13.07.2015 Views

Umění a starožitnosti / Art and antiques 12. aukce - Valentinum

42315Passerová, Marie (1903-Bílé Labe v Krkonoších(The river White Labe in the Giant Mountains inBohemia)olej na dřevě, 23 × 32 cm, rámováno, signovánovlevo dole, autorka byla vynikající krajinářkou a ilustrátorkou,ovlivněna žáky Mařákovy školy,vyvolávací cena: 6000 CZK (231 EUR)odhad: 8000 až 10 000 CZK316SlobodaPůlpostava selky v kroji(A half figure of a farmer woman in a nationalcostume)tempera, 39 × 28 cm, rámováno pod sklem, signovánovpravo dole, značeno štítkem na rámu, slovenskýmalíř,vyvolávací cena: 3500 CZK (135 EUR)odhad: 4000 až 5000 CZK320AnonymRůže ve váze(Roses in a vase)olej na plátně, 48 × 34 cm, rámováno, značenovpravo dole iniciálmi J. S., Čechy, 20.- 40. léta20. století,vyvolávací cena: 4000 CZK (154 EUR)odhad: 4800 až 6000 CZK322Němec, Bohumil (1900-Les s potokem(A forest with a stream)olej na kartonu, 34 × 24 cm, rámováno, signovánovlevo dole, datováno 1939, žák L. Csordáka (Mařákovec),malíř krajinář,vyvolávací cena: 2200 CZK (85 EUR)odhad: 2500 až 3200 CZK316317Ronek, Jaroslav (1892-Lokomotiva(An engine)olej na plátně, 45 × 64 cm, rámováno, signovánovpravo dole, autor studoval u profesorů Reisneraa Preislera v Praze, rád maloval lokomotivy a průmyslovéobjekty,vyvolávací cena: 6500 CZK (250 EUR)odhad: 8 000 až 10 000 CZK318Bubeníček, Jindřich (1856-1935)Stromy u potoka(Trees by a stream)akvarel, 34 × 43 cm, rámováno pod sklem, paspartováno,signováno vlevo dole, datováno 1913, autorstudoval na pražské AVU, za účast na studentskýchbouřích uvězněn, vynikající krajinář, často pracovals akvarelem, maloval města, hrady malebná zákoutí,vyvolávací cena: 7900 CZK (304 EUR)odhad: 12 000 až 15 000 CZK319Svoboda, Jaroslav (1879-Horské jezero(A mountains lake)olej na kartonu, 31 × 46 cm, rámováno pod sklem,signováno vlevo dole, popis místa vlevo dole: „Cauberets“,datováno 1915, motiv z Francie, autor studovalna UMPRUM a AVU v Praze, studijní cesty do Francie,Anglie, Španělska, Alžírska, Itálie a Jugoslávie,vyvolávací cena: 7000 CZK (269 EUR)odhad: 10 000 až 12 000 CZK320321Hirsch, Jan (1881-Zátiší s jablky(A still life with apples)olej na malířském kartonu, 36 × 47 cm, rámovánopod sklem, signováno vpravo dole, žák UMPRUMv Praze, působil ve Vídni, Švýcarsku, Polsku, malířpodobizen, krajin a zátiší, vytvořil mimo jiné freskovouvýzdobu pro šeřmířský sál ve Vídni, portrétovalT. G. Masaryka,vyvolávací cena: 4000 CZK (154 EUR)odhad: 5500 až 7000 CZK321319322323AnonymFaun a ležící nahá dívka(A faun <strong>and</strong> a laying nude famale)olej na plátně, 29 × 38 cm, rámováno, signovánovpravo dole nečitelně, pravděpodobně Medr, Čechy,1. třetina 20. století, styl malby ukazuje na okruhžáků Beneše Knüpfera,vyvolávací cena: 6500 CZ (250 EUR)odhad: 8000 až 10 000 CZK323324