13.07.2015 Views

Umění a starožitnosti / Art and antiques 12. aukce - Valentinum

45347AnonymPostava stojícího krále s mečem a křížem(A figure of a st<strong>and</strong>ing king with a sword <strong>and</strong> a cross)olej na plátně, 168 × 104 cm, rámováno, španělskýkrál Ferdin<strong>and</strong> II. v téměř životni velikosti,Španělsko, pravděpodobně přelom 17 a 18. století,původně zakoupeno v Barceloně v roce 1904, prodánov galerii Josef. V. Novák v Praze v roce 1934,katalog galerie s fotografíí,vyvolávací cena: 95 000 CZK (3654 EUR)odhad: 100 000 až 120 000 CZK348Peroutka, Bedřich (1880-Snopy(Sheaves)olej na plátně, 50 × 64 cm, rámováno, signovánovpravo dole, autor studoval na pražské akademii u profesoraSchwaigera, maloval figurální obrazy a krajiny,vyvolávací cena: 9000 CZK (346 EUR)odhad: 12 000 až 15 000 CZK352AnonymChalupy s můstkem(Cottages with a small bridge)olej na plátně, 71 × 90 cm, rámováno, Čechy, 1. třetina20. století, styl malby ukazuje na okruh malířeO. Bubeníčka,vyvolávací cena: 8000 CZK (308 EUR)odhad: 12 000 až 15 000 CZK353Pavelka, František (1894-Sedící tanečnice(A sitting dancer)uhel na papíře, 79 × 118 cm, rámováno pod sklem,signováno vpravo dole, datováno 1940, autorstudoval na pražské AVU u profesorů Preisleraa Švabinského, malíř, grafik, ilustrátor, rád používaluhel, často zobrazoval ženské postavy, vyznamenánitalským řádem „Cavaliere dell‘Ordine della Coronad‘Italia“,vyvolávací cena: 10 000 CZK (385 EUR)odhad: 12 000 až 15 000 CZK354KunzZátiší s růžemi a jahodami(A still life with roses <strong>and</strong> strawberries)olej na plátně, 65 × 94 cm, rámováno, signovánovlevo dole, datováno 1941, pravděpodobněČechy,vyvolávací cena: 8000 CZK (308 EUR)odhad: 12 000 až 15 000 CZK355Čermák, Jaroslav (Jaro) (1901-Ulička v Praze(A small street in Prague)akvarel, 32 × 22 cm, rámováno pod sklem signovánovpravo dole, autor studoval na ČVUT v Praze, bylpředevším architektem,vyvolávací cena: 1500 CZK (58 EUR)odhad: 2000 až 2600 CZK348349Kuhnová, Božena (1906-Rybníček se stromy(A small pond with trees)olej na plátně, 50 × 70 cm, rámováno, značeno vzadu,autorka studovala na pražské AVU u profesoraNechleby, malířka portrétů zátiší i krajin,vyvolávací cena: 3000 CZK (115 EUR)odhad: 4000 až 5000 CZK350M<strong>and</strong>el, Jura starší – připsáno (1886-Žena na cestě k zasněžené vesnici(A woman on a road to a village under snow)olej na plátně, 72 × 108 cm, rámováno, autorstudoval na vídeňské akademii, byl význačnýmmoravským krajinářem,vyvolávací cena: 8000 CZK (308 EUR)odhad: 14 000 až 18 000 CZK353354355350351Moravec, Otakar (1903-Pláž s domkem a palmami(A beach with a cottage <strong>and</strong> palms)olej na plátně, 48 × 68 cm, rámováno v dekorativnímrámu, signováno vpravo dole, mírně poškozeno, autorstudoval na pražské AVU u profesora Nejedlého, malířkrajinář, ovlivněn obrazy svého učitele z Polynésie,vyvolávací cena: 5000 CZK (192 EUR)odhad: 8000 až 10 000 CZK349