Här - Göteborgs Auktionsverk
Här - Göteborgs Auktionsverk
Här - Göteborgs Auktionsverk
176<br />
177 179<br />
176. ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld med 34 diamanter.<br />
Höjd 4 cm.<br />
177. HALSSMYCKE, 18k vitguld med 44 diamanter,<br />
totalt 1,62 ct och pärla.<br />
178<br />
178. SMYCKESET, 4 delar, 18k vitguld med diamanter<br />
och gröna syntetiska stenar. Halssmycke med 3 diamanter,<br />
1 par örhängen med totalt 16 diamanter ca 0,60 - 0,80 ct,<br />
ring med 8 diamanter totalt ca 0,60 ct.<br />
8 000 SEK<br />
179. HALSSMYCKE, 14k guld med liten diamant, korall och<br />
pärlor. Längd ca 40 cm. Skador.<br />
2 000 SEK<br />
180 182<br />
181 184<br />
180. DAMARMBANDSUR, Doxa, 18k vitguld med<br />
34 diamanter i krans. 36,3 gram brutto, boettnr. 04.505.93.<br />
Bruksslitage.<br />
8 000 SEK<br />
181. DAMARMBANDSUR, Cartier,18k guld och stål. Quartz.<br />
Boettnr. 8057908C. Bruksslitage.<br />
8 000 SEK<br />
182. HERRARMBANDSUR, Omega Constellation, 18k guld,<br />
102 gram brutto. Automatic Chronometer.<br />
20 000 SEK<br />
184. ARMBANDSUR, Rado, ”Jubilé”.<br />
High-tech ceramics, quartz, safirglas och urtavla med<br />
4 diamanter. Bruksslitage.<br />
10 000 SEK<br />
76 77