12.09.2013 Views

<strong>CATALOGUS</strong> <strong>Kunst</strong> & <strong>antiekveiling</strong> <strong>nummer</strong> <strong>90</strong><br />

<strong>Dinsdag</strong> <strong>11</strong> december 2012, aanvang 19.00 uur (nrs. 001 t/m 400)<br />

Woensdag 12 december 2012, aanvang 19.00 uur (nrs 401 t/m 784)<br />

Tevens internetveiling van collectie curiosa (v99) en (v100); sluiting 10 december.<br />

Kijkdagen: vrijdag 8 december: 17.00 – 21.00 uur<br />

zaterdag 9 december: <strong>11</strong>.00 - 17.00 uur & zondag 10 december: <strong>11</strong>.00 - 17.00 uur<br />

Afgifte goederen:<br />

Tot 30 minuten na iedere veilingzitting.<br />

Woensdagmorgen van 09.30 – <strong>11</strong>.30 uur.<br />

Donderdagmiddag van 13.30 – 16.00 uur.<br />

Zaterdagmiddag van 13.30 - 16.00 uur.<br />

Tijdens de veiling worden geen goederen afgegeven.<br />

Alle goederen dienen uiterlijk Zaterdag voor 16.00 te zijn afgehaald !<br />

1 Een verzilverde chocoladekan op bijpassend komfoor, Engeland 19e eeuw, h 35 cm. € 100,00 € 150,00<br />

2 Een grijze gres aardewerk 5-kans kruik met blauw floraal onder glazuur decor, eind 19e<br />

eeuw, h 30 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

3 Een peervormige zwart gelakte tinnen kraankan, Groningen, ca. 1880. Ebonised houten<br />

dekselknop en dito bolle poten, decor van een fantasielandschap, rustend op een messing<br />

driehoekskomfoor met geajoureerde galerie, dito testhouder en test, lichtje niet origineel, gemerkt:<br />

Rubens, Groningen, h 49 cm.<br />

€ 80,00 € 140,00<br />

4 Een terracotta sculptuur van een dame met hond, rustend op zwart marmeren basement,<br />

Frankrijk rond 1<strong>90</strong>0, gesign achterzijde, h 30 x l 49 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

5 Een lot diverse bijou, tot. 5x. € 20,00 € 30,00<br />

6 Een set van twaalf zilveren theelepeltjes met dito suikerschep, begin 20e eeuw. Spitsovale<br />

bak, gecontourneerde greep, meesterteken: Gerrit van den Bergh Lz., tot. 13x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

7 Een 14 kr 585/1000 gouden ring, bezet met een lagensteen, 19e eeuw. € <strong>90</strong>,00 € 120,00<br />

8 Een lot divers zilver, bestaande uit o.a. suikerschepjes en theelepeltjes, begin 20e eeuw,<br />

totaal 71,5 gram.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

9 Een bijbel/psalmboek 'Het nieuwe testament' met bruin lederen kaft en zilveren sluiting en<br />

hoekornamenten, gedateerd 1797 18e eeuw.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

10 Etnografica. Een buffelmasker, Baule-stam, Ivoorkust, l 37 cm (licht besch). € <strong>90</strong>,00 € 140,00<br />

<strong>11</strong> Een bronzen vijzel met stamper, 19e eeuw, h <strong>11</strong>,5 cm, tot. 2x. € 35,00 € 50,00<br />

12 Een famille rose porseleinen kom, Frankrijk Samson 19e eeuw. Polychroom decor van o.a.<br />

pioenen, h 9 x Ø 20 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

13 Een Chinees porseleinen bord, 18e eeuw. Beschilderd boven glazuur in florale motieven in het<br />

rood, Ø 26 cm.<br />

€ 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

14 Een Art Deco model van een Chevrolet als relatiegeschenk, ca. 1920. Inhoudende een<br />

nachtkaarshouder, gemerkt: Betel Motorcar, patent No. 75086, l 25 cm.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

15 Nederland, Leerdam. Een in vorm geblazen blank blauw glazen balustervormige fles, ontwerp:<br />

Floris Meydam, 1962, h 32 cm.<br />

€ <strong>90</strong>,00 € 140,00<br />

16 Een plateel aardewerk vaas met trompetvormige halsrand, ca. 1920. Polychroom floraal decor,<br />

gemerkt: Arnhem Holland, h 30 cm.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

17 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren taartschep, jaarletter 1947 Meesterteken: Gerritsen van<br />

Kempen.<br />

18 Een 18 krt 750/1000 gouden slangenring, bezet met een roosgeslepen diamant, 1e helft 20e<br />

eeuw.<br />

€ 240,00 € 320,00<br />

19 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren tabak snuifdoos met gegraveerd decor melkende boerin,<br />

jaarletter 1910. Meesterteken: Fa. H. Hooikaas, Schoonhoven.<br />

€ 130,00 € 160,00<br />

20 Een bronzen sculptuur van steigerend paard met man, op zwart marmeren basement, begin<br />

20e eeuw. Gesign. 'Goesoso', h 25 x l 29 cm (besch in de voet van de man).<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

21 Een famille rose bord, China 19e eeuw. Polychroom decor met fazant bij waterplas en pioenen,<br />

de lip met banddecor en cartouches met flora, Ø 22 cm (haarlijn 4 cm).<br />

€ 35,00 € 50,00<br />

22 Een gepolychromeerd porseleinen sculptuur van Geisha met waaier, 20e eeuw. Gesign<br />

onderzijde, h 27 cm.<br />

€ 35,00 € 50,00<br />

23 Etnografica. Een ceremonieel plankmasker, Bwa-stam, Burkina Faso, l 175 x b 57 cm. € 120,00 € 180,00<br />

24 Nautica. Een benen boekenlegger met polychrome afbeelding van liggend naakt,<br />

scheepvaartsouvenier, India rond 1<strong>90</strong>0, l 19,5 cm (slijtage).<br />

25 Etnografica. Een ere ibeji tweelingbeeld met kralen en schelpen, Yoruba-stam, Nigeria, h 30<br />

cm.<br />

26 Een ceremonieel marinemes met wit porseleinen getordeerde greep in deels verguld<br />

messing foedraal, Duitsland begin 20e eeuw. De greep met bekroning van Duitse adelaar, het<br />

lemmet afgeslepen, l 42 cm.<br />

27 Een peervormige zwart gelakte tinnen kraankan, ca. 1880. Goudkleurig fantasie decor,<br />

ebonised houten dekselknop en dito bolle poten, messing kraan, rustend op een<br />

koperen/messing driehoekskomfoor, dito testhouder, blikken test, het geheel rustend op houten<br />

€ 35,00 € 50,00<br />

€ <strong>90</strong>,00 € 150,00<br />

€ 140,00 € 200,00<br />

€ 60,00 € <strong>90</strong>,00

olpoten, h 44 cm.<br />

28 Een 14 krt 585/1000 gouden slagring, bezet met een gefacetteerde smaragd, geflankeerd door<br />

twee briljanten van 0,10 crt per stuk, 1e helft 20ste eeuw.<br />

€ 260,00 € 320,00<br />

29 Een 2e gehalte 835/1000 gelobd zilveren brandewijnkom met aangegoten horizontale oren,<br />

jaarletter 1899. Meesterteken: Alle de Haas, Sneek.<br />

€ 350,00 € 500,00<br />

30 Bakhuyzen, v.d Sande Hendrikus "Landschap met geitenhoeder en geiten", gesign voluit r.o,<br />

litho/wit gehoogd/papier, h 32,5 x b 43 cm<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

31 Reus, Marinus Pieter (Rinus) (1865-1938) "Vrouw in interieur", gesign voluit r.o en '94,<br />

aquarel/papier, h 55 x b 37 cm.<br />

€ 350,00 € 500,00<br />

32 Zwart, Adrianus (Arie) Johannes (1<strong>90</strong>3-1981) "Spaans landschap", onduid gesign voluit r.o<br />

(verpoetst), olieverf/doek, h 50 x b 70 cm.<br />

€ 600,00 € 800,00<br />

33 Een stel balustervormige wit porseleinen dekselvazen, Duitsland, omgeving Meissen, begin<br />

20e eeuw. Deksel met knopbekroning, de vaas geflankeerd door putti met bloemslinger, de voet<br />

met acanthusblad en palmbladeren, gemerkt met zwaardje onderzijde (besch), h 36 cm, tot. 4x.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

34 Een wandkleed met mythologische voorstelling van vrouwen en leeuw in landschap aan<br />

bijbehorende houten roede, Tibet/Nepal, 20e eeuw, gouddraad/zwarte stof, h 100 x b 130 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

35 Militaria. Een tabak snuifdoos in de vorm van een officierspet, 1e W.O. 1914-1918. € 50,00 € 80,00<br />

36 Een 18 krt 750/1000 gouden ring, bezet met een gefacetteerde peervormige amethist en 3<br />

briljantjes.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

37 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren pillendoosje met gegraveerd dorpsgezicht, jaarletter 1866.<br />

Meesterteken: Jacobus van Dam, Schoonhoven.<br />

€ 160,00 € 220,00<br />

38 Miedema, A (Age) (Hollandse school 20e eeuw) "Gezicht op kerk te Franeker", gesign voluit r.o<br />

en 1<strong>90</strong>2, olieverf/doek, h 40 x b 60 cm.<br />

€ 350,00 € 500,00<br />

39 Melcher (Hollandse school begin 20e eeuw) "Portret van een Urker man met pijp", gesign<br />

voluit r.o, olieverf/paneel, h 18 x b 13 cm.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

40 Soonius, Louis (1883-1956) "Strandgezicht", gesign voluit r.o., olieverf/doek, h 20 x b 25 cm. € 250,00 € 350,00<br />

41 Drukker, Sam (Goes 1957) "Coïtus", gesign voluit in potlood m.o en 2007, litho/papier nr. 19/44, h<br />

34 x b 50 cm.<br />

€ 100,00 € 140,00<br />

42 Een donkerbruin gepatineerde buste van een meisje met haarstrik, naar antiek voorbeeld,<br />

eind 20e eeuw. Draagt signatuur 'E. Kunath Buonas Anx 1913', h 40 cm.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

43 Een blank kristallen kaasstolp met onderschotel, eind 19e eeuw. Decoratie van ruitwaaijerslijpsel,<br />

tot. 2x (min schilv).<br />

€ 35,00 € 50,00<br />

44 Een blauw Saksisch porseleinen ontbijtserviesfragment, begin 20e eeuw. Hierbij dito bestek,<br />

tot. 41x (besch).<br />

45 Een set van zes eetkamerstoelen, 19e eeuw. Notenhout, open rugleuning met H-regel en<br />

bekroning van voluten, stoffen bekleding, voor rustend op gebogen poten, tot. 6x.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

46 Etnografica. Een ceremonieel schild/masker, Bwa-stam, Burkina Faso, 2e helft 20e eeuw, l<br />

127 x b 27 cm.<br />

€ 70,00 € 100,00<br />

47 Een ovale eetkamertafel, Willem III, 19e eeuw. Mahoniehout, gecontourneerd blad, rustend op<br />

kruispoot met in het centrum vaasknop, h 74 x l 136 x b 98 cm.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

48 Een drie-delig zwart marmeren pendulestel, bestaande uit: klok en twee kandelaars,<br />

Frankrijk, rond 1<strong>90</strong>0. Vierkante kast met vaasbekroning, roze marmeren decoraties, wijzerplaat<br />

met Arabische cijferaanduiding. Vijflichts kandelaars op balustervormige stam, vierkant basement,<br />

rustend op voluterende poten, tot. 3x.<br />

€ 150,00 € 230,00<br />

49 Etagérezilver. Een zgn knopstoel, 20e eeuw. Hierbij een zilveren zoutstrooier en<br />

besnijdenismesje, tot. 3x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

50 Een lot zilver bestaande uit: twee broches, armband en twee hangers, totaal brutogewicht 50,6<br />

gram, tot. 5x.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

51 Een eerste gehalte 925/1000 zilveren schakelcollier gemerkt Lapponia. € <strong>11</strong>0,00 € 140,00<br />

52 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren memorie sierlepel, Friesland, Sneek 18e eeuw. Ovale bak,<br />

getordeerde steel eindigend met driemaster, meesterteken onbekend (boompje) keurperiode Sneek<br />

1766-1780.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

53 Een lot diverse ringen en twee vulpotloden, w.o zilver, tot. 6x (1x besch). € 15,00 € 25,00<br />

54 Een lot divers porselein, zgn Lange Lijs, begin 20e eeuw, tot. 33x (enkele delen schilv). € 20,00 € 30,00<br />

55 Een blank kristallen tazza, begin 20e eeuw. Decoratie van ruit- en waaierslijpsel. Hierbij enig<br />

ander kristal, tot. 12x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

56 Kagie, Jan (Den Haag 1<strong>90</strong>7-1991 Amsterdam) "Compositie", gesign voluit r.o, olieverf/doek, h<br />

73 x b 94 cm.<br />

€ 700,00 € <strong>90</strong>0,00<br />

57 Ridder, John (1977-*) "Man met tulband", gesign voluit r.o en 2002, olieverf/doek, h 40 x b 30 cm. € 100,00 € 150,00<br />

58 Twee diverse gravures in lijst, 18e eeuw, h 16 x b 22 cm, tot. 2x. € 50,00 € 80,00<br />

59 Een peervormige zwart gelakte tinnen kraankan, Groningen, ca. 1880. Ebonised houten<br />

dekselknop en dito bolle poten, decor van een vogel en flora, rustend op een messing<br />

Rubens, Groningen, h 47 cm.<br />

€ 80,00 € 140,00

60 Een lot divers kristal met zilveren montuur, begin 20e eeuw, tot. 6x (besch). € 30,00 € 50,00<br />

61 Een biedermeier dubbel gebogen zilverkast, Willem III. Noten en mahoniebelijmd,<br />

geprofileerde kap met in het centrum gestoken en uitgezaagde kuif in C-voluten, rondom<br />

gebogen glaspanelen met parelranden, achterzijde spiegel, vier dragers, gecontourneerd basement,<br />

rustend op voluterende poten, h 200 x b 137 x d 64 cm (1 glas gebroken/poot besch).<br />

€ 500,00 € 800,00<br />

62 Een Groninger model staartklok, ca. 1850. Eiken kast, de gebogen kap wordt bekroond door<br />

latoenkoperen cartouches, pilasters met messing Corintisch kapiteel en basement als stijlen,<br />

polychroom gedecoreerde wijzerplaat, de toog een fantasielandschap, de wijzerplaatring met<br />

Romeinse en Arabische cijfers geeft de uren en de minuten aan, het uurwerk met gaand-, wekkeren<br />

slagwerk, h 150 cm.<br />

€ 500,00 € 800,00<br />

63 Een Art Deco regulateur, Duitsland ca. 1920. Eikenhouten kast, wijzerplaat met Arabische<br />

cijferaanduiding, l 80 cm.<br />

€ 40,00 € 60,00<br />

64 Een herinneringspenning 350 jaar Hoogezand-Sappemeer in 2e gehalte 835/1000 zilveren<br />

montuur en dito collier.<br />

€ 20,00 € 40,00<br />

65 Een paar eerste gehalte 925/1000 zilveren oorknoppen gemerkt Lapponia. € 40,00 € 60,00<br />

66 Een drie-strengs collier bloedkoralen aan 14 krt 585/1000 geelgouden sluiting, bezet met drie<br />

cabochongeslepen bloedkoraaltjes, rond 1<strong>90</strong>0, l 43 cm.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

67 Yenchen Mangoa village, Middle Sepik foodhook, Papua New Guinea. € 200,00 € 300,00<br />

68 Rijlaarsdam, Jan (19<strong>11</strong>-2007) "Place de la Madeleine", gesign voluit l.o, olieverf/paneel, h 37 x b<br />

50 cm.<br />

€ 1200,00 € 1600,00<br />

69 Kerling, Anna Elisabeth (Den Haag 1862 - 1955), gesign voluit l.o "Bouwplaats aan het<br />

water", aquarel, h 50 x b 30 cm.<br />

€ 140,00 € 220,00<br />

70 Een rechthoekige glaspendule in messing huis, rond 1<strong>90</strong>0. Wit geëmailleerde wijzerplaat met<br />

Romeinse cijferaanduiding, lopend uurwerk, h 25 cm.<br />

€ 140,00 € 220,00<br />

71 Een rouwcollier gemonteerd met gefacetteerde gitten, rond 1<strong>90</strong>0. € 25,00 € 40,00<br />

72 Een eerste gehalte 925/1000 zilveren damespolshorloge gemerkt Lapponia. € 140,00 € 160,00<br />

73 Een vier-strengs armband met gefacetteerde granaten, aan 14 krt 585/1000 gouden sluiting,<br />

bezet met één grote en vele kleine gefacetteerde granaten, rond 1<strong>90</strong>0, l 20 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

74 Twee diverse odeurflacons met zilveren montuur en binnenstopjes, begin 20e eeuw<br />

(gedeukt), tot. 2x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

75 Een lot diverse glazen, tot. 34x. € 15,00 € 25,00<br />

76 Een tropisch houten vierslags kamerscherm, 20e eeuw. De top met gestoken kroon in de vorm<br />

van o.a. olifanten, het scherm met landschapsdecor, ingelegd met diverse houtsoorten en been, h<br />

180 x b 168 cm.<br />

€ 300,00 € 400,00<br />

77 Een tweedeurs linnenkast, Willem III. Mahoniehout, gebogen onderbroken kap met in het centrum<br />

gestoken en uitgezaagde kuif in C-voluten, bloem en vruchtmotieven. Gecontourneerde<br />

deurpanelen, gecanneleerde stijlen met snijwerk in gestileerd bladmotief, voor rustend op gedraaide<br />

poten.<br />

€ 350,00 € 500,00<br />

78 Ronner Knip, Henriëtte (Amsterdam 1821 - Brussel-1<strong>90</strong>9) "Het sigarenkistje", gesign voluit r.o,<br />

olieverf/doek, h 28 x b 38 cm.<br />

€ 4500,00 € 6000,00<br />

79 Jansen, Johannes (Han) Regnerus Jozef (Kloosterburen 1931 - Loosdrecht 1994) "Melkbus",<br />

kleurenlitho/papier, 50 x b 50 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

80 Male figure, 92 cm. Papua New Guinea. € 40,00 € 70,00<br />

81 Een stel 2e gehalte 835/1000 zilveren schoengespen, Groningen rond 1800, tot. 2x. € 80,00 € 140,00<br />

82 Een 14 krt 585/1000 geelgouden slangenarmband, brutogewicht <strong>11</strong>,5 gram. € 200,00 € 260,00<br />

83 Een 14 krt 585/1000 gouden Art Deco broche, bezet met bloedkoraal, ca. 1920. Hierbij dito<br />

hanger, brutogewicht 5,8 gram, tot. 2x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

84 Een 14 karaat 585/1000 gouden broche, in de vorm van een trompet, bezet met 16 briljantjes. € 250,00 € 320,00<br />

85 Een collier gefacetteerde granaten aan zilveren sluiting, eind 19e eeuw, l 44 cm. € 35,00 € 50,00<br />

86 Een paar 14 krt 585/1000 gouden oorbellen, bezet met gefacetteerde granaten en zaadpareltjes. € 260,00 € 320,00<br />

87 Een bijbel/psalmboek 'Het nieuwe testament' met bruin lederen niet originele kaft en 14 krt<br />

585/1000 gouden dubbele sloten, gedateerd 1809 (hersteld).<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

88 Etnografica. Een ceremonieel schild/masker, Bwa-stam, Burkina Faso, l 150 x b 14 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

89 Etnografica. Een zittend vrouwenfiguur met kind, Senufo-stam, Ivoorkust, h 33 cm. € 120,00 € 180,00<br />

<strong>90</strong> Etagérezilver. Een zilveren spaan met geajoureerd floraal blad, begin 20e eeuw. € 25,00 € 40,00<br />

91 Een 14 krt 585/1000 geelgouden damesring, bezet met gefacetteerde blauwe saffier en 6<br />

briljantjes van totaal ca. 0.12 crt, brutogewicht 2,4 gram.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

92 Een 14 krt gouden entouragering, bezet met paarse kleursteen, brutogewicht 4,6 gram. € 50,00 € 80,00<br />

93 Een 18 krt 750/1000 gouden ring, bezet met twee bolsjewiekgeslepen diamanten van ca. 0.13 crt<br />

per stuk, 1e helft 20ste eeuw.<br />

€ 325,00 € 400,00

94 Een Victoriaanse gesp, rond 1<strong>90</strong>0. € 25,00 € 40,00<br />

95 Male ancestor figure, 84 cm, Papua New Guinea. € 240,00 € 320,00<br />

96 Een trompetvormige porseleinen vaas, China 20e eeuw. Blauw onderglazuur decor van o.a.<br />

handelaren en dief, h 17 cm.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

97 Verhoeven, Aart (Dordrecht 1929) "Dorpsgezicht Frans dorp", gesign voluit r.o, aquarel/papier,<br />

h 29 x b 46 cm.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

98 Eerelman, Otto (Groningen 1839-1926) "Voorstudie voor de harddraverij aan de Korreweg",<br />

gesign voluit in potlood l.o, potloodtekening/papier, h 34,5 x b 24,5 cm.<br />

€ 800,00 € 1200,00<br />

99 Etnografica. Een bronzen hoofdman op troon, Dogon-stam, Mali, h 19 cm. € 60,00 € 100,00<br />

100 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren theeschep, 19e eeuw. Ovale bak met reliëf van o.a. boer met<br />

giek in landschap, gebogen steel met medaillon en bekroning van putti.<br />

101 Een 14 krt 585/1000 geelgouden rijring, bezet met drie briljantjes en twee robijntjes, brutogewicht<br />

2 gram.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

102 Een 14 krt 585/1000 roségouden bloemring, rond 1<strong>90</strong>0. Bezet met roosgelepen diamantjes,<br />

brutogewicht 4,1 gram.<br />

€ 80,00 € <strong>11</strong>0,00<br />

103 Een paar 14 krt 585/1000 witgouden oorbellen, bezet met twee briljanten van 0,10 crt per stuk. € 260,00 € 320,00<br />

104 Een stel 14 krt 585/1000 geelgouden oorhangers bezet met druppelvormige bloedkoraal, tot.<br />

2x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

105 Een blank kristallen suikercoupe met zilveren suikerschep aan kornalijn greep, begin 20e<br />

eeuw.<br />

106 Een notenhouten dekenkist, 18e eeuw. Plat deksel, front met gestoken decor van fantasiedieren,<br />

drie briefpanelen en daaronder twee laden, rustend op blokpoten.<br />

€ 150,00 € 250,00<br />

107 Rädecker, Max (1914-1987) "Gezicht op daken van Frans dorp", gesign l.o, olieverf/paneel, h 61<br />

x b 74 cm.<br />

€ 350,00 € 500,00<br />

108 Miro, Joan (1893-1983) "Barcelona 1976", poster/zeefdruk/papier,h 70 x b 50 cm. € 120,00 € 160,00<br />

109 Een blank kristallen zuurstel op 2e gehalte 835/1000 zilveren houder, 19e eeuw. € 140,00 € 160,00<br />

<strong>11</strong>0 Canoe prow shield, 99 cm, Papua New Guinea. € 100,00 € 150,00<br />

