13.07.2015 Views

Umění a starožitnosti / Art and antiques 12. aukce - Valentinum

37VII. MALBA(PAINTINGS)265Hruška, Jiří (1921-Ulička ve francouzském městečku(A street in a French town)pastel na papíře, 38 × 65 cm, rámováno pod sklem,signováno vpravo dole, text „Tondovi Hlavatému J.Hruška“, autor byl synem sochaře Jaroslava Hrušky,narodil se v Paříži, studoval na AVU v Praze u profesoraV. Rady,vyvolávací cena: 2500 CZK (96 EUR)odhad: 5000 až 6000 CZK266KanjukPráce na pile(A work at a sawmill)olej na plátně, 60 × 83 cm, rámováno, signovánovpravo dole azbukou, socialistický realismus, SSSR,po roce 1945,vyvolávací cena: 5500 CZK (212 EUR)odhad: 8000 až 10 000 CZK268AnonymHlava Římana(A head of a Roman)pastel, 58 × 44 cm, rámováno pod sklem, doleznačeno: „Mario“, Vídeň, 1. polovina 19. století,klasicistní styl, mírně poškozeno,vyvolávací cena: 3500 CZK (135 EUR)odhad: 4800 až 6000 CZK270Šetelík, Jaroslav (1881-1955)Kameny v lese(Stones in a forest)olej na kartonu, 64 × 44 cm, rámováno, signováno vlevodole, datováno 1952, popis: Harrachov, vzadu nápis:„Majetek paní Otylie Šetelíkové“, autor studoval naUMPRUM u profesora Engelmüllera a na AVU v Praze,studijní pobyt v Paříži, malíř krajinář, rád zobrazovalPrahu, jeho obrazy se reprodukovaly na pohlednicích,dosáhl velkého ohlasu a obliby už za svého života,vyvolávací cena: 49 900 CZK (1919 EUR)odhad: 55 000 až 70 000 CZK266267Eduard, E.Hlava Sokrata(A head of Socrates)pastel, 53 × 40 cm, rámováno pod sklem, signovánovpravo dole, datováno 1836, pravděpodobně Vídeň,mírně poškozeno,vyvolávací cena: 3500 CZK (135 EUR)odhad: 4800 až 6000 CZK268269AnonymSedící nahý muž(A sitting nude man)kresba tužkou a pastelem, 56 × 44 cm, rámovánopod sklem, vpravo dole pravděpodobně datování1790, Vídeň,vyvolávací cena: 3500 CZK (135 EUR)odhad: 4800 až 6000 CZK270271Jelínek, Rudolf (1880-Carmen s tamburínou(Carmen with a tamburine)olej na plátně, 58 × 47 cm, rámováno, signovánovlevo dole, autor byl brněnský malíř, krajináři portrétista,vyvolávací cena: 16 000 CZK (615 EUR)odhad: 20 000 až 25 000 CZK267269272