12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 104. AUKCE – OSTRAVA – 8. 5. 2011Kčs, coţ odpovídá dnešním cca 100 000 Kč, kvalitní rám z masivu, sbírkový kus ovlivněný moderními směry šedesátých let66 x 101 (80,5 x 115)Velký reprezentativní obrazLepík Karel malíř, grafik, narozen v Metylovicích, studoval na Akademii v Praze u profesora K. Součka, jeden rokstudijně pobýval na Academia Belle arti Pietro Vanucci v Perugii, docent katedry výtvarného umění Pedagogické fakultyOstravské univerzity, citace ze Slovníku Chagall: "V jeho díle se objevují filozofující náměty v nichţ vědomě navazujena imaginaci surrealistického a symbolistního pojetí světa", dále je ve Slovníku výčet desítek výstav a literatury o tomtovýznamném malíři (Slovník Chagall)75 Brunner Samuel (1859-1939)"Mytologická figurální scéna" ................................................................................................................................... 59 000 Kčmistrovský galerijní olej na tvrzené lepence, signováno vlevo dole pod rámem, kolem roku 1900, mohutný široký ručně řezaný rámze dřeva mořeného nahnědo, vysoce reprezentativní celek, obraz byl koupen v roce 2006 v Dorotheu, 48 x 69 (71,5 x 93)Brunner Samuel malíř podobizen, krajin, zátiší, biblických motivŧ, architektury, vedut, ţánru, narozen v Pohořelicích,zemřel v Brně, studium na uměleckoprŧmyslové škole ve Vídni a na akademii v Mnichově, v roce 1928 účast na výstavěsoudobé kultury v Brně, zastoupen v Moravské galerii v Brně (Toman, Lexicon of the CVA, Katalog Vědecké knihovnyv Olomouci na http://aleph.vkol.cz/pub/svk04/00000/23/000002344.htm)76 neurčeno"Modlící se dívky v kroji" ............................................................................................................................................... 9 500 Kčolej na plátně, signováno vpravo dole, kolem roku 1925, luxusní ručně řezaný zlacený rám francouzského typu, zajímaváimpresionistická práce, krakeláţ, 69 x 75 (86 x 94)77 Rogovský Mikuláš (1923-)"Sedící dívčí akt s modrým pozadím" ....................................................................................................................... 7 000 Kčolej na tvrzené malířské desce, signováno, datováno 1983, zajímavá práce slovenského autora, 87,5 x 61,5 (93,5 x 67,5)Rogovský Mikuláš malíř, scénograf, pedagog, narozen v Uliči u Humenného, studoval kresbu a malbu u profesorŧG. Malleho, J. Mudrocha a D. Millyho na SVŠT v Bratislavě, zprvu učitel, pak jevištní výtvarník ve Státním divadlev Košicích (Slovník Chagall)78 Blaţek Zdeněk (1904-)"Úprava mléka" ................................................................................................................................................................ 19 000 Kčmistrovský galerijní olej na plátně, signováno, datováno 1952, výborná práce výborného malíře a architekta, nerámováno, pouzena blind rámu, skvělá nabídka, 98,5 x 72Přiložen katalog malířeBlaţek Zdeněk malíř, architekt, studoval u profesora Blaţíčka na Akademii v Praze, dále architekturu na ČVUT u J.Gočára, navštěvoval soukromou školu kreslení a malování Vladimíra Sychry v Mánesu, portrétoval řadu významnýchhercŧ Národního divadla, výborný krajinář, zastoupen ve sbírkách v Německu, Švýcarsku. Švédsku, Holandsku a jinde(Slovník Chagall)79 Raskova Darina"Snící dívka" ......................................................................................................................................................................... 7 800 Kčmistrovská olej-tempera a další techniky, signováno monogramem D.R., datováno 1998, vzadu pozvánka na zahájení výstavyv Praze 2003, na které byl obraz zastoupen, velmi pŧsobivá práce, umělecká adjustace, ve výřezu 35 x 28 (53 x 42,5)Raskova Darina česká malířka, která v roce 1973 emigrovala do Francie80 Číţek Bohuš (1913-1989)"Z města" ............................................................................................................................................................................. 35 000 Kčmistrovský galerijní olej na plátně, signováno, datováno 1962, mimořádně skvělá práce bezesporné galerijní hodnoty60 x 86 (73 x 100)Číţek Bohuš malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, narozen v Lešanech u Prostějova, studia na ČVUT v Praze u prof. Blaţíčka,Boudy a Pokorného, člen ČFVU, poprvé vystavoval s Nesdruţenými v roce 1936 v Mánesu, vystavoval i ve sdruţení Aleša v Topičově saloně v Praze, obdrţel cenu České akademie věd a umění 1941, významný malíř městského ţivotaa figuralista, velkou část jeho tvorby tvoří grafické listy (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)_ 21 _OBSAH