9 czerwca 2012 101 aukcja antykwaryczna - Rara Avis
SZTUKA, RZEMIOSŁO, KOLEKCJONERSTWO<br />
Narożniki opr. z otarciami, tylna okł. z niewielkim śladem zaplamień, poza tym stan dobry. Piecz.<br />
własn. Oprac. graf. Atelier Girs-Barcz. Księga pamiątkowa w 75-lecie istnienia TZSP. Historia<br />
Towarzystwa, życiorysy artystów, indeks. 240.–<br />
63. WARCHAŁOWSKI Jerzy — Zofja Stryjeńska. Z 32 reprod. Warszawa 1929. Gebethner<br />
i Wolff. 16d, s. 31, [3], tabl. 32. brosz., obw. Monografje artyst.<br />
Niewielkie zaplamienia obw., wewnątrz stan bardzo dobry. 60.–<br />
64. WELOŃSKI P. — Katalog obrazów Warszawskiego Muzeum Sztuk Pięknych, znajdujących<br />
się w czasowym lokalu tegoż muzeum, przy ulicy Wierzbowej (Plac Teatralny)<br />
No 11 [...]. Warszawa 1913. Druk. W.Cywińskiego. 16d, s. 55. brosz.<br />
Grzbiet lekko nadkruszony, poza tym stan dobry. Karta tyt. i tekst również w jęz. rosyjskim.<br />
Katalog obejmuje 392 prace malarskie. 80.–<br />
65. WIERCIŃSKA Janina — Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk<br />
Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914. Wrocław 1969. Ossolineum. 8, s. X, 483,<br />
[2]. brosz. Źródła do dziejów sztuki pol., t.14.<br />
Brak obw., stan dobry. Nakład 520 egz. Katalog zaw. wykaz artystów polskich wystawiających<br />
w TZSP w l. 1860-1914 (s. 1-437) oraz wykaz artystów obcych wystawiających w TZSP w tym<br />
okresie (s. 439-483). Przy każdym z nazwisk figuruje spis wystawianych dzieł. 120.–<br />
66. WILDER Hieronim — Grafika. Drzeworyt,<br />
miedzioryt, litografja. Wskazówki dla bibljotekarzy<br />
i miłośników sztuki [...]. Lwów 1922.<br />
Księg. Wyd. H.Altenberga. 4, s. 87, tabl. 36. opr.<br />
oryg. ppł. złoc., górne obcięcie barwione z zach.<br />
okł. brosz.<br />
Okł nieco otarte, poza tym stan dobry. Jeden z podstawowych<br />
podręczników technik graficznych. Zaw.<br />
m.in. 2 oryginalne litografie L.Wyczółkowskiego,<br />
drzeworyt W.Skoczylasa i J.Holewińskiego. 420.–<br />
67. WOJCIECHOWSKI Aleksander — Ars Polonica.<br />
Cz.1: Polska grafika nowoczesna. Oprac.<br />
... Fryburg 1946. Wyd. Horyzonty. 8, s. 80, [3].<br />
brosz.<br />
Stan dobry. Tytuł również po franc. i niem. Tekst trójjęzyczny.<br />
Liczne ilustr. w tekście. 60.–<br />
68. ZAMOYSKI Jan — Łukaszowcy malarze i malarstwo<br />
Bractwa św. Łukasza. Posłowie Z.Florczak.<br />
Warszawa 1989. WAiF. 8, s. 162, [2], tabl.<br />
nr 66<br />
kol. 8. brosz.<br />
Okł lekko otarte, poza tym stan dobry. Ilustr. w tekście. 80.–<br />
16