12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 100. AUKCE 18. 4. 2010 OSTRAVAPodešva František malíř figuralista a grafik, studia na akademii v Praze u Bukovace a Preislera, dále u světoznáméhoBrömseho, roční stipendijní pobyt u F. Kupky v Paříţi, studijní cesty Florencie, Řím, Benátky, Madrid, Mnichov, vysokýpočet výstav, zastoupení v Národní galerii a dalších, spoluzakladatel Klubu výtvarných umělců Aleš v Brně(široký text v Tomanovi, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)252 Erhart Alois"Jízda v poušti na slonech a velbloudech" .............................................................................................................. 1 600 Kčmistrovský akvarel, vpravo dole dedikace a signatura, datováno 14. srpna 1905, 22,5 x 30 (24,5 x 32,5)Erhart Alois Můţe se jednat pouze o shodu jmen. Ve stejném časovém období byly publikovány dvě knihy, jejichţautorem byl Alois Erhart (resp. Alois A. Erhart):- Praktická mluvnice jazyka ruského z roku 1908,- Pervyj russkij putěvoditel po Čechii, Moravii i drugim Avstrijskim slavjanskim zemljam. Izdanie I.V.Alexandra.Slavjanskaja Praha - Moskva, 1904-5253 Rolín Viktor (1887-1942)"Panorama Hradčan z Novotného lávky" .................................................................................................................. 900 Kčmistrovský barevný lept, signováno, kolem roku 1930, autorovým rukopisem uveden název obrazu, původní adjustace37 x 44,5 (39 x 47)Rolín Viktor malíř a grafik, narozen ve Varšavě, studia na malířské akademii v Petrohradě a v Mnichově u profesoraSambergera, zastoupen v řadě významných sbírek, zemřel v koncentračním táboře Mauthausenu (Toman)254 Rolín Viktor (1887-1942)"Praha - Karlův most s Malostranskou věţí" ........................................................................................................... 900 Kčmistrovský barevný lept, signováno, kolem roku 1930, autorovým rukopisem uveden název obrazu, původní adjustace44,5 x 37 (47 x 39)255 Rolín Viktor (1887-1942)"Praha - Melantrichova ulice, v pozadí věţ Staroměstské radnice" .............................................................. 900 Kčmistrovský barevný lept, signováno, kolem roku 1930, autorovým rukopisem uveden název obrazu, původní adjustace44,5 x 37 (47 x 39)256 neurčeno"Schodiště v historickém městě" .................................................................................................................................. 2 600 Kčmistrovský galerijní lept na hedvábí, ručně kolorovaný akvarelem, signováno, datováno 1897, patrně rakouský autor, uměleckáadjustace, 34 x 21 (43 x 29,5)257 Rolín Viktor (1887-1942)"Praha - Karlův most s Mosteckou věţí" .................................................................................................................... 900 Kčmistrovský barevný lept, signováno, kolem roku 1930, autorovým rukopisem uveden název obrazu, původní adjustace44,5 x 37 (47 x 39)258 nesignováno"Zátiší s bílou dýmkou" ................................................................................................................................................... 1 500 Kčtempera na lepence, nedatováno, 22 x 22 (29,5 x 29,5)259 Hýţová Jaroslava (1915-1992)"V přírodě" ......................................................................................................................................................................... 23 000 Kčolejomalba, signováno, nedatováno, rámováno, symbol jara a mládí v podání Jaroslavy Hýţové, 100 x 40Tímto obrazem chceme upozornit na prodejní výstavu cca 100 prací významné malířky Valašska Jaroslavy Hýžové a její vnučkyMartiny Trefilové. Výstava se uskuteční v galerii vedle naší prodejny na Českobratrské ještě v prvním pololetí tohoto rokuHýţová Jaroslava malířka, grafička, ilustrátorka, studium na Sychrově malířské akademii u Sychry, Tittelbachaa Lieslera, členka SČSVU, ţila a tvořila na Valašsku, v letech 1935 - 1942 působila na 22 školách Valašska a Hané, známá_ 45 _