12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 104. AUKCE – OSTRAVA – 8. 5. 2011164 Náušnice - šroubky ............................................................................................................................................... 18 000 Kčzlato bílé, osazeno diamanty - briliantový brus, značeno současnou puncovní značkou LABUŤ, zlatnická práce z druhé polovinyminulého století, ryzost zlata 14K, hmotnost 3,81g btto, brilianty 2 x 0,22ct165 Prsten dámský .......................................................................................................................................................... 13 000 Kčkombinace bílého, ţlutého a červeného zlata, osazeno diamanty - briliantový brus, značeno puncovní značkou ČEJKAryzost zlata 14K, hmotnost 5,79g btto, brilianty 2 x 0,20ct166 Prsten dámský ............................................................................................................................................................. 1 900 Kčzlato, zdobeno rytím, osazeno diamantovou routou, značeno mistrovskou značkou EZ, současnou puncovní značkou Z pro zboţípodzákonné ryzosti, zlatnická práce z počátku minulého století, velikost prstenu 52, ryzost zlata 472, hmotnost 3,36g btto167 Košík s uchem a skleněnou vloţkou ................................................................................................................. 1 500 Kčstříbro zdobené prolamovaným dekorem, zvlněným okrajem a perlovcem, Německo, přeznačeno puncovní značkou AV, puncovníúřad Praha, počátek minulého století, ryzost stříbra 800, čistá hmotnost 177,57g - bez skleněné vloţky168 Pudřenka ...................................................................................................................................................................... 1 200 Kčstříbro zdobené rytím a gravírováním, značeno mistrovskou značkou MV, čtyřicátá léta minulého století, ryzost stříbra 835,hmotnost 98,14g btto, prŧměr 9cm169 Servírovací lţíce na vejce ....................................................................................................................................... 1 400 Kčstříbro zdobené prolamovaným dekorem a monogramem, datováno 13. juli 1886, značeno cizí puncovní značkou, přepuncovánoznačkou pro staré zboţí podzákonné ryzosti č.271, dle seznamu puncovních značek platných na území České republikyryzost stříbra 750, hmotnost 53,72g, délka 17,5cm170 Pohárek na vodku ...................................................................................................................................................... 1 200 Kčstříbro, zdobeno rytým motivem, značeno pŧvodní ruskou puncovní značkou 84 zolotnikŧ, přepuncováno platnou puncovníznačkou ZAJÍC 4, ryzost stříbra 835, hmotnost 50,92g171 Svícen tříplamenný .................................................................................................................................................. 6 900 Kčstříbro, značeno monogramem stříbrníka AW a rakouskouherskou puncovní značkou DIANA, platnou od roku 1866,v Československu pouţívanou do roku 1921, ryzost stříbra 800, hmotnost 586,00g, výška 47cm172 Šálek s podšálkem ........................................................................................................................................................ 400 Kčporcelán zdobený kobaltovou modří a oroplastikou - reliéfním podkladem zlaceném dukátovým zlatem, značeno EPIAG ROYALmade in Czechoslovakia, luxusní provedení, výška 5,5cm173 Plastika "Dáma v kloboučku s bohatou kyticí".......................................................................................... 6 500 Kčjemná kamenina barevně glazovaná a malovaná, značeno made in Austria, signováno modelérem Rudolff, kolem roku 1925,špičkový sběratelský kus, výška 34,5cm174 Souprava servírovací ................................................................................................................................................. 500 Kčporcelán v barvě slonové kosti, zdobený tenkou stříbrnou linkou, značeno Franz Manka made in Čechoslovakia, třicátá létaminulého stoletív sestavě: obdélníkový tác a šest malých obdélníkových táckŧ s úchopy, délka velkého 36,5cm, malých 15cmFranz Manka - malá továrna ve Staré roli. Značka z období 1918-1951, potom továrna zanikla175 Souprava likérová .................................................................................................................................................... 1 600 Kčsklo čiré s jantarovou lazurou, v lazuře zdobené broušeným dekorem rŧţí a lístkŧ, třicátá léta minulého stoletív sestavě: karafa se zátkou a pět odlivek na stopce, výška karafy 18cm, spolu se zátkou 25cm176 Váza ................................................................................................................................................................................ 2 900 Kčsklo čiré přejímané rubínovým, broušené, řezané a leptané, zdobené na jedné straně polskou orlicí s nápisem Rzeszow 16.4.1969,na straně druhé českým státním znakem té doby, elipsovitý pŧdorys, reprezentativní práce, sběratelský kusvýška 30,5cm, šířka 21cmOBSAH_ 32 _