05.09.2013 Views

Här - Göteborgs Auktionsverk

Här - Göteborgs Auktionsverk

Här - Göteborgs Auktionsverk

176<br />

177 179<br />

176. ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld med 34 diamanter.<br />

Höjd 4 cm.<br />

177. HALSSMYCKE, 18k vitguld med 44 diamanter,<br />

totalt 1,62 ct och pärla.<br />

178<br />

178. SMYCKESET, 4 delar, 18k vitguld med diamanter<br />

och gröna syntetiska stenar. Halssmycke med 3 diamanter,<br />

1 par örhängen med totalt 16 diamanter ca 0,60 - 0,80 ct,<br />

ring med 8 diamanter totalt ca 0,60 ct.<br />

8 000 SEK<br />

179. HALSSMYCKE, 14k guld med liten diamant, korall och<br />

pärlor. Längd ca 40 cm. Skador.<br />

2 000 SEK<br />

180 182<br />

181 184<br />

180. DAMARMBANDSUR, Doxa, 18k vitguld med<br />

34 diamanter i krans. 36,3 gram brutto, boettnr. 04.505.93.<br />

Bruksslitage.<br />

8 000 SEK<br />

181. DAMARMBANDSUR, Cartier,18k guld och stål. Quartz.<br />

Boettnr. 8057908C. Bruksslitage.<br />

8 000 SEK<br />

182. HERRARMBANDSUR, Omega Constellation, 18k guld,<br />

102 gram brutto. Automatic Chronometer.<br />

20 000 SEK<br />

184. ARMBANDSUR, Rado, ”Jubilé”.<br />

High-tech ceramics, quartz, safirglas och urtavla med<br />

4 diamanter. Bruksslitage.<br />

10 000 SEK<br />

76 77