Chorvatsko, Bulharsko, Itálie, Rakousko, Maďarsko - FIRO-tour, a.s.
Chorvatsko, Bulharsko, Itálie, Rakousko, Maďarsko - FIRO-tour, a.s.
Chorvatsko, Bulharsko, Itálie, Rakousko, Maďarsko - FIRO-tour, a.s.
You also want an ePaper? Increase the reach of your titles
YUMPU automatically turns print PDFs into web optimized ePapers that Google loves.
[YQO, YQB, YQH, YQW] Plachetnice a cykloturistika na Jadranu<br />
> <strong>Chorvatsko</strong><br />
CHORVATSKO<br />
Hvar<br />
Korčula<br />
[YQO] Trasa KL 5<br />
Dubrovnik • Korčula • Hvar • Trstenik<br />
• Mljet • Šipan • Dubrovník (popř. výlet<br />
do Černé Hory) – odjezd v neděli<br />
1. den: nalodění v Dubrovníku, odpoledne<br />
možnost prohlídky historické části, večeře,<br />
nocleh.<br />
2. den: plavba k o. Korčula – rodné místo<br />
Marca Pola, indiv. volno, nocleh.<br />
3. den: plavba k o. Ščedro, koupání, plavba<br />
k o. Hvar, indiv. volno, nocleh.<br />
4. den: plavba do Trsteniku – malého<br />
městečka na poloostrově Pelješac, koupání,<br />
příležitost seznámit se s nejkvalitnějšími<br />
chorvat. víny, indiv. volno, nocleh.<br />
5. den: plavba do NP Mljet, indiv. volno,<br />
možnost cyklistiky v parku, nocleh v přístavu<br />
Pomena/Polaća.<br />
6. den: plavba k Elafitským ostrovům (Šipan,<br />
Lopud, Koločep), koupání, nocleh<br />
v Šipanu.<br />
7. den: návrat do Dubrovníku, ind. volno<br />
k návštěvě Dubrovníku, koupání, nocleh.<br />
8. den: snídaně, vylodění.<br />
• polopenze v ceně<br />
NP Mljet<br />
Trstenik<br />
Šipan<br />
Dubrovnik<br />
[YQB] KL 1 bike plachetnice<br />
s cykloturistikou na Kvarneru<br />
Opatije • Cres • Lošinj • Dugi otok<br />
• Pag • Rab • Krk • Opatija<br />
1. den: nalodění v Opatiji, plavba na o.<br />
Cres, cyklo stezka cca 24 km historickým<br />
městem Cres a vesničkami Predosčica,<br />
nocleh v přístavu Cres.<br />
2. den: východní stranou o. Cres cyklostezka<br />
cca 56 km piniovými a vavřínovými<br />
háji do vsi Osor, po obědě na lodi<br />
plavba na o. Lošinj, nocleh v přístavu<br />
Mali Lošinj.<br />
3. den: plavba na o. Dugi otok, cyklostezka<br />
cca 45 km začíná v zátoce Bočava<br />
malými rybářskými vískami, přejezd<br />
lodí do přírodního parku Taleščica,<br />
nocleh zakotvením mezi neobydlenými<br />
ostrovy.<br />
4. den: půldenní plavba podél severní<br />
strany NP Kornati, přestávka na koupání<br />
a plavba na o. Pag, návštěva stejnojm.<br />
města s možností cyklovýletu cca 15 km,<br />
nocleh v přístavu Mandre.<br />
5. den: cyklostezka do Novalji cca 32 km,<br />
po obědě odplutí na o. Rab do stejnojm.<br />
města, nocleh.<br />
6. den: celodenní jízda po o. Rab<br />
cca 42 km, volno na koupání v nádherných<br />
písčitých zátokách, z Loparu přejezd<br />
na o. Krk, ve stejnojm. městě nocleh.<br />
7. den: cyklostezka cca 36 km přes hřeben<br />
ostrova do údolí vinic na severovýchodě<br />
do vsi Vrbnik, dále do Malinske,<br />
volno na koupání a odjezd do přístavu<br />