<strong>11</strong>1 Een blank kristallen tafelbel aan zilveren greep, begin 20e eeuw. Reliëf decor van gezicht, vogel<br />

en voluten, h 14 cm.<br />

<strong>11</strong>2 Een stel 14 krt 585/1000 geelgouden oorknopjes, bezet met gefacetteerde granaten,<br />

brutogewicht 4,8 gram, tot. 2x.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

<strong>11</strong>3 Een 14 krt 585/1000 gouden ring, bezet met 26 briljanten. € 240,00 € 280,00<br />

<strong>11</strong>4 Een 14 krt 585/1000 gouden entouragering, bezet met gefacetteerde granaat, brutogewicht 5,3<br />

gram.<br />

<strong>11</strong>5 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren zwavelstokdoosje met reliëf floraal decor, 19e eeuw.<br />

Meesterteken: Dirk Hendrik Greup Sr., Schoonhoven.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

<strong>11</strong>6 Een zgn open Bonheur, Willem III, 19e eeuw. Mahonie belijmd, gecontourneerde spiegelopstand<br />

met bekroning, tweedeurs onderkast met een lade, rustend op afgeplatte bolpoten, h 200 x b 103 x<br />

d 48 cm.<br />

€ 350,00 € 500,00<br />

<strong>11</strong>7 Twee tweezits Chesterfieldbanken, midden 20e eeuw. Antiek rood lederen gecapitonneerde<br />

bekleding met dito rugleuning, tot. 2x.<br />

€ 300,00 € 450,00<br />

<strong>11</strong>8 Een Groninger model staartklok, 19e eeuw. Eiken kast, de dubbele kap wordt bekroond met<br />

Atlas en bazuinblazende engelen, pilasters met messing Corintisch kapiteel en basement als<br />

stijlen, polychroom gedecoreerde wijzerplaat, toog met fantasielandschap en maanaanduiding,<br />

messing wijzerplaatring met Romeinse en Arabische cijfers geeft de uren, de minuten en de<br />

wekkerstand aan, het uurwerk met gaand-, wekker- en slagwerk op het hele en het halve uur, h 148<br />

cm.<br />

€ 500,00 € 700,00<br />

<strong>11</strong>9 Etnografica. Een stel figuren 'man en vrouw', Senufo-stam, Ivoorkust, h 39 en 42 cm, tot. 2x. € 180,00 € 260,00<br />

120 Een ellestok met parelmoer decor, begin 20e eeuw. € 40,00 € 60,00<br />

121 Vogel, de Job (1<strong>90</strong>8-1984) "Bij de smid", gesign voluit r.o, olieverf/doek, h 40 x b 50 cm. € 280,00 € 420,00<br />

122 Dulmen Krumpelmann, Erasmus Bernhard van (Kreuznach, D. 25-8-1897- Zeegse 21-6-1986)<br />

"Paard", gesign voluit, m.o, potloodtekening/papier, h 21 x b 26 cm.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

123 Jonkergouw, Monica P (Bloemendaal 1956) "Doorzichtig gekleurd", stilleven ca 1998,<br />

acryl/olieverf/board, h 80 x b 100 cm.<br />

€ 700,00 € 1000,00<br />

124 Nederland, Leerdam. Een amberkleurige schaal met tincraquelé, ca. 1935. Ontwerp: A.D.<br />

Copier, gesign met monogram CL, Ø 34 cm.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

125 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren Art Deco gebaksset, bestaande uit: taartschep, roomlepel,<br />

suikerschep, elf theelepeltjes en zes taartlepels, jaarletter 1928, meesterteken: Fa. H.<br />

Hooijkaas c.v. Schoonhoven, tot. 20x.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

126 Een vulpotlood met 14 krt 585/1000 geelgouden mantel, begin 20e eeuw, l 9 cm, brutogewicht<br />

<strong>11</strong>,6 gram.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

127 Een 14 krt 585/1000 gouden ring, bezet met 4 briljanten. € 180,00 € 240,00

128 Een odeurflacon met Art Deco zilveren klepdeksel en dito montuur, voorzien van foto<br />

applicatie, inclusief binnenstopje, ca. 1920, l 9 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

129 Een zilveren gelegenheidslepel, nautische voorstelling op greep, J.Feddema, ca. 1815-?,<br />

Leeuwarden.<br />

€ 160,00 € 200,00<br />

130 Etagérezilver. Een 1e gehalte 925/1000 zilveren rechthoekige eetkamertafel met in het blad<br />

reliëfdecor van Venus met putti, Engeland, London, rond 1<strong>90</strong>0. Rustend op conische poten.<br />

€ 140,00 € 180,00<br />

131 Dijkstra, Evert (1948-*) "Kamer met stilleven op tafel", gesign voluit r.o en 2001, olieverf/board, h<br />

48 x b 44 cm.<br />

€ 800,00 € 1200,00<br />

132 Randa, Marten (Winschoten 1942-) "Abstract", gesign voluit r.o, olieverf/doek, h 60 x b 100 cm. € 150,00 € 220,00<br />

133 Miro, Joan (1893-1983) "Fenas de Grand Feu", poster/zeefdruk/papier,h 70 x b 50 cm. € 70,00 € 120,00<br />

134 Een stel glansplateel aardewerk balustervormige vaasjes met oor, ca. 1920. Blauw/bruin<br />

geometrisch decor, gemerkt: Schoonhoven Holland, motief: Orna, modelnr <strong>11</strong>1, h 14,5 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

135 Nederland, Leerdam. Een blauw persglazen schaal, ontwerp: K.P.C. de Bazel, gesign met<br />

monogram, h 6 x 30 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

136 Een 14 krt 585/1000 gouden jasseroncollier waartussen zaadpareltjes, begin 20e eeuw,<br />

brutogewicht <strong>11</strong>.8 gram.<br />

€ 160,00 € 240,00<br />

137 Een stoffen onderscheiding, met zilveren 800/1000 applicaties en kettinkje. € 40,00 € 60,00<br />

138 Een 14 krt 585/1000 geelgouden designring, bezet met briljantje, brutogewicht 2,4 gram. € 40,00 € 60,00<br />

139 Een geajoureerde tweede gehalte 835/1000 zilveren natfruitschep, jl. 1932. € 120,00 € 150,00<br />

140 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren snuifdoosje met filigrein klepdeksel, jaarletter 1856.<br />

Meesterteken: W Knuijt, Schoonhoven.<br />

€ 80,00 € 140,00<br />

141 Roof final, Sepik, 170 cm, Papua New Guinea. € 280,00 € 360,00<br />

142 Oleg Jach Ninti (Russische school 20e eeuw) “Meet Bue I”, zeefdruk/papier ge<strong>nummer</strong>d 18/29<br />

epreuve d’artiste, h 56 x b 42 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

143 Ommen, van Erik Geert Cornelis (Erik) (Groningen 1956) "Roze Grutto", 1997, gesign voluit r.o,<br />

aquarel/papier, h 26 x b 38 cm.<br />

€ 250,00 € 350,00<br />

144 Köhler, Klaus Peter "Letters", gesign verso, olieverf/doek, h 100 x b 100 cm. € 150,00 € 220,00<br />

145 Appel, Christiaan K (Karel) (Amsterdam 1921-2006) "Gestreept beestfiguur", gesign voluit in<br />

potlood m.o 'Appel', ge<strong>nummer</strong>d XLII/L, kleurenlitho/papier, h 55 x b 75 cm.<br />

€ 500,00 € 700,00<br />

146 Een bruin lederen zgn briefkoffer met inhoud, Engeland begin 20e eeuw. € 40,00 € 60,00<br />

147 Een blank kristallen inktpot met 2e gehalte 835/1000 zilveren montuur en ebonised basement<br />

met ivoren pootjes, eind 19e eeuw.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

148 Een 14 krt 585/1000 geelgouden spitsovale broche, centraal bezet met pareltje, geflankeerd door<br />

twee gefacetteerde granaatjes, brutogewicht 2,5 gram.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

149 Een paar 18 krt 750/1000 gouden creolen, bezet met 6 briljanten van totaal 0,18 crt. € 2<strong>90</strong>,00 € 350,00<br />

150 Een 14 krt 585/1000 geelgouden schakelarmband, 6 gram. € 100,00 € 150,00<br />

151 Een octogonale Delfts aardewerk theebus met 2e gehalte 835/1000 zilveren deksel met oud<br />

Hollands reliëf decor, midden 20e eeuw.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

152 Een vierdeurs eikenhouten boekenvitrinekast, begin 20e eeuw. Rechte geprofileerde kap met<br />

tanding, gecanneleerde stijlen, gestileerde voluten met snijwerk in gestileerd bloemmotief,<br />

waartussen twee beglaasde deuren, onderkast met twee laden en twee paneeldeuren, recht<br />

basement, h 235 x b 121 x d 46 cm.<br />

€ 450,00 € 600,00<br />

153 North Western asmat shield, 204 cm, Nieuw Guinea. € 160,00 € 240,00<br />

154 Een hangolielamp in composiet metalen Jugendstil montuur en dito majolica oliereservoir,<br />

rond 1<strong>90</strong>0.<br />

€ 70,00 € 100,00<br />

155 Een stel Sterling zilveren éénlichts kandelaars, Engeland, Lund 20e eeuw, h 12 cm. € 150,00 € 1<strong>90</strong>,00<br />

156 Buitenlandse school 2004 "Stilleven van twee flessen en een schaal", olieverf/doek, h 55 x b<br />

65 cm. Het betreft hier een replica van een schilderij van Henk Helmantel.<br />

€ 80,00 € 140,00<br />

157 Volodia Popov (St. Petersburg, Rusland 1961) “Kaphaban”, gesign r.b. ‘Volodia 2000’, verso,<br />

olieverf/doek, h 120 x b 60 cm (herkomst galerie Brunstingerhof, expositie 8 t/m 19 juni 2005:<br />

www.brunstingerhof.com).<br />

€ <strong>90</strong>0,00 € 1500,00<br />

158 Gope board, 88 cm, Papua New Guinea. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

159 Een 14 krt 585/1000 roségouden ring, bezet met een briljant van 0.20 en 0.10 crt, brutogewicht<br />

1,8 gram.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

160 Een paar 18 krt 750/1000 gouden oorknoppen, bezet met 2 briljanten. € 325,00 € 375,00<br />

161 Een stel 14 krt 585/1000 geelgouden oorknopjes, bezet met roosgeslepen kleursteentjes,<br />

brutogewicht 3,9 gram, tot. 2x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

162 Een 14 krt 585/1000 geelgouden schakelarmband, 3,9 gram. € 50,00 € 80,00<br />

163 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren kandijtang met parelrand en getordeerde greep, jl. 1886. € 60,00 € <strong>90</strong>,00

164 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren loddereindoosje, meesterteken: Gebr. Veenstra, Leeuwarden<br />

(1841-1871).<br />

€ 100,00 € 160,00<br />

165 Een blank kristallen beschuit dekselpot op onderschaal, rond 1<strong>90</strong>0. Cilindervormige pot met<br />

gehoogd deksel, decoratie van ruit- en waaierslijpsel, circa 28 cm.<br />

166 Een notenhouten tweedeurs kast, 18e eeuw. Rechte geprofileerde kap, paneeldeuren met<br />

gestoken houten hoekornamenten en messing beslag, daaronder twee laden, rustend op ebonised<br />

flessenpoten, h 1<strong>90</strong> x b 130 x d 45 cm.<br />

€ 400,00 € 700,00<br />

167 Randa, Marten (Winschoten 1942-) "Warm Feelings", gesign voluit, olieverf/doek, h 100 x b 100<br />

cm.<br />

€ 250,00 € 350,00<br />

168 Wesseling, Henk "Compositie", gesign voluit r.o en '79, gem.techniek/papier, h 44 x b 40 cm. € 120,00 € 160,00<br />

169 Walking stick, Trobriand Islands, Trobiand Island. € 40,00 € 80,00<br />

170 Een vijf-strengs collier bloedkoralen aan 14 krt 585/1000 gouden sluiting. € 800,00 € 1200,00<br />

171 Een 14 krt 585/1000 roségouden ring, bezet met blauwe saffier en entourage van roosgeslepen<br />

diamantjes (1 ontbreekt), brutogewicht 1,9 gram.<br />

€ 20,00 € 40,00<br />

172 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren roomlepel, geajoureerde greep met geciseleerd<br />

bloemmotief.<br />

€ 50,00 € 70,00<br />

173 Een broche van gebogen tand in 14 krt 585/1000 geelgouden montuur, begin 20e eeuw,<br />

brutogewicht 4,1 gram.<br />

€ 35,00 € 50,00<br />

174 Een dameshanghorloge in 14 krt 585/1000 roségouden kast (defect) aan 585/1000<br />

geelgouden collier, brutogewicht 16.9 gram.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

175 Een theeblik, rond 1<strong>90</strong>0. € 15,00 € 25,00<br />

176 Een houten kinderledikant, rond 1<strong>90</strong>0. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

177 Een bank, Willem III, 2e helft 19e eeuw. Mahoniehout, gecontourneerd dubbel rugraam met<br />

gestoken florale bekroning, gebogen armleggers, gebogen armleggerstutten en poten, gele stoffen<br />

bekleding.<br />

€ 250,00 € 350,00<br />

178 Een stel armleuningstoelen, Willem III, 2e helft 19e eeuw. Mahoniehout, medaillonvormig<br />

rugraam met gestoken florale bekroning, gebogen armleggers, gebogen armleggerstutten en poten,<br />

gele stoffen bekleding, tot. 2x.<br />

€ 150,00 € 250,00<br />

179 Tuntun, meetstok bij de jacht, Borneo, Iban, Borneo, Indonesië. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

180 Een Sterling zilveren peper -en zoutstrooier, Engeland 20e eeuw, tot. 2x. € 70,00 € 100,00<br />

181 Een stel blank glazen karaffen, begin 20e eeuw. Decoratie van olijf- en sterslijpsel, h 34 cm, tot.<br />

4x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

182 Kolivo (Griekse school 20e eeuw) "Stoel", gesign voluit en 1999, olieverf/doek, h 70 x b 50 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

183 Jonker, Bertus "Compositie", olieverf/doek, h 60 x b 65 cm. € 260,00 € 320,00<br />

184 Wolf, de Henri Conrad Vincentus Maria (Indonesië 1938 - Groningen 1986) "Post Restante",<br />

gesign voluit m.o en '74, gem.techniek/doek, h 78 x b 78 cm.<br />

€ 300,00 € 450,00<br />

185 Een toiletmeubel, Engeland rond 1<strong>90</strong>0. Notenhout, Spiegelopstand, onderkast met drie laden, h<br />

240 x b 125 x d 60 cm.<br />

€ 100,00 € 160,00<br />

186 Een eikenhouten lits-jumeaux, Frankrijk eind 19e eeuw. Decoratie van snijwerk van o.a.<br />

guirlandes en gecanneleerde stijlen.<br />

€ 140,00 € 220,00<br />

187 Sepik drum, 46 cm, Papua New Guinea. € 80,00 € 120,00<br />

188 Etnografica. Een vruchtbaarheidsbeeld met kralen, Namchi-stam, Nigeria, h 17 cm. € 50,00 € 80,00<br />

189 Een doosje met zilveren applicatie en hierin diverse zilveren voorwerpen, tot. 8x. € 50,00 € 80,00<br />

1<strong>90</strong> Een tweede gehalte 835/1000 zilveren Art Nouveau taartschep, floraal gedecoreerd, getorste<br />

greep met parelrand, J.M. van Kempen en Zn., Voorschoten 19<strong>11</strong>.<br />

€ <strong>11</strong>0,00 € 140,00<br />

191 Een lot van vier diverse 3e gehalte 800/1000 zilveren broches en dito brievenopener, tot. 5x. € 20,00 € 40,00<br />

192 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren gecontourneerde tasbeugel aan zwart stoffen tas, 19e eeuw,<br />

meesterteken: Harmanus Ament (1837-1873).<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

193 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren natfruitschep, jaarletter 1843. Gegraveerd floraal decor,<br />

meesterteken: J.J. Terlau, Amsterdam.<br />

€ 150,00 € 1<strong>90</strong>,00<br />

194 Een set van twaalf 2e gehalte 835/1000 zilveren apostellepeltjes, tot. 12x. € 180,00 € 240,00<br />

195 Een toiletmeubel met spiegelopstand, Frankrijk eind 19e eeuw. Eikenhout, opstand met<br />

gestoken floraal decor en gecanneleerde stijlen met knopbekroning, grijs marmeren blad met<br />

opstand, onderin twee deuren en lade,h 198 x b <strong>11</strong>0 x d 50 cm.<br />

196 Een nachtkastje, Frankrijk eind 19e eeuw. Eikenhout, onder het grijs marmeren blad een lade,<br />

rustend op vier gecanneleerde stijlen, onderkastje met deurtje, h 81 x b 46 x d 46 cm.<br />

197 Eleg Jqach Ninti (Rusland 20e eeuw), “Magisch realistische voorstelling met figuren”, uit de<br />

serie…, gesign r.o, zwart-wit litho/papier ge<strong>nummer</strong>d 14/25, h 50 x b 40 cm.<br />

198 Een druppelvormige wit kunststof design plaffonière 'Bolla' met chroommetalen houders,<br />

design Elio Martinelli-Luce, made in Italy, l 50 x b 50 cm.<br />

€ 180,00 € 280,00<br />

€ 60,00 € 80,00<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

€ 120,00 € 180,00

199 Een Chinees porseleinen schotel, Ch’ien Lung, 18e eeuw. Blauw onderglazuur decor van vrouw<br />

op veranda in landschap op het plat, de lip met flora, Ø circa 30 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

200 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren empire suikerstrooier, jaarletter 1843. Meesterteken: P.L.<br />

Uriot, Amsterdam.<br />

€ 100,00 € 140,00<br />

201 Een 3e gehalte 800/1000 zilveren zakspiegel met floraal decor, rond 1<strong>90</strong>0. Hierbij een zilveren<br />

ovale schaal met floraal decor, brutogewicht ca 147 gram, tot. 2x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

202 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren collier met dito hanger, zgn. Goesche knoop. € 50,00 € 80,00<br />

203 Een 2e gehalte zilveren adreskaartjeshouder, Engeland, Birmingham, jaarletter 1<strong>90</strong>4-1<strong>90</strong>5, 58<br />

gram.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

204 Een eerste gehalte 925/1000 zilveren design schakelarmband, 60-er jaren. € 140,00 € 180,00<br />

205 Een serie van 12 2e gehalte 835/1000 zilveren theelepeltjes, jaarletter 1875. Spitsovale bak en<br />

gecontourneerde greep met gegraveerd floraal decor, meesterteken: Willem Lobensteijn,<br />

Schoonhoven, tot. 12x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

206 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren tafelbel, jaarletter 1870. Meesterteken: Van Kempen,<br />

Voorschoten.<br />

€ 250,00 € 320,00<br />

207 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren suikerstrooilepel, gesleten jaarletter en meesterteken, begin<br />

20e eeuw. Ovale geajoureerde bak met flora, de steel met geciseleerde flora, eindigend met<br />

medaillon.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

208 Een damesbureau met opstand, Duitsland, ca. 1880. Noten en wortelnoten belijmd, de opstand<br />

met laden, onder het blad een lade, rustend op gedraaid houten poten, h 124 x b 95 x d 65 cm.<br />

€ 250,00 € 350,00<br />

209 Vries, de Jannes (Meppel 1<strong>90</strong>1- 1986 Groningen) "Don Quichotte", gesign voluit l.o, acryl/doek,<br />

h 101 x b 81 cm.<br />

€ 6000,00 € 8000,00<br />

210 Zuidersma, (Arie) Arend (Emmen 1925) "Groninger landschap", gesign voluit in potlood r.o en<br />

'57, houtsnede/papier, h 50 x b 27 cm.<br />

€ 70,00 € 100,00<br />

2<strong>11</strong> Een stel porseleinen Imari wandborden met gecontourneerde rand, polychroom floraal<br />

decor, Japan, Meiji, rond 1<strong>90</strong>0, tot. 2x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

212 Bellaard, Hendrik Johannes (Henk) (1896-1975) "Boerin bij boerderij aan de vaart met boten<br />

aan de oever", gesign voluit l.o, olieverf/doek, h 50 x b 70 cm.<br />

€ 150,00 € 200,00<br />

213 Kraanen, Jacobus (Jaap) (1<strong>90</strong>3-1973) “Schafttijd”, gesign voluit l.o en ‘54,<br />

gouache/bladgoud/papier ge<strong>nummer</strong>d 8/14, h 27 x b 22,5 cm<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

214 Een druppelvormige wit kunststof design plaffonière 'Bolla' met chroommetalen houders,<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

215 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren broodvork, begin 20e eeuw. De vork met reliëf van<br />

marskramer, getordeerde steel eindigend met wapen van Nederland.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

216 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren visschep aan ivoren greep, jaarletter 1867. Meesterteken:<br />

A.H. der Kinderen, Den Bosch.<br />

€ 1<strong>90</strong>,00 € 260,00<br />

217 Een doublé gasaansteker met zwart laqué mantel, gemerkt: Dupont, made in Paris, 16 ARF 13. € 25,00 € 40,00<br />

218 Een eerste gehalte 925/1000 zilveren schakelarmband, bezet met steentjes. . € 50,00 € 80,00<br />

219 Een bijbel/psalmboek in zwartlederen band en zilveren sluiting, 1863, meesterteken: W.<br />

Kooiman, Schoonhoven.<br />

€ 100,00 € 140,00<br />

220 Een blank kristallen tazza op zilveren voet. € 80,00 € 120,00<br />

221 Een blank kristallen hors d'oeuvreset, begin 20e eeuw. Decoratie van diamantslijpsel, tot. <strong>11</strong>x. € 25,00 € 40,00<br />

222 Dulmen Krumpelmann, Erasmus Bernhard van (Kreuznach, D. 25-8-1897- Zeegse 21-6-1986)<br />

"Straatbeeld Amsterdam", gesign r.o, gem.techn/aquarel/papier, h 62 x b 44 cm.<br />

€ <strong>90</strong>0,00 € 1200,00<br />

223 Zuidersma, (Arie) Arend (Emmen 1925) "Suikerfabriek Groningen", gesign voluit in de plaat r.o<br />

en '57, houtsnede/papier, h 30 x b 40 cm.<br />

€ 70,00 € 100,00<br />

224 Een vergulde zgn ormolu bronzen pendule met compositie van pastorale scène van jonge<br />

vrouw met fruit en ornamentiek van o.a. hoorn des overvloed, Frankrijk ca. 1840. Dito<br />

wijzerplaat met zwarte Romeinse cijfers, geeft uren en minuten aan, h 40.<br />

€ 1400,00 € 1800,00<br />

225 Etnografica. Een bronzen liefdespaar op zwart marmeren basement, erotica, Fon-stam,<br />

Benin, h 10 cm.<br />

€ 40,00 € 80,00<br />

226 Asmat canoe prow, 76 cm, Nieuw Guinea. € 70,00 € 120,00<br />

227 Een vierdeurskast, Holland, 18e eeuw. Eikenhout, geprofileerde rechte kap met gestoken<br />

bladmotieven, deuren met gestoken decor en ebonised applicaties, in het basement twee laden,<br />

voor rustend op flessepoten, h 195 x b 149 x d 67 cm.<br />

€ 600,00 € 800,00<br />

228 Een tweedeurs kabinet, Engeland 19e eeuw. Notenhout, rechte geprofileerde kap met daaronder<br />

twee paneeldeuren, onder kast met drie laden en messing beslag, h 206 x b 127 x b 63 cm.<br />

