13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 74. AUKCE – BRNO – 17. 7. 2011NEOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 41-6041 Talíř závěsný .................................................................................................................................................................. 1 800 Kčporcelán bíle glazovaný, zdobený barevným motivem květin a motýlŧ v asijském stylu, při okraji zlatá linka, značeno modrýmimeči pod polevou, MÍŠEŇ, dále čísly 9988, kolem poloviny minulého století, pŧvodní etue, prŧměr 25,4cm42 Miska čtvercová .............................................................................................................................................................. 400 Kčporcelán bíle glazovaný, zdobený ruční malbou barevných květŧ, okraj zlacený, značeno modrými meči pod polevou, MÍŠEŇ,první polovina minulého století, 11 x 10,543 Dózička................................................................................................................................................................................. 300 Kčsklo zelené, zdobené plastickým pásem s motivem rŧzných druhŧ ovoce, první polovina minulého století, výška 5cm, prŧměr 10cm44 Dóza ....................................................................................................................................................................................... 300 Kčporcelán zdobený hnědou glazurou a zlacením, na víčku ţánrová scéna dětí hrajících hru v kostky, Čechy, první polovina minuléhostoletí, výška 5,5cm, prŧměr 13cm45 Plastika "Pelikán" .......................................................................................................................................................... 400 Kčkeramika černě glazovaná, neznačeno, ve stylu Expo Brusel, padesátá léta minulého století, výška 16cm46 Plastika "Sedící kočka" ................................................................................................................................................ 400 Kčporcelán černě glazovaný, značeno tištěnou značkou ROYAL DUX, Expo Brusel, padesátá léta minulého století, výška 19cm47 Plastika "Ţánrová galantní scéna - Muţ s ţenou v rokokovém oblečení" ........................................ 5 000 Kčporcelán barevně glazovaný, ručně domalovávaný a bohatě zlacený, značeno modrou značkou s královskou korunou,VOLKSTEDT, firma MÜLLER & Co.(značka z let 1907 - 1949) a vtlačovanými čísly 3665 6, výška 27cm, délka 25cm48 Plastika "Dívka v modrých šatech s vějířem" ............................................................................................... 2 500 Kčporcelán barevně glazovaný ručně domalovávaný, značeno modrou značkou s královskou korunou, VOLKSTEDT, firma MÜLLER& Co., značka z let 1907 - 1949, drobné oklepy na krajkových šatech, výška 21cm49 Plastika "Kačena s kačerem" ................................................................................................................................ 2 800 Kčporcelán barevně glazovaný, na podstavci uvedeno jméno W. Zügel, značeno zelenou tištěnou značkou ROSENTHAL SELBBAVARIA a vtlačované k 341/1, třicátá - čtyřicátá léta minulého století, výška cca 16cn, délka 17cm50 Plastika "Lachtan" ..................................................................................................................................................... 1 600 Kčporcelán barevně glazovaný, značeno ROSENTHAL SELB BAVARIA, dále vtlačovaným písmenem K a číslem 302, čtyřicátá létaminulého století, výška 7cm, délka 13cm51 Kärner Theodor (1884-1966)Plastika "Leţící štěňátko" ............................................................................................................................................... 1 200 Kčporcelán barevně glazovaný, značeno ROSENTHAL SELB BAVARIA, dále vtlačované jméno autora návrhu, písmeno K a číslo1123, třicátá léta minulého století, výška 6,5cm, délka 15cmKärner Theodor profesor, narozen v Hohenbergu nad Ohří, učednická léta si odbyl v porcelánce Hutschenreuther, poténavštěvoval Bavorskou školu uţitých umění v Mnichově, kde chodil na sochařské lekce profesora Heinricha Waderéa hodiny tvorby dekorativních plastik profesora Antona Prusky, v letech 1914-1921 navštěvoval na mnichovské akademiivýtvarných umění kurzy profesora Heinricha von Zügela, specialisty na malbu zvířat, 1905-1918 pŧsobil v porcelánceNymphenburg, od roku 1918 pŧsobil v porcelánce Rosenthal, ve válečných letech se stal profesorem na mnichovskéakademii, specializoval se hlavně na zvířecí motivy a ARTDEKO nahé postavy52 Plastika "Dva ptáčci na větvi" ............................................................................................................................... 1 500 Kčporcelán barevně glazovaný, značeno zelenou tištěnou značkou HUTSCHENREUTHER SELB - LHS Bavaria - Abteilung fürKunst, dvacátá léta minulého století, výška 8cm, délka 8,5cm53 Svícen dvouplamenný ............................................................................................................................................... 1 600 Kčporcelán bíle glazovaný a zlacený, bohatě plasticky zdobený rokaji a perlovcem, značeno zelenou tištěnou značkou ROSENTHALGermany, výška 16cm_ 16 _