12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 104. AUKCE – OSTRAVA – 8. 5. 201196 Kopf Maxim (1892-1958)"Vzpomínka na Tahiti" ................................................................................................................................................. 99 000 Kčmistrovský galerijní olej na malířské lepence, signováno vpravo dole, datováno 1939, kvalitní široký rám hnědé barvy, sbírkovýkus, 31,5 x 41,5 (47 x 57,5)Tento obraz byl dražen u aukční společnosti ART CONSULTING v Praze v roce 2010 (www.artprice.com)Kopf Maxim světově známý malíř, narozen ve Vídni, ţák Bukovace, Thieleho a Krattnera na Akademii v Praze,a profesora Gussmanna v Dráţďanech, z Čech podnikl zájezd na Tahitské souostroví a Marquisy po stopách Gauguinovaimpresionismu, byl zakladatelem a předsedou sdruţení Prager Sezession zaloţeného v roce 1927 (Toman, Slovník Chagall)97 Povaţan Július (1926-)"Zimná krajina pri Krupine" ..................................................................................................................................... 55 000 Kčmistrovský galerijní olej na plátně, signováno, datováno 1981, vzadu štítky Oravské galerie, název a evidenční čísla, skvělá nabídka,84 x 77 (86 x 79)Povaţan Július insitní malíř, narozen v Ţiaru nad Hronom, uváděn ve světových katalozích, pŧsobil jako dětský lékař,malbě se věnuje od roku 1953 (Slovník Chagall)98 Ullmann Josef (1870-1922) viz také 200"Chalupy v zimní krajině"........................................................................................................................................... 75 000 Kčmistrovský olej na plátně, signováno, nedatováno, typický luxusní široký zlacený rám, k obrazu je posudek soudního znalcedr. Petra Pavliňáka, 52 x 70 (63,5 x 84)Ullmann Josef vynikající malíř, studia v Mnichově, praţská akademie u Julia Mařáka, spolu s Kalvodou a Kavánemjeden z hlavních představitelŧ Mařákovy krajinářské školy, člen SVU Mánes, zastoupen v Národní galerii, několikmonografií o tomto malíři (Toman, Lexicon of the CVA)99 Horáková - Helclová Ludmila (1908-)"Štěstí - Světská madona" ............................................................................................................................................ 19 000 Kčmistrovský olej na plátně, signováno, datováno 1942, 65 x 50 (70,5 x 54,5)Horáková - Helclová Ludmila malířka v Olomouci, narozena v zámku Ţďáře, studovala na uměl. prŧm. škole v Prazeu Kysely, současně obor profesury na filozofické Fakultě KU a na vys. uč. technickém v Praze (Toman)100 Hála"Jízda závodního automobilu č. 7" ........................................................................................................................ 199 000 Kčmistrovský galerijní olej na plátně, signováno Hála s počátečním písmenem křestního jména, nejde jednoznačně rozšifrovat, jdevšak o vynikající práci s velmi exklusivním tématem, první polovina minulého století, 98 x 147 (125 x 175)Obraz svým rozměrem a honosným rámem tvoří luxusní reprezentativní celek. Pochází z kolekce trofejí a sbírky automobilovéhozávodníka a konstruktéra Jaroslava Vlčka, nevíme však, kdo automobil č. 7 řídí (Junková?)Jaroslav Vlček, narozen 1908, byl významnou osobností automobilového sportu, do historie tohoto sportovního odvětví se zapsalpředevším jako konstruktér závodních vozů, které dostávaly jméno po jeho manželce - Magda. Bylo vyrobeno celkem patnáctzávodních automobilů, z toho dvanáct dvousedadlových a tři monoposty. Vlček závodil v letech 1926-1960 v automobilechi na motocyklech. Naše společnost vlastní rozsáhlou kolekci trofejí tohoto zasloužilého mistra sportu.NEOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 101 - 120101 Vázička .............................................................................................................................................................................. 700 Kčporcelán ručně malovaný v Roţnově pod Radhoštěm, značeno Slavkov, signováno monogramem malíře BP., luxusní ARTDEKOprovedení s vyuţitím stylizovaných dobových lidových motivŧ, první polovina minulého století, sbírkový kus, výška 7,5cm102 Dóza s víkem ................................................................................................................................................................... 900 Kčporcelán bílý ručně malovaný v Roţnově pod Radhoštěm, značeno Made in Czechoslovakia, signováno monogramem malíře BP.,luxusní ARTDEKO provedení s vyuţitím stylizovaných dobových lidových motivŧ, první polovina minulého století, sbírkový kus,výška 7cm, prŧměr 9cmOBSAH_ 24 _