€ 250,00 € 350,00<br />

229 Een Oosters tapijt met decoratie van dierfiguren en flora, l 345 x b 250 cm. € 100,00 € 150,00<br />

230 Een gateleg table, Engeland, begin 20e eeuw. Eikenhout, ovaal blad met gedraaide kruispoot, h<br />

74 x l 130 x b 105 cm.<br />

231 Een set van vier gepolychromeerd floraal aardewerk kastkommen op standring, Engeland<br />

eind 19e eeuw.<br />

232 Een rechthoekig blank kristallen odeurflacon met 14 krt 585/1000 gouden klepdeksel en dito<br />

montuur, inclusief binnenstopje.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

€ 120,00 € 160,00

233 Een 14 krt 585/1000 witgouden ring, bezet met drie gefacetteerde toermalijnen, omrand door 18<br />

briljanten van totaal ca. 1,62 crt in de vorm van bloemen.<br />

€ 1400,00 € 1700,00<br />

234 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren tabaksdoos, jaarletter 1825. Meesterteken: G. Stekelenburg,<br />

Schoonhoven.<br />

€ 240,00 € 320,00<br />

235 Dulmen Krumpelmann, Erasmus Bernhard van (Kreuznach, D. 25-8-1897- Zeegse 21-6-1986)<br />

"Drentse Aa", gesign r.o en '74, aquarel/papier, h 35 x b 47 cm.<br />

€ 400,00 € 600,00<br />

236 Groot, de Annemarie (Assen 1952-) "Feest", gesign voluit r.o en 2000, kleurenlitho/papier, nr.<br />

44/200 , h 50 x b 70 cm.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

237 Hollandse school begin 20e eeuw "Jagerspad", onduid gesign voluit r.o, olieverf/doek, h 60 x b<br />

100 cm.<br />

€ 200,00 € 300,00<br />

238 Een klein model staartklokje in eikenhouten kast, zgn schippertje, 20e eeuw. Bekroning van<br />

hekwerk met messing bollen, wijzerplaat met Romeinse cijferaanduiding en maanstand, l 75 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

239 Drie diverse blank kristallen schalen met o.a. ruitslijpsel, waarvan één met 2e gehalte<br />

835/1000 zilveren greep, tot. 3x.<br />

€ 100,00 € 160,00<br />

240 Een blank kristallen inktstel met zilveren doppen, dito greep en pen. € 240,00 € 320,00<br />

241 Een facetgeslepen spiegel in eikenhouten lijst, ca. 1930. Gebogen toog met hierin een stilleven<br />

met wijnkaraf, glas en fruit, h 144 x b 87 cm.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

242 Een ééndeurs mahonie linnenkast, Willem III, 19e eeuw. Geprofileerde rechte kap, spiegeldeur,<br />

voor rustend op afgeplatte bolpoten, h 206 x b 100 x d 48 cm.<br />

€ 140,00 € 200,00<br />

243 Een halve Friese staartklok, zgn kortstaart, begin 19e eeuw. Eikenhouten kast, gebogen kap<br />

bekroond met messing cartouches, polychroom beschilderde wijzerplaat decoratie van<br />

fantasielandschap en mechaniek van smidse, de wijzerplaatring met Romeinse en Arabische cijfers<br />

geeft de uren en de minuten aan, h 105 cm.<br />

244 Een contrabakbarometer in eikenhouten huis, adres: Solero en Butti, Amsterdam, rond 1800.<br />

Onderbroken timpaanvormige bekroning met in het centrum een gedraaide halve vaasknop<br />

op voet. Top, fries en basement met verre églomisé in florale motieven (besch), ebonised pilasters<br />

met verguld messing Corintisch kapiteel en basement als stijlen, gegraveerd tinnen schaal.<br />

€ 1400,00 € 1800,00<br />

245 Een blank kristallen boterstolp met zilveren knop, eind 19e eeuw. Geëtst geometrisch decor, op<br />

onderschaal, tot. 2x.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

246 Een blank kristallen odeurflacon met facetslijpsel en zilveren klepdeksel met dito montuur,<br />

exclusief binnenstopje, begin 20e eeuw.<br />

247 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren dubbelgebogen tasbeugel aan kralentas, jaarletter 1815.<br />

Meesterteken: J. Smedinga, Dokkum.<br />

€ 340,00 € 420,00<br />

248 Een 18 krt 750/1000 gouden solitairring, bezet met een briljant van 0,20 crt in platina<br />

spiegelchaton.<br />

€ 400,00 € 500,00<br />

249 Een 14 krt 585/1000 geelgouden collier, 12,4 gram. € 240,00 € 320,00<br />

250 Een 2e gehalte 835/100 zilveren geboortelepel. € 100,00 € 140,00<br />

251 Etnografica. Een Kpelie masker, Senufo-stam, Ivoorkust, l 40 cm. € 100,00 € 160,00<br />

252 Massim, dance paddle, 78 cm, Papua New Guinea. € 200,00 € 300,00<br />

253 Een commode met marmeren blad, Louis Seize stijl, 20e eeuw. Gebogen marmeren blad,<br />

gebogen front met twee laden, gebogen stijlen met bronzen beslag in acanthusmotief h 73 x b 60 x<br />

d 40 cm.<br />

€ 100,00 € 140,00<br />

254 Een drie-delig roze marmeren pendulestel, bestaande uit: klok en twee kandelaars, Frankrijk,<br />

rond 1<strong>90</strong>0. De kast met bekroning van vrouw, wijzerplaat met Arabische cijferaanduiding, éénlichts<br />

kandelaars op balustervormige stam, vierkant basement, rustend op voluterende poten, tot. 3x.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

255 Nederland, Maastricht. Een ronde blank glazen fruitschaal met tincraquelé, begin 20e eeuw, h<br />

5,5 x Ø 25 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

256 Nederland, Leerdam. Een grijsviolet blank glazen tulpenvaas, ontwerp: A.D. Copier, gemerkt<br />

met monogram CL, h 19,5 cm.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

257 Een 14 krt 585/1000 geelgouden rijring, bezet met 9 kleine robijntjes, brutogewicht 1,7 gram. € 40,00 € 70,00<br />

258 Een 18 krt 750/1000 gouden ring, bezet met totaal 57 briljanten. € 400,00 € 500,00<br />

259 Een meubelgrammofoon in eikenhouten kast, ca. 1930. Gehoogd deksel, gemerkt: His Masters<br />

Voice, h <strong>11</strong>0 x b 48 x d 58 cm.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

260 Etnografica. Een drager, man met goederen op het hoofd, Makonde-stam, Tanzania, h 35 cm. € 40,00 € 70,00<br />

261 Een geprepareerde kaaiman, begin 20e eeuw, l 140 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

262 Een schaar aan zilveren grepen en dito jasseroncollier, jaarletter 1815. Meesterteken: JJ.<br />

Groen, Leiden.<br />

€ 140,00 € 180,00<br />

263 Een lot divers kristal, bestaande uit: onderzetters, twee glaasjes en messenleggers in<br />

cassette, allen begin 20e eeuw, tot. 25x.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

264 Een collier gefacetteerde gitten aan 14 krt 585/1000 gouden sluiting. € 140,00 € 180,00<br />

265 Een stel roze gesatineerd opalineglazen vazen met aanhangende pegels, eind 19e eeuw, h 25<br />

cm, tot. 2x.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

266 Vos, Adriana "The Fantom", gesign voluit r.o en '93, olieverf/doek, h 175 x b 204 cm. € 500,00 € 800,00

267 Nederland, Maastricht. Een rouwpaars glazen vaas 'Anjelier', ontwerp: W.J. Rozendaal, h 25,5<br />

cm (min schilv).<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

268 Een verchroomd metalen fluitketel, Alessi, design Richard Sapper. € 30,00 € 50,00<br />

269 Een gehamerd roodkoperen presenteerschaaltje, Amsterdamse school begin 20e eeuw.<br />

Gemerkt: J.K..<br />

€ 20,00 € 30,00<br />

270 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren roomlepel, jaarletter 1882. Meesterteken: A.J. Driessen,<br />

Schoonhoven.<br />

271 Een bronzen sculptuur van paardenwedrennen, 20e eeuw. Gesign. Isidore Jule Bonhurn, h 45 x<br />

l 70 x b 35 cm.<br />

€ 250,00 € 350,00<br />

272 Een 18 krt 750/1000 gouden Art Deco ring, bezet met een parel en 30 roosgeslepen diamanten. € 500,00 € 700,00<br />

273 Etagérezilver. Een 2e gehalte 835/1000 zilveren koets met uitspan, meesterteken: M.L.<br />

Rosenbaum.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

274 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren oorijzer, jaarletter 1885, Meesterteken: G. Hofman, Kollum, 85<br />

gram.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

275 Een Groninger model staartklok, ca. 1850. Eiken kast, de gebogen kap wordt bekroond door<br />

polychroom gedecoreerde wijzerplaat, de toog vogels en flora, de wijzerplaatring met Romeinse<br />

en Arabische cijfers geeft de uren en de minuten aan, het uurwerk met gaand-, wekker- en<br />

slagwerk, h 150 cm.<br />

€ 500,00 € 800,00<br />

276 Canoe prow, Lake Sentani, 100 cm, Nieuw Guinea. € 70,00 € 120,00<br />

277 Een pendule, Engeland begin 20e eeuw. Eikenhouten kast met gebogen top, verzilverde<br />

wijzerplaat met Arabische cijfers geven de minuten en de uren aan, zgn Westminster slagwerk, h 34<br />

cm.<br />

€ 100,00 € 140,00<br />

278 Een wit porseleinen eetserviesfragment, Frankrijk, Limoge, midden 20e eeuw. Polychroom<br />

banddecor van vogels en flora op de lip, gemerkt: D.R.B. Limoges, France, tot. 62x.<br />

€ 200,00 € 300,00<br />

279 Een miniatuur tweedeurs kabinet, Noord Nederland, rond 1<strong>90</strong>0. Gebogen kap met snijwerk<br />

zon, ebonised kolommen met latoenkoperen kapiteel en basement als stijlen, in de onderkast drie<br />

laden, koperen beslag, gecanneleerde stijlen, rustend op dito conische poten, h <strong>11</strong>6 x b 66 x d 30<br />

cm.<br />

€ 400,00 € 600,00<br />

280 Etnografica. Een krijger met speer, Makonde-stam, Tanzania, h 49 cm. € 50,00 € 80,00<br />

281 Oldenhave, Arnoldus (Hengelo 1<strong>90</strong>5-*) "Gezicht op het Rembrandtplein te Amsterdam",<br />

gesign voluit r.o, olieverf/doek, h 60 x b <strong>90</strong> cm.<br />

€ 250,00 € 350,00<br />

282 Sennema, P (Hollandse school begin 20e eeuw) "Zandeweer bij Uithuizen", gesign voluit r.o,<br />

olieverf/doek, h 55 x b 45 cm.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

283 Een 18 krt 750/1000 gouden entouragering, bezet met 9 bolsjewiekgeslepen diamanten van<br />

totaal ca. 1.00 crt in platina gezet, 1ste helft 20ste eeuw.<br />

€ 650,00 € 750,00<br />

284 Etagérezilver. Een 2e gehalte 835/1000 zilveren miniatuur van een tjalk, jaarletter 1973. € 40,00 € 60,00<br />

285 Een blank kristallen beschuitbus met zilveren knopbekroning en bijbehorende onderschotel,<br />

rond 1<strong>90</strong>0. Decoratie van tuitslijpsel, tot. 2x.<br />

€ 140,00 € 180,00<br />

286 Een gewolkt glazen plaffonière, ca. 1930. € 25,00 € 40,00<br />

287 Een bronzen sculptuur van ruiter te paard, 20e eeuw. Gesign. 'Beije', h 60 x l 50 x b 20 cm. € 220,00 € 320,00<br />

288 Een mahoniehouten ovale biedermeier toiletspiegel, 19e eeuw. De spiegel gedragen door<br />

gedraaide pilaren, basement met klepdeksel, h 85 x b 60 x d 35 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

289 Een miniatuur van een buffetkast met tweedeurs vitrineopstand, begin 20e eeuw. Opstand<br />

met bekroning, onderkast met twee laden en deuren, h 100 x b 41 x d 21 cm.<br />

€ 140,00 € 200,00<br />

2<strong>90</strong> Een 2e gehalte 835/1000 zilveren brandewijnkom, jaarletter 1818. Ovale bak met decor van<br />

bijbelse voorstellingen, aangegoten horizontale grepen, toegeschreven aan Pieter Schmitz,<br />

Leeuwarden.<br />

€ 500,00 € 700,00<br />

291 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren tabaks snuifdoos met klepdeksel, begin 20e eeuw.<br />

Reliëfdecor van drinkend gezelschap, Jaques Vos en Co. N.V., Haarlem/'s Hertogenbosch (1915-<br />

1919).<br />

€ <strong>90</strong>,00 € 130,00<br />

292 Een lot divers kristal, w.o. karaf met zilveren stop, tot. 24x. € 30,00 € 50,00<br />

293 Zwart, de Petrus Martinus A (Pieter) (1880-1967) "Landschap met bomen en zandpad", gesign<br />

voluit l.o 'P de Zwart', olieverf/doek, h 60 x b <strong>90</strong> cm.<br />

294 Heijmans, Anthonius C (Toon) (1<strong>90</strong>2-1996) "Landschap", gesign voluit r.o 'Ant. Heijmans',<br />

olieverf/schilderskarton, h 24,5 x b 30 cm.<br />

295 Postma, Gerriet (Twijzelerheide 1932) "Zonder titel", gesign voluit l.o, acryl/doek, h 120 x b 120<br />

cm.<br />

296 Een bruin gepatineerde bronzen vogel op zwart marmeren basement, Art Deco-stijl,naar<br />

antiek voorbeeld, 21e eeuw. Draagt signatuur 'G. Klimpt', h 50 cm.<br />

297 Een blank kristallen odeurflacon met zilveren montuur en klepdeksel, inclusief binnenstopje,<br />

begin 20e eeuw, l 8,5 cm.<br />

298 Een 18 krt 750/1000 gouden Art Deco ring, bezet met een briljant, geflankeerd door 4<br />

roosgeslepen diamanten.<br />

€ 200,00 € 300,00<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

€ 800,00 € 1200,00<br />

€ 180,00 € 240,00<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

€ 240,00 € 320,00

299 Een rond blank kristallen odeurflacon met zilveren montuur en klepdeksel, inclusief<br />

binnenstopje, begin 20e eeuw, l 9 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

300 Een blank kristallen olie- en azijnstel, begin 20e eeuw. Decoratie van olijfslijpsel en<br />

gefacetteerde stoppen, tot. 6x (1x schilv).<br />

301 Een stoelklok, Groningen, toegeschreven aan Jurriën Greven, Winsum (Gr) ca. 1765.<br />

Polychroom gedecoreerde houten stoel met uitgezaagde meerminnen als wangen. Kaplood<br />

met o.a. putti, stijlloden met gerubijnen en zolderlood met wapen, polychroom gedecoreerde<br />

wijzerplaat met in de toog fantasielandschap. De wijzerplaatring met Romeinse en Arabische cijfers<br />

geeft de uren, minuten en de wekkerstand aan, h 70 cm.<br />

€ 800,00 € 1200,00<br />

302 Een rechthoekige spiegel in eikenhouten profiellijst met naar voren hellende gestoken kuif<br />

met gestoken floraal decor , Willem III, 19e eeuw, h 170 x b 60 cm.<br />

€ 140,00 € 180,00<br />

303 Een rode kunststof design vloerlamp, 70-er jaren, h <strong>90</strong> cm. € 50,00 € 80,00<br />

304 Een design kleurentelevisie in zwart kunststof kast, op bijpassende elektronisch draaibare<br />

poot, gemerkt: Beovision MX 4000, type 33/33 ETS, beeld Ø 56 cm.<br />

€ 200,00 € 300,00<br />

305 Een lot divers Alessi, tot. 8x. € 35,00 € 50,00<br />

306 Twee aardewerk driehoeksvazen, Cor Unum, 20e eeuw, h 24 cm, tot. 2x. € 25,00 € 40,00<br />

307 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren empire model melkkan, jaarletter 1824, meesterteken:<br />

Jacobus Correnlof, Amsterdam.<br />

€ 200,00 € 300,00<br />

308 Een blank kristallen roomkom op zilveren voet en zilveren roomlepel, begin 20e eeuw. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

309 Een bruin gepatineerde bronzen pelikaan op zwart marmeren basement, naar antiek<br />

voorbeeld, 21e eeuw, h 30 cm.<br />

€ 140,00 € 1<strong>90</strong>,00<br />

310 Een staande verchroomd metalen design schemerlamp met twee bolvormige kappen, 70-er<br />

jaren. h 164 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

3<strong>11</strong> Een stel kunststof vazen "Totem", ontwerp Ton Haas ca.2000, uitvoering The Meccano<br />

Company, h 28 cm.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

312 Een bruin kunststof design tafeltelefoon, gemerkt: Ericsson, made in Sweden, in opdracht voor<br />

PTT Nederland, 70-er jaren.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

313 Een serie design nagel kandelaars, Duitsland, 2e helft 20e eeuw, fabrikant BMF (Bayerische<br />

Metall Fabrik) design Ceasar Stoffi & Fritz Nagel.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

314 Heijden, Jacobus CJ (Jacques) "Boerderij aan het water", gesign voluit r.o., olieverf/doek, h 50<br />

x b 80 cm.<br />

€ 160,00 € 240,00<br />

315 Postma, Gerriet (Twijzelerheide 1932) "Abstract", gesign l.o, gouache/papier, h 75 x b 67 cm. € 350,00 € 500,00<br />

316 Teijssen, George Frederik (1873-1955) "Heidelandschap met schapen en herder", gesign voluit<br />

r.o en 1927, olieverf/doek, h 30 x b 40 cm.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

317 Hollandse school begin 20e eeuw "Stilleven van rozen", monogram r.o, olieverf/doek, h 40 x b<br />

50 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

318 Nederland, Leerdam. Een groen gefacetteerd blank glazen karaf met 6 bijbehorende glazen,<br />

ontwerp A.D. Copier, servies Neerlandia 1939. Tot. 8x<br />

€ 40,00 € 60,00<br />

319 Nederland, Maastricht. Een gecontourneerd blank glazen fruitschaal met tincraquelé, ca.<br />

1950, h 5 x diam. 23 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

320 Nederland, Leerdam. Een groen glazen fles, ontwerp: Floris Meijdam, industrieel, h 23 cm. € 35,00 € 50,00<br />

321 Een blank kristallen bonbonnière aan zilveren beugel, rond 1<strong>90</strong>0. € <strong>90</strong>,00 € 120,00<br />

322 Een balustervormige Imari vaas, Japan, Meiji, 19e eeuw, h 32,5 cm (afgezaagde halsrand).<br />

Hierbij en stel porseleinen Imari wandborden met gecontourneerde rand, polychroom floraal decor,<br />

Japan, Meiji, rond 1<strong>90</strong>0, tot. 3x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

323 Een bruin gepatineerde bronzen gier op zwart marmeren basement, Art Deco-stijl, naar<br />

antiek voorbeeld, 21e eeuw. Draagt signatuur 'Altorf', h 31 cm.<br />

324 Een wandkleed met mythologische voortstelling van o.a. olifant in landschap aan<br />

bijbehorende houten roede, Tibet/Nepal, 20e eeuw, gouddraad/zwarte stof, h 95 x b 93 cm.<br />

325 Judaica. Twee bijbelsche platen, begin 20e eeuw, tot. 2x. € 35,00 € 50,00<br />

326 Een grijs aardewerk fruitschaal, design by Flip Ziedses des Plantes, gelimiteerde oplage voor<br />

Timing, h 13 x Ø 32 cm.<br />

€ 25,00 € 35,00<br />

327 Finland, Iittala. Een wit glazen zakdoekvaas, ontwerp: Alvar Aalto, gesign onderzijde. Hierbij drie<br />

dito kleinere, tot. 4x.<br />

€ 40,00 € 60,00<br />

328 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren eetlepel, Groningen rond 1800. Meesterteken: Lambertus van<br />

Dam, Grijpskerk (1776-1815).<br />

€ 160,00 € 220,00<br />

329 Een 2e gehalte 835/1000 balustervormig zilveren schenkkannetje met houten greep, jaarletter<br />

18<strong>90</strong>. Reliëf floraal decor, rustend op klauwpoten, meesterteken: Ate de Groot Boersma, Sneek, h<br />

13,5 cm.<br />

€ 400,00 € 500,00<br />

330 Een 18 krt 750/1000 gouden ring, bezet met een briljant, oud slijpsel van ca. 0,35 crt, geflankeerd<br />

door 8 bolsjewiekgeslepen diamanten in platina gezet, 1e helft 20ste eeuw.<br />

€ 500,00 € 700,00<br />

331 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren lodderein, jaarletter 1865. Meesterteken: Willem Lobesteijn,<br />

Schoonhoven.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

332 Etagèrezilver. Een miniatuur van een boer met juk en emmers, meesterteken: Cornelis Rietveld, € 80,00 € 120,00

Schoonhoven (1865-1912).<br />

333 Sijthoff,Gijsbertus Jan (Gijs) (1867-1949) "Boerin met geit en kippen", gesign voluit l.o,<br />

olieverf/paneel, h 19 x b 20 cm.<br />

€ 250,00 € 350,00<br />

334 Postma, Gerriet (Twijzelerheide 1932) "Abstract", gesign r.o, olie/paneel, h 100 x b 80 cm. € 700,00 € <strong>90</strong>0,00<br />

335 Wagemans, toegeschreven aan "Grachtengordel Amsterdam", annotatie verso, olieverf/doek, h<br />

50 x b 40 cm.<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

336 Een staande design schemerlamp met witte kunststof kap, 70-er jaren, h 170 cm. € 50,00 € 80,00<br />

337 Een zwart/wit bakelieten toiletkastje, 60-er jaren. € 25,00 € 40,00<br />

338 Een bruin gepatineerde bronzen zgn aviator op zwart marmeren basement, naar antiek<br />

voorbeeld, 21e eeuw. Draagt signatuur 'Charles Fagt', h 33 cm.<br />

€ 160,00 € 220,00<br />

339 Twee balustervormige Imari vaasjes en dito dekselvaasje, Japan, Meiji, 19e eeuw, tot. 4x.<br />

(besch).<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

340 Vier diverse zilveren stoppen, o.a. 19e eeuw, tot. 4x. € 30,00 € 50,00<br />

341 Een glascamee in zilveren montuur, broche, florale decoratie, 1e helft 20ste eeuw. € 50,00 € 80,00<br />

342 Etagérezilver. Een 2e 835/1000 zilveren koets met uitspan van zes paarden, jaarletter 1976. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