Opatija, nocleh.<br />
8. den: snídaně, vylodění.<br />
Opatija<br />
CHORVATSKO<br />
Cres Krk<br />
Rab<br />
Pag<br />
Lošinj<br />
Božava<br />
Dugi otok<br />
Sali<br />
• polopenze v ceně<br />
[YQH] KL 2 bike plachetnice<br />
s cykloturistikou v Dalmácii<br />
Split • Šolta • Brač • Hvar • Korčula<br />
• Mljet • Pelješac • Makarska • Omiš<br />
• Split<br />
1. den: nalodění ve Splitu, plavba na o.<br />
Šolta, cyklostezka cca 25 km olivovými<br />
a fíkovými háji, poli lavandule a rozmarýnu,<br />
večer přejezd na ostrov Brač – přístav<br />
Milna, nocleh.<br />
2. den: cyklostezka cca 45 km, první<br />
etapa se stoupáním piniovými lesy, olivovým,<br />
morušovým a fíkovým porostem<br />
a vinohrady. Bílý mramor použitý při<br />
stavbě Bílého domu ve Washingtonu,<br />
nádherný výhled na ostrov Hvar a pláž<br />
Zlatni Rat, pauza na koupání, přejezd na<br />
ostrov Hvar – přístav Jelsa, nocleh.<br />
3. den: ostrov Levandule = Hvar, cyklostezka<br />
cca 25 km malými vesničkami až<br />
do histor. města Hvar, večerní přejezd na<br />
ostrov Vis, nocleh.<br />
4. den: ostrov Korčula – cyklostezka cca<br />
45 km z Blata do rodného místa Marca<br />
Pola – středověké Korčuly, nocleh.<br />
5. den: ostrov a NP Mljet – cyklostezka<br />
cca 20 km okolo solných jezer piniovými<br />
a dubovými háji, večerní přejezd na poloostrov<br />
Pelješac, nocleh.<br />
6. den: Pelješac – cyklostezka cca 30 km<br />
vinohrady (populární víno Dingač) pomalým<br />
stoupáním a sjezdem do Lovište<br />
a odtud lodí do známého letoviska Makarska<br />
na úpatí pohoří Biokovo, nocleh.<br />
7. den: cyklostezka z Omiše cca 58 km<br />
pod úpatím pohoří Mosor do Splitu, kde<br />
si můžete udělat prohlídku Diokleciánova<br />
paláce, nocleh.<br />
8. den: snídaně, vylodění.<br />
Split CHORVATSKO<br />
Omiš<br />
Šolta Milna<br />
Brač<br />
Bol Makarska<br />
Hvar<br />
Hvar<br />
Lovišče<br />
Vis<br />
Orebić<br />
Biševo<br />
Korčula<br />
Lastovo<br />
Polače<br />
• polopenze v ceně<br />
Pelješac<br />
Mljet<br />
[YQW] Plachetnicí po Jadranu –<br />
Walk & Hike<br />
Split • Omiš • Jelsa (Hvar) • Orebič<br />
• Pomena (Mlet) • Lastovo – Biševo<br />
• Komiža (Vis) • Split<br />
1. den: nalodění ve Splitu – odjezd<br />
k Omiši, koupání, indiv. volno, nocleh.<br />
2. den: túra, plavba k o. Hvar, indiv. volno,<br />
nocleh v Jelse.<br />
3. den: túra po o. Hvar, plavba k o. Orebič,<br />
indiv. volno, nocleh.<br />
4. den: túra po o. Orebič, plavba k o.<br />
Mlet, indiv. volno, nocleh v Pomeně.<br />
5. den: túra po o. Mlet, plavba k o. Lastovo<br />
– se známou Modrou jeskyní, indiv.<br />
volno, nocleh v Lastovu.<br />
6. den: túra po o. Lastovo, plavba k o.<br />
Vis, ind. volno, nocleh v Komiže.<br />
7. den: túra po o. Vis, plavba zpět do<br />
Splitu, ind. volno na prohlídku, nocleh.<br />
8. den: snídaně, vylodění.<br />
• pro aktivní dovolenou<br />
www.firo<strong>tour</strong>.cz Prodejní místa na str. 241 – 243<br />
93