13.07.2015 Views

Umění a starožitnosti / Art and antiques 12. aukce - Valentinum

14124Dvě čínské vázy s bojovníky(Two Chinese vases with fighters)Čína, 2. polovina 19. století, tak zvané krakelovanévázy, jemná kamenina, glazováno, zdobeno jemnoukrakeláží a pastózní malbou, tlačená značka na dně,výška obou 30 cm,vyvolávací cena: 3000 CZK (12 EUR)odhad: 4000 až 5000 CZK125Dva keramické květináče plasticky zdobenékvětinami(Two ceramic flower pots with a plastic decorationof flowers)pravděpodobně Francie, počátek 20. století, glazovánozeleně, červeně a žlutě, laločnaté okraje, výškaobou 18 cm, průměr 22 cm,vyvolávací cena: 4000 CZK (154 EUR)Odhad: 5500 až 7000 CZK129Keramická váza plasticky zdobená květinami(A ceramic vase with a plastic decoration of flowers)Čechy, Teplice, Amphora, 20.-30. léta 20. století,barevně glazováno, značeno, výška 43 cm,vyvolávací cena: 10 000 CZK (385 EUR)odhad: 12 000 až 15 000 CZK132Porcelánová lékárnická dóza s víčkem s nápisem„Styrax liq:“(A porcelain chemistry bowl with a cover witha sign „Styrax liq:“)Čechy, Loket, 2. polovina 19. století, glazováno,černý nápis v modrém rámečku, zlaté linky, výška12 cm,vyvolávací cena: 1000 CZK (38 EUR)odhad: 1400 až 1800 CZK133Dva velcí japonští psi(Two big Japanese dogs)Japonsko, přelom 19. a 20. století, zhotoveno ve stylufigurek z Arity, keramika s tyrkysovou glazurou,tlačená značka na dně, výška 38 cm,vyvolávací cena: 7000 CZK (269 EUR)odhad: 11 000 až 14 000 CZK125126Květináč plasticky zdobený ptáky a květinami(A flower pot with a plastic decoration of birds<strong>and</strong> flowers)pravděpodobně Francie, 1. třetina 20. století,glazováno, tlačená značka „J“ na dně, výška 21 cm,mírně poškozeno,vyvolávací cena: 3200 CZK (123 EUR)Odhad: 4000 až 5000 CZK127Hnědý květináč s plasticky zdobeným okrajem(A brown flower pot with a plastic decorated edge)Čechy, pravděpodobně Teplice, Amphora, 1. třetina20. století, keramika, plasticky zdobená v duchugeometrické secese, glazováno, výška 23 cm,vyvolávací cena: 4000 CZK (153 EUR)odhad: 5000 až 6000 CZK129130Keramická váza plasticky zdobená ptákem(A ceramic vase with a plastic decoration of a bird)Čechy, Teplice, Amphora, model z let 1909-1915,barevně glazováno, dekor „Campina“, modelér Maxvon Jungwirth, výška 40 cm,vyvolávací cena: 12 000 CZK (462 EUR)odhad: 14 000 až 18 000 CZK133134Porcelánová mísa na noze s figurami dětí česajícímijablka(A porcelain bowl on a leg with figures of childrenpicking apples)Německo, Plavno (Plaue), 1. třetina 20. století,glazováno, malováno, značeno, výška 32 cm,vyvolávací cena: 6000 CZK (231 EUR)odhad: 8 000 až 10 000 CZK135Šlechtic líbající ruku dámě(A nobleman kissing a h<strong>and</strong> of a lady)Francie, Paříž, Porcelain de Paris, 2. polovina19. století, porcelán, glazováno, malováno, značenona soklu, popis modelu „Le baise-main“ (polibekruky) délka 22 cm,vyvolávací cena: 7000 CZK (269 EUR)odhad: 9 000 až 11 000 CZK127128Japonská váza s čarodějem a mužem s pistolí(A Japanese vase with a wizard <strong>and</strong> a man witha gun)Japonsko, 20.-30. léta 20. století, styl satsuma,jemná kamenina, glazováno, malováno pastóznímiemaily, výška 25 cm,vyvolávací cena: 1400 CZK (54 EUR)odhad: 2000 až 2500 CZK130131Šálek s podšálkem plasticky zdobený dekoremmušlí a rostlin, malovaný žlutě a růžově(A cup <strong>and</strong> soucer with a plastic decoration ofplants <strong>and</strong> mother of pearls, painted in rose <strong>and</strong>yellow)Čechy, Březová (Pirkenhammer), kolem poloviny19. století, porcelán, glazováno, malováno, zlaceno,značeno na dně tlačenou značkou „FM“ z let 1853-1875, výška 9,5 cm,vyvolávací cena: 1000 CZK (38 EUR)odhad: 1400 až 1800 CZK128