343 Een lot zilver, bestaande uit: suikerstrooier, cakevork en zgn molenlepel, 20e eeuw, tot. 3x. € 50,00 € 80,00<br />

344 Een bronzen vier armige sjabbathlamp, 19e eeuw. € 150,00 € 220,00<br />

345 Een wit aardewerk pesachschaal, Duitsland, Wertesbach, midden 20e eeuw (1 schaaltje<br />

besch). Hierbij test, tot. 9x.<br />

346 Judaica. Een pluche stoffen Thora rolmantel, begin 20e eeuw. € 25,00 € 40,00<br />

347 Judaica. Een trommelvormig zilveren lakflesje, geflankeerd door twee aangekleede muizen,<br />

Rusland, midden 20e eeuw.<br />

€ 160,00 € 220,00<br />

348 André, J (Hollandse school 20e eeuw) "Portret van een Joodse man", gesign voluit r.o,<br />

olieverf/paneel, h 30 x b 24 cm.<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

349 Een lot divers chroommetalen Alessi, tot. 13x. € 30,00 € 50,00<br />

350 Een serie van vijf design glazen één lichtskandelaars, Scandinavië 20e eeuw, tot. 5x. € 30,00 € 50,00<br />

351 Etnografica. Een maan-portretmasker, Baule-stam, Ivoorkust, h 24 cm. € 100,00 € 160,00<br />

352 Een wandkleed met mythologische voortstelling van ruiter te paard aan bijbehorende houten<br />

roede, Tibet/Nepal, 20e eeuw, gouddraad/zwarte stof, h 62 x b 60 cm.<br />

353 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren suikertang, deels getordeerd, eindigend met klauwen,<br />

meesterteken: J. Jaarsma. Hierbij een 3e gehalte 800/1000 zilveren taartschep, Indonesië begin<br />

20e eeuw, tot. 2x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

354 Een paar 18 krt 750/1000 gouden oorbellen, bezet met 2 briljanten van 0,25 crt per stuk en 18<br />

achtkant geslepen diamanten.<br />

€ 600,00 € 800,00<br />

355 Een 2e gehalte 835/1000 geajoureerd zilveren dubbelgebogen tasbeugel aan kralentas,<br />

jaarletter 1824. Meesterteken: J. Omvlee, Leiden.<br />

€ 380,00 € 460,00<br />

356 Een zilveren zoutstrooier, Engeland, Birmingham, 20e eeuw. Deksel met knopbekroning. € 50,00 € 80,00<br />

357 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren loddereindoosje, jaarletter 1857. Meesterteken: Jan Peter<br />

Sperna Weiland, Schoonhoven.<br />

358 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren eetlepel met Gizonder lof, jaarletter 1816. Meesterteken:<br />

Hendrik Hofman, Uithuizen.<br />

€ 160,00 € 220,00<br />

359 Een gepolychromeerd gipsen kerststal, begin 20e eeuw, € 40,00 € 70,00<br />

360 Mortar cup, Ramu River, kneeling, 18 cm, Papua New Guinea. € 30,00 € 50,00<br />

361 Sepik male charm figure, 20 cm, Papua New Guinea. € 50,00 € 80,00<br />

362 Nederland, Leerdam. Een blauw glazen koekschaal met gesatineerd glazen deksel, ontwerp:<br />

A.D. Copier. Hierbij dito kleinere, tot. 4x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

363 Nederland, Leerdam. Twee diverse blank glazen amberkleurige vaasjes, ca. 1930. Hierbij een<br />

bolvormige vaas op zwartglazen voet, tot. 3x.<br />

364 Een verchroomd metalen Art Deco theeservies, bestaande uit: theekan, melkkan, suiker<br />

dekselpot en lepelvaasje, ca. 1930. Gemerkt: Daalderop, made in Holland. Hierbij een ovaal<br />

teakhouten presenteerblad, tot. 7x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

365 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren eetlepel met accoladevormige greep, 18e eeuw,<br />

meesterteken: Albertus Friese, Winschoten (1730-1731)<br />

€ 260,00 € 360,00<br />

366 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren visschep aan pallisander greep, Zuiderlijke Nederlanden<br />

1794-1830.<br />

367 Een lot divers zilver, bestaande uit: theelepeltjes, vorken met zilveren greep en dito messen,<br />

tot. 10x.<br />

€ 20,00 € 40,00<br />

368 Een paar 18 krt 750/1000 gouden oorknoppen, bezet met 2 briljanten van totaal 0,26 crt. € 260,00 € 320,00

369 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren Art Deco orchideevaasje, jaarletter 1923. Hierbij dito kleinere,<br />

tot. 2x. (grote gedeukt).<br />

€ 35,00 € 50,00<br />

370 Etagèrezilver. Drie zilveren miniaturen van timmerman, straatmuzikant en ooievaar, 20e<br />

eeuw, tot. 3x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

371 Judaica. Een zilveren wierook doosje met geciseleerd floraal decor, begin 20e eeuw. € 70,00 € 120,00<br />

372 Judaica. Een pluche wandkleed, zgn voorhangsel, begin 20e eeuw, h 1<strong>90</strong> x b <strong>11</strong>0 cm. € 80,00 € 140,00<br />

373 Hollandse school begin 20e eeuw "Portret van een Rabbijn", onduid gesign l.o, olieverf/doek, h<br />

45 x b 38 cm.<br />

€ 70,00 € 100,00<br />

374 Hollandse school 19e eeuw "Boerderij in landschap", olieverf/paneel, h 34 x b 59 cm. € 300,00 € 400,00<br />

375 Een comtoise met vouwslinger, Frankrijk 19e eeuw. Latoenkoperen omlijsting met reliëf van<br />

ambachtsvoorstelling, adres Coullon a Pons. Bolle wit en zwart geëmailleerde wijzerplaat met<br />

zwarte Romeinse cijfers, lopend uurwerk.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

376 Een getordeerd zilveren pijpenwroeter met bekroning van een paard, 19e eeuw. € 70,00 € 100,00<br />

377 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren loddereindoosje, jaarletter 1866. Meesterteken: Wed. H.J. van<br />

Halteren, Schoonhoven.<br />

€ 160,00 € 200,00<br />

378 Een 2e gehalte 825/1000 zilveren empire pijpenstandaard, jaarletter 1842. Schuitvormig,<br />

roodkoperen binnenbak, rustend op ebonised basement, meesterteken: L.B. Wolf, 's Gravenhage.<br />

€ 240,00 € 320,00<br />

379 Etagèrezilver. Een 2e gehalte 835/1000 zilveren arreslee met uitspan, jaarletter 1976. € 50,00 € 80,00<br />

380 Een 18 krt 750/1000 gouden hanger, bezet met een briljant van 0,18 crt en 4 roosgeslepen<br />

diamanten, 1e helft 20ste eeuw.<br />

€ 250,00 € 320,00<br />

381 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren zoutvaatje met blauw glazen binnenbakje en dito<br />

mosterpotje met klepdeksel, Engeland, Birmingham, 20e eeuw, tot. 2x.<br />

382 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren beursbeugel aan stoffen tasje, jaarletter 1827. Meesterteken:<br />

Adrianus Verroen jr, Schoonhoven.<br />

€ 100,00 € 140,00<br />

383 Een notenhouten hoekstoel, Engeland 19e eeuw. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

384 Wooden spatula, Massim, 25 cm, Papua New Guinea. € 20,00 € 40,00<br />

385 Wooden spatula, Massim, 22 cm, Papua New Guinea. € 20,00 € 40,00<br />

386 Een rechthoekige eetkamertafel, Spanje 19e eeuw. Notenhout, rustend op gestoken kruispoot<br />

waartussen een smeedijzeren regel, h 80 x l 155 x b 62 cm. Hierbij vier eetkamerstoelen met bruin<br />

lederen bekleding.<br />

€ 300,00 € 500,00<br />

387 Een Oosters tapijt, Kurdi oriënt, roze fond met blauwe omranding en polychroom decor, l 2<strong>90</strong> x b<br />

200 cm.<br />

€ 100,00 € 160,00<br />

388 Een blank kristallen schaal met gecontourneerde rand, aan 2e gehalte 825/1000 zilveren<br />

hengsel met parelrand, 19e eeuw. Decoratie van olijfslijpsel, Ø 26 cm (schilv).<br />

€ 100,00 € 140,00<br />

389 Huisman, Gerard (Apeldoorn 1951) "Sneeuwlandschap Ridderveld", gesign voluit r.o,<br />

olieverf/doek, h 60 x b 50 cm.<br />

€ 200,00 € 300,00<br />

3<strong>90</strong> Huisman, Gerard (Apeldoorn 1951) "Sneeuwlandschap bij Hazerswoude", gesign voluit r.o,<br />

olieverf/doek, h 60 x b 70 cm.<br />

€ 200,00 € 300,00<br />

391 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren loddereindoosje, jaarletter 1845. Meesterteken: Wed. A.G.<br />

Kooiman, Schoonhoven.<br />

392 Een 18 krt 750/1000 gouden hanger, bezet met een briljant van 0,25 crt, een briljant van 0,19 crt<br />

en 6 kleine briljantjes, 1e helft 20ste eeuw.<br />

€ 500,00 € 700,00<br />

393 Een notenkraker aan 2e gehalte 835/1000 zilveren grepen, jaarletter 1934. Meesterteken: Carel<br />

J. Begeer, Utrecht.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

394 Een 18 krt 750/1000 gouden alliancering, bezet met 27 briljanten van taal ca. 1,00 crt. € 800,00 € <strong>11</strong>00,00<br />

395 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren loddereindoosje, jaarletter 1842. Meesterteken: Eliaser Efrain<br />

Denekamp, Schoonhoven.<br />

€ 160,00 € 200,00<br />

396 Een blank kristallen hapjesschaal, begin 20e eeuw. Decoratie van ruitslijpsel, tot. 7x. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

397 Een messing miniatuur strijkijzer op bijbehorende standaard, 19e eeuw. € 50,00 € 80,00<br />

398 Zes wit porseleinen eierdopjes in houder met blauw Saksisch decor, Gebr. Schoenau,<br />

Huttensteinach, Germany, tot. 7x.<br />

399 Een wit porseleinen fruittest met onderschaal met blauw Saksisch decor, Gebr. Schoenau,<br />

Huttensteinach, Germany), tot. 2x.<br />

400 Een wit porseleinen serviesfragment met blauw Saksisch decor, Gebr. Schoenau,<br />

Huttensteinach, Germany), tot. 26x.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

€ 35,00 € 50,00<br />

€ 80,00 € 140,00

Afgifte goederen:<br />

401 Een blank tinnen moccapotje met decoratie van horizontale banen, ca. 1922. Ontwerp: C.J. van<br />

der Hoef, gemerkt met monogram onderzijde, voor Gero, h 22 cm. Hierbij blank tinnen vaasje van<br />

dezelfde ontwerper en een bruin bakelieten presenteerblad, tot. 3x.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

402 Een wit iriserend glazen Jugendstil pique de fleures, rond 1<strong>90</strong>0. Hierbij een geel glazen pique de<br />

fleures, rond 1<strong>90</strong>0, h 13 cm en twee vaasjes, tot. 4x.<br />

€ 35,00 € 50,00<br />

403 Een blank persglazen schaal op 2e gehalte 835/1000 zilveren voet, 20e eeuw, h 6 x Ø 22,5 cm. € 25,00 € 40,00<br />

404 Een blank kristallen boterstolp op onderschaal, begin 20e eeuw. Hierbij een persglazen koek<br />

dekselschaal, tot. 3x (licht besch).<br />

€ 20,00 € 40,00<br />

405 Een wit porseleinen theeserviesfragment, Duitsland begin 20e eeuw. Polychroom floraal transfer<br />

decor, tot. 26x.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

406 Een schoolklok in notenhouten behuizing, begin 20e eeuw. Wijzerplaat met Romeinse<br />

cijferaanduiding, Ø 35 cm (glas ontbreekt).<br />

€ 35,00 € 50,00<br />

407 Werkman, W.J. (Hollandse school 20e eeuw) "Botter op het strand", gesign voluit r.o,<br />

olieverf/board, h 25 x b 20 cm.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

408 Maris, J "Meisje in kinderstoel met poes", gesign l.o. ets/papier (posthume druk), h 25,5 x b 16,5 c.<br />

Hierbij vier etsplaten, tot. 5x.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

409 Dokkum, v. J.Marius (Andijk 1957) "Ontdekking van de digitale wereld", gesign voluit r.o en '06,<br />

olieverf/doek, h 50 x b 50 cm.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

410 Een zilveren zgn dubbeltjesarmband, Wihelmina 1944, deels geajoureerd. € 40,00 € 60,00<br />

4<strong>11</strong> Een 18 krt 750/1000 gouden fantasiering, bezet met een cabochongeslepen smaragd, geflankeerd<br />

door 4 marquisgeslepen en 6 baguettegeslepen diamanten van totaal ca. 1,10 crt.<br />

€ 750,00 € 1000,00<br />

412 Een ovale blank kristallen bonbonnière met gecontourneerde rand, aan 2e gehalte 825/1000<br />

zilveren hengsel met parelrand, begin 20e eeuw.<br />

€ <strong>90</strong>,00 € 120,00<br />

413 Een wit glazen zgn guhlvaas (vloervaas), Holmegaard, 1962, ontwerp: Otto Brauer, h 30 cm. € 35,00 € 50,00<br />

414 Nederland, Maastricht. Twee dikwandig glazen vazen 'Turban', 1967. ontwerp: Max Verboeket,<br />

voor kristalunie Maastricht, h 16 en 14 cm.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

415 Scandinavië. Drie rood glazen vazen, 60/70-er jaren, tot. 3x. € 30,00 € 50,00<br />

416 Een vierkante eetkamertafel, Frankrijk rond 1<strong>90</strong>0. Eikenhout, geprofileerde rand op gedraaid<br />

houten kruispoot, rustend op afgeplatte bolpoten.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

417 Een zgn pubklok in notenhouten behuizing, Engeland, rond 1<strong>90</strong>0. € 40,00 € 70,00<br />

418 Een wandtafel in Louis XV-stijl, 20e eeuw. Notenhout, onder het blad gestoken floraal decor, h 82 x<br />

b 96 x d 46 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

419 Een bruin gepatineerde bronzen haas op zwart marmeren basement, naar antiek voorbeeld, 21e<br />

eeuw. h 33 cm.<br />

€ 120,00 € 150,00<br />

420 Malm, Gunnar Johan Sigfrid (Malmö 1<strong>90</strong>9) "Portret van een jongen", gesign r.b., olieverf/doek, h<br />

54 x b 66 cm.<br />

€ 80,00 € 140,00<br />

421 Duitse school 19e eeuw "Herfstbos", olieverf/doek, h h 60 x b 45 cm. In kapitale ornamentlijst,<br />

ge<strong>nummer</strong>d en gestickerd 'J. Lauriks'.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

422 Een wit aardewerk lampetstel, bestaande uit kan en bak, begin 20e eeuw, tot. 2x. € 30,00 € 50,00<br />

423 Een wit porseleinen theeserviesfragment, Duitsland begin 20e eeuw. Polychroom en groen floraal<br />

transfer decor, tot. 30x (licht besch).<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

424 Een klein model staartklokje, 20e eeuw, l 55 cm. € 20,00 € 40,00<br />

425 Een rechthoekige facetgeslepen spiegel in goudkleurige ornamentlijst, 20e eeuw, h 87 x b <strong>11</strong>7<br />

cm.<br />

426 Een kroonluchter met glazen pegels, 20e eeuw. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

427 Een 18 krt 750/1000 gouden entouragering, bezet met een briljant van 0,38 crt, er omheen 8<br />

briljanten van 0,05 crt per stuk, totaal 0,78 crt.<br />

€ 650,00 € 800,00<br />

428 Een zilveren zgn dubbeltjesarmband van 23 dubbeltjes, Wihelmina 1936-1944. € 60,00 € 80,00<br />

429 Een 14 krt 585/1000 gouden collier met een 18 karaat 750/1000 gouden hanger, bezet met 24<br />

briljanten en 12 baguettegeslepen diamanten.<br />

€ 450,00 € 600,00

430 Een stel zilveren broekstukken, gemaakt van Oostenrijkse munten, 1832, tot. 2x. € <strong>90</strong>,00 € 120,00<br />

431 Hollandse school begin 20e eeuw "Interieur met tafel", onduid gesign r.o en 1933,<br />

gem.techniek/papier, h 48 x b 64 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

432 Mesdag, naar voorbeeld van (Hollandse school begin 20e eeuw) "Zeilschepen op volle zee",<br />

gesign r.o. 'H.W. Mesdag', olieverf/doek, h 19 x b 28 cm.<br />

€ 140,00 € 200,00<br />

433 Hollandse school rond 1<strong>90</strong>0 "Boslandschap met vrouw en eenden", aquarel/papier, h 37 x b 26<br />

cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

434 Till van Henriette PJ "Achterplaats met kippen", gesign l.o 'H. v. Till', olieverf/paneel, h 12 x b 14,5<br />

cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

435 Een eikenhouten kerkbank, rond 1<strong>90</strong>0. Rechte rugleuning met vier panelen, dito armleuningen met<br />

palissander armleuningen, h 98 x b 228 x d 38 cm.<br />

€ 250,00 € 350,00<br />

436 Een vierladencommode, Engeland 20e eeuw. Notenhout, blad met groen lederen inlay, de laden<br />

met metalen beslag, recht basement, h 78 x b 48 x d 60 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

437 Een balustervormige plateel aardewerk vaas met lange hals, ca. 1930. Polychroom floraal decor,<br />

gemerkt: Gouda, made in Holland, motief 'Assan', modelnr 137, h 28,5 cm (schilv standring).<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

438 Bottema, Tjeerd (1884-1978) "Naar de kooi", herder met kudde in landschap met schaapskooi,<br />

gesign voluit r.o in potlood, kleurenets/papier, h 9,5 x b 40 cm.<br />

€ 80,00 € 160,00<br />

439 Roisini, R "Bloemstilleven", pedant, gesign m.o, olieverf/koper paneel, h 12 x b 9 cm, tot. 2x. € 100,00 € 140,00<br />

440 Hollandse school begin 20e eeuw "Meisje met schep in klederdracht", onduid gesign r.o,<br />

olieverf/paneel, h 32 x b 18 cm.<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

441 Kranenburg, Hendrik Cornelis (Amsterdam 1917-1997) "Landschap met kanaal en behuizing",<br />

gesign voluit l.o, olieverf/doek, h 40 x b 50 cm.<br />

€ 120,00 € 200,00<br />

442 Nederland, Maastricht. Twee bolvormige éénlicht kandelaars met decoratie van luchtbellen.<br />

Hierbij dito vaas, o.a. gemerkt met merksticker, tot. 3x.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

443 Nederland, Leerdam. Een lot divers glas met zgn guilloche decor, w.o waterkaraf, rond 1<strong>90</strong>0,<br />

tot. 10x.<br />

€ 35,00 € 50,00<br />

444 Een bruin gepatineerde bronzen zittende beer op zwart marmeren basement, Art Deco-stijl,<br />

naar antiek voorbeeld, 21e eeuw. Draagt signatuur 'Mayels', h 51 cm.<br />

€ 350,00 € 450,00<br />

445 Etnografica. Een Jujamaa groep van tien figuren, Makonde-stam, Tanzania, h 25 cm. € 30,00 € 50,00<br />

446 Een viool in originele koffer, begin 20e eeuw. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

447 Een bijbel/psalmboek in bruin lederen band en 2e gehalte 835/1000 zilveren sluiting, jaarletter<br />

1845.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

448 Een 18 krt 750/1000 gouden solitairring, bezet met een briljant van 0,35 crt. € 360,00 € 420,00<br />

449 Een blank kristallen kraagkandelaar met zilveren applicaties, begin 20e eeuw. Decoratie van<br />

olijfslijpsel, h 15 cm.<br />

€ 70,00 € <strong>90</strong>,00<br />

450 Rochussen Charles (1814-1894) "Het doodenschip", monogram r.o, aquarel/papier, h 26 x b 20<br />

cm.<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

451 Een gebogen bureau in empire-stijl, 20e eeuw. Mahoniehout, gebogen blad ingelegd met diverse<br />

houtsoorten, daaronder drie laden met ringbeslag, ovale ladenkasten met visgraatintarsia, kolommen<br />

met bronzen kapiteel en basement als stijlen, rustend op vierkant basement, h 80 x b 200 x d 80 cm.<br />

€ 350,00 € 500,00<br />

452 Een set van zes bruin lederen eetkamerstoelen, 20e eeuw. Rechte rugleuning, rustend op<br />

sabelvormige poten, tot. 6x.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

453 Een verchroomd metalen design presenteerschaal, ontwerp: Bruno Ninaber. Hierbij een stel<br />

kandelaars van dezelfde kunstenaar, tot. 3x.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

454 Een gepolychromeerd porseleinen vaas met abstract decor, ontwerp: Briels, voor Philips,<br />

gemerkt: Makkum, nr 397/5000, h 25 cm. Hierbij een kurkkroon naar ontwerp van Corneille, tot. 2x.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

455 Een smeedijzeren en blank glazen design kandelaar, Scandinavië 70-er jaren. € 25,00 € 40,00<br />

456 Etnografica. Een knielende vrouw, Zaramo-stam, Tanzania, h 30 cm. € <strong>90</strong>,00 € 140,00<br />

457 Vrolijk, Jan gesign. Als "Schepen bij het strand", gesign voluit l.o 'J. Vrolijk', olieverf/multiplex, h 19<br />

x b 23 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

458 Havercamp, P.J. (Hollandse school 20e eeuw) "Winterlandschap", gesign voluit l.o,<br />

olieverf/paneel, h 8,5 x b 10,5 cm. Hierbij "Landschap met molen", olieverf/paneel, h 23 x b 17 cm, tot.<br />

2x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

459 Een 14 krt 585/1000 gouden broche, bezet met een cabochon geslepen smaragd en gefacetteerde<br />

robijn.<br />

€ 140,00 € 180,00<br />

460 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren tasbeugel aan stoffen tasje met bloemdecor, midden 19e<br />

eeuw.<br />

461 Een 18 krt 750/1000 gouden broche, met een tak, bezet met zaadpareltjes en een kever bezet met<br />

granaten op een stenen op een stenen muur decor, ca. 1<strong>90</strong>0.<br />

€ 500,00 € 600,00<br />

462 Een blank kristallen tazza op zilveren voet, begin 20e eeuw. Decoratie van ruit- waaierslijpsel. € 130,00 € 160,00<br />

463 En dwarsfluit in cassette, gemerkt: Osuga, authorised by Answer Acoustic Lab, Tokyo Japan. € 50,00 € 80,00<br />

464 Een kinderviool in originele kist, 20e eeuw. € 40,00 € 60,00

465 Etnografica. Een voorouderbeeld, Afrika, h 46 cm. € 40,00 € 70,00<br />

466 Een groene kunststof design ventilator, 60-er jaren. € 15,00 € 25,00<br />

467 Zweden. Een dikwandig glazen vaas, Orrefors, Sweden. Hierbij twee éénlichts kandelaars, tot. 3x. € 20,00 € 40,00<br />

