03.11.2023 Views

Veilingboekje KNRM Gala 2023

In het veilingboekje staan alle kavels die ten goede komen aan de KNRM.

Originele Jeroen Hofman: ‘Surfers, Wijk aan Zee’<br />

In navolging op het mozaïek veilen we ook een<br />

originele Jeroen Hofman. In formaat 120x160 cm en<br />

ingelijst in mansoniahouten lijst met museumglas.<br />

En gesigneerd door de kunstenaar zelf.<br />

Kavel<br />

1b<br />

JEROEN HOFMAN<br />

Jeroen Hofman (NL, 1976) studeerde fotografie aan KABK in Den Haag. Zijn grote doorbraak<br />

komt met Playground (2011), waar hij oefenterreinen voor calamiteiten heeft vastgelegd op de<br />

manier die zijn signatuur is geworden. Geïnspireerd door werk van onder andere Hans van der<br />

Meer, Edward Burtynsky en Gregory Crewdson gaat hij vanaf een hoog standpunt fotograferen.<br />

Langzaam wordt de rol van het landschap steeds groter. In Park (2018) legt Hofman de<br />

gemeenschappelijke ruimte vast en hoe we die allemaal met elkaar delen. Hofman maakt naast<br />

vrij werk ook portretten. Hij won verschillende beurzen en prijzen, waaronder twee keer de<br />

Zilveren Camera: voor de serie Playground en in 2014 voor een portret van Hans van Manen.