13.07.2015 Views

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

TEXT - AukcniDum.CZ

KATALOG 74. AUKCE – BRNO – 17. 7. 2011197 Wim R (?)"Mořské vlny" ......................................................................................................................................................................... 900 Kčakryl na sololitu, signováno, nedatováno, nerámováno, 50,5 x 69198 Kohout Alois (1891-1977)"Kytice lučních a zahradních květů ve váze" ..................................................................................................... 19 000 Kčmistrovský galerijní reprezentativní olej na dřevěné desce, signováno, datováno 1932, skvělá práce malíře tvořícího převáţněv Paříţi a uváděného ve světových katalozích, luxusní zlacený rám, 70 x 60 (86 x 76)Kohout Alois významný malíř, narozen v Praze, studoval na krajinářské škole profesora Crnčice v Záhřebu, pak na školeu profesora Bascheta v Paříţi v letech 1909-1912, ţil ponejvíce v Paříţi, tvořil scenérie z Benátek, Paříţe, Bretaně, ale takéz Tater (Toman, Slovník Chagall)199 Schmitt Josef (1896-1976)"Rozsévačka" ........................................................................................................................................................................ 8 500 Kčolej na plátně, signováno, kolem roku 1930, velká reprezentativní práce malíře z Plzně, 71 x 93 (87 x 108,5)Schmitt Josef malíř, narozen v Plzni, studoval soukromě u svého otce, autodidakt, , podnikl studijní cestu do Itálie,na Sicílii a do severní Afriky (Slovník Chagall)200 Šutty František (1898-1950)"Londýn - Tower" ........................................................................................................................................................... 35 000 Kčmistrovský galerijní olej na plátně, signováno, datováno 1947, vzadu název obrazu, velká reprezentativní práce, umělecký rám,malíř se na trhu vyskytuje velmi vzácně, 41 x 121 (52,5 x 131,5)Šutty František malíř, grafik, narozen v Plzni, zemřel v Praze, studoval na Akademii v Praze u J. Obrovského, dálesoukromě u M. Boháče, J. Dědiny a O. Bubeníčka, pŧsobil v Horních Počernicích u Prahy, byl autorem divadelníchdekorací pro sokolské loutkové divadlo v Plzni, obeslal osm Zlínských salonŧ, v roce 1943 výstavy v Praze, Bulharsku,v síni S.V. Purkyně, vystavoval s J. Jindrou obrazy z cest po Anglii (Toman, Slovník Chagall)NEOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 201-220201 Plastika "Merkur" .................................................................................................................................................... 7 900 Kčbronz na mramorovém podstavci, vzadu razítko: Bronze R&M Roma, pozdější odlitek dle sochaře Giovanni da Bologna, výška 71cm202 Mirval C.Plastika "Orientální tanečnice" .................................................................................................................................... 4 700 Kčbronz na mramorovém podstavci, na podstavci signováno a značeno: Bronze Garanti Paris J.B. Deposee, dále vyraţeno A 1833,pozdější odlitek, výška 37cm, délka 29cm203 MiloPlastika "Golfista" .............................................................................................................................................................. 3 400 Kčbronz na mramorovém podstavci, na podstavci signováno, dále vyraţeno Bronze R&M Roma, pozdější odlitek, výška 38cm204 Váza ve tvaru amfory na podstavci ................................................................................................................ 23 500 Kčporcelán bíle glazovaný, zdobený medailonkem s andílkem hrajícím na flétnu, malbou květŧ, bohatým zlacením a plastickou mašlía girlandou, pod kaţdým uchem je hlava satyra, značeno modrými zkříţenými meči pod polevou - MÍŠEŇ, 19. století, výška 23cm205 Luxusní kabelka s krátkým uchem ....................................................................................................................... 900 Kčhadinka v kovovém rámu, vnitřní část kozinka, uvnitř štítek REPTILE HOUSE-MADRAS 2, kolem poloviny minulého století, 23 x 31206 Dţbán ................................................................................................................................................................................. 400 Kčsklo bezbarvé čiré, zdobené oválky medové, modré a rŧţové barvy, Čechy, druhá polovina minulého století, výška 22cm207 Dţbán a 6 nápojových sklenic ................................................................................................................................ 800 Kčsklo bezbarvé čiré, zdobené barevnými linkami, na dţbánu červené a černé linky, doplněné mléčně matnými pruhy, na sklenicíchčervené a bílé linky a červené puntíky, Čechy, kolem poloviny minulého století, výška dţbánku 22cm, výška sklenic 11cm208 Váza tvaru slzy .............................................................................................................................................................. 300 Kčsklo hutní rŧţové, medové a modré, vnitřní prostor úzký - na několik květŧ, Čechy, sedmdesátá léta minulého století, výška 24cm_ 32 _