12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 104. AUKCE – OSTRAVA – 8. 5. 201146 Sada příborů šestiosobní ...................................................................................................................................... 24 000 Kčstříbro, velmi masivní luxusní provedení vídeňské firmy KLINKOSCH - císařský dvorní dodavatel Fr. Josefa I., značeno RU orlicí,JCK a puncovní značkou DIANA, Vídeň, kolem roku 1890, ryzost stříbra 800, hmotnost bez noţŧ 1366,20g, noţe v masivním Agplášti 636,00g btto, celková hmotnost 2002,2g btto47 Mikroskop ...................................................................................................................................................................... 3 700 Kčmosaz, na tubuse značeno REICHERT WIEN, No 73 918, příslušenství uloţeno v dřevěné skříňce, přiloţen prodejní certifikátz roku 1926,48 Kahan hornický benzínovýa koţená hornická přilba ................................................................................................................................................. 2 900 Kčkahan mosaz s funkčním zapalovačem, obojí z období 1. republiky, muzeální kusy, cena za oba kusy, výška kahanu 35cm49 Kahan hornický karbidový...................................................................................................................................... 1 400 Kčmosaz, kolem roku 1900, pochází z rudných dolŧ na Jesenicku, muzeální kus, výška 29,5cm50 Hodiny stolní .................................................................................................................................................................. 1 500 Kčkovová kompozice patinovaná, zdobeno figurou horníka s kahanem, kolem roku 1925, hodinový strojek jdoucí, bez záruky, 27 x 2551 Karafa bez zátky ......................................................................................................................................................... 2 400 Kčsklo čiré s výbrusy do rubínové lazury, malované emaily a zlatem dekorem rozvilin, Čechy, druhá polovina 19. století, výška 27cm52 Mísa kruhová .................................................................................................................................................................... 900 Kčmajolika zdobená měditiskem s motivem barevných rŧţí a rozvilin, značeno TRADE MARK ENGLAND - W.A Comp, druhápolovina 19. století, prŧměr 38cm53 Mísa ve tvaru nepravidelné elipsy ........................................................................................................................ 6 000 KčPorcelán, malba květinovým dekorem, značeno modrými meči pod polevou - MÍŠEŇ, kolem roku 1900, bezvadný stav, délka 52cm54 Plastika "Sv. Jiří s praporem zabíjí draka" ................................................................................................... 8 700 Kčcínová kompozice, počátek minulého století, na koni drobná dobová oprava, výška 43cm55 Kukátko divadelní ...................................................................................................................................................... 1 500 Kčmosazná montáţ kompletně vykládaná perletí, značeno BUSCH, bezvadná optika i stav, originální koţené pouzdro značenéprodejcem BIENENSTOCK Mor. Ostrava, období první republiky,56 Šálek s podšálkem mocca ............................................................................................................................................ 900 Kčporcelán zdobený výrazným barevným dekorem ARTDEKO, kolem roku 1930, značeno ROSENTHAL, výška 4,8cm57 Plastika "Chlapec se zlatou koulí" ....................................................................................................................... 2 700 Kčporcelán, signováno H. Meisel, značeno ROSENTHAL, dvacátá - třicátá léta minulého století, výška 16cm58 Plastika "Tygr" ........................................................................................................................................................... 1 700 Kčporcelán, značeno ROYAL DUX 1958, model největší velikosti, výška 24cm, délka 46cm59 Miniatura "Putto a Amorek se šípem" .............................................................................................................. 1 800 Kčdomalba na porcelánu, nesignováno, kolem roku 1900, paspartováno v rámečku, dekorativní, 5,5 x 8,5 (13,5 x 16)60 Hodiny stolní figurální ............................................................................................................................................... 9 000 Kčkovová kompozice, spodní část zlacená, zdobená tmavě patinovanou figurou hudebníka, kolem roku 1890, umístěno na dřevěnémčerně lakovaném podstavci na noţkách, opatřeno kónickým skleněným poklopem, hodiny nejdou, nutná oprava strojevýška 52,5cmOBSAH_ 18 _