12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 100. AUKCE 18. 4. 2010 OSTRAVAOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 161-180161 Cestovní osobní lékárnička ...................................................................................................................................... 300 Kčv pouzdře z tvrzeného lisovaného papíru, značeno CD, uvnitř tři lahvičky a řada sáčků různě značených, patrně ještě 19. století12 x 9162 Homeopatická přenosná lékárna v pevné krabici ...................................................................................... 1 600 Kčs plátěným povrchem s ozdobnými zlacenými nápisy a dekorem, nápis HOMÖOPATHISCHE CENTRAL APOTHEKE - DRWILIMAR SCHWABE LEIPZIG, uvnitř 12 číslovaných lahviček a 1 nečíslovaná, z toho 4 plné, zbývající prázdnépatrně ještě 19. století, unikát, výška 10cm, šířka 18cm, hloubka 7,5cm163 Homeopatická přenosná lékárna v dřevěné etuji ....................................................................................... 2 500 Kčintarzované dřevem a cínem, uvnitř nápis HOMÖOPATHISCHE Central - Apotheke Dr Wilmar Schwabe Leipzig, 14 většíchčíslovaných lahviček plných a 28 menších lahviček také plných, všechny uzávěry jsou korkové, patrně 19. stoletívýška 10cm, délka 18cm, hloubka 12cmK lékárničce je přiloţen seznam obsahů všech lahviček164 Schwarz Josef Václav (1908-1988)Plastika "Sedící ţenský akt".............................................................................................................................................. 300 Kčpatinovaná pálená hlína, signováno, kolem roku 1935, kvalitní sochařská práce ţáka Kafky na Akademii v Prazevýška 31cm, průměr podstavy 24cmSchwarz Josef Václav sochař, narozen v Českých Budějovicích, studoval na Sochařsko kamenické škole v Hořicícha na AVU v Praze u profesora B. Kafky, věnoval se figurální sochařské tvorbě, portrétu a portrétnímu reliéfu, vytvořilněkolik pamětních desek významných osobností, vystavoval jiţ na II. zlínském saloně v roce 1937, zastoupen v Národnígalerii (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)165 Plastika "Mozart" ........................................................................................................................................................ 300 Kčporcelán bílý neglazovaný - biskvit, značeno vtlačovanou značkou SW a číslem 426, oklep na okraji podstavce, výška 16cm166 Plastika "Diskobolos" ........................................................................................................................................... 16 000 Kčbronz na podstavci ze zeleného mramoru, signum nenalezeno, první třetina minulého století, velmi reprezentativní, na hraněmramoru několik drobných oklepů, výška plastiky 35cm, celková výška 47cm167 Plastika "Violoncelista" ......................................................................................................................................... 9 000 Kčbronz, signum nenalezeno, pozdější odlitek, větší reprezentativní práce, výška 55cmVyvolávací cena je cenou za odlití168 Maska rituální ........................................................................................................................................................... 7 500 Kčřezba ve dřevě, Afrika, kmen Mali, minulé století, pěkný sběratelský kus, výška 63cm169 Vázička .............................................................................................................................................................................. 500 Kčsklo čiré broušené do deseti vertikálních ploch, horní okraj ve stříbrné montáţí, ve stříbrné ploše je nápis PREIS KIENBERG1.PREIS DAMEN FREUDENSTADT 1960, luxusní provedeníryzost stříbra 835, hmotnost 192,50g btto, výška 8,5cmNa stříbro je vydán ATEST Puncovního úřadu170 Mene Pierre Jules (1810-1879)Plastika "Štvanice dvou psů na divokou husu" .................................................................................................. 19 000 Kčlitina, pozdější odlitek, značeno litcem, 19. století, mistrovský galerijní kus, autor dosahuje cen v desetitisících eurvýška 25cm, délka 45cm, hloubka 25cm_ 35 _