468 Een gecontourneerd wit porseleinen fruitschaal/kaarsenschaal, atelier: Willem Noyons, h 9 x Ø<br />

30,5 cm.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

469 Nederland, Maastricht. Een lot divers glas, 70-er jaren, tot. 4x. € 25,00 € 40,00<br />

470 Een bruin gepatineerde bronzen valk op zwart marmeren basement, naar antiek voorbeeld, 21e<br />

eeuw. Draagt signatuur 'Wilhelm K.', h 42 cm.<br />

471 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren roomlepel, jaarletter 1888, meesterteken: Kornelis Reins Zijlstra,<br />

Drachten.<br />

€ 70,00 € 100,00<br />

472 Een 14 krt 585/1000 gouden broche, bezet met <strong>11</strong> zaadpareltjes en 8 achtkant geslepen diamanten,<br />

ca. 1<strong>90</strong>0.<br />

€ 280,00 € 380,00<br />

473 Een vierstrengs armband van gefacetteerde granaten, aan 14 krt 585/1000 gouden sluiting, 19e<br />

eeuw.<br />

€ 140,00 € 170,00<br />

474 Hollandse school 20e eeuw, monogrammist 'JvB', "Boerenbehuizing in boslandschap",<br />

monogram l.o., olieverf/paneel, h 15 x b 17 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

475 Hollandse school begin 20e eeuw "Stilleven met aardappelmand en bierpul", onduid gesign r.o,<br />

olieverf/doek, h 70 x b 80 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

476 Wolff, Dalia "Zonder titel", gesign voluit m.o, olieverf/doek, h 80 x b 60 cm. € 200,00 € 300,00<br />

477 Oval wooden board, 61 cm, Papua New Guinea. € 80,00 € 120,00<br />

478 Een wit porseleinen tazza met blauw Saksisch decor, Gebr. Schoenau, Huttensteinach, Germany.<br />

Hierbij schaal met schoteltjes, tot. 14x.<br />

479 Een wit porseleinen theeserviesfragment met blauw Saksisch decor, bestaande uit: theekan,<br />

zes kop- en schotels en een roomkan, Gebr. Schoenau, Huttensteinach, Germany, tot. 15x.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

480 Een viool in originele koffer, begin 20e eeuw. Etiket binnenzijde H. Meijer, Freiburg, de kast<br />

ge<strong>nummer</strong>d: Patent 23140.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

481 Een blank kristallen kaasstolp met zilveren knopbekroning op onderschaal, rond 1<strong>90</strong>0. Geëtst<br />

geometrisch decor, tot. 2x.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

482 Een 18 krt 750/1000 gouden ring, bezet met een gefacetteerde blauwe saffier en een entourage van<br />

roosgeslepen diamanten, 1e helft 20ste eeuw.<br />

€ 350,00 € 425,00<br />

483 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren geajoureerde dubbelgebogen tasbeugel aan ketting en zwart<br />

stoffen tas, eind 19e eeuw.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

484 Een gepolychromeerd houten Madonna met kind, 20e eeuw, draagt monogram achterzijde, h 42<br />

cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

485 Een roodkoperen appelketel, deksel met bronzen knop, 19e eeuw. € 30,00 € 50,00<br />

486 Een tegeltableau met polychrome voorstelling van sterrenbeelden, ontwerp: Henk Potters. € 25,00 € 40,00<br />

487 Denemarken, Holmegaard. Een set van vier blauw glazen cilindervazen, ca. 1960. Gesign<br />

onderzijde 'Holmegaard' en ge<strong>nummer</strong>d, oplopend van 13 tot 31 cm, tot. 4x.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

488 Een bruin gepatineerde bronzen eend op zwart marmeren basement, naar antiek voorbeeld,<br />

21e eeuw. Draagt signatuur 'Francis Pompon', h 35 cm.<br />

€ 140,00 € 180,00<br />

489 Italië. Drie glasplastieken in de vorm van zeilschepen, Murano, tot. 3x. € 25,00 € 40,00<br />

4<strong>90</strong> Een lot diverse gekleurd glazen presse papiers, tot. <strong>11</strong>x. € 25,00 € 40,00<br />

491 Een 18 krt 750/1000 gouden ring, bezet met een ovale gefacetteerde smaragd en een entourage<br />

van 12 briljanten van totaal 0,36 crt.<br />

€ 360,00 € 420,00<br />

492 Een blank kristallen vaas op 2e gehalte 835/1000 zilveren voet, 20e eeuw. Decoratie van ruit- en<br />

sterslijpsel, h 29 cm.<br />

493 Een 18 krt 750/1000 gouden ring, in de vorm van een vlieg, deels geëmailleerd en bezet met 9<br />

bolsjewiekgeslepen diamanten, 1e helft 20ste eeuw.<br />

€ 425,00 € 525,00<br />

494 Een lot wit porselein met blauw Saksisch decor, tot. 16 x (besch). € 35,00 € 50,00<br />

495 Etnografica. Een ceremoniele tafel, Afrika, h 43 x Ø 39 cm. € 50,00 € 80,00<br />

496 Een bajonet met houten greep, begin 20e eeuw. Hierbij een dolk in lederen foedraal, tot. 2x. € 40,00 € 80,00<br />

497 Een viool in originele koffer, begin 20e eeuw. € 70,00 € 100,00<br />

498 Een fagot in orignele cassette, begin 20e eeuw. Gemerkt: G.H. Hüller, Holzblasinstrumentenfabrik,<br />

Schöneck (Vogtl.).<br />

€ 80,00 € 140,00<br />

499 Een annagroen persglazen gebaksstel, ca. 1930, tot. 12x. € 20,00 € 40,00<br />

500 Een polychroom Delfts aardewerk schotel, 18e eeuw, Ø 35 cm (scheur). € 35,00 € 50,00<br />

501 Een omgeslagen blank kristallen bonbonnière met gecontourneerde rand, rustend op 2e<br />

gehalte 835/1000 zilveren voet en dito greep.<br />

502 Slijk, Piet (Hollandse school 20e eeuw) "Scheepsramp", gesign voluit r.o en 1931, olieverf/doek, h € 60,00 € <strong>90</strong>,00

45 x b 70 cm.<br />

503 Poelstra, A (Hollandse school 20e eeuw) "Sleper de Noordzee", gesign voluit r.o, olieverf/paneel,<br />

h 36 x b 38,5 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

504 Een vierdelig Delfts aardewerk kaststel, bestaande uit: drie dekselvazen en een stelvaas, naar<br />

antiek voorbeeld 20e eeuw. Polychroom floraal decor, tot. 7x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

505 Een blank kristallen schaal met 2e gehalte 835/1000 zilveren hengsel, gedecoreerd met<br />

parelrand, begin 20e eeuw. Decoratie van ruit- en waaierslijpsel.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

506 Een aardewerk serviesfragment met rood transfer landschapsdecor, Duitsland rond 1<strong>90</strong>0.<br />

Gemerkt: Villeroy & Boch - Mettlach, made in France-Saar Economic Union, decor Burgenland, tot.<br />

53x.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

507 Geerting, S (Groninger school 20e eeuw) "Groninger landschap", gesign voluit r.o., olieverf/doek,<br />

h 80 x b 70 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

508 Moderne hedendaagse school "Zonder titel", olieverf/doek, h 60 x b 60 cm. € 100,00 € 200,00<br />

509 Een gestoken houten sculptuur van vrouw met kind, 20e eeuw, h 51 cm. € 30,00 € 50,00<br />

510 Drie diverse porseleinen sculpturen, Lladro, Spain, tot. 3x. € 25,00 € 40,00<br />

5<strong>11</strong> Een 2e gehalte 835/1000 zilveren tasbeugel aan kralentas, 19e eeuw. € <strong>90</strong>,00 € 120,00<br />

512 Een 14 krt 585/1000 gouden collier met hanger, bezet met een briljantje. € 140,00 € 180,00<br />

513 Etnografica. Een ceremonieel masker, Afrika, l 32 x b 24 cm. € 30,00 € 50,00<br />

514 Abelam ceremonial board, 56 cm, Papua New Guinea. € 400,00 € 600,00<br />

515 Een Chinees porseleinen trekpotje, Ch'ien Lung, rond 1750. Polychroom floraaldecor (besch). € 70,00 € 120,00<br />

516 Een set van vijf porseleinen Imari wandborden met gecontourneerde rand, polychroom floraal<br />

decor, Japan, Meiji, rond 1<strong>90</strong>0, tot. 5x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

517 Een omgeslagen blank kristallen bonbonnière met gecontourneerde rand, rustend op 2e<br />

518 Een 18 krt 750/1000 gouden rijring, bezet met 21 briljantjes. € <strong>11</strong>0,00 € 150,00<br />

519 Een 18 krt 750/1000 gouden ring, bezet met 4 Carre geslepen blauwe saffieren en 16<br />

achtkantgeslepen diamanten.<br />

€ 325,00 € 450,00<br />

520 Een groen geglazuurde balustervormige vaas, zgn martavaan vaas, China, begin 20e eeuw, h<br />

40 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

521 Een microscoop in originele cassette, begin 20e eeuw. € 30,00 € 50,00<br />

522 Een handschoenen kastje, Fries snijwerk, begin 20e eeuw (besch). € 20,00 € 40,00<br />

523 Gerth, Wim (Utrecht 1932) "Scheepsramp", gesign voluit in potlood r.o, gouache/papier, h 34 x b 50<br />

cm.<br />

524 Hollandse school 20e eeuw "Portret van een meisje", onduid gesign r.o en '93, olieverf/board, h 80<br />

x b 66 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

525 Een polychroom geglazuurd aardewerk cilindervormige schaal met decor van vogel, 20e eeuw.<br />

Ontwerp: Hannie Mein, gesign 'Hannie Mein' onderzijde, h 24 cm.<br />

€ 20,00 € 35,00<br />

526 Een bruin aardewerk dekselschaal met wit geglazuurd geometrisch decor, 60-er jaren, gemerkt:<br />

Zaalberg, tot. 2x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

527 Een paar 18 krt 750/1000 gouden oorknoppen, bezet met 4 roosgeslepen diamanten, 1e helft 20ste<br />

eeuw.<br />

€ 140,00 € 180,00<br />

528 Twee paar zilveren halsknopen, 19e eeuw, tot. 4x. € 70,00 € <strong>90</strong>,00<br />

529 Een 18 krt 750/1000 gouden collier met kruis, bezet met 12 briljanten. € 450,00 € 600,00<br />

530 Een gipsen busten van een vrouw, begin 20e eeuw, h 37 cm. € 30,00 € 50,00<br />

531 Een balustervormige porseleinen vaas met dierfiguren als oren, China 20e eeuw. Blauw<br />

onderglazuur decor van figuren in landschap, h 24,5 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

532 Een stel gember dekselpotten, China 20e eeuw. Polychroom decor van leeuwen in landschap, tot.<br />

4x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

533 Een stel porselein kommen op standring, China 19e eeuw. Blauw onderglazuur landschapsdecor<br />

(1x haarlijn 6 cm). Hierbij dito kom (zwaar beschadigd), tot. 3x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

534 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren geajoureerde dubbel gebogen beursbeugel aan kralentasje,<br />

jaarletter 1868. Decoratie van symboliek, gesleten meesterteken.<br />

€ 180,00 € 260,00<br />

535 Een stel van drie geslepen kristallen karaffen, rond 1<strong>90</strong>0. Decoratie van facetslijpsel, tot. 6x. € 140,00 € 170,00<br />

536 Cristo "Magisch realistische voorstelling", gesign voluit r.o, olieverf/board, h 24 x b 18 cm. € 50,00 € 80,00<br />

537 Avental, van (Hollandse school 20e eeuw) "Nautillus", gesign voluit in potlood r.o en 1986,<br />

ets/papier, h 43 x b 60 cm.<br />

538 Monogrammist (Hollandse school 20e eeuw) "Portret van kikker, slak en kever", monogram r,o<br />

en 1981, olieverf/board, h 28 x b 20 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

539 Twee 2e gehalte 835/1000 zilveren stooiers met blauw glazen binnenbakje en dito € 120,00 € 160,00

mosterdpotje, 20e eeuw, tot. 3x.<br />

540 Een 18 krt 750/1000 gouden collier met een hanger, bezet met een briljant van 0,25 crt. € 500,00 € 700,00<br />

541 Een mes aan zilveren greep, Walt. Witte, Solingen, Rotterdam, 19e eeuw. Greep met o.a.<br />

gegraveerd floraal decor.<br />

542 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren miniatuur van een wasvrouw, met tobbe en 2 emmers, jl.<br />

1922.<br />

€ <strong>11</strong>0,00 € 150,00<br />

543 Een cilindervormige porseleinen vaas, China 20e eeuw. Polychroom decor van druiven, h 42,5 cm.<br />

Hierbij een bord en een Satsumavaas (gelijmd/besch), tot. 3x.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

544 Een set van tien koppen en acht schotels, China 19e eeuw. Blauw onderglazuur decor (enkele<br />

delen besch/belijmd), tot. 18x.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

545 Een stel balustervormige vaasjes met korte hals, China 20e eeuw. Blauw onderglazuur decor,<br />

gemerkt met Kangximerk. Hierbij vaasje met lange hals (schilv), tot. 3x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

546 Een lot divers Chinees porselein, w.o. 18e eeuw, tot. <strong>11</strong>x (enkele delen besch). € 25,00 € 40,00<br />

547 Monogrammist (Groninger school 20e eeuw) "Hoek Oosterweg/Veemarkt Groningen",<br />

monogram 'C.W.' en '76, olieverf/doek, h 60 x b 44 cm.<br />

548 Gerth, Wim (Utrecht 1932) "hommage Redon" + "Hommage a Brands",, gesign voluit,<br />

gouache/papier, tot. 2x.<br />

549 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren miniatuur van een man met ophaalbrug, J. Mes, 1912-<br />

1958 Hoorn.<br />

€ 100,00 € 140,00<br />

550 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren biedermeier suikerstrooier, jaarletter 1866. Meesterteken:<br />

Willem Littel, Schoonhoven/Amsterdam.<br />

551 Een zgn ijsglazen bonbonschaaltje en dito suikercoupe op 2e gehalte 835/1000 zilveren voet,<br />

tot. 2x.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

552 Een eerste gehalte 925/1000 zilveren designcollier, jasseronschakel met vele lovertjes. € 80,00 € 120,00<br />

553 Twee diverse aardewerk vazen, begin 20e eeuw. Gemerkt: Adco en Mosa, tot. 2x. € 25,00 € 40,00<br />

554 Drie diverse 60-er jaren design lampen, tot. 3x. € 40,00 € 60,00<br />

555 Avental, van (Hollandse school 20e eeuw) "Gnavery", gesing voluit l.o en rechts 1983,<br />

monoprint/papier, h 45,5 x b 60 cm.<br />

556 Indonesische school begin 20e eeuw "Vulkaanlandschap", gesign r.o G.A. Kadire n '68,<br />

olieverf/doek, h 45 x b 80 cm.<br />

557 Een eikenhouten armleuningstoel met groene stoffen bekleding, rond 1<strong>90</strong>0. € 50,00 € 80,00<br />

558 Een alpaca bestekfragment in cassette, midden 20e eeuw. € 20,00 € 40,00<br />

559 Een sigarettenbeker in de vorm van een kristallen hoorn des overvloeds op zilveren voet en<br />

zwart basement, eind 19e eeuw (bijbeslepen/besch).<br />

560 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren geajoureerde beursbeugel aan kralentasje, jaarletter 1877.<br />

Meesterteken: Reitsma, Sneek.<br />

561 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren miniatuur van een beddenpan, geciseleerd decor, vóór<br />

1953.<br />

€ 1<strong>90</strong>,00 € 250,00<br />

562 Een accordeon in originele koffer, midden 20e eeuw. Gemerkt: Buttstätt. € 40,00 € 60,00<br />

563 Een donkerbruin gepatineerd bronzen buffel, op zwart marmeren basement, 20e eeuw. h 47 cm. € 100,00 € 150,00<br />

564 Etnografica. Een ceremonieel masker, Afrika, Gabon of omgeving, l 39 cm. € 35,00 € 50,00<br />

565 Etnografica. Een ceremonieel schild, Bwa-stam, Burkina Faso, l 145 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

566 Een bruin geglazuurd balustervormige aardewerk vaas met drie oren, begin 20e eeuw. Gemerkt:<br />

Ram, h 23 cm.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

567 Een grijs geglazuurd cilindervormige vaas, potterie Holman nr 60-1548, h 15,5 cm. Hierbij twee<br />

andere vaasjes, tot. 3x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

568 Drie diverse 60-er jaren design lampen, tot. 3x. € 40,00 € 60,00<br />

569 Een 18 krt 750/1000 gouden rijring, bezet met 8 briljanten. € 200,00 € 260,00<br />

570 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren geajoureerde beursbeugel aan kralentasje,19e eeuw.<br />

Vermoedelijk Reitsma, Sneek.<br />

571 Twee diverse karaffen, w.o. met geslepen decor, 20e eeuw, tot. 4x. € 25,00 € 40,00<br />

572 Een Oosters tapijt, l 130 x b 93 cm. € 30,00 € 50,00<br />

573 Etnografica. Een sculptuur van een krijger, Afrika, h 193 cm. € 200,00 € 300,00<br />

574 Een bronzen abstract, h 10 x l 25 cm. € 30,00 € 50,00<br />

575 Drie diverse glazen vazen, o.a. Scandinavië, tot. 3x. € 40,00 € 70,00<br />

576 Een aardewerk Arts & Crafts tazza met geometrisch decor, Engeland ca. 1920. Gemerkt: 'Grason<br />

26', handmade, h 9,5 x Ø 26 cm.<br />

€ 30,00 € 50,00

577 Een ronde design eetkamertafel op aluminium trompetvormige voet, Italië, 21e eeuw. Hierbij vier<br />

bijpassende wit lederen armleuningfauteuils, tot. 5x.<br />

€ 350,00 € 500,00<br />

578 Een gepolychromeerd porseleinen designservies, Duitsland, 20e eeuw. Ontwerp: Dorothy<br />

Hafner, gemerkt: Rosenthal, tot. 15x.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

579 Nederland, Leerdam. Een groen persglazen schaal, ontwerp: K.P.C. de Bazel, gesign met<br />

monogram, h 5 x 27,5 cm.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

580 Een zwarte kunststof design tafelschemerlamp, eind 20e eeuw. € 20,00 € 30,00<br />

581 Een 18 krt 750/1000 gouden ring, bezet met 14 gefacetteerde blauwe saffieren en 18<br />

€ 260,00 € 320,00<br />

582 Een stel van twee geslepen kristallen karaffen en dekselpot, rond 1<strong>90</strong>0, Decoratie van<br />

facetslijpsel, tot. 6x.<br />

€ 100,00 € 140,00<br />

583 Een fotolijst en klokje met derde gehalte 800/1000 zilveren geajoureerde front. € 50,00 € 70,00<br />

584 Ancestral figure Ramu River, 60 cm, Papua New Guinea. € 100,00 € 150,00<br />

585 Een mahoniehouten dekselkistje met ingelegd messing decor, Arts & Crafts, rond 1<strong>90</strong>0. € 40,00 € 60,00<br />

586 Een lot diverse kunstboeken, tot. 7x. € 25,00 € 40,00<br />

587 Een lot diverse kunstboeken, tot. 10x. € 25,00 € 40,00<br />

588 Corneille (Beverlo, Guillaume Luik 1922) "Zonder titel", gesign voluit in potlood l.o en '51,<br />

litho/papier, h 9,5 x b 10,5 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

589 Moderne/hedendaagse school "Zonder titel", monogram 'E.M. ' r.o en '95, olieverf/doek, h 30 x b<br />

40 cm.<br />

5<strong>90</strong> Een torso een vrouwelijk naakt, etalagefiguur, h 76 cm. € 40,00 € 70,00<br />

591 Nederland, Leerdam. Een optisch geblazen vaas met tincraquelé, ontwerp: A.D. Copier, h 6 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

592 Sepik, kundu drum, 49 cm, Papua New Guinea. € <strong>90</strong>,00 € 140,00<br />

593 Een sigarenbeker in de vorm van een kristallen hoorn des overvloeds op zilveren voet en zwart<br />

basement, eind 19e eeuw (bijgeslepen/besch).<br />

€ 70,00 € 100,00<br />

594 Een tweedeurs porseleinvitrinekast, Hollands, Louis Quinze-stijl, 20e eeuw. Wortelnoten belijmd,<br />

gecontourneerde kap, afgeschuinde stijlen, in de dubbel gebogen onderkast drie laden, messing<br />

beslag, h 225 x b 1<strong>90</strong> x d 45 cm.<br />

€ 350,00 € 500,00<br />

595 Een blank kristallen kroonluchter, 20e eeuw. € 500,00 € 800,00<br />

596 Een blank kristallen kroonluchter, 20e eeuw. € 500,00 € 80,00<br />

597 Jongere, de M (pseudoniem Drulman, Marinus Johannes (1912-1978) "Havengezicht", gesign<br />

voluit r.o, olieverf/doek, h 30 x b 50 cm.<br />

€ <strong>90</strong>0,00 € 1300,00<br />

598 Dort, van Willem (sr) (1875-1949) "Bloemstilleven", gesign voluit r.o, olieverf/doek, h 70 x b 50 cm. € 140,00 € 200,00<br />

599 Een 18 karaat 750/1000 gouden ring, bezet met een gefacetteerde blauwe saffier, 6 briljanten van<br />

totaal 0,27 crt en 6 achtkant geslepen diamanten.<br />

€ 400,00 € 500,00<br />

600 Erotica. Een barnstenen netsuké van man en vrouw in coïtus, 20e eeuw, h 5 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

601 Lombok, set of 3, Lombok, Indonesië. € 30,00 € 50,00<br />

602 Dijkstra, Johan (Groningen 1896 - 1978) "Bommen Berend", postume druk, houtsnede/papier, h<br />

25 x b 32,5 cm.<br />

603 Nijmeijer, J. (Joop) (1941) "Gezicht op Echten", gesign voluit r.o, aquarel/papier, h 33 x b 45 cm. € 100,00 € 160,00<br />

604 Moderne hedendaagse school "Zonder titel onduid gesign r.o en '99, gem.techniek/papier, h 22 x b<br />

24 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

605 Bolling, Johan Herman (Groningen 1918) "Bosgezicht", gesign voluit in potlood r.o en '43,<br />

tekening/papier, h 32 x b 44 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

606 Nederland. Johan de Vries. Een gepolychromeerd glazen schaal, gesign onderzijde: Old Ambt,<br />

Johan de Vries, T 99-04-44, h 14,5 x Ø 32 cm.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

607 Nederland, Leerdam. Een optisch geblazen vaas met tincraquelé, ontwerp: A.D. Copier, h 19 cm. € 120,00 € 160,00<br />

