13.07.2015 Views

Umění a starožitnosti / Art and antiques 12. aukce - Valentinum

1081Váza z fialového skla plasticky zdobená ženskýmipostavami(A vase of a violet glass with a plastic decorationof female figures)Čechy, Jablonec nad Nisou (Gablonz), Schlevogt,20.-30. léta 20. století, styl art deco, lisované sklo,broušeno, leptáno, výška 25 cm,vyvolávací cena: 1900 CZK (73 EUR)odhadní cena: 2400 až 3000 CZK8182Váza z hnědého hyalitového skla s modro zelenoumramorovanou lazurou(A vase of a brown hyalit glass with a blue greenmarber overlay)Čechy, pravděpodobně Riedel, 2. polovina 19. století,vybroušené čočky, lazurováno, výška 21 cm,vyvolávací cena: 7000 CZK (269 EUR)odhadní cena: 10 000 až 12 000 CZK84Broušená váza z kouřového skla(A cut vase of a smoke glass)Čechy, pravděpodobně Železný Brod, 20.-30. léta20. století, masivní sklovina, broušená hlubokýmizářezy do formy kůry stromu, výška 23 cm,vyvolávací cena: 2000 CZK (77 EUR)odhad: 3000 až 3600 CZK85Broušená křišťálová váza s rytinou hradu Trosky(A cut crystal vase with an engraving of the castleTrosky)Čechy, pravděpodobně Železný Brod, 20.-30. léta20. století, značeno na dně „J. F. Hoffmann“, výška23 cm,vyvolávací cena: 1900 CZK (73 EUR)odhad: 2700 až 3300 CZK86Skleněná modrá váza s oroplastikou(A blue glass vase with an oroplastic)Čechy, pravděpodobně Karlovy Vary, Moser, 20.-30. léta20. století, kobaltové sklo, broušeno, leptáno, zlaceno,oroplastika s výjevem gladiátorů, výška 17,5 cm,vyvolávací cena: 6000 CZK (231 EUR)odhad: 8000 až 10 000 CZK87Váza z křišťálu a fialového skla zdobená zlacením(A vase of a crystal <strong>and</strong> a violet glass decoratedwith a gold)Čechy, Karlovy Vary, Moser, konec 19. století, sklovinapřecházející z bílé do fialové, broušeno do hran,zdobeno leptáním a zlacením, dekor s květinamia košíkem, výška 30 cm,vyvolávací cena: 8500 CZK (327 EUR)odhad: 12 000 až 15 000 CZK88Váza ze zeleného irizovaného skla s intarzovanoukvětinou(A vase of a green irizated glass with a flower)Čechy, Košťany u Teplic, Palme-König, počátek20. století, secesní styl, výška 20 cm,vyvolávací cena: 6500 CZK (250 EUR)odhad: 10 000 až 12 000 CZK89Číše ze zeleného skla se zlatou malbou(A green glass with a gold painting)Čechy, pravděpodobně Nový Bor, kolem poloviny19. století, biedermeirovský styl, fasetově broušeno,malováno rozvilinami, na dně ryté iniciály S. D.,výška 10,5 cm,vyvolávací cena: 1800 CZK (69 EUR)odhadní cena: 2400 až 3000 CZK90Váza z fialového skla s oroplastikou(A vase of a violet glass with an oroplastic)Čechy, Karlovy Vary, Moser, 20.-30 léta 20. století,fasetově broušeno, leptaný a zlacený dekor s Amazonkami,výška 10,5 cm,vyvolávací cena: 2900 CZK (112 EUR)odhad: 4500 až 5500 CZK91Malovaná dóza s víčkem z růžového skla(A painted bowl with a cover of a rose glass)Čechy, pravděpodobně Nový Bor, 2. polovina19. století, broušeno, malováno květinovým dekorem,výška 19 cm,vyvolávací cena: 1900 CZK (73 EUR)odhad: 2400 až 3000 CZK92Miska z červeného skla na černých nohách(A bowl of a red glass on black legs)Čechy, pravděpodobně Nižbor, Rückl, 20.-30. léta20. století, styl art deco, tango barvy, výška 12 cm,vyvolávací cena: 2900 CZK (112 EUR)odhad: 3500 až 4200 CZK838283Váza z kamejového skla s vyobrazením jelenů(A vase of a cameo glass with the decoration ofdeers)Morava, Krasno nad Bečvou, 20.-30. léta 20. století,křišťálové sklo se žlutými skvrnami červeně vrstvené,leptaný a broušený motiv lesa s jeleny, signovánov dekoru „R. Krasno“, výška 25,5 cm,vyvolávací cena: 7500 CZK (278 EUR)odhadní cena: 10 000 až 12 000 CZK90 86 44