19186Oválná malá brož s mozaikou(An oval small brooch with a mosaic)Itálie, Benátky, 1. třetina 20. století, skleněnámozaika s květinovým dekorem, osazeno ve zlacenémosazi, rozměr 2 × 2,6 cm, mírně poškozeno,vyvolávací cena: 300 CZK (12 EUR)odhad: 320 až 400 CZK191Zlatý náramek ve tvaru pásku(A bracelet in the shape of a belt)Rakousko, kolem poloviny 19. století, biedermeierovskýstyl, duté zlato, Au 585/1000, hmotnost44,1 g,vyvolávací cena: 20 000 CZK (769 EUR)odhad: 32 000 až 40 000 CZK194Stříbrný prsten s římskou mincí(A silver ring with a Roman coin)Itálie, pravděpodobně 1. století n. l., opis mince:„Imp Caes Nerua…“, mince osazená v masivnímprstenu jako pečeť, Ag 900/1000, celková hmotnost14,0 g,vyvolávací cena: 3200 CZK (123 EUR)odhad: 3500 až 4200 CZK186187Článkový náramek s českými granáty(A chain bracelet with the Czech garnets)Čechy, 2. polovina 19. století, granáty osazenyv tombaku, články ve formě květů, délka 22 cm,hmotnost 11,2 g,vyvolávací cena: 4000 CZK (154 EUR)odhad: 5000 až 6000 CZK188Kamej z hnědého kamene s bustou muže osazenáve stříbrném prstenu(A cameo of a brown stone with a bust of a manin a silver ring)pravděpodobně Itálie, 2. polovina 19. století, vysokářezba v karneolu, Ag 900/1000, celková hmotnost11,4 g,vyvolávací cena: 600 CZK (23 EUR)odhad: 1400 až 1800 CZK189Stříbrná brož plasticky zdobená květinou(A silver brooch with a plastic decoration ofa flower)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, osazenotyrkysy, zlaceno, Ag 800/1000, celková hmotnost4,9 g,vyvolávací cena: 900 CZK (35 EUR)odhad: 1200 až 1500 CZK191192Stříbrný náhrdelník s řetízky a mohutnou sponou(A silver necklace with chains <strong>and</strong> a big brooch)Německo, 2. polovina 19. století, náhrdelníkk německému kroji, spona zdobená filigránem, perličkou,červenými a zelenými kameny, Ag 800/1000,hmotnost 124 g,vyvolávací cena: 5000 CZK (192 EUR)odhad: 8000 až 10 000 CZK192193Zlatý náramek s perličkou(A gold bracelet with a pearl)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, plastickyzdobeno v pseudorenesančním stylu, Au 585/1000,hmotnost 6,7 gvyvolávací cena: 2900 CZK (112 EUR)odhad: 4500 až 5500 CZK194195Korálová kamej s dívkou osazená ve stříbrnémprstenu(A coral kameo with a female in a silver ring)pravděpodobně Itálie, 2. polovina 19. století, vysokářezba ve velkém kusu korálu, Ag 900/1000, celkováhmotnost 16,9 g,vyvolávací cena: 900 CZK (35 EUR)odhad: 1800 až 2200 CZK195196Náhrdelník se smaragdem a diamanty(A necklace with an emerald <strong>and</strong> diamonds)Československo, 20. léta 20. století, tvořeno třemiověsky, osazeno 8 briliantů 2 × 0,3 ct, 5 × 0,12 ct,1 × 0,05 ct celkem 1,25 ct, na středním ověskusmaragd ve tvaru kapky o hmotnosti cca 3 ct, Au585/1000, celková hmotnost 6,82 gvyvolávací cena: 75 000 CZK (2885 EUR)odhad: 80 000 až 100 000 CZK197Diamantová brož se třemi ověsky(A diamond brooch with three pendants)Rakousko, přelom 18. a 19. století, kombinace zlataa stříbra, rokokový styl, diamantové routy celkem asi2 ct, Ag 970/1000, Au 585/1000, celková hmotnost16,00 g, osvědčení Puncovního úřadu,vyvolávací cena: 53 000 CZK (2039 EUR)odhad: 60 000 až 74 000 CZK189190Stříbrný kříž s tyrkysy(A silver cross with turquioses)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, plastickyzdobené duté zlato, zlaceno, Ag 800/1000 celkováhmotnost 6,10 g,vyvolávací cena: 1000 CZK (38 EUR)odhad: 1800 až 2200 CZK190193
20198Zlaté náušnice s diamantovými routami(Gold earrings with diamonds)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, 2 diamantovérouty celkem 0,3 ct, Au 585/1000, celkováhmotnost 3,4 g,vyvolávací cena: 7500 CZK (288 EUR)odhad: 8000 až 10 000 CZK198199Zlaté manžetové knoflíky s diamanty(Gold cuff buttons with diamonds)Československo, 20.