608 Nederland, Leerdam. Een bolvormig geblazen vaasje met opstaande halsrand, ontwerp: A.D.<br />

Copier, gemerkt met monogram, h 6,5 cm.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

609 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren miniatuur van een bierpul, met taferelen van mensen. € <strong>90</strong>,00 € 120,00<br />

610 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren miniatuur van een kruiwagen. € 50,00 € 70,00<br />

6<strong>11</strong> Een lot divers zilver, w.o. servetringen, totaal 145 gram. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

612 Een tegel met blauw onderglazuur decor van een zeewezen, 18e eeuw, h 13 x b 13 cm. € 50,00 € 80,00<br />

613 Een tegel met blauw onderglazuur decor van een dansende nimf, 18e eeuw, h 13 x b 13 cm. € 50,00 € 80,00<br />

614 Gruijter, Jacob Willem (1856-1<strong>90</strong>8) "Bomschuit op de rede", gesign voluit l.o, olieverf/doek, h 48 x<br />

b 65 cm.<br />

€ 400,00 € 600,00

615 Wigboldus, Anco (Ten Boer 1<strong>90</strong>0-1983) "Strijders te paard", allegorische voorstelling, gesign<br />

voluit r.o, tekening/papier, h 44 x b 64 cm.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

616 Didier-Pouget William (Frankrijk 1864-1959) "Dorp aan het water", gesign voluit r.o, olieverf/doek,<br />

h 70 x b 50 cm.<br />

€ 140,00 € 220,00<br />

617 Gerritz, Hendrikus Antonius (Harrie) (Wijchen 1940) "Kerk in landschap", gesign voluit in potlood<br />

r.o en 2001, zeefdruk papier, h 51 x b 40 cm.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

618 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren roomlepel, 1832. Ronde bak, gebogen steel met hartvormig<br />

wapen, gesleten meesterteken.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

619 Erotica. Een barnstenen netsuké van man en vrouw in coïtus, 20e eeuw, h 5,5 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

620 Een eerste gehalte 925/1000 zilveren kandelaar, met een voorstelling van dame op basement. € 50,00 € 80,00<br />

621 Een groen gepatineerd bronzen sculptuur van een lezende man op stoel, 20e eeuw, h 33 cm. € 200,00 € 300,00<br />

622 Nederland. Johan de Vries. Een gepolychromeerd glazen schaal, gesign onderzijde: Old Ambt,<br />

ge<strong>nummer</strong>d 231228, h 8 x Ø 29 cm.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

623 Een lot diverse kunstboeken, tot. <strong>11</strong>x. € 25,00 € 40,00<br />

624 Een lot diverse kunstboeken met betrekking tot de Groninger Ploeg, tot. 6x. € 25,00 € 40,00<br />

625 Moderne hedendaagse school "Figuur", onduid gesign m.o en '95, gem.techniek/papier, h 21,5 x b<br />

15,5 cm.<br />

626 Een lot van drie diverse glazen vazen, eind 20e eeuw, tot. 3x. € 20,00 € 40,00<br />

627 Nederland, Leerdam. Een geel persglazen puddingvorm, ca. 1940, h 8 cm. Hierbij een ander<br />

schaaltje, tot. 2x.<br />

€ 20,00 € 40,00<br />

628 Nederland, Leerdam. Een groen graniver ronde cactuspot (besch), met onderschotel, ca. 1928.<br />

Ontwerp: A.D. Copier, gesign met monogram CL, h 13 cm x Ø 19 cm. Hierbij een zgn spijkervaasje,<br />

tot. 3x.<br />

€ 80,00 € 140,00<br />

629 Moderne hedendaagse school "Gezicht", onduid gesign r.o en '88, gem.techniek/papier, h 25 x b<br />

19,5 cm.<br />

630 Jansen, Johannes (Han) Regnerus Jozef (Kloosterburen 1931 - Loosdrecht 1994)<br />

"Klavierkoord", gesign voluit in potlood r.o 'Han77', kleurenlitho/papier, 50 x b 50 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

631 Twee zilveren breipenhouders aan jasseroncollier, 20e eeuw. € 35,00 € 50,00<br />

632 En tweede gehalte 835/1000 zilveren damespolshorloge, met een schakelband van Zeeuwse<br />

knopen, Kurfurst, lopend.<br />

€ 70,00 € 100,00<br />

633 Een Delfts aardewerk schenkkannetje, 18e/19e eeuw, h 16,5 cm (besch). Hierbij een getordeerd<br />

Delfts aardewerk vaasje, gemerkt: De Porceleijne fles, h 9,5 cm, tot. 2x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

634 Erotica. Een barnstenen netsuké van man en vrouw in coïtus, 20e eeuw, h 5,5 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

635 Een lot diverse lepels en vorken, w.o. Zilver, brutogewicht 234 gram, tot. 10x. € 40,00 € 70,00<br />

636 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren armband bezet met gefacetteerde granaten. € <strong>90</strong>,00 € 120,00<br />

637 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren vaasje, midden 20e eeuw, h 16 cm. € 20,00 € 40,00<br />

638 Een tegel met blauw onderglazuur decor van een engel op zeewezen, 18e eeuw, h 13 x b 13 cm. € 50,00 € 80,00<br />

639 Een groen glazen wijnfles, 17e/18e eeuw (hals besch), h 17 cm. € 50,00 € 80,00<br />

640 Franse school 19e eeuw "Le Veil Ami", gravure, h 50 x b 66 cm. € 50,00 € 80,00<br />

641 Europese school 20e eeuw "Boerengezin met moeder en kind", gesign voluit r.o 'Gauchies',<br />

olieverf/doek, h 80 x b <strong>90</strong> cm.<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

642 Moderne hedendaagse school "Karaktertekens", monogram l.o en '95, kleurenlitho/papier, h 29 x b<br />

20 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

643 Twee diverse aardewerk vazen, tot. 2x. € 20,00 € 40,00<br />

644 Een zwart sphinxvormige asbak, begin 20e eeuw. Hierbij een rood aardewerk schaal, tot. 2x. € 20,00 € 40,00<br />

645 Een tegel met blauw onderglazuur decor van een nautilus zeewezen, 18e eeuw, h 13 x b 13 cm. € 50,00 € 80,00<br />

646 Erotica. Een barnstenen netsuké van man en vrouw in coïtus, 20e eeuw, l 9 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

647 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren armband bezet met gefacetteerde granaten. € 80,00 € 120,00<br />

648 Een blank kristallen odeurflacon met zilveren klepdeksel en dito montuur, inclusief<br />

binnenstopje, begin 20e eeuw, l 8 cm.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

649 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren damescollier jasseron schakel. € <strong>90</strong>,00 € 120,00<br />

650 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren suikerstrooilepel, eind 19e eeuw. € 35,00 € 50,00<br />

651 Een trekorgel, rond 1<strong>90</strong>0. € 50,00 € 80,00<br />

652 Een aardewerk serviesfragment, 2e helft 20e eeuw. Polychroom floraal decor 'Wild-Rose", gemerkt:<br />

Villeroy & Boch.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

653 Erotica. Een barnstenen netsuké van man en vrouw in coïtus, 20e eeuw, l 8 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00

654 Dongen, van Cornelis (Kees) TM (Rotterdam 1877 -1968) "Brigitte Bardot", lithografische affiche,<br />

druk Mourlot, h 77 x b 52 cm (Lit: Juffermans pag. 174).<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

655 Have, ten Jan (Groningen 1<strong>90</strong>3 - 1991) "Stilleven met fruit en bloemen", gesign voluit r.b. en<br />

1929, pastel/papier, h 57 x b 100 cm.<br />

€ 80,00 € 140,00<br />

656 Een lot divers glas, w.o. Leerdam, tot. 8x. € 30,00 € 50,00<br />

657 Een porseleinen bordje met 2e gehalte zilveren gecontourneerd hengsel met floraal decor,<br />

China 19e eeuw, Ø 21 cm.<br />

658 Drie diverse design hanglampen, 70-er jaren, tot. 3x. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

659 Een Jugendstil hanglamp in bronzen montuur, begin 20e eeuw. € 80,00 € 120,00<br />

660 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren rechthoekige fotolijst, begin 20e eeuw, h 25 x b 18 cm. € 25,00 € 40,00<br />

661 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren schakelarmband, 1e helft 20ste eeuw. € 50,00 € 80,00<br />

662 Drie diverse zilveren suikerscheppen, o.a. begin 20e eeuw, tot. 3x. € 25,00 € 40,00<br />

663 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren damespolshorloge, met geajoureerde schakels, Cordella,<br />

lopend.<br />

664 Een jublieumprent Wilhelmina 1898-1923 in originele lijst, h 30 x b 53 cm. € 30,00 € 50,00<br />

665 Een vitrinekastje met gebogen front, Engeland ca. 1940. Notenhouten belijmd, glas in<br />

vlakverdeling, rustend op Queen Anne poten, h 128 x b <strong>11</strong>2 x d 30 cm.<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

666 Een tweeladen commode met jaloeziedeurtje, 19e eeuw. Eikenhout, naar binnen gebogen<br />

gecontourneerd blad met daaronder lade en jaloeziedeur, twee laden met messing beslag, h 75 x b 70<br />

x d 46 cm.<br />

€ 160,00 € 220,00<br />

667 Een klepsecretaire met gebogen front, rond 1800 Eikenhouten, achter de schuine klep vol nest,<br />

onderkast met twee laden, messing beslag, rustend op klauwenpoten, h <strong>11</strong>0 x b <strong>11</strong>2 x d 50 cm.<br />

€ 400,00 € 600,00<br />

668 Een bronzen kraagkandelaar, 19e eeuw. Hierbij één andere, tot. 2x. € 50,00 € 80,00<br />

669 Een aardewerk getordeerde piëdestal, 20e eeuw, h 108 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

670 Een tweeladen commode, Louis Quinze-stijl, 20e eeuw. Noten en wortelnoten, decoratie van<br />

messing guirlande, rustend op gebogen poten, h 73 x b 55 x d 39 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

671 Een tweede gehalte 835/1000 zilveren broche, bezet met een parel en roosdiamanten. € 30,00 € 50,00<br />

672 Een eerste gehalte 925/1000 zilveren tondeldoosje, geciseleerd bladdecor met wapenschild,<br />

William Aitken, Chester, ca. 1<strong>90</strong>0.<br />

€ 50,00 € 70,00<br />

673 Een blauw glazen conische vaas, h 61 cm. € 25,00 € 40,00<br />

674 Een Oosters tapijt, l 310 x b 210 (slijtage). € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

675 Een notenhouten bijzettafel met messing applicaties, Louis Quinze-stijl, 20e eeuw, h <strong>11</strong>5 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

676 Een Oosters tapijt, Heriz, l 2<strong>90</strong> x b 208 cm. € 200,00 € 300,00<br />

677 Mankes, Jan (Meppel 1889 - 1920) "Melkende vrouw", gesign voluit in potlood r.o, monogram l.o.,<br />

houtsnede/papier, h 19 x b 14 cm.<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

678 Toyoharu Chikanobu (1838-1912) "<strong>Kunst</strong>enares ontvangt samurai op terras", gesign met<br />

karaktermerk l.o, kleurenhoutsnede/papier, h 54 x b 20 cm.<br />

679 Hemstede, Warner (Hoogeveen 1945) "Landschap Havelte", gesign voluit in potlood r.o,<br />

kleurenets/papier nr 8/15, h 24,5 x b 29 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

680 Pieck, Anton Franciscus (Den Helder 1895-1987) "Het huiskamerconcert", gesign r.o in potlood,<br />

litho/papier, nr 63/200, h 22 x b 33,5cm.<br />

€ 70,00 € 100,00<br />

681 Een famille rose porseleinen trekpotje, China, 19e eeuw (haarlijn/krimplijn bovenin oor), h 14 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

682 Een famille rose gemberpot, China Qianlong 18e eeuw. Polychroom decor van bloemenmand in<br />

cartouche, daaromheen flora (gat in de bodem/deksel ontbreekt). Hierbij een zoutvaatje, tot. 2x.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

683 Een 14 krt 585/1000 witgouden entouragering, bezet met centrumbriljant van 0.25 crt en<br />

hieromheen 10 kleinere van elk 0.05 crt (1 ontbreekt).<br />

€ 200,00 € 300,00<br />

684 Een porseleinen driedelig kaststel bestaande uit: dekselvaas en twee stelvazen, eind 19e eeuw.<br />

Blauw onderglazuur chinoise decor van symboliek, Petrus Regout, tot. 4x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

685 Een lot van drie aardewerk kastkommen, begin 20e eeuw. O.a gemerkt: Royal Sphinx, tot. 3x. € 30,00 € 50,00<br />

686 Etnografica. Een muzikant, Lobi-stam, Burkina Faso, h 20 cm. € 35,00 € 50,00<br />

687 Etnografica. Een opzetmasker, Afrika, h 38 cm. € 50,00 € 80,00<br />

688 Etnografica. Een bruin geglazuurd aardewerk spaarpot, begin 20e eeuw. € 20,00 € 40,00<br />

689 Een Oosters tapijt, Karijan, l 250 x b 1<strong>90</strong> cm. € 100,00 € 200,00<br />

6<strong>90</strong> Een groen glazen schaal, 20e eeuw, h 8 x Ø 40 cm. Hierbij een blauw glazen schaal, h 7 x Ø 28 cm,<br />

tot. 2x.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

691 Drie diverse porseleinen borden, o.a. China 18e eeuw, tot. 3x (schilv). € 60,00 € <strong>90</strong>,00

692 Een muziek/speeldoos, zgn 'Polyphon', Duitsland, Albert Kruger - Musikwerk - Hannover, 19e<br />

eeuw. Hierbij bijbehorende messing platen, in werkende staat.<br />

€ 280,00 € 460,00<br />

693 Drie diverse dierenhuiden, tot. 3x. € 30,00 € 50,00<br />

694 Linde v/d J (Hollandse school 20e eeuw) "Botter op zee", gesign voluit r.o, olieverf/paneel, h 15 x<br />

b 20,5 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

695 Drie diverse porseleinen borden, o.a. China 19e eeuw, tot. 3x. € 40,00 € 70,00<br />

696 Een rond porseleinen wandbord met blauw transfer Chinoise decor van pagode en veranda,<br />

Engeland, 2e helft 19e eeuw, Ø 29,5 cm.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

697 Twee diverse koetslantaarns, 19e eeuw, tot. 2x. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

698 Etnografica. Een sculptuur van springbok met jong, Burkina Faso of omgeving, Afrika, h <strong>11</strong>2<br />

cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

699 Een wandkleed met polychrome figuren in landschap, Tibet/Nepal, 20e eeuw, h 70 x b 100 cm.<br />

Hierbij een een tropisch houten plank met voorstelling van paard met boer, tot. 2x.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

700 Hollandse school 20e eeuw "Duinlandschap", olieverf/schilderskarton, h 23 x b 26 cm. € 35,00 € 50,00<br />

701 Geerling, Jaap (Purmerend 1923) "Strand in Bretagne", gesign voluit r.o en 1979, aquarel/papier, h<br />

23 x b 30 cm. Hierbij aquarel van "Veere", tot. 2x.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

702 Cobelens, Miriam (Amsterdam 1944) "Portret vrome Joodse man", monogram r.o, conté<br />

krijttekening/papier, h 39 x b 25 cm.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

703 Vier diverse wandelstokken, w.o. met zilveren greep, begin 20e eeuw, tot. 4x. € 40,00 € 70,00<br />

704 Twee diverse porseleinen borden, China 19e eeuw. Blauw onderglazuur floraal decor, tot. 2x. € 25,00 € 40,00<br />

705 Een lot divers Chinees porselein, o.a. 18e eeuw, tot. 24x (enkele delen besch). € 30,00 € 50,00<br />

706 Een Linderalbum 'Shiffe auf Briefmarken', eine nautisch philatelistische Dokumentation. € 50,00 € 80,00<br />

707 Circa 400 Ersttagsblätter in 6 Albums, daten 1974 - 1985, tot. 6x. € 150,00 € 220,00<br />

708 Een zgn. kapucijnerkom op standring, China 19e eeuw. Polychroom floraal decor, h 7 x Ø 14,5 cm. € <strong>90</strong>,00 € 140,00<br />

709 Een lot divers aardwerk, tot. 6x. € 20,00 € 40,00<br />

710 Een houten zgn bakkerplank, begin 20e eeuw. € 20,00 € 30,00<br />

7<strong>11</strong> Een porseleinen bord, China 19e eeuw. Blauw onderglazuur decor van chrysanten, Ø 36 cm. € 50,00 € 80,00<br />

712 Een groen geglazuurd porseleinen hocker, China 20e eeuw. € 20,00 € 40,00<br />

713 Müller-Erbach, H.O (Bremen 1921 - 1984 Erbach) "Metamorphose", gesign in potlood r.o HOM'71,<br />

kleurenlitho/papier nr 47/70, h 48,5 x b 41 cm.<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

714 Müller-Erbach, H.O (Bremen 1921 - 1984 Erbach) "Metamorphose", gesign in potlood r.o HOM'72,<br />

kleurenlitho/papier nr 8/75, h 48,5 x b 41 cm.<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

715 Müller-Erbach, H.O (Bremen 1921 - 1984 Erbach) "Metamorphose", gesign in potlood r.o HOM'72,<br />

kleurenlitho/papier nr 6/75, h 48,5 x b 41 cm.<br />

€ 100,00 € 200,00<br />

716 Een Leica CL fotocamera, lights 1:2/40 lens, 10700 ge<strong>nummer</strong>d: 1317499, in originele doos (incl<br />

handleiding en garantiecertificaat juni 1974).<br />

€ 300,00 € 500,00<br />

717 Een metalen hangolielamp met messing reservoir en niet originele glazen kap, begin 20e eeuw.<br />

Hierbij één andere (incompleet).<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

718 Een boekenkast, begin 20e eeuw. Eikenhout, rechte kap met gestoken decor van palmetten,<br />

gecanneleerde stijlen, rustend op geprofileerd basement, h 120 x b 155 x d 28 cm.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

719 Een ééndeurs kastje, 18e eeuw en later. Eikenhout, rechthoekig blad, stijlen met schubbing<br />

waartussen paneeldeur, h 77 x b 67 x d 43 cm.<br />

€ 120,00 € 160,00<br />

720 Etnografica. Een sjamaanbeeldje, Afrika, l 28 cm. € 30,00 € 50,00<br />

721 Twee porseleinen schoteltjes, China, Ch'ien Lung, 18e eeuw. Blauw onderglazuur floraal decor,<br />

goud gehoogd, Ø 13,5 cm, tot. 2x (1x chip/1x haarlijn 2 cm).<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

722 Een rond porseleinen schotel, China, Ch'ien Lung 18e eeuw. IJzerrood floraal decor in het plat, de<br />

lip met flora in vlakverdeling (gelijmd), Ø 17 cm.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

723 Een gepolychromeerd gipsen kerststal, begin 20e eeuw. € 30,00 € 50,00<br />

724 Veldhoen, Aat (Amsterdam 1934-) "2x Vrouwelijk naakt", litho/papier, h 25 x b 16 + h 20 x b 26 cm. € 50,00 € 80,00<br />

725 Etnografica. Een houten bankje met olifant als drager, Afrika, midden 20e eeuw. € 35,00 € 50,00<br />

726 Een Oosters tapijt, l 155 x b <strong>11</strong>5 cm (slijtage). € 40,00 € 70,00<br />

727 Een tweeladencommode met gebogen front, begin 20e eeuw. Noten- en wortelnotenhout,<br />

gebogen laden met messing beslag, voor rustend op Queen Anne poten, h 77 x b 85 x d 48 cm.<br />

728 Een driehoekig hangoor tafeltje, ca. 1930. Eikenhout, rustend op gedraaid houten poten, h 55 x Ø<br />

52 cm.<br />

729 Een porseleinen kom op standring, Amsterdams bont, 18e eeuw. Polychroom floraal decor, h 6,5<br />

x Ø 14 cm (slijtage binnenzijde).<br />

€ 100,00 € 140,00<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

€ 30,00 € 50,00

730 Een set van drie kastkommen op standring, 19e eeuw. Polychroom floraal decor (1x haarlijn/2x<br />

schilv), h 7 x Ø 15,5 cm.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

731 Een rond porseleinen wandbord met blauw transfer Chinoise decor van pagode en veranda,<br />

Engeland, 2e helft 19e eeuw, Ø 35 cm.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

732 Etnografica. Een houten krukje, Ethiopië, h 25 x Ø 41 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

733 Dekker, Mank (Hollandse school begin 20e eeuw) "Havengezicht Rotterdam", gesign voluit r.o,<br />

olieverf/doek, h 29 x b 39 cm.<br />

€ 80,00 € 140,00<br />

734 Een stamboom in de rechte lijn van N. van Heloma, J.A. zn., aquarel/pen/papier, h 56 x b 35 cm. € 40,00 € 70,00<br />

735 Een Oosters tapijt, l 170 x b 150 cm. € 50,00 € 80,00<br />

736 Etnografica. Een orakelbeeld, Kota-stam, Gabon, h 58 cm. € 25,00 € 40,00<br />

737 Een porseleinen zgn stemcup, Japan 19e eeuw. Blauw onder glazuur Kang Xi landschapsdecor in<br />

de cuppa, buitenzijde decor van o.a. bergen en vlinders, h 13 x Ø 17,5 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

738 Een damessecretaire, begin 20e eeuw. Notenhout, rechte top, achter de rechte klep nest met laden,<br />

daaronder vier laden, rustend op gebogen poten, h 104 x b 70 x d 46 cm.<br />

€ 160,00 € 240,00<br />

739 Een set blank tinnen gecanneleerde éénlichtskandelaars, 19e eeuw, h 27 cm, tot. 2x. € 30,00 € 50,00<br />

740 Een balustervormig porseleinen vaasje, Japan, Meiji 19e eeuw. Polychroom floraal decor (hals<br />

afgezaagd), h 16 cm.<br />

€ 15,00 € 25,00<br />

741 Een balustervormige Delfts aardewerk dekselvaas, 18e eeuw (besch), h 27 cm. € 40,00 € 70,00<br />

742 Een famille rose kom op standring, China 19e eeuw (haarlijn), h 9 x Ø 20 cm. Hierbij twee borden,<br />

tot. 3x.<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

743 Een porseleinen schotel, Chine de commande 18e eeuw. Blauw onderglazuur floraal decor, Ø 23<br />

cm (gelijmd).<br />

€ 25,00 € 40,00<br />

744 Een Oosters tapijt, l 170 x b 93 cm (slijtage/reparaties). € 30,00 € 50,00<br />

745 Baayens, Franciscus (Frans) (Enschede 1896-*) "Waterlandschap", gesign voluit r.o,<br />

olieverf/doek, h 50 x b 70 cm.<br />

€ 70,00 € 120,00<br />

746 Een bedbank met 2/3 rugleuning, Artifort, 60-er jaren, 185 x 75 x 35 cm, € 300,00 € 400,00<br />

747 Een rode kunststof staande design cilindervormige schemerlamp, 70-er jaren, h 150 cm (besch). € 40,00 € 70,00<br />

748 Een comtoise in eiken kast, 20e eeuw. € 25,00 € 40,00<br />

749 Boon, van der Arie (1886 - 1961) "Heidelandschap met ven", gesign voluit r.o, olieverf/doek, h 30 x<br />

b 75 cm.<br />

€ 160,00 € 240,00<br />

750 Hollandse school 20e eeuw "Berg winterlandschap met gezicht op bergmeer", gesign voluit r.o<br />

FEM (= Femke Wothuis) en '08, olieverf/doek, h 120 x b 100 cm.<br />

€ 100,00 € 150,00<br />

751 Een blank kristallen kroonluchter, naar antiek voorbeeld, 20e eeuw, h 125 cm. € 600,00 € 800,00<br />

752 Een blank kristallen kroonluchter, naar antiek voorbeeld, 20e eeuw, h 125 cm. € 600,00 € 800,00<br />

753 Een ovaal zilveren dekseldoosje met applicatie van een hand, 20e eeuw. € 20,00 € 40,00<br />

754 Een 14 krt 585/1000 gouden tiengulden, Wilhelmina 1897, naslag. € 180,00 € 220,00<br />

755 Een 18 krt 750/1000 geelgouden damesring, bezet met briljantjes, brutogewicht 4,25 gram. € 180,00 € 220,00<br />

756 Een batik in lijst, Indonesië 20e eeuw, onduid gesign voluit l.o en 1989, h 84 x b 57 cm. € 60,00 € <strong>90</strong>,00<br />

