12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 100. AUKCE 18. 4. 2010 OSTRAVA31 Mašek Karel (?)"Chalupy ve stráni - Seč u Chrudimi" ......................................................................................................................... 900 Kčolej na lepence, signováno, vzadu uveden název, kolem poloviny minulého století, 14,5 x 22,5 (26,5 x 34,5)32 Schlesinger Josef (1919-)"Muţ s plnovousem"............................................................................................................................................................. 700 Kčumělecká reprodukce kresby, signováno, datováno 1975-1976, věnování s podpisem autora z roku 1978, vzadu nápis Loutkovodivadlo, v paspartě pod sklem, rámováno textilní páskou, ve výřezu 23 x 16,5 (37 x 31)Schlesinger Josef malíř, grafik, narozen v Brně, studoval na AVU v Praze, zabýval se malbou, uţitou kresbou,plakátovou a známkovou tvorbou a drobnou grafikou, zastoupen ve sbírkách Středočeské galerie v Praze (Slovník Chagall)33 Melicharová Hermína (1923-2000)"Bez názvu" .............................................................................................................................................................................. 600 Kčgrafika - linoryt, signováno, kolem roku 1965, zajímavá práce významné umělkyně, skvělé ilustrátorky, zastoupené v řadě galerií,v paspartě pod sklem, rámováno textilní páskou, ve výřezu 15 x 31 (30,5 x 45,5)Melicharová Hermína ilustrátorka, grafička, malířka, narozena v Brandýse nad Labem, studovala propagační grafikuu profesora Bendy na UMPRUM v Praze a profesora Strnadela na VŠUP tamtéţ, věnovala se malbě, volné, uţité a drobnégrafice, ilustraci a plakátové tvorbě, byla několikrát oceněna v soutěţi o Nejkrásnější knihu roku (Slovník Chagall)34 Kolář Josef (1913-)"Lesní potok" ........................................................................................................................................................................... 900 Kčmistrovský dřevoryt, signováno, datováno 1952, autorský tisk, v paspartě, pod sklem, rámováno textilní páskouve výřezu 26 x 21 (41 x 33,5)Kolář Josef malíř, grafik, narozen v Brně, studoval u profesorů T.F. Šimona a J. Obrovského, byl členem SVU Aleša SČVU, zastoupen v Galerii výtvarného umění v Ostravě (Slovník Chagall)35 Šváb Rudolf (1909-1989)"Ze zimní Prahy" ................................................................................................................................................................... 450 Kčlitografie, signováno tuţkou a v desce monogramem RŠ, číslováno 7/80, kolem roku 1960, 10,5 x 21 (23 x 32)Šváb Rudolf grafik, malíř, ilustrátor, narozen v Kamenici, studoval malbu a kresbu u profesora J. Bendy na UMPRUMv Praze, zaměřoval se na časopiseckou i kniţní ilustraci pro děti a na historii, známkovou tvorbu, malbu a kresbu, volnoui uţitou grafiku (Slovník Chagall)36 Veselý Josef (1912-2006)"Pramice u břehu" ................................................................................................................................................................ 450 Kčmistrovský lept, signováno, datováno 1952 (1942?), kvalitní práce významného malíře a grafika, který pracoval i v reklaměpro firmu Baťa, textilní pasparta, nerámováno, velký reprezentativní list, 34,5 x 42Veselý Josef malíř, grafik, narozen v České Bělé u Havlíčkova Brodu, absolvent akademie v Praze u Nejedléhoa Silovského, byl vedoucím reklamního oddělení firmy Baťa, ve volné tvorbě se věnoval krajinomalbě a grafice, členSdruţení praţských malířů (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)37 nesignováno"Krajina s elektrickým vedením" ................................................................................................................................... 600 Kčprofesionální olej - tempera na speciálním papíře, kolem roku 1960, volně vloţeno do pasparty, nerámováno, 22,5 x 3138 Laurencin Marie (1885-1956)"Opéra - BAL des PETITS LITS BLANCS L'INTRAN" ............................................................................. 19 000 Kčmistrovská galerijní barevná litografie, signováno v desce, nedatováno, tiskl Henri Chachoin, luxusní adjustace, srovnatelnélitografie této autorky se pohybují okolo 3 000 eur, 31 x 24,8 (48 x 40)Laurencin Marie francouzská malířka, členka okruhu kubistů spjatých s G. Apollinairem, P. Picassem a G. Braquem,autorka dívčích a ţenských figurálních kompozic zaloţených na kubistických principech a inspirujících se helénistickýmivzory (Malá čs. encyklopedie)_ 19 _