13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 74. AUKCE – BRNO – 17. 7. 2011298 Honosná otevřená váza (mísa) ............................................................................................................................ 5 700 Kčsklo čiré silnostěnné broušené vertikálními fasetami do nepravidelného osmistěnu, vpředu zdobené řezaným motivem běţícíhokoně, Čechy, druhá polovina minulého století, luxusní provedení, výška 16,5cm, šířka 24,5cm, hloubka 16cm, tloušťka skla 2cm299 Šperkovnice na prsteny malá ................................................................................................................................. 400 Kčcín stříbřený, plasticky zdobený ornamenty a motivem památníku NATIONAL DENKMAL NIEDERWALD, vnitřní strana víkaa vnitřek vyloţen rŧţovou tkaninou, kolem roku 1890-1900, výška 5,5cm, šířka 9cm, hloubka 5,5cm300 Lavabo ......................................................................................................................................................................... 69 000 Kčmajolika ručně malovaná, patrně Itálie, kolem roku 1700, velmi dobrý stav, skvělý sběratelský i muzeální kus, na našich aukcíchpoprvé, výška 17cm, délka 41cm, hloubka 27cmOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 301-302301 Adolfi - Kohn Adolf (1868-1953) Párová k následující položce č. 302"Cikánská ulice" .................................................................................................................................................................. 1 500 Kčolej na lepence, signováno, datováno 1880, vzadu název obrazu, kvalitní zlacený rámek, umělecká i dokumentační hodnota24 x 30,5 (31 x 37,5)Draženo na 104. aukci v Ostravě, nevyzvednuto302 Adolfi - Kohn Adolf (1868-1953) Párová k předcházející položce č. 301"Fialková ulička" ................................................................................................................................................................ 1 500 Kčolej na lepence, signováno, datováno 1880, vzadu název obrazu, kvalitní zlacený rámek, umělecká i dokumentační hodnota31,5 x 20,5 (38,5 x 27,5)Draženo na 104. aukci v Ostravě, nevyzvednutoAdolfi - Kohn Adolf malíř a varhaník, pocházel z váţené praţské rodiny, podle vzoru svého bratra začal studovatmedicínu na praţské univerzitě, po několika semestrech univerzitu opustil a začal se věnovat hudbě. Změny, kterépřinášela rychlá modernizace Prahy na přelomu století, vzbudily zájem o starou Prahu u širší veřejnosti. Tehdy začalbez velkých technických zkušeností malovat drobné obrázky ulic, domŧ a náměstí Ţidovského města, veden touhouuchovat jejich podobu. Svá díla téměř nikdy nedatoval, mnohá však mají na rubu přípis s názvem ulice nebo domu(PhDr. Arno Pařík: Adolf Kohn, vydalo Ţidovské muzeum v Praze, 2002)_ 40 _