12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 104. AUKCE – OSTRAVA – 8. 5. 2011187 Dostál Jaroslav (1891-)"Mladá ţena v kroji" ......................................................................................................................................................... 3 800 Kčmistrovský pastel a běloba, signováno, datováno 1935, drobné tečky - skvrny, zřejmě od dřívější vlhkosti, lze restaurovat, ale nevadí,z jednoho metru jiţ není vidět, umělecká i dokumentační hodnota, široký masivní rám ve starozlaté barvě, obraz je pod sklem65,5 x 50 (82 x 66,5)Dostál Jaroslav malíř, ţil v Týništi nad Orlicí, kde také soukromě vystavoval (Toman, Slovník Chagall)188 Landová Zdenka (1929-)"Hodina zpěvu v obecné škole" .................................................................................................................................... 1 000 Kčmistrovská tempera na kartonu, signováno, nedatováno, nerámováno, 39 x 31Landová Zdenka grafička, ilustrátorka, narozena v Praze, studovala na Státní grafické škole v Praze a u profesoraA. Strnadela na VŠUP také v Praze (Slovník Chagall)189 Harbürger Edmund (1846-1906)"Rozhovor" ............................................................................................................................................................................ 2 500 Kčmistrovská kresba tuţkou na kartonu, signováno, nedatováno, kolem roku 1880, vzadu název "Ein Geferliches Geschaft"a evidenční číslo, volný list, nerámováno, 25 x 31,5Harbürger Edmund uváděn ve světových katalozích190 Tannenberg J. viz také 191"Portrét muţe v bílé vestě" ............................................................................................................................................. 3 500 Kčolej na plátně, signováno, datováno 1859, kvalitní biedermeierský portrét, pŧvodní zlacený, částečně setřelý rám, sbírková poloţka,33,5 x 26 (40 x 33)Párová k následující položce č. 191191 Tannenberg J. viz také 190"Portrét ţeny s krajkovým límečkem" ...................................................................................................................... 3 500 Kčolej na plátně, signováno, datováno 1859, kvalitní biedermeierský portrét, pŧvodní zlacený, částečně setřelý rám, sbírková poloţka,33,5 x 26 (40 x 33)Párová k předcházející položce č. 190192 Kopp R."Potok v lese" ........................................................................................................................................................................ 1 200 Kčolej na plátně lepeném na lepence, signováno, datováno Olomouc 1925, nerámováno, 39 x 34193 neurčeno"Dva mladí uličníci" ............................................................................................................................................................. 900 Kčolej na překliţce, signováno patrně Jaro Kučera, datováno 1934, širší pŧvodní rám zlaté barvy, 21 x 27,5 (29,5 x 37)Párová k následující položce č. 194194 neurčeno"Dva staří uličníci s fajfkou" ......................................................................................................................................... 1 200 Kčolej na překliţce, signováno, nepřečteno, signatura kryta vpravo dole rámem, širší pŧvodní rám zlaté barvy, 21 x 28 (29,5 x 37)Párová k předcházející položce č. 193195 Panuška Jaroslav (1872-1958)"Lipnice" .............................................................................................................................................................................. 89 000 Kčmistrovský galerijní olej na plátně, signováno, nedatováno, kolem roku 1918, široký stříbřený rám francouzského typu, krásnýsbírkový i reprezentativní obraz, 51 x 66 (70 x 84)Pochází z velké moravské sbírky českých krajinářů, zejména MařákovcůPanuška Jaroslav malíř, kreslíř, ilustrátor, narozen v Hořovicích, praţská akademie u Pirnera, v letech 1891-1896 ţákkrajinářské školy J. Mařáka, člen SVU Mánes, řada výstav a zastoupení v galeriích(Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)OBSAH_ 34 _