-30. léta 20. století, plastickyzdobeno dekorem trojlístku, diamanty celkem 0,14ct, Au 585/1000 a 750/1000, celková hmotnost7,60 g, osvědčení Puncovního úřadu,vyvolávací cena: 7000 CZK (269 EUR)odhad: 10 000 až 12 000 CZK202Zlatý závěs s diamantovými routami(A gold pendant with diamonds)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, tvořenovegetativním dekorem, jehlice pro zajištění, osazenodiamanty o hmotnosti asi 1,4 ct, Au 585/1000,celková hmotnost 10,95 ct, osvědčení Puncovníhoúřadu,vyvolávací cena: 29 000 CZK (1115 EUR)odhad: 36 000 až 42 000 CZK203Masivní zlatý náhrdelník zdobený filigránem(A massive gold necklace decorated with a filigran)Blízký východ, pravděpodobně kolem poloviny20. století, tvořeno trojlístky zdobenými filigránemspojenými řetízky, Au 660/1000, celková hmotnost65,80 g, osvědčení Puncovního úřadu, mírněpoškozeno,vyvolávací cena: 42 000 CZK (1615 EUR)odhad: 52 až 60 000 CZK204Zlatý náramek s oválem zdobeným černým smaltema diamanty(A gold bracelet with an oval decorated witha black enamel <strong>and</strong> diamonds)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, náramektvořený čtyřmi řetízky a otvíracím medailonem,dlážděno diamanty ve tvaru hvězdy celkem asi 0,6ct, Au 585/1000, hmotnost 49,00 g, osvědčeníPuncovního úřadu,vyvolávací cena: 39 000 CZK (1500 EUR)odhad: 20 000 až 24 000 CZK206Menší granátová hvězda(A smaller garnet star)Čechy, 2. polovina 19. století, brož v tombaku,osazeny české granáty, skupinové uzavřené fasování,hmotnost 9,5 g, průměr 4,1 cm, jeden granátchybí,vyvolávací cena: 4300 CZK (165 EUR)odhad: 4500 až 5500 CZK207Zlatý otevíratelný závěs zdobený černým emailema perličkou(A gold open pendant decorated with a blackenamel <strong>and</strong> a pearl)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, medailonve tvaru oválu, uvnitř rámeček na fotografii,Au 585/1000, celková hmotnost 19,10 g, mírněpoškozený email,vyvolávací cena: 7500 CZK (288 EUR)odhad: 7200 až 9000 CZK199200Zlatá oválná brož zdobená černým smaltema diamanty(A gold oval brooch decorated with a black enamel<strong>and</strong> diamonds)Rakousko-Uhersko, 2. polovina 19. století, ouškopro zavěšení, dlážděno diamanty ve tvaru hvězdycelkem asi 0,6 ct, Au 585/1000, celková hmotnost16,70 g, osvědčení Puncovního úřadu,vyvolávací cena: 16 500 CZK (635 EUR)odhad: 20 000 až 24 000 CZK201Masivní zlatý náramek plasticky zdobený květinami(A massive gold bracelet with a plastic decorationof flowers)pravděpodobně Jižní Amerika, 2. polovina 19. století,lité zlato, cizelováno, leštěno, Au 750/1000,celková hmotnost 46,55 g, osvědčení Puncovníhoúřadu,vyvolávací cena: 36 000 CZK (1385 EUR)odhad: 40 000 až 48 000 CZK204205Větší granátová hvězda(A bigger garnet star)Čechy, 2. polovina 19. století, brož v tombaku,osazeny české granáty, skupinové uzavřené fasování,hmotnost 11,5 g, průměr 4,5 cm, jeden granátchybí,vyvolávací cena: 4500 CZK (173 EUR)odhad: 4500 až 5500 CZK207208Zlatý prsten zdobený kuličkami a diamantem(A gold ring decorated with small balls <strong>and</strong>a diamond)Československo, 20.-30. léta 20. století, brilianto hmotnosti 0,5 ct, žluté zlato, diamant podloženýbílým zlatem, Au 585/1000, celková hmotnost4,70 g,vyvolávací cena: 23 000 CZK (885 EUR)odhad: 24 000 až 30 000 CZK201205208
- Page 1 and 2: 130Umění a starožitnosti / Art a
- Page 3 and 4: 2e) 2 000,- CZK, činí-li výše n
- Page 5 and 6: 410Stříbrná krabička zdobená r
- Page 7 and 8: 631Fajfka(A pipe)pravděpodobně Č
- Page 9 and 10: 855Obdelníková dóza s víčkem p
- Page 11 and 12: 1081Váza z fialového skla plastic
- Page 13 and 14: 12104Japonský talíř se společno
- Page 15 and 16: 14124Dvě čínské vázy s bojovn
- Page 17 and 18: 16IV. ŠPERKY, HODINY, HODINKY(JEWE
- Page 19: 18171Stříbrná mince s ouškem s
- Page 23 and 24: 22113 135134 117 140103 115 126
- Page 25 and 26: 24159 158 2024196167 168
- Page 27 and 28: 26223263317333295276291
- Page 29 and 30: 28271 278 312298303354 347
- Page 31 and 32: 30DRUHÉ KOLO (SECOND SESSION)VI. G
- Page 33 and 34: 32229Majer, Antonín (1882-Čertovk
- Page 35 and 36: 34244Conte, A.Adam nese zavražděn
- Page 37 and 38: 36258AnonymMadona s dítětem na po
- Page 39 and 40: 38272Svoboda, Josef (1901-Půlposta
- Page 41 and 42: 40297Jiránek, Miloš (1875-1911) -
- Page 43 and 44: 42315Passerová, Marie (1903-Bílé
- Page 45 and 46: 44333Duncan, WilliamNáměstí se
- Page 47 and 48: 46VIII. PLASTIKY, SKULPTURY(SCULPTU
- Page 49 and 50: 48362