757 Een batik in lijst, Indonesië 20e eeuw, gesign voluit r.o 'Kabul', h 47 x b 47 cm. € 35,00 € 50,00<br />

758 Een Barbie speelgoed badkamer, 20e eeuw (licht besch). € 20,00 € 40,00<br />

759 Een pluche speelgoedbeer, midden 20e eeuw, l 60 cm. € 25,00 € 40,00<br />

760 Postma, Gerriet (Twijzelerheide 1932) "Abstract", olieverf/doek, h <strong>90</strong> x b 70 cm. € 500,00 € 800,00<br />

761 Buitenlandse school 20e eeuw "Terasino Italië", onduid gesign l.o, olieverf/doek, h 32 x b 44 cm.<br />

Hierbij twee andere werken, tot. 3x.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

762 Een batik in lijst "Vogels in boslandschap", Indonesië, Bali, gesign r.o 'W. Dana', Jebe Saya -<br />

Ubud, Bali, h 109 x b 49 cm.<br />

€ 70,00 € 100,00<br />

763 Een batik in lijst "Vogels in boslandschap", Indonesië, Bali, gesign r.o 'K. Sumawi' Ubut, Bali, h 41<br />

x b 30 cm.<br />

€ 40,00 € 70,00<br />

764 Moderne/hedendaagse school "Abstract", gesign 'TAP 75', olieverf/doek, h <strong>90</strong> x b 70 cm. € 50,00 € 80,00<br />

765 Een silver plated bestekcassette, bestaande uit: 6 lepels, 6 vorken en 6 messen, Duitsland,<br />

begin 20e eeuw. Gemerkt: Kochberg, in originele cassette.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

766 Een 14 krt 585/1000 geelgouden damesarmband, 36,7 gram. € <strong>11</strong>00,00 € 1400,00<br />

767 Een lot diversen w.o. zilver. € 25,00 € 40,00<br />

768 Een silverplated theeservies op bijpassend presenteerblad, 20e eeuw. Gemerkt: Bristol Silver by<br />

Pool, tot. 5x<br />

€ 35,00 € 50,00

769 Galan, Alix (Buitenlandse school 20e eeuw) "Bloemstilleven", gesign voluit m.o en '<strong>90</strong>,<br />

aquarel/papier, h 30 x b 40 cm. Hierbij een gravure 'Gesigt op de academie te Leyden', tot. 2x.<br />

€ 30,00 € 50,00<br />

770 Postma, Gerriet (Twijzelerheide 1932) "Zonder titel", olieverf/doek, h <strong>90</strong> x b 70 cm. € 450,00 € 600,00<br />

771 Een balustervormige Delfts aardewerk vaas, vermaakt als lampenvoet, 18e eeuw, lamphoogte h<br />

60 cm.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

772 Een 1e gehalte 925/1000 zilveren collier en dito armband, tot. 2x. € 40,00 € 70,00<br />

773 Een silver plated 48-delige bestekcassette, 20e eeuw. Gemerkt: Oreide Silverschmits € 50,00 € 80,00<br />

774 Een gateleg table, Engeland, begin 20e eeuw. Eikenhout, ovaal blad met gedraaide kruispoot, h 74<br />

x l 94 x b 94 cm.<br />

€ 100,00 € 160,00<br />

775 Portret van prins Hendrik de zeevaarder in originele lijst, uitgave: F.B. Waanders, eind 19e<br />

eeuw. Konl. Steendr. v. C.V. Mieling, h 60 x b 40 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

776 Portret van prins Willem II in originele lijst, uitgave: F.B. Waanders, eind 19e eeuw. Konl.<br />

Steendr. v. C.V. Mieling, h 60 x b 40 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

777 Portret van Sophie, prinses van Oranje, in originele lijst, uitgave: F.B. Waanders, eind 19e<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

778 Portret van Anna Palowna, prinses van Oranje, in originele lijst, uitgave: F.B. Waanders, eind<br />

19e eeuw. Konl. Steendr. v. C.V. Mieling, h 60 x b 40 cm.<br />

€ 80,00 € 120,00<br />

779 Chattel,van Rossum du Fredericus Jacobus (naar de Chattel) "Visser in landschap met<br />

bomen", gesign voluit l.o 'du Chattel', olieverf/doek, h 24,5 x b 18 cm.<br />

€ 150,00 € 220,00<br />

780 Portret van een patrijs in lijst, gedateerd Wolvega 1803, veren/aquarel/papier, h 27,5 x b 33,5 cm. € 30,00 € 50,00<br />

781 Digton, R "Koning Willem III", geschonken door Z.M.. Koning Willem III aan wijlen P.A. Arriëns,<br />

schout bij nacht - adjudant van H.M. Wllem II en Willem III, aquarel/papier, h 27,5 x b 20 cm.<br />

782 Twee diverse prenten van de 10-daagse veldtocht "De overwinning voor Hasfelt" + "De<br />

overwinning voor Leuven", gedateerd 1831, h 45 x b 52 cm, tot. 2x.<br />

783 Hollandse school, begin 20e eeuw "Stadsgezicht", ets/papier, h 70 x b 52 cm. Hierbij twee<br />

kleinere, tot. 3x.<br />

€ 50,00 € 80,00<br />

784 Een eikenhouten bijbelkastje, ca. 1920. Hierbij een houten kapstok, tot. 2x. € 25,00 € 40,00

Internetveiling van curiosa (v99); sluiting 10 december.<br />

Kijkdagen: vrijdag 7 december: 17.00 – 21.00 uur<br />

zaterdag 8 december: <strong>11</strong>.00 - 17.00 uur & zondag 9 december: <strong>11</strong>.00 - 17.00 uur<br />

Afgifte goederen:<br />

Startbod<br />

1 Een famille rose wandbord, China 20e eeuw, Ø 30 cm. € 5,00<br />

2 Een stel gestoken houten danseressen, Indonesië midden 20e eeuw, tot. 2x. € 5,00<br />

3 Een stel balustervormige dekselvaasjes, rond 1<strong>90</strong>0, h 13 cm, tot. 4x. € 10,00<br />

4 Een groen geglazuur aardewerk vormstuk van een beer, midden 20e eeuw, h 14 cm. € 5,00<br />

5 Een lepelrek met tinnen lepels, 19e eeuw, tot. 13x. € 15,00<br />

6 Een bruin celluloid brillenkoker met hierin een bril, begin 20e eeuw. € 5,00<br />

7 Een pluche leeuw, ca. 1940. Gemerkt: Original Schuco, Biggo-Bello, DRGN, h 20 cm. € 10,00<br />

8 Een geel emaille ketel, 50-er jaren. Skandia. € 5,00<br />

9 Een blauw dikglazen éénlichtskandelaar, Ittala, model Serpivo, design: Sarpaneva, h 14 cm. € 10,00<br />

10 Een bronzen éénlichts design kandelaar, gemerkt: Skultuna, Sweden. € 5,00<br />

<strong>11</strong> Nederland, Leerdam. Een blank glazen orchideevaasje, begin 20e eeuw, h <strong>11</strong>,5 cm. € 5,00<br />

12 Een houten netsuké van paard en wombat, 20e eeuw, tot. 2x. € 5,00<br />

13 Een houten netsuké van muis met trommel en vis, 20e eeuw, tot. 2x. € 5,00<br />

14 Drie diverse glassculpturen van dieren, tot. 3x. € 5,00<br />

15 Een bruin geglazuurd steengoed theebusje, Japan, rond 1<strong>90</strong>0, h 9 cm. € 5,00<br />

16 Een Yixing theepotje, 20e eeuw, h <strong>11</strong> cm. € 10,00<br />

17 Een gewolkt grijs persglazen cache-pot, h 13 cm. Hierbij één andere, tot. 2x. € 5,00<br />

18 Een lot diversen, w.o. scheepvaart 19e eeuw, tot. 3x. € 5,00<br />

19 Twee diverse emaille miniatuur theepotjes en dito vaasje, China 20e eeuw, tot. 3x. € 5,00<br />

20 Twee diverse glazen karaffen, begin 20e eeuw, tot. 4x. € 5,00<br />

21 Drie diverse aardewerk beeldjes, o.a. begin 20e eeuw, tot. 3x. € 5,00<br />

22 Drie diverse plakalbums met betrekking tot vliegtuigen, Croydon vliegtuigserie 1 t/m 3 (complete<br />

serie).<br />

€ 10,00<br />

23 Een vruchtboom houten kistje met scharnierbaar deksel, ca. 1880, h 15 x l 34 x b 19 cm. € 10,00<br />

24 Een blikken bolvormig speelbal + houten tol; Meyer & Blessing, Rotterdam, tot. 2x. € 5,00<br />

25 Een collectie Art Deco messen met 3e gehalte 800/1000 zilveren heften, Duitsland ca. 1920, tot.<br />

15x.<br />

€ 50,00<br />

26 Een staand schemerlampje, 20e eeuw, h 42 cm. € 5,00<br />

27 Een lot divers glas, tot. 4x. € 5,00<br />

28 Een plated silver lepeldoosje, begin 20e eeuw. Hierin enkele lepeltjes, w.o. zilver. € 5,00<br />

29 Een eikenhouten lepelrek met tinnen lepels, 19e eeuw, tot. 7x. € 5,00<br />

30 Een zgn siritang, Indonesië rond 1<strong>90</strong>0. € 5,00<br />

31 Een porseleinen bordje, China, Kangxi, rond 1700, Ø 16 cm (haarlijn/schilv). € 5,00<br />

32 Een stel bronzen éénlichts kandelaars, Engeland, ca. 1800, h 22 cm, tot. 2x. € 20,00<br />

33 Een hoek/gradenmeter met kompas, zgn équerre, 20e eeuw. € 10,00<br />

34 Een schoolplaat "Te midden van sneeuw en ijs", door M.A. Koekoek. € 10,00<br />

35 Twee diverse vazen, o.a. Mobach, tot. 2x. € 10,00

36 Een lot diverse rozenkransen, begin 20e eeuw. € 5,00<br />

37 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren gembercouvert, 19e eeuw, tot. 2x. € 10,00<br />

38 Een verguld messing loepje, 19e eeuw. € 10,00<br />

39 Een groen gepatineerd bronzen sater, 19e eeuw, h 12 cm. € 30,00<br />

40 Een bruin gepatineerd bronzen man, 19e eeuw, h 9 cm. € 30,00<br />

41 Een benen netsuké in de vorm van een wijsgeer, Japan, 20e eeuw, karaktermerk onderzijde, h<br />

5,5 cm.<br />

€ 25,00<br />

42 Deodatus, Jan Ariën (1914 - 1987) "Amsterdam Oude Schans", gesign r.o en 1938, zwart<br />

krijttekening/papier, h 22 x b 29 cm.<br />

€ 15,00<br />

43 Een lot divers 50-er jaren aardewerk, w.o. Mobach, tot. 10x. € 10,00<br />

44 Een porseleinen kruidenset, Frankrijk begin 20e eeuw. € 10,00<br />

45 Een balustervormig porseleinen vaasje, China 19e eeuw. Hierbij kwanyin, tot. 2x. € 10,00<br />

46 Een zilveren Jugendstil hanger, bezet met malagiet, ca. 1920. € 5,00<br />

47 Een zilveren collier met hanger, bezet met caboucon gepolijst versteend hout. € 5,00<br />

48 Een bruin emaille komfoor, 19e eeuw. € 5,00<br />

49 Een zgn opticaprent van Chateau de Meudeonne, 18e eeuw, h 25 x b 39 cm. € 15,00<br />

50 Een benen netsuké in de vorm van een vrouw, Japan, 20e eeuw, karaktermerk onderzijde, h 5,5<br />

cm.<br />

€ 25,00<br />

51 Twee diverse blikken, midden 20e eeuw, tot. 2x. € 5,00<br />

52 Deodatus, Jan Ariën (1914 - 1987) "Abcoude - Baam Brugge", gesign r.o en 1941, zwart<br />

inkttekening/papier, h 29 x b 21 cm.<br />

€ 15,00<br />

53 Twee school rolplaten "Koolwitje" + "Wijngaardslak", ca. 1<strong>90</strong>0, uitgave: Frommann & Morian<br />

Darmstadt, h 74 x b 100 cm, tot. 2x.<br />

€ 10,00<br />

54 Twee school rolplaten "Veenmol" + "Rups Koolwitje", ca. 1<strong>90</strong>0, uitgave: Frommann & Morian<br />

€ 10,00<br />

55 Twee diverse bronzen éénlichtskandelaars, 19e eeuw, tot. 2x. € 10,00<br />

56 Een vergulde bronzen Victoriaanse broche, bezet met gefacetteerde amberkleurige steen, rond<br />

1<strong>90</strong>0.<br />

€ 5,00<br />

57 Een 1e gehalte 925/1000 zilveren designring, bezet met barnsteen, importeursteken: J van den<br />

Akker, Rotterdam.<br />

€ 5,00<br />

58 Een 1e gehalte 925/1000 zilveren designring, bezet met o.a. citrien, importeursteken: Imas BV,<br />

Den Haag.<br />

€ 5,00<br />

59 Zes roestvrij metalen design eierdopjes op houten voet, Scandinavië, 60-er jaren, tot. 6x. € 5,00<br />

60 Een lot van drie damast tafelkleden met motief van Franse Lelie, begin 20e eeuw, l 145 x b 140<br />

cm, tot. 3x.<br />

€ 15,00<br />

61 Een lot van drie damast tafelkleden met motief van Franse Lelie, begin 20e eeuw, l 145 x b 140<br />

cm, tot. 3x.<br />

€ 15,00<br />

62 Een lot van drie damast tafelkleden met motief van Franse Lelie, begin 20e eeuw, l 145 x b 140<br />

cm, tot. 3x.<br />

€ 15,00<br />

63 Een lot van twaalf damast servetten met motief van Franse Lelie + kleeje, begin 20e eeuw, tot.<br />

13x.<br />

€ 15,00<br />

64 Een crème aardewerk schotel met polychroom floraal transfer decor, gesign: Clarice Cliff,<br />

gemerkt: Royal Staffordshire Pottery, ca. 1930, Ø 30 cm.<br />

€ 5,00<br />

65 Twee school rolplaten "Kruisspin" + "Europese moerasschildpad", ca. 1<strong>90</strong>0, uitgave:<br />

Frommann & Morian Darmstadt, h 74 x b 100 cm, tot. 2x.<br />

€ 10,00<br />

66 Twee school rolplaten "Mais" + "Tulp", ca. 1<strong>90</strong>0, uitgave: Frommann & Morian Darmstadt, h 74 x<br />

b 100 cm, tot. 2x.<br />

€ 10,00<br />

67 Een benen netsuké in de vorm van een jongen in korf, Japan, 20e eeuw, karaktermerk<br />

onderzijde, h 5,5 cm.<br />

€ 25,00<br />

68 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren ring, bezet met o.a. markasiet. € 5,00<br />

69 Een 2e gehalte 835/1000 zilveren hartvormige hanger, bezet met kleursteentjes, 19e eeuw. € 5,00<br />

70 Een handschoenendoos, rond 1<strong>90</strong>0. € 10,00<br />

71 Een stel gepolychromeerd porseleinen beeldjes van jongetje en meisje, gemerkt: Goebel,<br />

Germany, tot. 2x.<br />

€ 10,00<br />

72 Een stel bisquitporsleinen amforavaasjes, Duitsland, rond 1<strong>90</strong>0, h 13 cm, tot. 2x. € 5,00<br />

73 Twee school rolplaten "Zonnebloem" + "Witte Dovenetel", ca. 1<strong>90</strong>0, uitgave: Frommann &<br />

Morian Darmstadt, h 74 x b 100 cm, tot. 2x.<br />

€ 10,00

74 Twee school rolplaten "Aardappel" + "Linanea Vulgaris", ca. 1<strong>90</strong>0, uitgave: Frommann & Morian<br />

€ 10,00<br />

75 Een lot divers aardewerk, Duitsland, 70-er jaren, tot. 3x. € 5,00<br />

76 Een lot divers aardewerk, Duitsland, 70-er jaren, tot. 4x. € 5,00<br />

77 Een gefacettteerd blank glazen presse-papier, Schiermonnikoog, rond 1<strong>90</strong>0. Afbeelding:<br />

aankomst der boten.<br />

€ 5,00<br />

78 Deodatus, Jan Ariën (1914 - 1987) "Amsterdam Oude kerk", gesign r.o en 1938, zwart krijt/papier,<br />

h 30 x b 23 cm.<br />

€ 20,00<br />

79 Deodatus, Jan Ariën (1914 - 1987) "Amsterdam Amstel Heeregracht", gesign m.o en 1941, zwart<br />

inkttekening/papier, h 21 x b 29 cm.<br />

€ 15,00<br />

80 Een lot divers Ravelli aardwerk, 60-er jaren, tot. 5x. € 5,00<br />

81 Een pastel blauw/zwart plateel aardewerk fruittest, Huizen, 60-er jaren, tot. 2x. € 5,00<br />

82 Een chroombuis design lectuurbak met zwart lederen inlay, 70-er jaren. € 5,00<br />

83 Een wit porsleinen serviesfragment met groen/blauw transferdecor, 60/70-er jaren. € 5,00<br />

84 Een wit matglazen hallamp in verchroomd montuur, 60-er jaren. € 5,00<br />

85 Een verchroomd metalen design hanglamp, 70-er jaren. € 5,00<br />

86 Twee school rolplaten "Zoetwateralg" + "Den", ca. 1<strong>90</strong>0, uitgave: Frommann & Morian Darmstadt,<br />

h 74 x b 100 cm, tot. 2x.<br />

€ 10,00<br />

87 Twee school rolplaten "Nachtkaars" + "Korenbloem", ca. 1<strong>90</strong>0, uitgave: Frommann & Morian<br />

€ 10,00<br />

88 Een gipsen sculptuur van Madonna, h 28 cm. € 5,00<br />

89 Een lot aardewerken opengewerkte schaaltjes, 60/70-er jaren, tot. 7x. € 10,00<br />

<strong>90</strong> Een pastel plateel aardewerk pindastel, 60-er jaren, tot. 7x. € 5,00<br />

91 Een lot divers Ravelli aardwerk, 60-er jaren, Flora Gouda Holland, tot. 6x. € 5,00<br />

92 Een geperforeerd wit gemoffelde vierkante papierbak op zwarte voet, 50-er jaren, h 41 cm. € 10,00<br />

93 Een lot van vijf aardewerk theekommen, 80-er jaren, gemerkt: € 10,00<br />

94 Een lot van vijf aardewerk theekommen, 80-er jaren, € 10,00<br />

95 Een lot aardewerken opengewerkte schaaltjes, 60/70-er jaren, tot. 7x. € 10,00<br />

96 Drie diverse glazen snoeppotten, o.a. Venz, tot. 3x. € 10,00<br />

97 Een lot diverse keukenrekjes, 50/60-er jaren, tot. 12x. € 10,00<br />

98 Vier diverse Adco vaasjes, tot. 4x. € 5,00<br />

99 Vier diverse zwart geglazuurde vaasjes met stippeldecor, Flora Gouda, tot. 4x. € 10,00<br />

100 Een lot divers Mobach aardewerk, 60/70-er jaren, tot. 6x. € 5,00<br />

101 Een aardewerk gebaksstel, Mobach Utrecht, tot. 13x. € 5,00<br />

102 Een lot divers aardwerk, Duitsland, 60/70-er jaren, tot. 5x. € 10,00<br />

103 Een lot divers aardwerk, Duitsland, 60/70-er jaren, tot. 5x. € 10,00<br />

104 Een luit, 20e eeuw. € 10,00<br />

105 Een stel dubbele bronzen piano/wand kandelaars, 20e eeuw, tot. 2x. € 10,00<br />

106 Een stel voorraadblikken 'Koffie - Suiker - Beschuit - Thee - Cacao', 20e eeuw. € 10,00<br />

107 Een plateel aardewerk vaasje, Flora Gouda Holland, 60-er jaren. € 5,00<br />

108 Een lot aardewerk, Flora Gouda Holland, 70-er jaren, tot. 5x. € 10,00<br />

109 Een lot divers aardewerk, Duitsland, 70-er jaren, tot. 4x. € 5,00<br />

<strong>11</strong>0 Een driehoekig blauw aardewerk schaal met geel floraal decor, Flora Gouda Holland, motief<br />

'Nice', 60/70-er jaren. Hierbij dito kleinere, tot. 2x.<br />

€ 10,00<br />

<strong>11</strong>1 Een stel balustervormige porseleinen dekselvazen met oren in neo-stijl, 20e eeuw. Polychroom<br />

floraal decor, gemerkt: Herend Hungary, h 26 cm, tot. 2x.<br />

€ 20,00<br />

<strong>11</strong>2 Een balustervormige porseleinen vaas met oren in neo-stijl, 20e eeuw. Polychroom floraal decor,<br />

gemerkt: Herend Hungary, h 30 cm.<br />

€ 20,00<br />

<strong>11</strong>3 Twee diverse Maggi blikken, tot. 2x. € 5,00<br />

<strong>11</strong>4 Een lot aardewerk, Flora Gouda Holland, 70-er jaren, tot. 5x. € 10,00

<strong>11</strong>5 Een lot aardewerk, Flora Gouda Holland, 70-er jaren, tot. 5x. € 10,00<br />

