13.07.2015 Views

Umění a starožitnosti / Art and antiques 12. aukce - Valentinum

20198Zlaté náušnice s diamantovými routami(Gold earrings with diamonds)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, 2 diamantovérouty celkem 0,3 ct, Au 585/1000, celkováhmotnost 3,4 g,vyvolávací cena: 7500 CZK (288 EUR)odhad: 8000 až 10 000 CZK198199Zlaté manžetové knoflíky s diamanty(Gold cuff buttons with diamonds)Československo, 20.-30. léta 20. století, plastickyzdobeno dekorem trojlístku, diamanty celkem 0,14ct, Au 585/1000 a 750/1000, celková hmotnost7,60 g, osvědčení Puncovního úřadu,vyvolávací cena: 7000 CZK (269 EUR)odhad: 10 000 až 12 000 CZK202Zlatý závěs s diamantovými routami(A gold pendant with diamonds)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, tvořenovegetativním dekorem, jehlice pro zajištění, osazenodiamanty o hmotnosti asi 1,4 ct, Au 585/1000,celková hmotnost 10,95 ct, osvědčení Puncovníhoúřadu,vyvolávací cena: 29 000 CZK (1115 EUR)odhad: 36 000 až 42 000 CZK203Masivní zlatý náhrdelník zdobený filigránem(A massive gold necklace decorated with a filigran)Blízký východ, pravděpodobně kolem poloviny20. století, tvořeno trojlístky zdobenými filigránemspojenými řetízky, Au 660/1000, celková hmotnost65,80 g, osvědčení Puncovního úřadu, mírněpoškozeno,vyvolávací cena: 42 000 CZK (1615 EUR)odhad: 52 až 60 000 CZK204Zlatý náramek s oválem zdobeným černým smaltema diamanty(A gold bracelet with an oval decorated witha black enamel <strong>and</strong> diamonds)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, náramektvořený čtyřmi řetízky a otvíracím medailonem,dlážděno diamanty ve tvaru hvězdy celkem asi 0,6ct, Au 585/1000, hmotnost 49,00 g, osvědčeníPuncovního úřadu,vyvolávací cena: 39 000 CZK (1500 EUR)odhad: 20 000 až 24 000 CZK206Menší granátová hvězda(A smaller garnet star)Čechy, 2. polovina 19. století, brož v tombaku,osazeny české granáty, skupinové uzavřené fasování,hmotnost 9,5 g, průměr 4,1 cm, jeden granátchybí,vyvolávací cena: 4300 CZK (165 EUR)odhad: 4500 až 5500 CZK207Zlatý otevíratelný závěs zdobený černým emailema perličkou(A gold open pendant decorated with a blackenamel <strong>and</strong> a pearl)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, medailonve tvaru oválu, uvnitř rámeček na fotografii,Au 585/1000, celková hmotnost 19,10 g, mírněpoškozený email,vyvolávací cena: 7500 CZK (288 EUR)odhad: 7200 až 9000 CZK199200Zlatá oválná brož zdobená černým smaltema diamanty(A gold oval brooch decorated with a black enamel<strong>and</strong> diamonds)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, ouškopro zavěšení, dlážděno diamanty ve tvaru hvězdycelkem asi 0,6 ct, Au 585/1000, celková hmotnost16,70 g, osvědčení Puncovního úřadu,vyvolávací cena: 16 500 CZK (635 EUR)odhad: 20 000 až 24 000 CZK201Masivní zlatý náramek plasticky zdobený květinami(A massive gold bracelet with a plastic decorationof flowers)pravděpodobně Jižní Amerika, 2. polovina 19. století,lité zlato, cizelováno, leštěno, Au 750/1000,celková hmotnost 46,55 g, osvědčení Puncovníhoúřadu,vyvolávací cena: 36 000 CZK (1385 EUR)odhad: 40 000 až 48 000 CZK204205Větší granátová hvězda(A bigger garnet star)Čechy, 2. polovina 19. století, brož v tombaku,osazeny české granáty, skupinové uzavřené fasování,hmotnost 11,5 g, průměr 4,5 cm, jeden granátchybí,vyvolávací cena: 4500 CZK (173 EUR)odhad: 4500 až 5500 CZK207208Zlatý prsten zdobený kuličkami a diamantem(A gold ring decorated with small balls <strong>and</strong>a diamond)Československo, 20.-30. léta 20. století, brilianto hmotnosti 0,5 ct, žluté zlato, diamant podloženýbílým zlatem, Au 585/1000, celková hmotnost4,70 g,vyvolávací cena: 23 000 CZK (885 EUR)odhad: 24 000 až 30 000 CZK201205208