13.07.2015 Views

Umění a starožitnosti / Art and antiques 12. aukce - Valentinum

30DRUHÉ KOLO (SECOND SESSION)VI. GRAFIKA, FOTOGRAFIE A KRESBY(PRINTS, PHOTOGRAPHS AND DRAWINGS)214Sedláček, Vojtěch (1892-Klisna s hříbětem(A mare with her foal)barevná litografie, 24 × 16 cm, rámováno podsklem, paspartováno, signováno vpravo dole, autorstudoval na pražské AVU u profesorů Švabinskéhoa Preislera, malíř a grafik zobrazující venkovskoukrajinu,vyvolávací cena: 1200 CZK (46 EUR)odhad: 1800 až 2200 CZK216Křížek, VáclavUlice s jízdním kolem(A street with a bicycle)lept, 28 × 20 cm, rámováno pod sklem, paspartováno,vzadu štítek s popisem, Akademický malíř VáclavKřížek, Praha 2, Na Smetance 6, 60. léta 20. století,vyvolávací cena: 1200 CZK (46 EUR)odhad: 1600 až 2000 CZK219Chalcog, Wynne Ryl<strong>and</strong>Telemak na spartském dvoře(Telemaque on the Sparta court)litografie, 30 × 35 cm, rámováno pod sklem, značenodole uprostřed na desce, podle obrazu AngelikyKauffman, výjev z Trojských válek, Francie, přelom19. a 20. století,vyvolávací cena: 2000 CZK (77 EUR)odhad: 2500 až 3000 CZK214215Křížek, VáclavLoď na řece(A boat on a river)barevný dřevořez, 19 × 27 cm, rámováno pod sklem,paspartováno, vzadu štítek s popisem, Akademickýmalíř Václav Křížek, Praha 2, Na Smetance 6,60. léta 20. století,vyvolávací cena: 1200 CZK (46 EUR)odhad: 1600 až 2000 CZK216217Hartwich, Alex Dr.Německá erotická kniha(A German erotic book)kniha s velkým množstvím reprodukcí erotickýchobrazů a fotografií, 24 × 18 cm, Německo, 30. léta20. století, název knihy: „Die Braut-Nacht“ (Svatebnínoc), vydalo: „Verlag für Kulturforschung Wien,Berlin, Leipzig“,vyvolávací cena: 2000 CZK (77 EUR)odhad: 2500 až 3000 CZK218Hluboš, J.Pohled na Malou Stranu(A view of the Small Quarter in Prague)suchá jehla, 23 × 30 cm, rámováno pod sklem,značeno vpravo dole na desce, datováno 1925,signováno vpravo dole,vyvolávací cena: 1200 CZK (46 EUR)odhad: 1800 až 2200 CZK219220Chalcog, Wynne Ryl<strong>and</strong>Achilles a kupci(Achilles <strong>and</strong> mechants)litografie, 31 × 35 cm, rámováno pod sklem, značenodole uprostřed na desce, podle obrazu AngelikyKauffman, výjev z Trojských válek, Francie, přelom19. a 20. století,vyvolávací cena: 2000 CZK (77 EUR)odhad: 2500 až 3000 CZK220215218217