12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 104. AUKCE – OSTRAVA – 8. 5. 2011235 neurčeno"Honosná kytice vlčích máků" ...................................................................................................................................... 2 500 Kčolej na plátně, signováno, datováno 1952, luxusní široký ručně řezaný stříbřený rám, velmi dekorativní, 50 x 65 (67 x 84)236 Pick Anton (1840-1905) viz také 237"Vodní mlýn v horské krajině" ................................................................................................................................. 17 500 Kčmistrovský romantický olej na plátně, signováno, kolem roku 1875, luxusní bohatě plasticky zdobený rám, na obraze jsou drobnéskvrny, vyţaduje drobnou restauraci a čištění, rám vyţaduje rovněţ drobnou opravu, jedinečná nabídka, 53 x 43 (77 x 67,5)Párová k následující položce č. 237237 Pick Anton (1840-1905) viz také 236"Před domem u vodopádu" ......................................................................................................................................... 17 500 Kčmistrovský romantický olej na plátně, signováno, kolem roku 1875, luxusní bohatě plasticky zdobený rám, na obraze jsou drobnéskvrny, vyţaduje drobnou restauraci a čištění, rám vyţaduje rovněţ drobnou opravu, jedinečná nabídka, 53 x 43 (77 x 67,5)Párová k předcházející položce č. 236238 neurčeno"Ecce Homo" ......................................................................................................................................................................... 1 200 Kčmistrovský galerijní lept, signováno, datováno 1954, číslováno 10/10, krásný, velký sběratelský kus, volný list, 45 x 33Pochází z vynikající sbírky pana Pavla Parmy239 Istler Josef (1919-2000)"Postavy" ................................................................................................................................................................................ 3 800 Kčmistrovský barevný lept, signováno, datováno 1958, číslováno 71/100, sběratelsky velmi zajímavá práce, volný list, 42 x 30Pochází z vynikající sbírky pana Pavla ParmyIstler Josef malíř, kreslíř a grafik, věnoval se rovněţ keramice, fotografii, ilustraci a bibliofilii, studium na Korčulev Jugoslávii u Höfnera, významný malíř 20. století, člen Skupiny RA, SVU Mánes, Cobra, dlouhý výčet výstavindividuelních i kolektivních, doma i ve světě, zastoupen v Národní Galerii Praha, National Galery of <strong>Art</strong> - Washington,Tate Galery - Londýn, Centre G. Pompidou - Paříţ, v galeriích v Dánsku, Amsterodamu, Bochumi, Berlíně, Mnichově,Stockholmu, Ţenevě (Slovník Chagall, Nová encyklopedie českých výtvarných umělcŧ, Lexicon of the CVA)240 Oriešek Peter (1941-)"Faust" ..................................................................................................................................................................................... 4 500 Kčmistrovský galerijní slepotisk, signováno a datováno 1987 v desce i tuţkou, číslováno 69/260, nádherný, velký sběratelský grafickýlist, nerámováno, 46 x 34Pochází z vynikající sbírky pana Pavla ParmyOriešek Peter narozen v Dolní Súči, studoval na VŠUP v Praze u profesorŧ J. Malejovského a J. Kavana, pŧsobilpedagogicky na AVU a VŠUP v Praze, člen SVU Mánes, řady výstav po celé Evropě, celostránkový sloupec jen výběruliteratury o tomto umělci (Slovník Chagall)RŮZNÉ poloţky 241 - 260241 Turek František (1916-2008) viz také 222"Abstraktní symfonie" ...................................................................................................................................................... 2 000 Kčmistrovská galerijní barevná litografie, signováno, autorský tisk, dedikace panu Pavlovi Parmovi, po polovině minulého století,skvělá práce významného malíře, ilustrátora a grafika, volný list, 62,5 x 44,5Pochází z vynikající sbírky pana Pavla Parmy242 Janeček Ota (1919-1996) viz také 120"Plynová lampa s lebkou" ............................................................................................................................................... 2 500 Kčmistrovská barevná litografie, signováno, nedatováno, sběratelsky raritní komorní práce významného malíře, volný list přichycenýna paspartě, 20 x 13Pochází z vynikající sbírky pana Pavla Parmy243 Tesař Vladimír (1924-2008)"Postavy v krajině" ............................................................................................................................................................ 2 000 Kčgrafický list, signováno, datováno 1958, sběratelsky vzácná grafika významného malíře a grafika, volný list, 36 x 43,5Pochází z vynikající sbírky pana Pavla Parmy_ 40 _OBSAH