auktion 814 - Bruun Rasmussen
auktion 814 - Bruun Rasmussen
auktion 814 - Bruun Rasmussen
SE FLERE FOTOS OG DETALJER SAMT yDERLiGERE iNFORMATiON På www.BRUUN-RASMUSSEN.DK<br />
island<br />
6525<br />
6526<br />
6527<br />
108<br />
1931. Chr. X. 10 Aur, brun. Velcentreret,<br />
postfrisk 6-BLOK. Sjælden enhed. Facit:<br />
27000+<br />
** 151<br />
Start price € 535 4.000<br />
1931. Chr. X. 30 Aur, rød/grøn. Velcentreret,<br />
postfrisk 15-BLOK med øvre<br />
hjørnemarginal. Blokken har været<br />
foldet, mærkerne er alle fejlfrie. Facit:<br />
13500+<br />
** 153<br />
Start price € 270 2.000<br />
1933. Hópflug italia. 1-10 Kr. Komplet<br />
sæt, stemplet. Facit: 43500<br />
Θ 165-167<br />
Start price € 670 5.000<br />
6528<br />
6529<br />
6530<br />
6531<br />
sæt, ubrugt. Facit: 17500<br />
* 135-167<br />
Start price € 335 2.500<br />
1939. 2 Kr. Ny, grå. Sjælden, ægte<br />
stemplet 4-BLOK. Annulleret REyKJAViK<br />
30.7.39. Facit: 5200+<br />
Θ 255<br />
Start price € 100 750<br />
1940. Ny "1940" Overtryk. Komplet sæt<br />
i postfriske 6-BLOKKE. Facit: 12000+<br />
** 256-259<br />
Start price € 200 1.500<br />
1873. 8 Skilling, Tjeneste, lilla.<br />
UTAKKET. Fint ubrugt eksemplar, uden<br />
gummi. Facit: 5000. Attest Grønlund<br />
samt signeret Møller BPP.<br />
(*) Tj.2 v1<br />
Start price € 100 750<br />
BRUUN RASMUSSEN FRiMæRKEAUKTiON <strong>814</strong>