<strong>11</strong>6 Een lot diverse blikken, tot. 9x. € 5,00<br />

<strong>11</strong>7 Een lot diverse blikken, tot. 6x. € 5,00<br />

<strong>11</strong>8 Een balustervormige porseleinen dekselvaas met oren in neo-stijl, 20e eeuw. Polychroom floraal<br />

decor, deels verguld, gemerkt: Kaiser Germany Gloria, h 41 cm.<br />

€ 30,00<br />

<strong>11</strong>9 Nederland, Leerdam. Een blank glazen likeurstel, bestaande uit karaf en zes glazen, ca. 1980,<br />

tot. 8x.<br />

€ 15,00<br />

120 Een lot divers tin, w.o C.J. van der Hoeff, ca. 1920. Hierbij gedreven tinnen asbak, gesign:<br />

Methorst, tot. 4x.<br />

€ 10,00<br />

121 Een bronzen deurklopper, begin 20e eeuw. € 15,00<br />

122 Drie diverse aardewerk cilindervazen en dito schaaltje, 70-er jaren, tot. 4x. € 5,00<br />

123 Een blauw aardewerk pindastel, 60/70-er jaren (één schaaltje ontbreekt), tot. 7x. € 5,00<br />

124 Een metalen reliëfvaasje + bidon, tot. 2x. € 5,00<br />

125 Een aardewerk tegel met landschapsdecor, begin 20e eeuw. Hierbij vier andere, tot. 5x. € 15,00<br />

126 Een blank tinnen theekan, Engeland, rond 1<strong>90</strong>0. Hierbij een ovale tinnen fruitschaal, rustend op<br />

voluterende poten, tot. 2x.<br />

€ 20,00<br />

127 Een lot van ca. 30 diverse briefopeners. € 10,00<br />

128 Een Jugendstil zeephouder, rond 1<strong>90</strong>0. € 10,00<br />

129 Een lot divers aardwerk, hoofdzakelijk Flora Gouda Holland, tot. 4x. € 5,00<br />

130 Een lot diverse melkbekers, 60-er jaren, tot. 16x. € 25,00<br />

131 Een lot divers aardwerk, 60-er jaren, tot. 5x. € 5,00<br />

132 Een worteldoek, begin 20e eeuw. € 10,00<br />

133 Een lot divers aardewerk, w.o. Mobach, tot. 7x. € 10,00<br />

134 Een lot divers aardewerk, o.a. Ravelli en W-Germany, tot. 3x. € 5,00<br />

135 Twee diverse aardewerk dekschalen, 50-er jaren. Gemerkt: Zaalberg, tot. 4x. € 10,00<br />

136 Een lot divers glas, hoofdzakelijk Leerdam, tot. <strong>11</strong>x. € 10,00<br />

137 Een lot van ca. 30 diverse briefopeners. € 10,00<br />

138 Een lot diverse glasnegatieven, rond 1<strong>90</strong>0. € 10,00<br />

139 Een ovaal presenteerblad, rond 1<strong>90</strong>0. € 5,00<br />

140 Een lot divers silver plated bestek. € 10,00<br />

141 Een metalen miatuur van een ploeg, midden 20e eeuw. € 5,00<br />

142 Een lot diversen, w.o. volkskunst. € 5,00<br />

143 Een lot divers pastel aardewerk, 50/60-er jaren, w.o. soepmokken, tot. 29x. € 20,00<br />

144 Een lot divers aardwerk, hoofdzakelijk Flora Gouda Holland, tot. 9x. € 15,00<br />

145 Een lot Chinees porselein, 20e eeuw, tot. 5x. € 10,00<br />

146 Een lot divers aardwerk, 60-er jaren, tot. 4x. € 5,00<br />

147 Een lot van ca. 30 diverse briefopeners. € 10,00<br />

148 Etnografica. Een hoornen schep, midden 20e eeuw. € 10,00<br />

149 Een lot aardewerk kruidenpotten, begin 20e eeuw, tot. 10x. € 5,00<br />

150 Een verchroomd metalen staande asbak, 70-er jaren. € 5,00

Internetveiling van curiosa (v100); sluiting 10 december.<br />

Afgifte goederen:<br />

Startprijs<br />

1 Een lot diverse bijoe in doos. € 5,00<br />

2 Een lot diverse bijoe in doos. € 5,00<br />

3 Een donker gepatineerd schaaltje met gedreven decoratie van gezicht, ca. 1920, Ø 14 cm. € 10,00<br />

4 Drie diverse penningen, w.o. bronzen plaquette 'Stad Groningen 300 jaar ontzet 28 augustus<br />

1672-1972', tot. 3x.<br />

€ 5,00<br />

5 Een Jugendstil silver plated cakevork in originele doos, rond 1<strong>90</strong>0. € 5,00<br />

6 Een verzilverde broche, Scandinavië, 60/70-er jaren, gemerkt: Norway. € 5,00<br />

7 Een serie van tien muntlepels, begin 20e eeuw. Hierbij dito roomlepel, tot. <strong>11</strong>x. € 10,00<br />

8 Een lot van ca. 50 theelepeltjes. € 5,00<br />

9 Hollandse school 20e eeuw "Bosgezicht", gesign r.o 'H.v.L', tekening/papier, h 24 x b 32 cm. € 10,00<br />

10 Moderne/hedendaagse school "Abstract", gesign voluit r.o, olieverf/board, h 55 x b 45 cm. € 20,00<br />

<strong>11</strong> Twee diverse gravures "Der erste Schritt + "Der erste Sorge", tot. 2x. € 5,00<br />

12 Twee diverse plated silveren bestekfragmenten, tot. 70x. € 5,00<br />

13 Goebel, serie 'Go-Boy'. 507 Wim - The Court Suplier, 1970, h 19,5 cm. € 15,00<br />

14 Goebel, serie 'Go-Boy'. 514 Sepp - The Beer Buddy. 1970, h 19,5 cm. € 15,00<br />

15 Goebel, serie 'Go-Boy'. 513 Utz - The Banker, 1970, h 19,5 cm. € 15,00<br />

16 Een herenpolshorloge aan lederen band, gemerkt: Gius Quartz. € 5,00<br />

17 Een herenpolshorloge aan metalen band, gemerkt: Gius Quartz. € 5,00<br />

18 Een herenpolshorloge aan lederen band, gemerkt: Ouge Quartz. € 5,00<br />

19 Een roze pluche speelgoedbeer, l 46 cm. € 5,00<br />

20 Een stel octogonale Chinees porseleinen wandbordjes, China 20e eeuw. Voorstelling van vrouw<br />

in koets, tot. 2x.<br />

€ 15,00<br />

21 Goebel, serie 'Go-Boy'. 509 Fritz - The Boozer, 1970, h 19,5 cm. € 15,00<br />

22 Goebel, serie 'Go-Boy'. 532 Herbie - The Horseman, 1979, h 19,5 cm. € 10,00<br />

23 Een plated silver bestekfragment, tot. 49x. € 10,00<br />

24 Een lot diversen, bestaande uit: handkoffiemolen, kolen stijkijzer en wandolielampje, begin<br />

20e eeuw, tot. 3x.<br />

€ 10,00<br />

25 Twee diverse theelichtjes, begin 20e eeuw, tot. 2x. € 10,00<br />

26 Kracht, B. Groninger Ploeg (Garnwerd 1933- ) "Landschap met boerenschuur", kleuren<br />

potloodtekening, h 27 x b 35 cm.<br />

€ 50,00<br />

27 Ruigrok "Witte zwanen zwarte zwanen", zeefdruk/papier, h 40 x b 60 cm. € 5,00<br />

28 Hollandse school begin 20e eeuw "Straatbeeld", monogram r.o 'K.J.', tekeing/papier, h 47 x b 62<br />

cm.<br />

€ 10,00<br />

29 Een houten netsuké van neushoorn en poes, 20e eeuw, tot. 2x. € 10,00<br />

30 Een porseleinen theeserviesfragment, China, begin 20e eeuw. € 5,00<br />

31 Lomand, Fr (Hollandse school 20e eeuw) "Driemaster op volle zee", gesign voluit l.o,<br />

€ 25,00<br />

32 Volmar, Hein "Hooioppers", annotatie verso, olieverf/doek (besch), h 25 x b 32 cm. € 20,00<br />

33 Lubbers, Hendrik Lourens Johannes (Lourens) (Groningen 1938) "Figuren in landschap",<br />

gesign verso, computertekening/print, h 12 x b 18 cm.<br />

34 Een lot diversen, bestaande uit: crusifix, karafje, weerstation en cachepot, begin 20e eeuw, tot.<br />

4x.<br />

€ 5,00<br />

€ 10,00

35 Goebel, serie 'Go-Boy'. 501 Robby - The Vegetarian, 1970, h 19,5 cm. € 15,00<br />

36 Goebel, serie 'Go-Boy'. 512 Brum - The Lawyer, 1970, h 19,5 cm. € 15,00<br />

37 Goebel, serie 'Go-Boy'. 505 Sam - The Gourmet, 1970, h 19,5 cm. € 10,00<br />

38 Een houten netsuké van haan en krab, 20e eeuw, tot. 2x. € 5,00<br />

39 Wigboldus, Anco (Ten Boer 1<strong>90</strong>0-1983) "Portret van een man", gesign voluit r.o, olieverf/doek, h<br />

50 x b 40 cm.<br />

€ 30,00<br />

40 Ernens, G (Hollandse school 20e eeuw) "Zonnebloemen", gesign voluit r.o, olieverf/doek, h 50 x b<br />

40 cm.<br />

€ 10,00<br />

41 Aikema, H (Hollandse school 20e eeuw) "Bloemstilleven", gesign voluit r.o en '71, olieverf/doek, h<br />

40 x b 50 cm.<br />

€ 10,00<br />

42 Schotland + iets Australie en Z-Afrika , minimaal 60 Pond, papier en munten. € 5,00<br />

43 Centen Juliana ca.1 ½ kg alle jaren,alle kwaliteiten € 5,00<br />

44 Stuivers Juliana, ca. 950 gram. € 10,00<br />

45 Goebel, serie 'Go-Boy'. 515 Kuni - The Big Dipper, 1970, h 19,5 cm. € 10,00<br />

46 Goebel, serie 'Go-Boy'. 522 Toni - The Skier, 1972, h 19,5 cm. € 15,00<br />

47 Een keramiek kandelaar, Mexico, 20e eeuw. € 5,00<br />

48 Een kistje 'Stempels voor verkeersonderwijs'. € 5,00<br />

49 Een lot divers silverplated, o.a. bestek. € 5,00<br />

50 Een houten netsuké van masker en schedel, 20e eeuw, tot. 2x. € 5,00<br />

51 Lubbers, Hendrik Lourens Johannes (Lourens) (Groningen 1938) "Compilatie", gesign in<br />

potlood r.o en '02, computertekening/papier, h 18 x b 12,5 cm.<br />

€ 5,00<br />

52 Meners Kleines Lexicon, deel 2 + 3, Leipsig 1933, tot. 2x. € 5,00<br />

53 Kollewijn's Nederlandsche & Algemene geschiedenis, gebr. E. &. M. Cohen, Amsterdam, tot. 8<br />

delen.<br />

€ 10,00<br />

54 Mustert, A. (Hollandse school 20e eeuw) "Bloembollenvelden", gesign voluit r.o, aquarel/papier,<br />

h 40 x b 50 cm.<br />

€ 25,00<br />

55 Een 50-er jaren hanglamp. € 5,00<br />

56 Een lot van ca. 50 diverse gebaksvorkjes, w.o. zilver. € 10,00<br />

57 Een lot van ca. 50 diverse theelepeltjes. € 5,00<br />

58 Goebel, serie 'Go-Boy'. 520 Conny - The Night Watchman, 1972, h 19,5 cm. € 15,00<br />

59 Goebel, serie 'Go-Boy'. 501 Robby - The Vegetarian, 1970, h 19,5 cm. € 10,00<br />

60 Bows, Gerdi "Zonder titel", kleurenets/papier, h 40 x b 50 cm. € 10,00<br />

61 Terwindt, Eugène FE (Groesbeek 1941) "Zonder titel", gesign r.o., zeefdruk/papier n r189/200, h<br />

43 x b 43 cm.<br />

€ 10,00<br />

62 Drie diverse delen gebundelde 'Robbedoes', tot. 3x. € 5,00<br />

63 <strong>Kunst</strong>- en Antiekveiling, 1979-1989/<strong>90</strong>, nrs. 2,3,5,6,7-14 (13x) Tot. 13x. € 50,00<br />

64 Een houten netsuké van neushoorn en vis, 20e eeuw, tot. 2x. € 10,00<br />

65 Een silver plated bestek, puntfilé. € 10,00<br />

66 Popke van der Zee, J (Hollandse school 20e eeuw) "Portret van een dame", gesign voluit r.o,<br />

olieverf/doek, h 36 x b 26 cm.<br />

€ 50,00<br />

67 Mustert, A. (Hollandse school 20e eeuw) "Bloembollenvelden", gesign voluit r.o, aquarel/papier,<br />

h 40 x b 50 cm.<br />

€ 25,00<br />

68 Goebel, serie 'Go-Boy'. 525 Bert - The Soccer Player, 1975, h 19,5 cm. € 10,00<br />

69 Goebel, serie 'Go-Boy'. 526 Jim - The Ninepins Player, 1975, h 19,5 cm. € 10,00<br />

70 Goebel, serie 'Go-Boy'. 508 Fips - The Foxy Fisherman, 1970, h 19,5 cm. € 10,00<br />

71 Nederlandse koopvaardij in WO II, 3 delen. € 10,00<br />

72 Zeven diverse boeken over Groningen, tot. 7x. € 10,00<br />

73 Een zilveren broche, bestaande uit vier Zeeuwse knopen, 20e eeuw. € 10,00<br />

74 Hollandse school 20e eeuw "Heidelandschap", gesign r.o 'R. Sluiter', olieverf/doek, h 40 x b 60<br />

cm.<br />

€ 5,00<br />

75 Een spiegel in ornamentlijst en florale bekroning, 20e eeuw, h 50 x b 36 cm. € 10,00

76 Goebel, serie 'Go-Boy'. 517 Jack - The Pharmacist, 1972, h 19,5 cm. € 10,00<br />

77 Goebel, serie 'Go-Boy'. 505 Sam - The Gourmet, 1970, h 19,5 cm. € 10,00<br />

78 Goebel, serie 'Go-Boy'. 501 Robby - The Vefetarian, 1970, h 19,5 cm. € 15,00<br />

79 Hollandse school, P. Rosier "Bloemstilleven", gesign voluit r.o, olieverf/doek, h 50 x b 60 cm, tot.<br />

2x.<br />

€ 20,00<br />

80 De Vries (Hollandse school begin 20e eeuw) "Boerderij in heidelandschap", gesig voluit r.o,<br />

olieverfd/doek, h 40 x b 50 cm.<br />

€ 5,00<br />

81 Een messing kolenkit met gedreven oud Hollands decor, begin 20e eeuw. € 10,00<br />

82 Een gepolychromeerd gipsen plastiek van een roofvogel, ca. 1920, h 34 cm. € 10,00<br />

83 Een messing haardstel op standaard, 20e eeuw. € 10,00<br />

84 Een staande design schemerlamp, 20e eeuw. € 10,00<br />

85 Bastiaans "Vissen", gesign r.o, gem.techn/papier, h 42 x b 29 cm. € 5,00<br />

86 Een houten netsuké van Boeddha en masker, 20e eeuw, tot. 2x. € 5,00<br />

87 Hollandse school, midden 20e eeuw "Portret van een vrouw", onduid gesign l.o 'Ernst Wahtrak<br />

1946?', pastel/papier, h 60 x b 45 cm.<br />

€ 5,00<br />

88 Ayzo vHvE 1955 (= mogelijk Ayzo van Humalda van Eysinga) "Standgezicht", gesign l.o,<br />

olieverf/doek, h 40 x b 65 cm.<br />

€ 10,00<br />

89 Goebel, serie 'Go-Boy'. 515 Kuni - The Big Dipper, 1970, h 19,5 cm. € 10,00<br />

<strong>90</strong> Goebel, serie 'Go-Boy'. 503 Bit - The Bachelor, 1970, h 19,5 cm. € 10,00<br />

91 Goebel, serie 'Go-Boy'. 510 Bob - The Bookworm, 1970, h 19,5 cm. € 10,00<br />

92 Mensink (Hollandse school begin 20e eeuw) "De kwakzalver", 17e eeuws voorstelling,<br />

olieverf/paneel, h 27 x b 35 cm.<br />

€ 15,00<br />

93 Hollandse school begin 20e eeuw "Koeien in landschap", gesign voluit r.o 'O. Otto', olieverf/doek,<br />

h 40 x b 50 cm.<br />

€ 15,00<br />

94 Ykelenstam "Winterlandschap", prent/papier, h 33 x b 41 cm. € 5,00<br />

95 Een lot diverse natuurstenen vogels, tot. 10x. € 10,00<br />

96 Een lot diverse natuurstenen vogels, tot. 12x. € 10,00<br />

97 Etnografica. Houten schip met figuren, l 61 cm. € 10,00<br />

98 Lafeber, Loek (Amsterdam 1929) "Zonder titel", fecit 1968, émail paint, h 27 x b 26,5 cm. € 10,00<br />

99 Drinkwaard, (Jo) Johanna (Ammerstol 1920-) "Tuin", gesign r.o, tekening/papier, h 30 x b 40 cm. € 5,00<br />

100 Vrouwelijk naakt met papegaaien, naar Matisse, olieverf/doek, h 60 x b <strong>90</strong> cm. € 25,00<br />

101 Drie diverse tropisch houten sculpturen, tot. 3x. € 5,00<br />

102 Drie diverse tropisch houten sculpturen, tot. 3x. € 5,00<br />

103 Een set groen emaille voorraadpotten met rode deksels, begin 20 eeuw. € 10,00<br />

104 Een lot divers emaille, w.o. voorraadpotten, begin 20e eeuw, 10x. € 15,00<br />

105 Hollandse school 20e eeuw "Landschap", monogram r.o 'A.M.K.M', aquarel/papier, h 43 x b 60<br />

cm.<br />

€ 10,00<br />

106 Hollandse school 20e eeuw "Starfish", onduid gesign r.o, kleurenlith/papier nr 12/100, h 41 x b 58<br />

cm.<br />

€ 5,00<br />

107 Rutgers, A (Hollandse school 20e eeuw) "Landschap met boot", gesign voluit r.o,<br />

gem.techn/papier, h 35 x b 70 cm.<br />

€ 10,00<br />

108 Een porseleinen sculptuur van dolfijnen, Duitsland 20e eeuw, gemerkt: Kaiser, h 19 cm. € 5,00<br />

109 Een smeedijzeren pendule, Ca. 1930. € 5,00<br />

<strong>11</strong>0 Drie diverse tropisch houten sculpturen, India, tot. 3x. € 5,00<br />

<strong>11</strong>1 Drie diverse tropisch houten sculpturen, China, tot. 3x. € 5,00<br />

<strong>11</strong>2 Een waterrad, huisvlijt speelgoed, midden 20e eeuw. € 10,00<br />

<strong>11</strong>3 Een wandolielampje met bolle glazen kap, begin 20e eeuw. € 5,00<br />

<strong>11</strong>4 Een messing wand borstelbakje met gedreven decor, ca. 1930. € 5,00<br />

<strong>11</strong>5 Een lot van ca. 50 theelepeltjes. € 5,00<br />

<strong>11</strong>6 Een lot van ca. 50 theelepeltjes. € 5,00

<strong>11</strong>7 Twee diverse porseleinen zgn haantjeskommen, 20e eeuw, tot. 2x. € 10,00<br />

<strong>11</strong>8 Drie diverse tropisch houten sculpturen, o.a. China, tot. 3x. € 5,00<br />

<strong>11</strong>9 Een houten bel. € 5,00<br />

120 Een set van drie wit geemailleerde voorraadpotten met aluminium deksels, midden 20e eeuw,<br />

tot. 6x.<br />

€ 10,00<br />

121 Etnografica. Een gestoken benen bekertje van figuur met vaas op het hoofd, h 13 cm. € 5,00<br />

122 Drie diverse Defts aardewerk bordjes, tot. 3x. € 5,00<br />

123 Een gepolychromeerd aardwerk wandreliëf van een vis, gemerkt achterzijde, h 22 x b 26 cm. € 10,00<br />

124 Een gepolychromeerd aardewerk asbak, gemerkt: Ram. € 5,00<br />

125 Een bronzen sculptuur van een man, 1964, h 8,5 cm. € 5,00<br />

126 Een lot van ca. 50 theelepeltjes. € 5,00<br />

127 Een lot van ca. 50 theelepeltjes. € 5,00<br />

128 Moderne hedendaagse school, 70-er jaren. Een aardewerk wandreliëf in lijst, h 30 x b 24 cm. € 15,00<br />

129 Een lot van ca. 75 kleurenlitho's van planten, uitgave: Floralia, weekblad voor tuinbouw, ca.<br />

1880.<br />

€ 10,00<br />

130 Buitenlandse school, begin 20e eeuw "Schepen op volle zee bij maanlicht", onduid gesign r.o,<br />

olieverf/doek, h 45 x b 63 cm.<br />

€ 50,00<br />

131 Een schoolplaat 'Naar de stad', E. Gabriëls. J.B. Wolters, uitgevers-Maatschappij n.v., Groningen,<br />

Batavia (waterschade).<br />

€ 10,00<br />

132 Een set van 10 verzilverde theelepeltjes en dito klontjestang, in cassette. € 5,00<br />

133 Een set van zes theelepeltjes in originele cassette, Indonesië begin 20e eeuw. € 5,00<br />

134 Een lot diverse Eppo stripbladen. € 5,00<br />

135 Een Delfts aardewerk hanglamp, 20e eeuw, h 48 cm. € 15,00<br />

136 Een design bijzettafel, 20e eeuw, h 43 x Ø 40 cm. € 10,00<br />

137 Een conische designvaas met polychroom floraal decor, h 37 cm. € 10,00<br />

138 Een Delfts aardewerk tabakspot met messing deksel, 20e eeuw, h 21 cm. € 10,00<br />

139 Een lot gekleurde persglazen theeglazen, 70-er jaren, tot. <strong>11</strong>x. € 10,00<br />

140 Een set van vijf pastelkleurige aardewerk soepkommen, 60-er jaren, tot. 5x. € 10,00<br />

141 Een behang stempelrol, China rond 1<strong>90</strong>0. € 50,00<br />

142 Een stel kunststof balustervormige siervazen met deels parelmoer decor, China 20e eeuw. Op<br />

losse basements, h 94 cm (bsch).<br />

€ 50,00<br />

143 Een luchtbuks, midden 20e eeuw. € 25,00<br />

144 Een pompbuks, midden 20e eeuw. € 25,00<br />

145 Een bijbel/psalmboek in perkamenten band, 18e eeuw. Beschadigde band. € 50,00<br />

146 Een lot divers glas, w.o. Murano, tot. 3x. € 10,00<br />

147 Een lot zgn Lange Lijs aardewerk, begin 20e eeuw. Hierbij Chinees porseleinen schoteltjes, tot.<br />

32x.<br />

€ 15,00<br />

148 Een polychroom Delfts aardewerk schenkkan, midden 20e eeuw. Hierbij dito kom, tot. 2x. € 15,00<br />

149 Een Art Deco aardewerk melkkan, ca. 1920. Gemerkt: Sociètè Cèramique. € 10,00<br />

150 Een balustervormige vaas met rood floraal decor, gemerkt onderzijde. Hierbij één andere, tot. 2x. € 10,00