13.07.2015 Views

Umění a starožitnosti / Art and antiques 12. aukce - Valentinum

11III. PORCELÁN A KERAMIKA(PORCELAIN AND CERAMIC)93Porcelánová lékárnická dóza s víčkem s nápisem„Syr Rutae“(A porcelain chemistry bowl with a cover witha sign „Syr Rutae“)Čechy, Březová (Pirkenhammer), 2. polovina19. století, glazováno, černý nápis, výška 18 cm,vyvolávací cena: 1200 CZK (46 EUR)odhad: 2000 až 2500 CZK97Porcelánová mísa s modrou čínskou krajinou(A porcelain dish with a blue Chinese l<strong>and</strong>scape)Čechy, Loket, 2. polovina 19. století, osmihrannýtvar, tisk pod glazurou v anglickém stylu, tlačenáznačka na dně, průměr 28 cm,vyvolávací cena: 400 CZK (15 EUR)odhad: 550 až 700 CZK100Fajánsová váza s květinami a ptáky(A faience vase with flowers <strong>and</strong> birds)Hol<strong>and</strong>sko, Delft, manufaktura „U zavěšené lahve“,přelom 19. a 20. století, malováno zeleně, modřea červeně, značeno na dně, výška 51 cm, restaurováno,vyvolávací cena: 5000 CZK (192 EUR)odhad: 6000 až 8000 CZK101Velká váza s fialovou malbou šlechtice a dámy(A big vase with a violet painting of a nobleman<strong>and</strong> a lady)Francie, Paříž, 2. polovina 19. století, váza s víčkemtvaru amfory, měkký porcelán, glazováno, malovánomonochromaticky galantním výjevem a krajinou,barevná malba květin, zlaceno, značeno značkouHöchstu, celková výška 50 cm,vyvolávací cena: 12 000 CZK (461 EUR)odhad: 14 000 až 18 000 CZK132 94 93 9594Porcelánová lékárnická dóza s víčkem s nápisem„Ung: Elemi.“(A porcelain chemistry bowl with a cover witha sign „Ung: Elemi.“)Čechy, pravděpodobně Rakousko, Vídeň, do roku1866, glazováno, černý nápis ve zlatém rámečku,tlačená značka na dně, výška 20 cm,vyvolávací cena: 1500 CZK (58 EUR)odhad: 2400 až 3000 CZK95Porcelánová lékárnická dóza s víčkem s nápisem„Tritur: Zinc: Oxyd: …“(A porcelain chemistry bowl with a cover witha sign „Tritur: Zinc: Oxyd:“)Čechy, Loket, 2. polovina 19. století, glazováno,černý nápis ve zlatém rámečku, výška 12 cm,vyvolávací cena: 1100 CZK (42 EUR)odhad: 1600 až 2000 CZK96Bílý omáčník(A white soucer)Čechy, Týnec nad Sázavou (Teinitz), 1. polovina19. století, jemná kamenina, omáčník s podtáckem,plasticky zdobeno, značeno tlačenou značkou, výška15 cm, mírně poškozeno,vyvolávací cena: 800 CZK (31 EUR)odhad: 1400 až 1800 CZK969798Velký šálek s podšálkem malovaný modře a zlatě(A big cup <strong>and</strong> soucer painted with blue <strong>and</strong> gold)Čechy, Kysibl (Giesshübel), 2. polovina 19. století,porcelán, glazováno, malováno vegetativním dekorem,značeno na dně tlačenou značkou „N. G. F“z let 1846-1902, výška 9,5 cm,vyvolávací cena: 1800 CZK (69 EUR)odhad: 2000 až 2500 CZK99Šálek s podšálkem malovaný fialovými květinami(A cup <strong>and</strong> soucer painted with violet flowers)Čechy, Slavkov (Schlaggenwald), kolem poloviny19. století, porcelán, plasticky zdobeno, glazováno,malováno, zlaceno, značeno na dně tlačenou značkou„S“ z let 1830-1870, výška 7 cm,vyvolávací cena: 1500 CZK (58 EUR)odhad: 1800 až 2200 CZK100101102Velká porcelánová váza s vyobrazením Římanů(A big porcelain vase with the decoration ofRomans)Itálie, Ginori, 2. polovina 19. století, styl Capodimonte,váza s víčkem, plasticky zdobená, glazovaná,malovaná, výška 52 cm, mírně poškozeno,vyvolávací cena: 14 000 CZK (538 EUR)odhad: 16 000 až 20 000 CZK103Keramická váza s ptáky(A ceramic vase with birds)Čechy, Teplice, Amphora, 20.-30. léta 20. století,stylizovaný tvar amfory s dvěma uchy, plastickyzdobeno, glazováno, výška 32 cm,vyvolávací cena: 2900 CZK (112 EUR)odhad: 4000 až 5000 CZK