.<br />

Grzbiet podklejony, okł. otarte, poza tym stan dobry. Na tabl. reprod. m.in.: W.Kossak, Z.Stankiewiczówna,<br />

S.Domaradzki, M.Karasińska, E.Wysocka, M.Nehring, W.Żurawski. 70.–<br />

36. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnik 90. Warszawa, I<br />

1934. 8, s. 32, [2], tabl. 1. brosz.<br />

Stan dobry. Na tabl. reprod. M.Bloombergh. Zaw. m.in. wykaz prac na wystawie pośmiertnej<br />

Wincentego Drabika i wystawie zbiorowej Marji Bloombergh. 60.–<br />

37. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnik 96. Warszawa, X<br />

1934. 8, s. 20, [2]. brosz.<br />

Stan dobry. Zaw. m.in. wykaz prac na wystawie zbiorowej prac Józefa Chmielińskiego, Grupy<br />

Czterech (Erwina Czerwenka, Ludwika Leszko, Jerzego Śliwki, Tadeusza Waśkowskiego), Jerzego<br />

Rupniewskiego, Jana Skotnickiego. 60.–<br />

38. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnik <strong>101</strong>. Warszawa, III<br />

1935. 8, s. 24, [2]. brosz.<br />

Stan dobry. Na tabl. reprod. M.Bloombergh. Zaw. m.in. wykaz prac na wystawie z powodu 20-tej<br />

rocznicy śmierci Alfreda Wierusz-Kowalskiego. 60.–<br />

39. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Przewodnik 107. Wystawa jubileuszowa<br />

dzieł Antoniego Madeyskiego. Warszawa, XI 1935. 8, s. 25, [1], tabl. 5.<br />

brosz.<br />

Stan dobry. Zaw. m.in. kolekcje prac: A.Chamiec, A.Grabarza, E.J.Kaniewskiego, J.Marylskiego,<br />

S.Popowskiego, F.Sługockiego, M.Trzebińskiego, R.Zerycha. 60.–<br />

40. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Salon 1936. Przewodnik 118.<br />

Warszawa, XII 1936. 8, s. 37, [5], tabl. 17. brosz.<br />

Stan dobry. Na tabl. reprod. m.in.: P.Steller, S.Żurawski, A.Terlecki, W.Weiss, S.Batowski, M.Kulesza,<br />

A.Bunsch, S.Czajkowski, B.Jamontt, E.Kokoszko. 70.–<br />

41. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Salon 1937. Przewodnik 128.<br />

Warszawa, XII 1937. 8, s. 49, [3], tabl. 18. brosz.<br />

Grzbiet oklejony papierem, okł. lekko zaplamione, poza tym stan dobry. Na tabl. reprod. m.in.:<br />

W.Kossak, S.Norblin, S.Czajkowski, W.Weiss, A.Styka, S.Filipkiewicz, K.Sichulski, W.Hofman,<br />

W.Fabijański, S.Kuglin, J.Kotowski, K.Laszczka. 70.–<br />

42. KOPERA Feliks — Dzieje malarstwa w Polsce. T.1-3 [w 2 wol.]. Warszawa-Kraków<br />

[1925-1929?]. Trzaska, Evert i Michalski, Druk. Narod. 4, s. VII, [1], 250, [2], tabl. 24;<br />

[4], 345, tabl. 52; XII, 572, tabl. 103. opr. oryg. pł. złoc., futerały.<br />

Futerały uszkodzone, grzbiety lekko otarte, stan bardzo dobry. Na grzbietach złoc. kompozycje<br />

z paletą malarską i orłami. Oprawa Introligatorni Artystycznej (sygn. na tylnej okł.). Płótno w<br />

kolorze niebieskozielonym. T.1: Średniowieczne malarstwo w Polsce, t.2: Malarstwo w Polsce od<br />

XVI do XVIII w., t.3: Malarstwo w Polsce XIX i XX w. Jedna z najlepszych prac dotyczących<br />

historii malarstwa w Polsce. 2.000.–<br />

43. KOSSAK Wojciech — Wspomnienia. Z 92 illustr. w tekście oraz 8 kolorowemi na<br />

osobnych kartach. Kraków 1913. Nakł. G.Gebethnera i Spółki. 8, s. [14], 348, tabl. 11.<br />

opr. wsp. pł. z oryg. okł. i grzbietem naklejonymi na opr.